Pořád špiním, i přes léčbu Proverou. Máte zkušenost?

pajca
15. led 2008

Ahoj holky založila jsem toto téma, protože už si nevím rady.Pořád špiním i přes léčbu Proverou. V odborných literaturách jsem četla, že to může být známka neplodnosti. Nemáte někdo zkušenosti?

vlasta23
3. zář 2008

effi ja zatim nic. Jdu ve ctvrtek na dalsi testy. Effi neotalej s neschopenkou. Co se ma stat se sice stane, akorat tomu muzes pomoct. Ja kdybych nepribrzdila, tak mimi take nemam. Uz by odeslo. Nekdy tomu opravdu pomoct. Mimi je vporadku, ale kdyz ho nenechas odpocivat, tak odejde. Ty si pak myslis, ze nebylo vporadku, ale pritom to vubec nemusi byt pravda.

fifi myslis, ze ja mam nejake priznaky stitnezlazy? hahaha. A presto ji mam zvysenou. Nemusis mit zadne priznaky nebo je proste zamenujes s necim jinym. Dej vedet, jak dopadlo spermio.

ojo
3. zář 2008

ahojky holčiny, tak po dlouhé době jdu za vámi zase pro radu... v pondělí měla přijít MS, od min. pátku jsem mikrošpinila a v neděli po sexíku tam byla už i krev, ale to jsem pak špinila už méně a večer vůbec a v pondělí MS nepřišla a nebylo ani mikrošpinění...., tak jsem si dělala včera test a byl negativní ☹ a dneska ráno už jsem zase objevila více krve, ale rozhodně se to nepodobá MS 😒 a měřim taky stále BT a ta je pořád 37... myslíte, že by doktorka poznala, jestli jsem těhu???

zandas
3. zář 2008

Ojo myslím si,že doktorka by tě poslala na krev a z té se to pozná určitě. Ale bud tebou bych ještě vydržela bud se MS dostaví později anebo ne.Pokud se nedostaví zkus další test později.Já bych ještě ze 2 dny počkala.

Jinak holky už nešpiním 2 dny beru Duphaston s tím ascorutinem a to myslím v téhle kombinaci na mě působí.Od včera už beru jen ascorutin.Ms očekávám asi v sobotu.tak uvidím.

Effi drž se a bud tebou bych to fakt nepřeháněla s prací a byla více v klidu,ať to nepodceníš.

Fifinko hodně úspěchu v dalším cyklu snažení.

zandas
3. zář 2008

Vlasti tobě taky držím pěstičky ať je vše v pořádku.

Jo a FIFI na tu štítnou žlázu si zajdi,kamarádka taky neměla žádné příznaky a má to dost na hranici.Já jsem byla u obvodačky ať mě pošle na vyšetřní a mám to naštěstí dobré.Je lepší vědět,že je to o.k.než otěhotníš.

effi
3. zář 2008

ojo-kolikaty dpo jsi?? pokud jsou teploty nahore vice nez 18dpo tak je tehu dost pravdepodobne, moje segra napr mela normalne ms a byla tehu, zalezi od teploty, testik ti to muze ukazat az pozdeji, jak pise zandas, z krve by to mela dr poznat. drzim palce 😵

zandas-tak to je super, ze ti to zabira 😉 to bys byla asi prvni, kdo se spineni zbavil 😉drzim place

zandas
3. zář 2008

No tohle trochu sice zabírá,ale jakmile do sebe přestanu ty hormony cpát tak to bude asi zase zpět no uvidíme.Budu bojovat dál 🙂

ojo
3. zář 2008

effi, dpo - to je den po oplodnění??? 😕 jestli jo, tak já vlastně ani nevím 😅 ... měla jsem v ten dobrý týden dovču a zapomněla jsem si doma teploměr, tak jsem neměřila, nemyslela ani na to a užívala si dovči a po návratu jsem se k tomu už nevracela...no ale většinou mývám cyklus pořád stejný a i ovulku, tak si myslím, že by to mohlo být 15-16 dpo a cyklu před tím jsem měla teploty spíš 36,8 nebo 36,9...

