Pomohla vám laparoskopie k otěhotnění?

katuska23
13. říj 2008

Je tu sice už téma laparoskopie ale nikdo nereagoval,tak snad admini prominou.Ráda bych si přečetla příběhy těch,které brzy po laparoskopii otěhotněly.Brzy mě čeká taky a vidím to jako určitou naději....

suvik
14. říj 2008

katuska23 když půjdeš na laparku, budeš mít PN a nikdo nemůže nic říkat. Je mi jasný, že někdo bude remcat, ale na to se vykašli! Jde o Tebe a mimčo a nikomu do toho nic není. Takže když budeš solidní nahlásíš to, že nebudeš v práci a když to nebudeš chtít v práci řešit, zkrátka tam zavoláš, že máš PN, ne? 😉

poletucha
14. říj 2008

katuska- ja nastupuju 28. do nemocnice, 29. mam podstoupit laparku...taky jsem z toho vyjukana,ani nevim,co si do nemocnice vzit 😅 naposledy jsem tam byla v jedenacti letech na slepaku. Jinak ja mam podle jinych vysetreni v CAR nepruchodny pravy vejcovod,tak me pravdepodobne ceka jeho odstraneni. Jinak jdu tyden po laparce hned na 2.IUI 😉

jovi
14. říj 2008

Ahoj holky, tak mě taky čeká laparka, jsme objednaná na 13 listopadu po menstruaci, jsem zvdavá jestli ji dostanu, protože budu tak z toho vystresovaná, že mám obavu, že mrcha jak naschvál nepčíjde. JInak mám z toho docela obavy, ještě nikdy jsme na žádné operaci nebyla. Manža místo aby mi byl oporou, tak sjme se včera pěkně pohádali, že jsem měla největší chuť to zabalit ☹

suvik
14. říj 2008

laparky se nebojte, během ní se pěkně vyspinkáte. Já jsem si pobyt v nemocnici hodně zkrátila, ale nikam nespěchejte, odpočiňte si a pak teprv domů. U nás se to dělá tak: první den se nastoupí, dr s Tebou sepíše příjmovou dokumentaci, sestřičky Tě uloží do postele, večeře jen lehká,čeká Tě vyprázdnění střev, od půlnoci nejíst, nepít, nekouřit, druhý den dle rozpisu na sál, toho jsem se strašně bála, ale pěkně jsem si schrupla, tak z toho nic nevím. Pamatuju si, jak mě přivezli ze sálu na pokoj a přelézala jsem z lehátka na postel, sestřička mi měřila tlak, možná za hodinu mě probudila bolest břicha, sestřička mi píchla injekci a pak jsem vyrazila na záchod, odpoledne do sprchy. Jelikož je dr známá, ukecala jsem jí a nastoupila ráno v den výkonu, vyprázdněná a večer jsem šla domů, nebylo to moc rozumné, naštěstí dělá můj manžel ve zdravotnictví, tak mi ještě píchal injekce proti bolesti

kuspitka
14. říj 2008

Ahojte.ja by som sa chcela opytat idem na laparku ao mesiac neviete kedy by som mohla ist na IUI o mesiac alebo hned po laparke ...

suvik
14. říj 2008

kuspitka Myslím si, že pokud budeš kvůli IUI stimulovat (což se dělá při MS), tak se na IUI začneš připravovat při MS hned po laparce. Pokud Ti na základě nálezu dr nedoporučí něco jiného než IUI

jovi
14. říj 2008

suvik: díky za uklidnění.. ještě mám jeden dotaz, takovej blbej, při laparce se normálně leží, nebo máš nohy na koze?

kuspitka
14. říj 2008

suvik dakujem...chcem pred IUI ist na laparku aby som mala istotu

suvik
14. říj 2008

jovi leží se na operačním stole, na který si přelezeš, když Tě tam dovezou, na dolní část stolu přidělali opěrky na nohy ( jako na koze), takže pak ležíš s roztaženýma nohama, byla jsem přikrytá rouškou a pak nejspíš odkrytá, ale to už jsem spala 🙂
Snad nevadí, že jsem to popsala dost podrobně 🙂

kuspitka taky jsem byla prvně na laparce, pak jsme se dle doporučení snažili sami a pak nás dr odeslala do caru

kuspitka
14. říj 2008

tak ja sa snazim aby sa to trapenie uz skoncilo tak chcem vsetko skusit co sa len da

suvik
14. říj 2008

halvu vzhůru kuspitka , jednou bude svítit sluníčko i nad námi!!

