Pomohla vám laparoskopie k otěhotnění?

katuska23
13. říj 2008

Je tu sice už téma laparoskopie ale nikdo nereagoval,tak snad admini prominou.Ráda bych si přečetla příběhy těch,které brzy po laparoskopii otěhotněly.Brzy mě čeká taky a vidím to jako určitou naději....

vendsy
9. lis 2012

@sarinka47 Tak ať nám to dobře dopadne, budu na tebe myslet, já to mám ještě trošku složitější, budou mi odřezávat ještě 5 cm cystu k tomu a primář mi říkal, že tak tři měsíce budou vaječníky nepoužitelný. Já když dobře tak můžeme začít zase v březnu. Už jednou jsem v březnu otěhotněla ale nedopadlo to dobře tak asi z pověrčivosti březen vynechám 🙂 a vlítnem na to v dubnu. Ať se brzy zadaří. Odkud si?

hanulii
21. lis 2012

@vendsy Ahoj Vendsy, chtěla jsem se zeptat, kde jsi na laparce byla? Podle toho, jak to popisuješ, tak mi trochu přijde, že na Obi? Taky mě to čeká, tak jsem se chtěla zeptat, jak to tam probíhá? Celkem se toho bojím...

vendsy
10. pro 2012

@hanulii Ahojky, já byla v Brně v Bohunicích ale většinou to právě dělají na obilňáku, moje doktorka se docela divila, že mi to dělali přímo v Bohunicích asi jsem byla fakt nějaká testovací. Naštěstí výsledky z histologie dopadli nejlíp jak mohli tu endometriózu nebo jak se tomu říká nemám, takže můžeme v únoru začít makat na malým. Uvidíš, že to dopadne dobře, jestli půjdeš na obilňák, tak tam s tím mají víc zkušeností a co jsem se bavila ještě s dalšíma holkama tak to měli v pohodě. 😉

verimo
29. pro 2012

@katuska23 Ahoj, já jsem otěhotněla měsíc po laparoskopii. Nic mi při ní nezjistili a ujistili mě, že mám vše
v pořádku a že není důvod k tomu,aby se to nepovedlo. Prý tam hraje velkou roli psychika - moc jsem mimi chtěla a nervy pracovaly.Na laparoskopii jsem šla po dvouletém snažení. A povedlo se - určitě se při té laparoskopii profoukly i vaječníky, ale nebyly tam žádné srůsty. Přesto hned po ní přišel úspěch - Tobě jej přeji také -moc moc. 🙂

luckamb
28. únor 2013

Ahoj holky,
mám dotaz. O první dítko jsme se snažili dva roky a po laparoskopii (kde byla zjištěna endometioza, srůsty, cysty) jsem otěhotněla asi za 14 dní. Bylo mi řečeno, že až budu chtít druhé, že vše půjde jako po másle, neboť endometioza se těhotenstvím vyléčí. No a jak po másle už se snažíme o druhé mimi zase rok a půl a stále nic. Takže uvažuju, že bych zkusila druhou laparoskopii. Nemá někdo podobnou zkušenost? Myslím, jakože první laparka první dítě....druhá laparka, durhé dítě a bez laparky nic :D :D

vampie
6. bře 2013

Ahoj holky, me taky doktorka doporucuje laparoskopii, zitra ji mam rict, jak jsem se rozhodla, ale bojim se tam jit, jelikoz jsem slysela, ze kdyz zjisti, ze je jeden vajecnik nefunkcni, ze ho odeberou...a obavam se, ze to bude asi muj pripad, jelikoz na kontrolnim UTZ mam vzdy vajicko jen na prave strane.....mam toho vic, bez clostilbegytu nejsou vajicka schopna dozrat a sliznice taky moc neroste, i kdyz beru utrogestan, takze MS je strasne slaba, ze mi staci jen slipka....nema nektera z vas podobnou zkusenost???

bluebabe
19. dub 2013

Zdravím, před necelými třemi týdny jsem podstoupila laparku a snažíme se otěhotnět, tak doufám, že se zadaří. Nic mi nezjistili, vše v pořádku, jen malá dvě ložiska endometriozy, kterou neostranili, prý nebylo třeba 😒 Můj gynekolog ale trvdil, že je to škoda, tak snad se nám zadaří co nejdříve. Jinak 6 dní po laparce jsem dostala MS podle cyklu a teď o víkend bych měla mít plodné dny. Jinak jedno dítě už mám a abych pravdu řekla, tak to jsem ani nevěděla, jak jsem otěhotněla 😀 O druhé se snažíme už přes rok. Držím všem palečky.

alzbeta.hod
23. dub 2013

můžu se zeptat za IVF se něco platí? a jedná se o mimotělní oplodnění?

bluebabe
23. dub 2013

Ano Alzbeta.hod, za IVF se platí a prý nemalé peníze a je to mimo tělo.