effi
3. zář 2008

ojo-15-16dpo (den po oplodnění) by už na testiku mohlo jit neco videt, jaky test jsi delala?? pokud je teplota pořád 37, tak je to myslim jasne 😉 zkus testnout jestě jednou, ideálně ráno a mamatestem, držím palečky

zandas bojuj 😉

jinak ja jsem dneska omdlela ve vlaku, tak jsem se sla k dr domluvit na neschopenku, hodne dojizdim a nedela mi to dobre, bohuzel na ni z pracovnich duvodu muzu jit az od stredy. kdyz uz jsem tam byla, tak mi delal i ultrazvuk a mame srdicko 😵 nevim presne jak se ty tydny pocitaji, ale dneska bych mela byt rovny 7tt, jsem fakt moc statsna 😵

meri75
3. zář 2008

ahojky holky. Koukam, že problémy se špiněním nás má hodně. Nikde jsem se ale nedočetla, že by některá z vás špinila, třeba od menzes po menzes, tedy celý měsíc, to se mi stává dost často ☹ špiním od té doby co jsem chytla poprvé menzes, tedy více jak deset let! a zadny doktor mi nedokáze poradit!!

ojo
4. zář 2008

effi, zkoušela jsem mamatest, jak jsou tam ty dva testy.... a včera jsem si je chtěla koupit znova, ale v lékárně měli jen ten mamatest, jak se na něj přímo čůrá....tak jsem si koupila ještě jinej, kde jsou taky po dvou 🙂 no zkusím testnout o víkendu....kéž by to vyšlo... 🙂

meri75, tak to tě docela lituju...špinit celý měsíc...to se mi ještě nestalo...já nejvíc špiním po sexíku... a ty špiníš takhle normálně??? a bereš HA?? a zkoušela si něco jako mi třeba ten Ascorutin??

effi
4. zář 2008

meri-delali ti hormonalni profil?? vetsinou se spineni projevuje jako nejaka porucha hormonu. taky bych si na tvem miste asi nechala vysetrit stitnou zlazu. teda to musi byt silene ☹

jinak ja osobne bych ti doporucila
- najit si praci, ktera te bavia naplnuje
- vubec delat veci, co te bavi
- zkusit sarapis - priprodni pripravek, ktery harmonizuje hormony

a asi bych začla merit BT abych vedela, jestli probiha ovulace, to je zaklad..

doktori jsou mimo, mi taky pomohla az tradicni cinska medicina a psychicka pohoda..

ojo-dej pak vedet, to by bylo skvele, kdyby to vyslo 😉 drzim palecky 😵

ojo
4. zář 2008

effi, špinění souvisí se štítnou žlázou??????? 😕 to slyším poprvé...mě doktoři taky furt, že vyšetří čípek, ten byl ok, pak jestli nemám chlamydye, tak ty samozřejmě nemám a tak....vůbec se mě na to neptali, jestli se léčím se štítnou žlázou....a ani na endlokrinologii mi nic neříkali, že bych mohla špinit.... 😕

já jsem se se štítnou žlázou léčila před 3 lety a teď je ta funkce relativně normální, že léky nepotřebuju, ale i tak musím chodit na pravidelné kontroly....to by teda lecos vysvětlovalo, kdyby to spolu souviselo...že bych už konečně věděla o příčině.... 🙂

vlasta23
4. zář 2008

ojo, nepis, ze chlamidie samozrejme nemas. U nas si lidi mysli, ze to je sexulne prenosna nemoc, coz sice je, ale ona se prenasi i jinak napr. kdyz pouzijes po nekom rucnik ci i v bazenu na plavarne z vody, kdyz tam nedaji dost chloru 😕 Je to svinstvo. tedka to mela matka od jedne me zname. Je ji kolem 80 a ze sexu to nema 😀 😅
Hnedka zmen endokrinologa. Samorzejme ze poruchy stitne zlazy zpusobuji i poruchy cyklu! Vetsinou tak, ze je nemas, ale zalezi na postizeni

ojo
4. zář 2008

vlasti, na chlamidie mi dělala test asi před 2 měsíci, a byl negativní, tak snad jsem je do té doby nechytla 😅

