Pomohla vám laparoskopie k otěhotnění?

katuska23
13. říj 2008

Je tu sice už téma laparoskopie ale nikdo nereagoval,tak snad admini prominou.Ráda bych si přečetla příběhy těch,které brzy po laparoskopii otěhotněly.Brzy mě čeká taky a vidím to jako určitou naději....

azhra
29. lis 2008

KAto, to by bylo naprosto jedinecny! Moc drzim palecky! 🙂 A tehu test sis delala?

azhra
29. lis 2008

Nakoukla jsem se ti do alba.. kdyz jste s manzelem zacali spolu chodit, tak to bylo jeste ucho,vid? 😝

katuska23
autor
29. lis 2008

no dovol 😅 😕

azhra
29. lis 2008

Ja to myslim v dobrym 🙂

katuska23
autor
29. lis 2008

Ok 😅 já bych řekla že je furt stejnej 🙂

bobatko
30. lis 2008

ahoj katusko drzkam palceky aby vam to vyslo. Ja som tiez asi cez ovu neostala tehu inac by som uz bola v 10tt ale podla doktora sa to stalo vtedy ked som mala dostat menzes alebo aj neskor ze mi meskal a my sme sa milovali a vtedy som ostala tehu.od laparky som mala ovu strasne posunutu az na menzes ale mi sme sa milovali skoro kazdy 2 den aby sme nezmeskali a predsa sa to podarilo.aspon dufam ,lebo od vcera mam bolesti v podbrusku a krvavohnedy vytok tak neviem co to moze znamenat. uz som to mala aj minuly tyzden a doktor mi dal len lieky a povedal aby som oddychovala. lenze ja si myslim ze to mam kvoli tomu ze som vcera viac behala kvoli upratovaniu a varenie. neviem ako dopadnem.
Chcela by som ist zajtra k doktorovi ale aj sa hanbim tam ist zase ked som tam bola vo stvrtok, ale bojim sa ci o mimi nepridem tak to risknem za ten trapas ze tam stale chodim mi to stoji. drzte mi palceky nech mi nic zle nepovie
Svokra hovori ze to byva u niektorych zien na zaciatku.ale ja sa nedokazem postavit z postele bez manzelovej pomoci lebo ma tak priserne boli hlava a je mi na vracanie a este k tomu sa pridali aj bolesti v podbrusku. tak som z toho uplny jelen.

katka nemysli na to ze je to blbost ved sa vam to mohlo podarit ked si nato nemyslela.
mozno si tehu a to dufam ze si aby si sa mohla tesit 🙂 😎 😅
drzte sa a daj vediet ako si dopadla na ultrazvuku.papa

emjee
4. únor 2009

petra2505 • snž • Včera o 21:37
Viem, ze podobna tema je v snazilkach, ale tam sa vacsinou baby zaoberaju este len vecami tykajucimi sa pred zakrokom.Mna by zaujimalo kolko po laparke ste otehotneli a cim ste mozno dopomohli k tomu aby to bolo co najrychlejsie lebo vraj prve tri mesiace po laparke su najplodnejsie.Ci ste pili nejake caje pripadne uzivali vitaminy, ak ano ake?Budem vdacna za kazdu skusenost a dufam, ze admin mi tuto temu "zamkne".

ditka1 • 37tt • Včera o 21:52
petra...moja skusenost je taka,ze ja po laparke som o 2mesiace otehotnela ale mimomaternicovo,sa mi zblazdnili hormony a telo aj vlastne po antikoncepcii to bolo su to plodne mesiace je to pravda,ale mne to hned nevyslo.Ja som mala zrasty zato ta laparka a potom vlastne mi museli jeden vajecnik kvoli tomu odstavit po vybere plodu z vajcovodu-tam sa uhniezdilo a cuduj sa svete mesiac po tomto dalsom zakroku som otehotnela normalne a uz idem pomaly aj rodit.

petra2505 • snž • Včera o 21:58
ditka no drzim palce k porodu hlavne aby to bolo rychlo a malo to bolelo mna poslali na laparku lebo sa uz dva a pol roka snazime, lavu stranu mam nepouzitelnu, na vajcovodoch mam zrasty tak musim pocitat len s pravou stranou.Rada by som spravila maximum (ale to asi kazda z nas) aby to vyslo co najskor.