katuska23
autor
31. říj 2008

ahoj holky tak jsem po laparce ptejte se na cokoliv,pobyla jsem si tam 9 dní s tím že se tam možná vrátím 😔 více v albu

modena11
31. říj 2008

Ahoj holky,taky jsem měla tu čest s laparko!!!Nic moc,ale zase na druhou stranu se mi to osvětlilo co bude dál!!!Do té doby bylo vše v poho,ale mimi nikde!!!Zasejc sem slyšela,že některé holky po ní hnedle otěhotněli.tak hlavu vzhůru 🙂 🙂 🙂 🙂

ibi
31. říj 2008

ahoj kocky*chcem Vas povzbudit,ja som otehotnela ani nie mesiac po laparke. Isla som na diag.laparo,lebo sa nedarilo a hoci mi nic nezistili,zabralo to! Zrejme precistenie...a potom aj ten dobry pocit po laparke,ked si poviete,ze ste teraz vnutri ok...urobilo to svoje 🙂 A este malickost - mala som po zahojeni dost velku chut na sexik,aj sme si to s manzelikom uzili. Prajem Vam to iste!

katuska23
autor
1. lis 2008

u mě se bohužel problém objevil,a myslím že sexíkovat ještě nemůžeme protože nemám jizvy vůbec zahojené.Ale ibi mám z tebe radost.

azhra
1. lis 2008

Jee, Kato,to me moc mrzi,ze se to tak zkomplikovalo. Snad budes casem Ok... a urcite mela tahle operace nejaky vyznam a vysledky,ne?

Me laparka taky nemine. Vubec se mi do ni nechce. Ta predstava,ze me uspi,pak se ve me budou kdovijak hrabat,ja o tom nebudu vubec vedet,nebudu je moci u toho hlidat, kdovi,kdo vsechno se na me bude divat,jeste,kdyz rikate s nohama na koze.. 😖 nebo se dokonce na me bude nekdo ucit..a nejak se to zkomplikuje... A zustanou po ni minimalne jizvy! FUJ. Jenom ,aby to po ni vevnitr nebylo vic zjizveny,nez pred ni.. ☹
Jsou ty jizvy moc velky? A snazit se tedy muze hned po dalsim cyklu? Ja myslela,ze se musi tak 4 mesice cekat.. to je pro me prekvapeni.

katuska23
autor
1. lis 2008

azhro napiš mi do IP vše co chceš vědět 😉

ibi
1. lis 2008

katuska dakujem! A vazny problem? Urcite sa s tym da nieco podniknut! Azhra,laparka je maly zakrok,ostanu po nom len dve bodky v podbrusku,takmer nevidno. Doma som potom bola tyzden,kym mi nevybrali stehy a potom uz v poho do prace a po cca 3-4 tyzdnoch sport. Nam Dr radil hned skusat,vraj tie prve 3 mes.je velka sanca (a mal pravdu🙂. Ale zrejme to zavisi aj od toho,co vsetko Ti na laparo robili. Drzim Vam palce!

katuska23
autor
2. lis 2008

ibi mě seřízli z vaječníků vrstvu,plus z každého vaječníku kus uřízli,já mám křížků 5 a jeden velký řez....bojím se hned vlítnout na sex protože se mi jeden křížek rozjel a mám díru v břiše.
Vidím to doma tak min.na 14 dní.

ale je krásné že vám to vyšlo....já ani nevím kdy teď čekat MS 🙄

ibi
3. lis 2008

Katuska tak to si na Tebe "zgustli", zrejme si mala cysticky...ale hlavne, ze mas vajecniky a vajickovody (aspon po jednom), to je dolezite. Stale si hovor, ze teraz tam mas vnutri poriadok! Pekne pockaj kedy dojde MZ a potom uvidis, nic Vam neujde. Mne tusim prva MZ po laparo prisla o tri dni skor (tiez som nevedela kedy ju cakat...)a dalsej sme sa uz naststie nedockali.
tak sa drzkaj a ked sa vsetko zahoji tie kriziky budu len take ruzove mini fliacky (vraj aj tie zmiznu...), ale to je tak jedno ked bude raz mimi!