a proč myslíš, že bych měla změnit endlokrinologa? 😕 tam jsem byla na začátku července, normálně s krevním rozborem a stále teda říká, že hodnoty mám ještě relativně v normě a že nevidí důvod proč nasazovat nějaké léky...a když bych otěhotněla, tak mám hned přijít a až potom dát léčbu.... já to beru teda jako plus, že nemusím do sebe něco cpát a nikdy před tím jsem problémy s MS neměla a i po vysazení HA v lednu mám MS pravidelnou jak hodinky.... 😅

meri75
4. zář 2008

holky tak co se týká toho špinění, tak začlo co jsem poprvé chytla menzes, a od tý doby se to neustále vleče kazdý mesic bud prošpinim pul mesice nebo i celý mesic. Je to hruza!!!!!!!!! uz mam čtvrteho gynekologa, a az tato poslední doktorka se snazi pro me udelat maximum, ale zatim bez uspechu.
Co vim, tak špinit můzete kdyz:
- máte problémy se štítnou žlázou - s tou uz jsem byla nekolikat na vysetreni - vse o.k.
- dále kdyz máte výkyvy v hormonech - jednou jsem byla na krev na stav hormonu a dobré
- pak kdyz máte chlamydie - a skutečně chlamydie nejsou jen nemoc ze sexu, muzete je dostat, kdyz pujdete např. do restaurace na zachod, tam se chytnete kliky, a spatne si umyjete ruce a chlamydii muzete nosit v sobe - na chlamydiích jsem byla taky o.k.
- dále můžete mít poruchy krve - na hematologii uz jsem byla - vse o.k.
- nebo muzete mít bakterie zvané ureoplazmata - to vam zjisti tak, ze vam gynekolog veme ster - ale pozor, je pravda, ze na to gynekologové kašlou, me az čtvrtá gynekoložka rekla, ze je tato moznost steru, a ze mi ho veme, kdyz uz se nevi co se mnou - také v pořádku
- no a pak se muze spinit dost silne - i krvacet,kdyz je nejaký miom nebo nador - to nastesti nemam!
- no a další moznost muze být endometrioza - ta se ovsem da zjistit pouze laparoskopicky, na te jsem nebyla, odrazuje mne i ma doktorka - laparoskopie, prestoze je to malý zasah do tela, tak je to zasah, a muze sebou prinést víc negativ nez pozitiv, a co jsem četla zkusenosti jiných holek tak jít na laparoskopii endometriozy se nic nevyresi - kdyz se odstrani loziska endometriozy - tak se vetsinou zase utvori a muselo by se chodit na laparo furt dokola - a koho by to bavilo ze?ja na to nemam nervy abych to podstoupila. Jinak problem endometriozy je ten, ze se stale nevi jak se lecit a proc vlastne vzniká - muze být dedičná, důsledek éček a hormonů v potravinách.. nikdo neví....
ja momentálne navstevuji homeopatku a léčitele - zkousim pít činský čaj, a budu brat nejaký homeopatický lék na míru, tak jsem zvedava, uz jsem z toho na nervy. Az nebudu spinit tri mesice v kuse, tak se pujdu asi straaaasne opít!!! a to nekourim, alkoholu se vyhýbam, jím myslim hooodne zdrave, a uz nevim co zkusit.
ascorutin jsem brala mesic, nejaké dobré učinky to melo - ale ted ho brat nemuzu, zkousim tu prirodní cestu.
Jinak HA neberu uz skoro rok - ale spineni mi to nevyyresilo, jinak se ale citim bez HA uzasne, neboli me tolik hlava, zmizla tak z 70procent celulitida🙂 HA je svinstvo, zanasi to lymfatický systém - no ale zase pro nekoho jiná moznost chránení pred početím není.
Myslim ze takové problemy se spinenim nikdo nemá, doktori mi pomalu neveri. nevim ale nekde musi být chyba, mozna moje zenské organy fungují vic nez mají... díte jeste neplanuju, chci se nejak vylecit. ale jak?? není jak být chlapem co holky?ty takový starosti nemaj!