ditka1 • 37tt • Včera o 22:05
neboj sa aj s jednou stranou otehotnies aj ja som tak,nie kazda sme rovnaka,ale nie je to vylucene,ze otehotnies s jednou stranou,mna strasili,ze cim viac zakrokov mi urobia tym sa moje sance zmensuju,a doktor ma skoro zblazdnil ked som prisla mesiac pozakroku ze som tehotna,ze to som mala este aspon 3cykly pockat,ze hrozi potrat a zatial sme tu.

petra2505 • snž • Včera o 22:08
strasne Ti drzim palce ved uz sa blizi finale....mam sa teraz testovat ovulacnymi testami a dost mam obavy, ze netrafime tie spravne dni lebo zakazal nam skusat mimo plodnych dni ale dufam, ze za tie tri mesiace sa nam to podari trafit len rada by som skusila este nejake caje alebo nieco podobne.

ditka1 • 37tt • Včera o 22:14
caje neviem nepoznam take a preco to nemozete aj mimo ovulacie skusat?my sme sa nadreli to ti poviem,teraz nemozeme uz pol roka nic nebolo a vzdy hovorim manzelovi,nech si spomenie ako sme sa narobili kym sa nam maly podaril

petra2505 • snž • Včera o 22:18
ani som sa ho nepytala preco nemozeme mimo ovulky ked som bola u lekara tak som nasavala informacie lebo prve co som sa pytala bolo ci sa mam objednat do CAR povedal ze pol roka pockame a az potom lenze pol roka je dlho tak sme sa doma dohodli, ze pockame tri mesiace a pokial sa to nepodari pojdeme do CAR...aj my sme sa uz za dva a pol roka nadreli ked si spominam na niektore "vyroby"tak sa az smejem, ale som fakt odhodlana spravit aj nemozne...teraz pockam na menzes, otestujem plodne dni a vyroba pokracuje len dufam, ze teraz bude uspesna

ditka1 • 37tt • Včera o 22:22
mam jednu kamosku ktora 10rokov nic aj laparku ma za sebou a nic,chcu adopciu,neviem preco aj ta najskor neskusi CAR,ale este jedna metoda by tu bola poznam vela zien aj ja som skusila podla jonasovej metody,neviem ci si pocula o tom...

petra2505 • snž • Včera o 22:25
uz mam Jonasa pol roka doma, teraz to chceme znova skusit lebo tam je podmienka, ze musi byt par zdravi a ja mam tu lavu stranu nepriechodnu tak mozno teraz po tom zakroku (robili mi to minuly tyzden)by to vyslo, no skusime, ale ja tomu moc neverim....

macabi • 34tt • Včera o 22:27
Ahojte, tak ja som otehotnela mesiac po laparke...mala som všetko v poriadku, ale mi vyberali myóm... a vlastne, že som vraj otehotnela aj skoro...

ditka1 • 37tt • Včera o 22:29
jaj tak jonas nezabral co...hm...lebo poznam viac bab co im to pomohlo aj ja som podla toho len neviem ci to cez ovulaciu sa nam zadarilo alebo podla neho lebo mne sa to krizovalo ovulacia bola o 2dni po jeho vypocte tak ktovie,mozno ozaj nahoda.
uvidis,ze aj ta jedna strana bude dobra a snad otehotnies,ach veru preco sa niektore zeny musia tolko vytrapit kym im to vyjde,na niektore len hodis trenirky a su v tom

petra2505 • snž • Včera o 22:31
Macabi blahozelam Ti No dufam, ja by som aj skusila dovolenku, kamosky mi radili.Alebo vraj zmena prostredia, jedna sestricka v nemocnici mi povedala, ze deti sa nerobia len v spalni Ze aby sme vyskusali vsetky izby v nasom byte

petra2505 • snž • Včera o 22:33
ditka presne, niektora pozre na kocik a par mesiacov nato ho uz aj kupuje.Ja pozeram, favorita mam toho isteho len nemam co v nom vozit

ditka1 • 37tt • Včera o 22:33
macabi...vidis aj tebe to povedali,ale sa inac aj hovori,ze zeny po zakrokoch otehotneju a uspesne tak nieco na tom bude.