katuska23
autor
3. lis 2008

ibi mě ms chodí jak chce,takže opravdu nevím,většinou přijde až po agolutinu 😒 ale řekli jsme že se budeme snažit.to je moc dobře že se vám to povedlo hned 😉

linka
3. lis 2008

Ahojte 😉
katuska mne laparka nepomohla,robili mi ju v septembri 2007,tak to zatial nechavame na prirodu 🙂

zuzinaaa
26. lis 2008

caute kočky tak pridam a ja čerstvu spravu . Nemohli sme otehotniet asi tri roky momentalne som mesiac po laparoskopi nebolo tam nic nejak zvlast zavazne vsetko priechodne len mam PCO tak preto ma pozerali . Prvy krat sme skusili sexikovat a hned sa nam to podarilo 🙂 Dnes mi potvrdili s krvi ze som tehula a som v 4tom tyzdni takze hned na šupu ešte stale sa mi nechce verit ,ale je to tak .Stale do okola som si pozerala 4ri pozitivne TT ! a Dnes je to uz potvrdene . Velmi som sa tesila na tuto chvilu ,ale troska je vo mne strach nech to je vsetko o.k. ale toho pocitu sa nezbavime uz asi nikdy sa neprestaneme bat o mimi .Prajem vam vsetkym aby ste boli čim skor tehulky pa

jablonka
26. lis 2008

ja tiez prilievam trochu optimizmu - bola som na laparke 21.10., kedy sa nam vyse roka nedarilo a vajecniky sa ukazovali ako mierne PCO, pri laparke vajickovody priechodne, urobili drilling - do kazdeho 8 dierok a nic ine nezistili...a mrcha uz nedorazila, hned some otehotneli, este som nemala jednu jazvicku zahojenu ked mi vysli pozitivne testy!...vobec sme to necakali a nedavali do tej laparky velku nadej, skor sme to brali ako dalsi krok...a teraz sa velmi tesime 🙂 ...vsetkym vam drzim palceky, verim ze kazdej z vas to coskoro vyjde! 🙂

bobatko
28. lis 2008

ahojte baby aj mne robili laparku 19.8 a nedavala som tomu velku nadej a predsa sa podarilo teraz som v 6tt a som ta najstasnejsia baba na svete.
Drzkam vam palceky nech sa to aj vam podari a ste coskoro mamiáni. my sme na to cakali 3 roky a konecne je to tu. 😎

azhra
29. lis 2008

Ahojte holky, ctu tu same uzasne novinky.

Jablonka, Bobatko,Zuzinaa, Poletucha moc gratuluju !! 😀

Katusko, jsi tu nekde? Jak se tobe ted dari? Uz se davas tak nejak do kupy?

poletucha
29. lis 2008

jeje tak koukam ze se tady tenhle mesic podarily samy zazracny laparky 😀 U nas taky MS nedorazila, musela jsem otehotnet tejden po laparo. Tak nam vsem drzim palce 😀

katuska23
autor
29. lis 2008

jsem tu 😀 já zatím stále čekám na mrchu,jsem 76DC,a 10.den po vyvolávačce,dle doktora ovu byla ale mi se fakt nesnažili 😔 jen minulý týden,a to už bylo po ovu 😠

azhra
29. lis 2008

Ahoj Kato, takze jsi uz celkem Ok.. kdyz se zacinate snazit 🙂 76DC a 10 dni po vyvolavacce? ! 😲
Poradne ti vajecniky procistili a oni ted pro samou praci v urovnavani cyklu nestihaji ovulovat ! 😀

katuska23
autor
29. lis 2008

no už to nebolí a chodím do práce,ale doma moc nedivočíme 😀 😀 😀 ale doktor mi řekl že jsem z 50%těhu a pokud to ani do středy nedostanu mám přijít na ultrazvuk,ale je to blbost 🙄