meri75
4. zář 2008

jinak jeste, muj predesly gynekolog mi predepsal asi tak 8 druhu antikoncepci, porad mi tvrdil, ze HA to spravi, dokonce jich par bylo, ze meli resit problemy holek co spini, uz si ale vzpomenu jen na název Gravistat - ale zadný uspech. Pak jsem asi tak dva roky s prestavkami brala noretisteron - je fakt ze tak z 80-90procent mi to pomohlo, ale jak si telo zvyklo tak jsem musela sem tam zvyšit dávky, no ale noretisteron se nedá brat večne tak jsem ho prestala brat. Uz silim, jsem fakt rada, ze se s vama muzu podelit o svoje zkusenosti, ale takové co ja nikdo asi nemá a nemel. Pripadam si nekdy jak kdybych spadla se svojema problemama z Marsu, doktori uz nevi co by se mnou meli zkouset... jo a jeste me trapi k tomu dalsi problemy - neustále cysty- driv jsem je mela na vajecnicich - mizely kdyz jsem brala nekolik let HA, doktorka tvrdi ze ale cysty nezpůsobují špinení, tak nevim. taky bych se jich potrebovala zbavit, uz je nastesti nemam na vajecnich, ale za delohou.. coz je lepsi, vajecníky cysty oslabují. Nevim jak moje telo funguje - neco je spatne ale nevim co.. a hlavne jak na to prijít..

ojo
5. zář 2008

ahoj holky...tak hlásím možná další těhulku, která má problémy se špiněním 🙂 ....dneska jsem na testíku objevila slabounkou druhou / 🙂 k doktoru jdu 15., tak uvidíme, jestli nám to potvrdí.... 🙂

zirafik
5. zář 2008

Oji, tak to jsme na tom podobně 😉

vlasta23
5. zář 2008

ojo, s tim endokrinologem jsem to myslela tak, ze kdyz ti rekl, ze stitna zlaza nesouvisi s cyklem, tak je ho nejlepe vymenit, protoze i ja vim, ze to souvisi. Rekla bych , ze to je zakladni neznalost 😅 Jinak gratuluji k tehu. Jak dlouho to trvalo?

fifinka31
5. zář 2008

Ahoj holky,teda taky se tehodni jedna basen 🙂 jen ja se nejak porad nemuzu nakazit 😒
Ojo,tak hodne stesti!!!A muzes mi popsat to slabe krvaceni,jako svetla krev?Treba jen 1den?A ted uz nespinis vubec?A jak dlouho jste se snazili?Vidis asi vam pomohl relax na dovoleny,ja taky mela ovulku pres dovcu,sexu bylo pred ovu dostatek,relax klidek-a stejne nic.
Zirafik,chapu to dobre ze mas taky //?A ty mivas taky problemy se spinenim??
Effi-jak se ti vede? Uz mas dovcu??
No jinak ja teda mela MS 3dny a dalsi 3 dny sem este dospinovala.A docela me tento cyklus pobolivaji vajecniky uz od sameho zacatku,a sem tam bruch jako na MS-coz je divne.posledni 3 dny me semtam poboliva vice levy vajecnik(ovu te cekam z prava)tak doufam ze nemam cystu!!!A trapi me nafoukle bricho,sem permanentne jak v 5 mesici-no po ranu je to lepsi,ale vecer,taky ted popijim matovy cajik.Jinak moc toho pres den nepojim,asi problem s travenim u me.
No a tento cyklus piju ten Drnek obecny-mozna z toho me boli ty vajecniky.Melo by to pusobit aji na ovulaci.
Dnes sem si po dlouhe dobe zacvicila Mojzisovku,boli me totiz kříže,a u toho zatahovani bricha me pekne bruch bolel jako na MS.
No a papam materi kasicku, v ampulkach to je,je to silnejsi nez to co je treba v Sarapisu.pije se to 2krat tydne.5Ampuli-70kc-primo ze vcelarstvi.-to by melo byt na sliznici a celkove to ma posilit organismus,proti unave atd.
Tak ja budu koncit,pujdu do hajan,mam ze sebou 12ctku a 2 pred sebou 🙂 papa