lucijeta
20. kvě 2013

otěhotněla jsem druhý cyklus po lapárce, pokud vám ji někdo doporučí jděte do toho, nic to není! teď si říkám, že jsem mohla jít i dřív 😅

matozazzo
20. kvě 2013

Svagrina podstupila laparoskopiu, 2m jej neodporucali otehotniet, potom skusali a do pol roka otehotnela, po 6 rokoch, velmi jej to pomohlo! Uz nedufali... ☹

gombicka
20. kvě 2013

@matozazzo to je velmi povzbudive

cassis1
13. čer 2013

Tak jsem týden po laparo. Musím konstatovat,že to opravdu nic nebylo a není se čeho bát, já jsem tedy obavy a strach neměla nežjsem tam šla. Žádné velké bolesti jsem neměla ani jsem si nenechala píchnout injekci proti bolesti, jen ty stehy tlačí na druhý den jsem šla domů a dva dny jsem už v práci, sexík už taky dva dny. Jsem zato ráda alespoň vím,že můžeme otěhotnět přirozeně na druhou stranu mám zase brouka v hlavě,že to přirozeně nejde tedy naco se nechat testovat teď. Uvidíme zda se nám nepodaří otěhotnět teď potom profuku každopádně dýl jak 2-3 měsíce nebudem čekat a pak se asi vrhnem někam do Caru....pokud zatu dobu nepříjdu nato kde je háček. Tedy ty z vás co váhají váhat vůbec nemusejí alespoň budou vědět jak natom jsou a dál se dle toho zařídit.

cassis1
13. čer 2013

@matozazzo a proč jí vlastně 2m nedoporučovali otěhotnět po laparo? Já myslela,že se nato má vlítnout jak je to jen možné.

darazv
13. čer 2013

Ja som 10 mesiacov po laparke a tehotna zatial niesom 😒

ivec16
13. čer 2013

Prepacte baby, ale ja by som netvrdila, ze laparka nic nie je.... Moja sa nezaobisla bez komplikacii... Jasne treba zvazit ci je skutocne potrebna a ci nie je ine vychodisko... Ale volila by som ju ako poslednu moznost, v podstate som tiez do nej sla s presvedcenim ze to tak bude lepsie pre moje buduce tehotenstvo (hned po tom prvom neuspesnom). Ale dnes si myslim, ze je to skor horsie ako lepsie. Je male percento komplikacii ale existuju (ja som mala tu smolu ze sa to male percento na mna nalepilo). Ak by som musela ist znovu, baby radsej si vyberte nemocnicu kde si vas chvilu po zakroku nechaju a neposlu vas hned domov. Mne to zachranilo zivot, ze som bola v nemocnici kde si nechavaju pacientky po laparke asi 4 dni. Ako super ze existuje jednodnova chirurgia, ale toto je zakrok ktory sa moze skomplikovat... Neponahlajte sa domov, radsej nech ste pod dozorom. Prajem vela uspechov v snazeni same dvojciarky na tehu testoch a vela zdravia...

ivec16
13. čer 2013

A som po laparke naslednej laparotomii a potom zase punkcii viac ako rok a stale chodi cervena...

cassis1
13. čer 2013

@ivec16 Ahoj, no jo je to pravda není to jen tak zákrok jako,že nic to je pravda, ale beru to tak,že z toho člověk nemusí mít až tak velký strach.....no mě si tam taky chtěli nechat déle, ale usoudila jsem,že bych už mohla jít, nesnáším nemocnice, a copak se ti přihodilo za komplikace? Je pravda,že při odchodu mě paní doktorka co mě propouštěla natolik vystresovala,že jsem se pak 3 dny pořád jen pozorovala zda je všechno v pořádku. Ale co se týká bolesti mě prakticky nic nebolelo, jako žádná hrůza to nebyla, ale zase je to zcela individuální. Ivec a to se pořád pokoušíte přirozeně, nepřemýšeli jste to řešit IUI či IVF? Mě se to zdá dlouho, jestli ta laparo dopadla dobře stejně je asi něco špatně když se vám takovu dobu nedaří otěhotnět. Nevím kolik ti třeba je let ale my jsme si řekli dáme tomu 3 měsíce a dál nechceme ztrácet čas.

monik83
13. čer 2013

Ahojte dievčatá, chcem vás trošku povzbudiť, ja som mala ísť na laparoskopiu, lebo sa nám tiež nedarilo otehotnieť, mala som už aj termín aj výsledky z odberov krvi a vtedy som zistila, že som tehotná, ani nie týždeň pred laparoskopiou, zatiaľ prebieha všetko v poriadku, tak dúfam,že tentoraz to dotiahneme do úspešného konca. Všetkým vám to veľmi želám a držím palce aby sa vám čo najskôr podarilo.... 🙂

