Pořád špiním, i přes léčbu Proverou. Máte zkušenost?

pajca
15. led 2008

Ahoj holky založila jsem toto téma, protože už si nevím rady.Pořád špiním i přes léčbu Proverou. V odborných literaturách jsem četla, že to může být známka neplodnosti. Nemáte někdo zkušenosti?

effi
25. srp 2008

ahojte,
ivisek-nemam zkusenost, brala jsem jen cvhili duphaston a ja ty hormony moc nemusim, bo dobu brani se mi spineni spise zhorsilo...takze opravdu nemuzu poradit
at to dopadne dobr 😉

zandas - super, ovulka je zaklad, spineni nevadi 😉 pokudje ovu je to ok 😉 me spineni prislo a po 4 dnech odeslo, treba te to tak potka taky 😉 tfuj tfuj

fifi - no terapii po netu delat neumim, jako kamoska ti muzu rict svuj nazor a ten je: ze v kazde praci at je jakakoliv se vzdycky najde aspon 1 totalni magor. Pokud mas dovolenou dopredu schvalenou, tak neni co resit, jednala bych stejne. Co kdybys mela napr. zaplacenou dovolenou v zahranici?? Proste tecka. Verim, ze ti takovy rozhovor otravil nejaky cas. Ja bych si tu vedouci teda na dovolenou netahala 😉 Venovala bych se ciste tomu, cemu jsem se o dovolene venovat chtela dost, ze te otravuje v praci ne?? Dej se dohromady bo na svete je tuna lidi, kteri te maji radi a kteri te radi vidi jak se usmivas a taky spousta kvetin a zvirat a vubec vyraz nekam do prirody, sama nebo s nekdym koho mas rada. Teda aspon me to moc pomaha. Vim ze to bude zezacatku tezek, ale zkus delat to co te bavi a vedouci nechat v praci. Je tady hodne hezkych veci, pro ktere stoji za to zit a prito se usmivat.

imho verim, ze te to nastvalo, ale stavaji se i horsi veci 😉

uzij si chatu!

effi
25. srp 2008

fifi - tak jak jsem psala zandas - treba spino prestane 😉 taktez tfuj tfuj tfuj

jinak co se tyka prace-planovat tehotenstvi s tim, ze odejdes z prace, ktera se ti nelibi vetsinou jen prodluzuje dobu cekani, pripadne mi, ze mnohem lepsi je si najit novou praci, ve ktere se budes citit dobre, vim ze uz se moc opakuju, ale ta psychicka pohoda a vyrovnanost, je fakt nejdulezitejsi!
hodne holek tady na mk otehotnelo, kdyz zmenili praci, ktera jim nesedela
a ja si od srpna taky nechala snizit pracovni uvazek, protoze toho na me bylo moc, sice mam i polovicni prachy, ale co, mam kde spat a mam co jist 😉 klid je pro me nejdulezitejsi hodnotou.
spokojenost v praci je hodne dulezita, vzdyt jen kolik hodin tam stravime...no a pak se to krasne odrazi na nasem psychickem stavu.

vlasti jak ty??

ja jsem se dneska rano pekne vylekala, spineni se bohuzel zase zacalo ozyvat, takze jsem musela mazat k doktorovi. Jsme vporadku, videla jsem dutinku a v ni cosi malilinkateho, pry jsme 5+5 tt a 14 dnu jdeme na kontrolu, na spineni mi predepsal ascorutin a byt co nejvice v klidu..
no rano jsem mela problem dojit na vlak do prace, pokud nejsem na sluzebce ve vzdalenejsich mestech tak dojizdim do mesta cca 14km vzdaleneho,, ale i tak to obnaci 5-7km pesi chuze - na vlak, z vlaku atp. chodim rada, ale v poslednich dnech me to zacina dost zmahat, tak uvidime