petra2505 • snž • Včera o 22:34
No mozno ked sa tam "prehrabu" a prevetraju to tam tak je cesta volnejsia

ditka1 • 37tt • Včera o 22:44
hej aj priefuky robievaju popri tom

lucy130881
26. črc 2011

ahojte babenky pridavam sa do vasho spolku ja som akurat tyzden po laparke funguje mi len jeden vajcovod lebo pred 6rokmi mi odstranili jeden . akurat teraz v auguste mam plodny mesiac a chcem sa opytat o akom case sa mozme zacat snazilkovat po laparke a este sa vas chcem opytat menstruacia vam prisla potom normalne. dakujem za radu

molkogurl
26. črc 2011

ahoj lucy, ja som bola na laparku v decembri 2009 (mala som obe strany vajcovodov nepriechodne) a hned v januari 2010 som ostala tehotna... :o))))))) Teraz sa tesime z 10 mesacneho huncutika. Cize snazit sa mozes zacat ihned. Po operacii mi menzes meskal len 2 dni.

molkogurl
26. črc 2011

emjee... na plodnost je vraj dobry caj z alchemilky

johanna20
15. bře 2012

@meganik ahoj ja bisom sa chcela opitat ze menstruaciu si mala poriadku lebo aj ja som po laparaskopiee ale este stale neviem otehotniet pretoze ja som pred laparo nemala normalne menstruaciu kazdi mesiet .A chcela bisom vediet ze je niekto taki kto nemal v poriadku menstruaciu a otehotnel dakujem.

meganik
15. bře 2012

@johanna20 ahoj mala som nepravidelnu menstruaciu, kedze sa liecim na stitnu zlazu - mam znizenu funkciu. Je dobre si odsledovat kedy a ci mas ovulaciu pr. ovulacnymi testami, meranim bazalnej teploty a pod. Kedze mad nepravidelny cyklus-zrejme mas aj ovulaciu posunutu na neskor. Drzim palce, nech sa coskoro zadari.

johanna20
15. bře 2012

@meganik ja som sa liecila na stitnu zlazu ale uz neberjem niake tabletki mohla bisi mi napisat ze co znamena ovulacia? nerozumiem tomu dakujem ti a po lapara uz si mala normalne menstruaciu?

meganik
15. bře 2012

@johanna20 http://www.clearblue.com/sk/ovulacia.php
menstruaciu mam normalne, ale mam predlzneny cyklus

iinka
15. bře 2012

ahojte baby, ja mám tiež za sebou laparku, mala som nepravidel. menzes, no teraz ho mám pravidelný, ale beriem aj lieky na ovuláciu, tak aj tie mi ho upravujú, ale laparka mi nepomohla k otehotneniu☹

johanna20
20. bře 2012

@iinka ahojjj a kedi ti robili laparku aki cas sa skusis otehotniet?

johanna20
20. bře 2012

@molkogurl ahoj chcela bysom sa opitat ze caj z alchemilky akosa ma pit dakujem

iinka
20. bře 2012

@johanna20 ahoj v oktobri som bola na laparku

johanna20
20. bře 2012

@iinka a coti robili na laparke ja som bolo na laparke v minuli mesiac tak dufam ze otehotniem uz tak bisom chcela.

iinka
20. bře 2012

@johanna20 mne robili driling vaječníkov, tebe?

johanna20
21. bře 2012

@iinka jeden vajecnik som mala vecie a mneto upravili co to znamena driling nerozumiem tomu? dakujem

iinka
21. bře 2012

že mi prepichovali vaječníky aby sa mi mali kadial vajíčka uvolnovat.
a ty si už ok?

molkogurl
24. bře 2012

@johanna20 opisane z krabicky.... 1 vrecko sa zaleje 1/4 l vriacej vody a necha sa 10-15 minut luhovat. Caj sa pije 2-3 krat denne.