ivec16
13. čer 2013

@cassis1 no moj pribeh sa paradoxne zacal tehotenstvom (po pol rocnom snazeni) v decembri 2011, januar 2012 som podstupila kyretaz kvoli MA, hned po nej mi bola zistena cysta na vajecniku asi 5 cm velka s podozrenim na endometricku, bola som hned poslana na laparoskopiu (ale kvoli herpesu mentesu a zase herpesu) som ju podstupila v marci 2012. Po operacii som bola stale na odpadnutie a mala som pichanie v bruchu (akoby nozom bodali) na to som bola upozornena sestrickami aby som nebola histericka a ze sa bojim bolesti a podobna prednaska... Potom mi bol zisteny hemtom v bruchu - krvacanie do brucha skoro liter krvy.. Takze o 3 dni po laparke som bola opat na sale a to uz slo rezom (ako cisarsky) plus som dostala 3 konzervy transfuzie. Ked som sa ako tak dala dokopy asi 3 mesiace bola mi opat zistena cysta a odporucena laparka (poposuvalo si ma 5 lekarov, az usudili ze by to kvoli zrastom laparkou neslo a museli by znovu rezat) s tym som samozrejme nesuhlasila, nedam sa predsa kazde 4 mesiace rezat... Takze sme sa dohodli na punkcii a na 3 mesiace HAK aby sa vajecniky ukludnili.. Takto ubehol rok po MA, v januari 2013 som uz nemala hak ale stale sa nedari... Ano uz pomaly zvazujeme car... Mam 27...a uz pri prvom tehotenstve sa lekar cudoval ze sa mi vobec podarilo otehotniet.. A len kvoli tomu sme este v car neboli a cakame este na jeden zazrak

matozazzo
13. čer 2013

@cassis1 Lekar povedal, aby sa telo zotavilo, zregenerovalo a nabehol 2x normalny cyklus.

cassis1
13. čer 2013

@monik83 to je super to moc gratuluji. No právě mě nato upozorňovala gynekoložka,že musím být těsně po menzes aby nehrozio,že bych byla těhotná tedy se to plánovalo všechno tak aby to vyšlo. Je štěstí,že jsi nato takhle přišla. Tělo si asi rozmyslelo stávkovat tak raději otěhotnělo.

monik83
13. čer 2013

no aj ja by som bola akurát po menzese ale ten už neprišiel a bolo to tam

cassis1
13. čer 2013

@ivec16 ty bláho tak to je mazec, to sis teda prošla peklem. No já jsem měla obavy, jestli nejdu moc brzy, ale utišovala jsem se tím,že mě nic nebolí tak by to mohlo být v pořádku. Vidíš je dobře,že jsi tam zůstala jak jsi měla, nic se nemá uspěchávat. 27 je dobrý věk to je pravda to se může ještě počkat jak píšeš na "zázraky" a jak to tady čtu tak se dějí. No mě už je o něco víc tak moc se mi po laparo až tak dlouho čekat nechce jak už jsem psala. Přeji hodně štěstíčka aby to všechno co sis vytrpěla alespoň k něčemu bylo a usmálo se na vás štěstí.

fotoarch
13. čer 2013

s druhym som otehotnela mesiac po laparke, prefukli vajecniky ale tvrdili ze nic nezistili vsetko je tam ok...ALE ...ked som precitla z narkozy s prepichnutym bruchom spomenula som si ze sa zase citim ako po prvom cisarskom reze.....sama som sa seba spytal ci to stalo za to.......stalo

ivec16
13. čer 2013

@cassis1 dakujem, hej bol to mazec, a bohuzial mam pocit ze este neskoncil... Uvidim buduci piatok na kontrole... Aj ja ti drzim palce... Je to tazke dlho cakat, zena si prechadza roznymi psychickymi stadiami pri neuspesnom snazeni... Ale tak snad sa dockame... Vzhladom na to ze mam endometriozu tak ani 27 nie je malo... A keby sa mi uz raz nepodarilo otehotniet tak uz som davno v car.., ale hned po punkcii sme sa odstahovali do zahranicia a zatial tu este nemam ani obvodneho lekara, takze to je tiez faktor ktory to nase snazenie nechava este na prirodu. Ale uz max do decembra a ide sa na to aktivne, budeme asi potrebovat pomoct. Moje vajecniky nevypadaju moc dobre. Problemy s cystami mam od 12 tich rokov... Ale zazraky sa deju, tak hadam nas este nejaky navstivy... Vsetkym kockam drzim palce, nech sa kazda aspon jedneho babatka docka (vzdy som si myslela, ze budem mat 2-3 deti) ale asi budem stastna a spokojna, ak sa mi vobec jedno podari...

kk2204
15. čer 2013

Já otěhotněla třetí měsíce po laparoskopii 🙂

cassis1
18. čer 2013

@ivec16 no ty sis toho prošla asi víc než normální žena sanažíc se o mimi. Ale nic se neboj věk máš pořád super a když to nepůjde přirozeně tak určitě nějak jinak, vždyť těch možností je přeci jenom víc nakonec to třeba budou dvojčata prostě 2v1.

ivec16
18. čer 2013

@cassis1 tak kazdy mame nieco... No nejak sa k dietatku snad dopracujeme... Uvidime kam nas osud zavanie...

cassis1
31. črc 2013

Bez ohledu nato, že si myslím, že laparo není až tak nápomocná při otěhotnění a je spíš diagnostická, přidávám se ktěm co po laparo i přesto,že se dlouho snažíme otěhotněli. Tedy zatím ještě se moc neraduju to budu asi až po prvním trimestru 🙂 Jsem dva měsíce po lap.