drzte se vsechny 😉

fifinka31
25. srp 2008

EFFI,dekuji tvoje slova mi pomohly,ja si proste beru aji takove malickosti,nerada s nekym resim neprijemne veci,nerada se hadam,hned se rozbrecim.Radci prikyvnu,a myslim si svoje ale pak ten vstek drzim v sobe,a to neni dobre.Tak sem se tady aspon vypovidala,ale vim ze jsou aji horsi veci,jen sem chtela videt pohled nekoho jineho na danou vec.Jinak ja jsem v te praci rada,nerada bych ji menila kvuli pipine jedne.Mam supr kolegyni,a moooc pekne penize,na to ze delam prodavacku.Ale rikam si ze aji kdyby se postarala o to ze mi veme premie,tak no a co,aji tak vyziju 😉 .A urcite nechci otehotnet abych uz byla pryc z prace,ale stejne vim ze me pak doma necha,delam 12ctky,a nesmime si sednout,a porad chodit 12h,treba 3 dny po sobe...nee,to mi za ty penize tam nestoji.Ale asi ji jednou reknu svoje az budu vedet ze cekam mimi a ze uz se tam nevratim-nekdo uz ji konecne musi nastavit zrcadlo.ale zatim mlcime,protoze sef ji dal pravomoc propoustet.Tak doufam ze az tak daleko nedojdeme kvuli tomu zitrku,ale od ni muzu cekat cokoli.A to me sni pristi tyden cekaji 2-3smeny 😠 to bude zabava.a pritom za to misto tam vdeci z poloviny mne.Takova prijemna holka to byla nez pricuchla k pozici vedouci,a taky k penizkum,jako-vedouci-prodejny se 4 lidma nema daleko k platu 20tis.Jenze nam pripada ze ma pna pocit ze JI je ublizovano,ale my jsme poznaly ze jak je podle ni tak je usmevava atd,ale jak mame jiny nazor,tak to se tvari....hruza.Ale uz je mi lepe,ted sem sama tak se tim zabyvam,na chate bude 9 lidi,tak na to pak urcite zapomenu.
Jinak dnes tepl.trochu klesla,takze asi zase nic,ale Ms tady este neni tak nebudu delat zavery.
Effi,to je supr zes uz videla dutinku,priste bude srdicko.Tak se opatruj,moc se nehon,at se to spino nezhorsi.Kamoska dostala hned nemoc.na spino+Utrous.

effi
25. srp 2008

fifi-tak to jo, to mas k praci spravny pristup, jak jsem psala, vzdycky se na pracovisti nejaky ten blbec najde a nekdy je to holt vedouci 😝 to jak jsi vyjmenovala co vsechno se ti v praci libi a co te tam drzi.. proste podle me jsou to dobre duvody proc v praci zustat 😉
jinak ja to mam nekdy stejne, ze spis mlcim a odkyvu, ale pak se taky rozpovidam od srdce a nekdy jsem na svoji uprimnost i doplatila, hollt chybami se clovek uci.
Co se mi vpraxi pri jakemkoliv jednani osvedcuje je mluvit o sobe o svych pocitech, kdyz druhy delat to co mi vadi + navrhovat reseni jak by se to dalo vyresit. Napr. kdyz na me (to jsem jeste pracovala na pracaku) jeden kliden veli sproste kricel, tak jsem mu rekla "ze je mi to neprijemne a ze se citim trapne, kdyz slyslim jak na me tak sproste krici, a ze bych chtela aby jsme si ted sedli a v klidu si popovidali o tom, co ho ted trapi" to je takovy priklad z praxe a ja toto schema uzivam casto kdyz me nekdo vytaci, docela se mi osvedcuje
to schema ve strucnosti je: ja(jsem smutna..apod)..., kdyz ty (popisu chovani co me vytaci)...+navrh reseni

no jinak si v praci zkus vsimat hlavne tech veci co te tesi, to mi taky dost pomaha 😉

mej se fajne, a at se to vyresi ku tve spokojenosti 😉

jinak priznam se, ze o te nemocenske zacinam trosku i uvazovat..
pa

nika70
25. srp 2008

Ahoj holky,
tento cyklus beru už třetí měsíc Utrogestan, 15-25DC.....ale bohužel nevidím vůbec žádnou změnu k lepšímu, co se špinění týká......klasicky 24DC začnu a do 28DC špiním....teprve pak se rozjede klasická MS.....
Máte s Utrogestanem taky takové zkušenosti? Já mám pocit, že po něm jen držím vodu v těle a mohla bych se přihlásit na Mistrovství světa ve spaní.....a byla bych určitě na bedně.... 😠

fifinka31
25. srp 2008

Effi,na tom pristupu k cloveku co se chova zle,cos popsala neco bude 😉
Nika,ja mam taky zlusenosti s Utrogestanem,ze spinim aji pri nem tak 4-5dni pred MS.Utrog,dodava telu progesteron-ten pokud chybi muze zpusobovat spineni,tak pokud spinime aji s dostatkem progesteronu,tak hacek bude asi jinde,to spineni bude mit jiny puvod.Taky to tady s Effi,a holkama resime,ale jak vidis aji se spinenim se da otehotnet 😉 zkus si koupit Ascorutin,stoji par kacek,mohl by na to pomoci,nebo to aspon zmirnit.
Ja taky zacala zase spinit,ale diky Effi,ktera otehotnela aji se spinenim,se tim ted nestresuji,proste spinim no,a taky jim ted Utrogestan+Ascorutin-spineni je 2den ale zatim slabe.