marija123
4. zář 2012

Ahojky holky,ja jsem tyden po laparce po prvde nevim co jsi mam o to myslet 😒 pry mam vajecniky v poradku ale vejcovody jsou nepruchodny a mozna ze by se mohlo uchytit mimco pres levi jecovod 😒 ,pry kdys to profukovaly brevnou tekutinou kterou skoumaly pruchodnost tak se tam pry udrzela 🙂 ,takze ted tedy nevim co jsi stoho mam vzit 😖 😒 ,jinak laparka neboli moc jen ten den po operaci.

lucia2505
5. zář 2012

@marija123 ahoj...no keď máš nepriechodné vajcovody, tak budeš musieť skúsiť umelé oplodnenie. Ja som bola prvý krát na laparke v roku 2008 a tiež mi zistili, že sú nepriechodné. Minulý rok som otehotnela, ale bolo to mimomaternicové tehotenstvo, keďže plod cez ten nepriechodný vajcovod nemohol prejsť do maternice. Ten vajcovod mi zobrali. Teraz sa chystáme v novembri na umelé. Ale v auguste som si bola dať vybrať aj ten druhý vajcovod, lebo by pri umelom mohol robiť problém, aj tam je totiž dosť veľká pravdepodobnosť mimomaternicového tehotenstva a tiež tie nepriechodné vajcovody obsahujú väčšinou zápalovú tekutinu, ktorá potom bráni uhniezdeniu embrya. Takže pri takomto probléme je najlepšie dať zlé vajcovody von a ísť potom na umelé.

marija123
21. zář 2012

lucia2505 Ahoj..........dik za rada us jsem o umelem oplodneni neco zjistovala dokoncejsem mela us i jedno sezeni 🙂 ,takuvydime co se da delat .

sarinka47
6. lis 2012

Ahoj holky, mám pocit, že mám stejný problém jako Smudlinka, chtěla bych se s vámi o něj podělit a poprosit vás, co si o tom myslíte - takže, začalo to asi tak, že mám jedno dítě, těhostenství vše bylo OK, porod neprobíhal, jak by měl, a tak lékaři přistoupili k císaři. No a teď se manželem snažíme 1,5 roku o miminko a zatím nic. Můj gynekolog mi nabídl dvě varianty, jak toto řešit. První byla nastoupit do nemocnice na zákrok - laparoskopii, kde by se mi podívali do bříška a druhá možnost byla navštívit Gennet. Takže jsem raději volali možnost druhou, než jít na zákrok do nemocnice. V Gennetu jsme byli, kdo tam byl, asi ví, o čem mluvím, prostě hned první den MS na krev s manželem, poté s močí, kdy nechtějí moč, když jsou MS a 10tý den cyklu vyšetření na průchodnost vaječníků. Tohle vše mi přijde moc, a tak mě napadlo, že jsem asi měla využít první možnost, jít do nemocnice v našem okrese, nechat si udělat laparoskopii a v lepším případě z nemocnice odejít s vyřešenými srůsty. Jinak asi jsem neuvedla, že v Gennetu mi paní doktorka sdělila, že u nás asi bude největší problém právě císařský řez, kdy mě v bříšku zůstaly srůsty, což i já, po přečetení, co srůsty způsobují (bolesti při styku, občasné bolesti v podbřišku, tlak), si myslím, že je možná i tato varianta. Co si o tom myslíte, můžu i teď, když jsem navštívila Gennet, se domluvit se svým gynekologem na první variantě řešení našeho problému???
Na internetu jsem si dočetla, že 90 % pacientek nemůže po císaři otěhotnět, z toho 50 % pacientek otěhotní po zákroku do dvou let. Tak teď opravdu nevím, co dělat ☹

vendsy
7. lis 2012

Ahoj holky, já jdu na laparoskopii 14.11 tak na mě myslete. Primář mi kromě poučení dal brožuju asistované reprodukce tak mě moc nepotěšil. Sice mě utěšoval, že aspoň všechno prohlídnou a budu vědět o něco víc ale toho mimina se asi nedočkáme ☹

sarinka47
7. lis 2012

@vendsy
Ahoj, tak to máme skoro stejný, nakonec jsem objednaná na laparoskopii 19.11., tak jsem taky zvědavá, že vše dopadne, sice nechci, ale dávám tomu hodně velkou naději, prostě počítám, že o Vánoce budeme pracovat na mimču 😀