nika70
25. srp 2008

Diky, ten Ascorutin zkusím...... 😉

kikusa100
25. srp 2008

nika, vies ja som brala utragestan a teiz som bola z neno unavena.. ono tam je aj napisane, ze clovek bude z neho velmi unaveny.. ja by osm len spala a spala.. a lekar mi povedla, neviem ci beries len jednu tabletku, alebo viac..ze jedna tabletka nestaci... ze sa nepodari udrzat sliznicu zjednej tabletky utra..ze treba brat viac..
ja som sa na hormony vykaslala. kupila som si ascorutin a agnucaston a bereim ich a uvidim.. agnucaston je vytazok z rastliny vitex jahnaci a upravuje hladinu progesteronu, a prolaktinu a riesi aj PMS najma bolestive prsia.. tak uvidim..dam vediet ako som dopadla so spinenim po jednom mesiaci.

vlasta23
26. srp 2008

ahoj effi, tak se porad nejak posira. POdle testu budu asi mit hyperthyreozu...... 😠 To asi abych se doma nenudila a mohla porad neco hledat na internetu. Neni to nijak desive, teda zatim, ale problemy se stitnou zlazou bych v tehotenstvi radsi vynechala.... No pristi tyden jdu jeste k doktorovi, tak se uvidi, co dal. Preju Ti lepsi stesti a setri se!
Fifi uz se nemuzu dockat, az take prijdes s tehu testem 🙂 anejak citim, ze brzo prijdes. 🙂 Mozna se pletu, ale ja se vetsinou nepletu

zandas
27. srp 2008

Ahoj EFFI ahoj holky...

Ještě jednou jsem se dívala na tvůj graf a myslím si,že se dá přes špino určo otěhotnět,ale záleží taky kdy to špino je.Podle tvého grafu bylo až devátý den od ovulky což je dobré,to se pěkně stihlo zahnízdit.Taky záleží který den se začne zahnizdovat,ale pokud je špino třeba už pátý den od ovulky, že se to nestihne.Je dobré od ovulky nešpinit cca 10 dní a pak i když se špino vyskytne,tak je ještě šance,že MS nepřijde.

Co si o tom holky myslíte?Já si myslím,že to tak je podle toho jak to všude studuji 🙂

VLASTI ty jsi měla špino než jsi otěhotněla ten cyklus a jestli jo tak který den cca od ovulky?to by mě zajímalo jestli tě můžu poprosit.

Jinak já mám ted 5 den od ovulky a zatím dobrý,beru Duphaston ještě,ale většinou mám špino tak ten 7 den.Tak uvidíme.Jeden cyklus to bylo až 12 den od ovulky a pak za 3 dny MS tak to bylo dobré,ale minulý cyklus to bylo snad už 6 den.Tak to je taky divné,že to mám pokaždé jinak.

zatím pa

zandas
27. srp 2008

Jo a FIFI ty se netrap v práci, zkus se na to povznést. Musíš být v klidu a užívat života ať máš organismus v klidu.To je teď potřeba.Drž se pa.

ivisek
27. srp 2008

Ahojte holky, tak ja musim zaklepat zatim s Proverou dobry, ale horsí bude dalsi mesic, protoze to bylo ob mesic a ted to melo byt v pohode. Jinak jsem zacala popijet pohankovy caj a pohankove mleko, oboji chutove vyborny a to nemusim bylinky, protoze pohanka je nejlepsi prirodni zdroj rutinu ( Ascorutin ) tak uvidime, jestli to neni zilama a jejich krehkosti.

effi
27. srp 2008

Ahojte holky
nika - jestli spinis 4dny pred ms, tak to je jeste krasa, ja spinnivala tak 7-10 dnu, otehu by to nemelo vadit

jinak muj nazor na hormony znate, mi napr. dr rekl, ze bez uzivani hormonu neotehotnim, no dnes jsem v 6tt 😉 snad to nezariknu 🤐

vlasti-tak at to dobre dopadne, at s dr najdete nejake reseni.

fifi - taky myslim, ze prijdes brzy z pozitivnim testem 😉

zandas-ja mivala spineni nekdy od 4dpo nebo 5 dnpo ale nejcasteji od 8 dpo, mslim, ze pri spinenni odchazi minimum krve a ze sliznice je dost velka na uhnizdeni, na napriklad spinim i ted a to jsem videla dutinku uprostred delohy, vypadala spokojene 😉
jinak -zandas - moc diky 😉

no jinak ja od pondelka porad spinim, dnes jsem si vzala praci domu tak je to trochu lepsi, snad to bude ok.

pro vase info o spineni vam posilam svoje kompletni grafy, aby jste mohly studovat, kdyz budete chtit 😉

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user... - tu jsem brala Duphaston a lut.faze cyklu se proklate zkratila
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user... - tady to nemam presne zaznacene, ale spinila jsem od 17dc
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user... a posledni vitezny (snad)

zandas
27. srp 2008

Effi to vypadá, že jsi ovulku měla vždy dřív až ted ten poslední graf to bylo až 18 dc. dr.říkal,že mám asi špatnou funkci žlutého tělíska a že to špinění mi to uhnizdování může překazit,tak nevím. někdo otěhotní a má MS a zjistí to třeba až další cyklus a taky to krev nepřeruší já tomu nerozumím někdy.ale věřím že i přes špino to jde.

effi
27. srp 2008

zandas- presne tuhle vetu jsem od sveho dr slysela taky 😉
moje segra mela ms do 4. mesice...holt kazda jsme original, rozhodne myslim, ze je lepsi mit spineni nez nemit ovu - ta je nejdulezitejsi.

jinak co se tyce menstruace a otehotneni, tak se to da spolehlive poznat prave podle mereni BT - ta totiz i po menstruaci zustava porad nahore..

vlasta23
28. srp 2008

zandas, obvykle jsem mela spino 8-10 dnu pred MS. Mesic, kdy jsem otehotnela jsem mela spineni. 9DC,17,18DC,19,20,22DC, otehotnela jsem 22dc, pak bylo spineni 3,5 dpo 10,11,12dpo. no proste jsem spinila hodne! Myslela jsem, ze uz prichazi kramy a pak to prestalo a 46 dc jsem delala test, ale spise jsem si myslela, ze mi preste MS zase vypadne. To bylo prekvapko! Takze , ja vidite, spino vubec nevadi! Ze Effi?
Jinak zadne novinky, az za 14 dni. Snad dobre. Uz jsem z toho unavena

effi
28. srp 2008

vlasti - mohu jen potvrdit 😉 odpocivej

vlasta23
28. srp 2008

zandas, tedka jsem koukala na grafy effi a musim rict, ze jsou uplne vzorne. Ja tedas mela pekne rozeskakane, ona ma moc uhledne a to spineni taky nebylo tak hrozne....Hod tady neco sveho. Nekdy to proste jen trva. A co Ty fifi? Tymas nejake graficky?

fifinka31
28. srp 2008

Ahojki,tak jsem vam ted napsala mensi slohovku,a ona se mi zahadne vyparila!!!
Tak ve zkratce,dnes 24DC/12dpo jsem to dostala-presne dnesek sem tipovala,moje lut.faze trva tech 10-11 dni-coz je podle me malo.Nepomohlo ani brani Ascorutinu+B6-ma prodlouzit 2fazi,ani Utrogestan.Proste jako bych nebrala vubec nic!!Tim Utr.sem dodala telu Progesteron-ktery muze zpusobovat spineni,takze u me mozna to spino bude mit jinaci charakter.Ale to uz me ani tak netrapi-kdyz vidim ze se snim da oteho 🙂 ale spis me trapi to ze brzy prijde MS,sice je fajn ze stihnu do roka vice cyklu=vice sanci,ale zatim je mi to prd platne.Takze jedu dal,ale uz ztracim zase trpelivost,mam pocit ze stojim na miste,takze behem zari nas obednavam do Centra.Aspon zatim na vysetreni,pak nejspis IUI.Tak holky snazilky aji tehulky,at se vam dari-opatrujte se.papa

zandas
29. srp 2008

Vlasti tak jsi měla toho špinění v jednom cyklu teda hodně a i přes to jsi těhu, to je úžasný.To mi zase dodalo naději ještě větší.Chce to asi hodně trpělivosti.

Effi jak jsi stáhla tenhle typ grafu? mohla bys mi to poslat na mail Zanda.Seibi@seznam.cz

Taky jsem koukala na ty teploty a já je nikdy tak nízké nemám a pak rodíly taky nemám tak jasné,ale dle ovu testu jsem si to upřesnila.Taky se nocema hodně budím a chodím na záchod k ránu někdy tak si říkám, jestli to na ty teploty nemá vliv,že nejsem v klidu tak jak by to měla asi správně být.

zandas
29. srp 2008

Tak právě jsem začala špinit ☹ tak to zkusím zmírnit ještě Ascorutinem....jinak holky jak berete nebo brali jste Ascorutin 3x dnne 1 tabletu nebo 2 t.?

vlasta23
29. srp 2008

Cau fifi,
myslim, ze 10-11 dnu lutealni faze je uplne vystacujici. Ja bych nemela delsi, kdybych neotehotnela. Vetsinou jsem to posledniho pul roku dostavala kolem 33-34 dc a otehotnela jsem 22DC nebo 23DC. Uplne to stacilo a to mi jeste rekli, ze to byla mozna dvojcata. 🙂 Effi najed si na diskusi bazalni teploty a vyjed si cesky graf. Je tam internetova adresa. Presne si ji nepamatuju, ale je to neco jako fertilityfriend.com. Je to tam anglicky acesky. Mozna to je lepsi, protoze ten nemecky je pro ma napr. jako spanelska vesnice, anglicky ci Cesky se na to asi koukne a bude rozumet vic lidi. Jinak s tou lutealni fazi jsem tady na chatu cetla, ze 8 dni je na otehu normalni a dokonce i nekteri otehu ze sesti. Nehledej na sobe chyby. Myslim, ze Ty ani Tvuj organismus zadne nedela. Nekdy to opravdu dele trva nebo jsi ve svem zdravotnim stavu neco prehledla. Mas zkontrolovanou stitnou zlazu? Testy TSH,fT3,fT4,F3,F4 a protilatky proti stitne zlaze TSI a ten posledni si nepamatuju, ale jsou dva. pokud ne, tak to udelej. Taky vim, ze jsi rikala, ze prstickovani nefunguje, ale ja bych to zkousela. je to rozhodne lepsi nez spermosky nechat cestovat a vysilovat. Nepouzivej zadny intimni gel, take to nici spermosky. Do toho centra na repro bych urcite sla 🙂

vlasta23
29. srp 2008

zandas, ten graf viz prvni prispevek. jinak ja v tehu brala ascorutin 3x1. Pomahalo to-docela. me taky teploty vice skakaly nez effi. Bylo tezke urcit ovu i v mesici, kdy jsem zapadla. bylo to patrne az na konci cyklu, kdyz jsem se na to podivala pospatku. Me se ale stavalo, ze teploty spadly, pak vyskocily atd.... No i ten ovulacni cyklus. Predtim jsem asi mela neovulacni, mozna jeden byl ovulacni, ale teda to vypadalo. Myslim ale , ze ne. Tal preju stesti?

effi , je uz ti blbe?

effi
31. srp 2008

ahojte holciny,
fifi-lut faze 10dnu a vice je uz ok. tech 10 je nezbytnych, ale pokud mas tech 10 tak je to uz v normalu, mozna bych na tvem miste zkusila sarapis.
zandas-vse kolem mereni bt vcetne toho jak a kde vyplnit grafy najdes presne popsano na http://merenibt.xf.cz/index2.html tam si muzes vybrat podle toho jestli ti vic vyhovuje aj bo nj 😉 myslim, ze je to naprosto komplexni ifno 😉
vlasti-nestras 😉 zatim je mi tak nejak nijak, jsem porad strasne unavena, vecer citim tezky zaludek, trosku me boli prsa a spatne mi vylozene neni, spis mi vadi ta hrozna unava no a samozrejme to neustale spineni 😖 vcera jsem byla pracovne v praze coz obnaselo cestovani pres celou cr a odpoledne jsem spinila zase vic a vic.. no snad to bude ok, dokud neuvidim srdicko tak to beru porad jako dost nejiste..

drzte se holky 😉

fifinka31
31. srp 2008

Teda holky,ja si vzdy najdu nejakou vec na kterou pak svadim svou neplodnost,a vy mi to pak tak objasnite,ze tim to neni 🙂 .Si zase musim najit meco jineho,treba ze muj cipek nepusti spermijky dovnitr,to pak budu verit ze by mi mohlo pomoci to IUI 🙂
Effi,tyty bud opatrna na sebe spineni v tehu neni sranda.Nechapu ze ti Dr.nenapsala Utrogesten treba,ten Ascorutin bych nebrala moc vazne,ale asi to chce dodat telu progesteron ktery je v tom Utr.Kamoska mela do tydne po spineni,a jak Dr zjistil ze dela 12ctky,a celou sichtu stoji,tak ji serval,ze mu to hned nerekla,a poslal ji na nemoc.udu pevne drzet palce,at je vse v poradku.
Jinak ja uz mam po MS,trvala 2 dny,treti slabe,a dnes 4dc,uz jen mikrospino.Tento cyklus piju ten drnek(v kapkach)tak uvidim,je to zase takova mala berlicka.V rijnu jde kolegynka z druhe smeny na 2 IVF,byl by zazrak kdybysme oteho najednou.Davam ji prednost,snazi se dele,a ma vetsi problemy.Tak az to bude za ni tak pak budu premyslet co ja.Mezitim se ale urcite objednam-slibuji 😉 .Effi,Sarapis uz jsem brala cca 3 mesice-a nesledovala sem zadne zmeny,ani na unavu a naladovost mi to nezabralo.
Vlasti,testy na stitnou zlazu nemam,jen zakladni HP a ten vysel z pohledu 2 lekaru dobre.Musim si neco precist o st.zlaze,jsou 2 druhy myslim.Tak snad kdyz o to pozadam v tom centru,tak mi vyhovi.Ale necetla sem na ne dobre recenze.Pry jim jde hlavne o to donutit pacošku do IVF,a zhrabnout prachy.Ale mi se nechce se plahocit nekolikrat do mesice do Olmiku.Tak to hold risknu a uvidim.Vylozim jim hned karty na stul-ze nechci hned IVF!!!
Tak se opatrujte devcatka.papa

vlasta23
31. srp 2008

fifi, zajdi za obvodakem, at ti udela ty testy na Stitnou zlazu. Aspon ty, co jsem Ti vypsala. je to skoro kompletni a podle zkratek to ten doktor pozna. Mel by Ti to udelat. jinak vem i Tveho na rozbor spermosek. To udelej prvni.

effi: se spinenim si zajdi. ja s tim take byla. Teda az po 46DC, kdyz jsem testovala. Do te doby jsem nevedela, takze jsem nikam s tim nesla. Ale urcite bez pokazde, kdyz spinis. U me to poprve nic nebylo, ale podruhe me prisli na odtrhujici se placentu. Kdybych to nechala tak, tak muzu prijit o mimi a sobe hodne uskodit. je to nebezpecne, kdyz se to odtrhne a nevis o tom. Muzes i umrit. Jinak si take myslim, ze ti urcite da utrous a mel by te poslat na nemocenskou. mel by ti zkontrolovat okamzite i hormony. necekej, at nelitujes. uz jsi cekala na mimi dost, tak at si to nevycitas!!!

vanilka1
1. zář 2008

ahojky.prosim o radu.Od 8DPO do 12DPO jsem špinila,prvni den trochu krve a pak uz jen hnedavavy vytok.merim i BT a ta ten 8DPO klesla,ale 9den uz zase vystoupala,vcera 12DPO mi zase spadla,ta jsem cekala,ze se mi MS rozjede a misto toho zacalo spineni ustavat a odpoledne ustalo zcela.Jsem z toho zmatena uz jsem se rano smirila,ze nic a ted nevim,zda muzu zase zacit doufat. Dekuji za jakoukoli odpoved

effi
1. zář 2008

fifi-snazim se setrit, utros ci jakekoliv hormony na udrzeni bych nebarala, nechci do sebe prat hormony, pokud se mimi ma udrzet, tak se udrzi. Verim tomu, ze klid je mnohem dulezitejsi. No ja docela hodne cestuju tak 2dny v tydnu jsem v kanclu, kam ale jedu tam vlakem a na nadrazi a z nadrazi vzdycky v ten den ujdu 5-7km na zadech batoh s notasem, flaska s vodou... no a kdyz nejsem v kanclu tak vyjizdim pokoutne 50-100km do ruznych mest, kde po te ceste cca6 hodin pracuju se skupinou lidi a pak zas jedu zpatky. Dr. jsem o cestovani rikala-teda ne tak podrobne, jak jsem ted napsala, ale jakoze hodne cestuju a jsem unavena. On se ptal jestli autem a ja jsem mu rekla ze ne, ze vlakem, tak rikal, ze to je v phode, ze ve vlaku si muzu zdrimnout..
fifi, to jsi mela nejakou kratkou ms, to tak mivas?? 😕 no koukam, ze uz jsi zkousela kde co 🙂
fifi-ty bydlis blizko olomouce??

vlasti- u dr jsem byla, ted spis resim tu praci..

vanilka, udelej test, pokud spineni takhle bezne nemivas, je nejvetsi pravdepodobnost tehotenstvi 😉
dej pak vedet 🙂

fifinka31
1. zář 2008

Vanilko,nechci ti delat plane nadeje,ja spinivam pokazde tak od 7-8DC,ale pokud je to u tebe po1 a spineni je pryc a MS nikde,tak by to mohlo by tehotenstvi,aji ten pokles tepl.1denni,by na to poukazoval(v obdobi uhnizdeni nekdy tepl.rapidne klesne na 1 den)
Ale ja osobne posledni 2 cykly to mela tak,ze jsem spinila a apk prestala na 1 den-cisto bilo,a dalsi den se rozjela MS.
Tak ti drzim palce at ti to vyjde!!!Kdyz ne ted tak brzy 😉 .
Effi,ja jsem primo z Ostravy-Hrabuvky.Teda holka ty si zahravas,ja bych se vykaslala na nake sve presvedceni o spatnosti hormonu,pokud by slo o moje mimi,a Dr.by mi rekl ze bez hormonu mi hrozi ze potratim.100% bych je brala.Jde o to zachranit mimi,udelat VSE pro to aby prezilo to nejhorsi obdobi.A nerikala si co se ma stat se stane,to si muzu rikat ja tedka,bud oteho nebo nee,ale stejne jednou treba budu potrebovat pomoc Dr.-a vyuziju ji,i kdyz bych si to prala jinak.Ale mas svoji hlavu,a jestli je to tve presvedceni,nezasahovat do vyvinu nijak-je to jen tva vec.Ale ja bych takhle nemohla jednat.Vycitala bych si to pak,ze jsem pro to mohla udelat vice ☹
Tak ti jen popreju at teda to spino zmizi samo,ale aspon slev trosku v praci-vice lezeni s nohama nahore!!! 😉
Vlasti,spermosky uz mame za sebou 🙂 mame je pomalejsi a dost je jich deformovanych,ale pry se s tim da oteho.prirozene-ale dele to trvat muze.
Oni mu to SP.udelaji znova jak se tam ted prihlasim.Tak uz se tesi pry 😝
Pokud mi neudelaji tam tu št.žl.tak si pak zajdu k obvodni teda.Ale sem si cetla clanek,a nemyslim si ze bych ji mela,nemam zadnou bouli na krku,nektere priznaky jo ale nektere nee.
Jinak ja mivam vzdy MS prvni 2 dny dost silnou s cuckama srazene krve,3 den uz jen slabe krvacim,4,5 dne došpinuju.Dnes 5dc jeste sem tam ze me sla trocha sliznice.Ale vcera uz sme na to skocili s manzou 😉
Tak se holky mejte,papa

effi
2. zář 2008

ahoj fifi-aha, jo z OV je to kousek 😉 No co se ma stat to se stane, miminko se bud udrzi nebo ne, rozhodne bych si to nevycitala - vubec vycitat si cokoliv je blbost, proste se to stalo je treba divat se do pritomnosti, chapu tvuj pohled, ze bys pro mimi udelala vse, ja taky ale vse prirozene - hormony mi rozhodne prirozene nepripadaji. Momentalne jsem si vzala dva dny volna a spineni ustalo, uz jsem tak skoro rozhodnuta, ze si pristi tyden reknu o tu neschopenku, myslim, ze mi to pomuze vic 😉

koukam, ze u vas ted zacne era snazeni 😉 tak at se vydari

vlasti - jak ty??