ojo
6. zář 2008

vlasti, no ne že by to ta endokrinoložka nevěděla, já jsem ji to totiž ani neřekla, že špiním, ptala se mě jen jestli mám pravidelnou MS, tak jsem řekla že jo, protože mám, ale na špinění se neptala, tak jsem ani neříkala 😅
stejně jestli jsem těhu, tak jí musím zavolat a jít tam, tak jí to řeknu, že občas špiním 😅

fifi, to špinění bylo většinou jako světlá krev, někdy i tmavší, ale spíš do hněda....a třeba 3 dny před MS mi začalo slabé špinění trochu do hněda a trvalo 3 dny, pak po sexíku bylo normálně už jako krvavý, tak jsem očekávala MS, ale do večera špinění vymizelo a hned druhý den už jsem byla zase čistá.... pak za 2 dny po sexíku zase troška světlý krve, a trvalo to do druhýho dne, ale to už bylo spíše slabounký a zase do hněda...no a pak už zase úplně čisto a to mi teď trvá 2 dny... 🙂 doufám že už špinit nebudu...nechtěla bych potratit ☹

jinak já o dovolený měla docela relax, ale i když jsem neměřila BT, tak jsem sledovala hlen, protože mívám výtok, no tak jsem vyčetla že v plodné dny bývá tažný a jako bílek, no tak jsem vychytala ten den, kdy jsem ho takový měla a sexíkovali jsme...to byl z mý strany vyloženě plánovaný sex...přítel nic netušil a pak už jsem říkala, že už na to myslet nebudu....tak nevím, jestli se zadařilo v ten den, nebo třeba po 😀

zirafik
6. zář 2008

ahojík, no já jsem sem přispívala na začátku, na straně 2.,3. této diskuze 😒 , viz. tam.

Fifi,ano mám //, ale se špínem ☹ ... 9DPO -slabé, 10DPO-silnější- 1.testík, 11DPO-silnější, 12DPO-trošku, 13 DPO-trošku
...takže jsem trošku vynervená, aby to dopadlo... 😒

ojo
6. zář 2008

zirafku, ted jsem koukala na tvoje testíky, tak to testujeme ve stejné dny 🙂 já jsem testovala už v úterý ráno a to mamatest naukázal žádnou druhou / a když jsem testovala včera, tak už tam byla slaboulinká druhá / 🙂 , taky jsem testovala dneska ráno, tak o něco malinko silnější tam je...

naposledy jsem špinila ve čtvrtek decentně...jinak nic...a dneska po sexíku jsem se bála, že budu špinit, tak mám hoooodně slaboulilililinký hnědý výtok, ale hodně slabý, takže si říkám že OK.... 🙂 jsem přítele taky korigovala, že musí nežně 😀

zirafik
6. zář 2008

Oji, to já mu to zatím zakázala 😀 ...neb bojim, bojim ☹ , špíno mám minimální.
Gratuluju 😉 , ty máš vše tak jak má 🙂 .
Jak dlouho jsi po ovulce? Já jsem dnes asi 13 nebo 14 DPO

zirafik
6. zář 2008

Oji, pochlub se taky čárečkama, ať se můžem pokochat 😉

ojo
6. zář 2008

zirafku, děkuji a taky ti gratuluji... 🙂

no chtěla jsem ještě testnout v pondělí 🙂 a pak je všechny nafotit najednou a dát do albíčka 🙂
já jsem tak 15-17 dpo, nevím to přesně, jak jsem neměřila 😀
no já se sexíku zatím taky bojim, aby náhodou něco... ☹ ale ten můj je takový zlatíčko, že dává maximální pozor...má taky starosti, aby mi to neuškodilo 😅 😀

jinak jsem si koupila čaj na otěhotnění a kontryhel na to špinění...ten kontryhel jsem moc nepoužívala, protože mi přišlo že nefunguje, ale ten na otěhotnění častěji...možná mi k tomu taky dopomohl... 😀

vlasta23
7. zář 2008

haha oji, tak myslim, ze dopadnes jako ja. Spineni....... zadny sex. Uz naporad 😀

effi
7. zář 2008

zirafik, ojo - moc moc gratuluju 😵 mi spineni taky prestalo a ms se nedostavila, ale pak jsem v cca 6tt spinila nekolik dnu, dr mi na to predepsal ascorutin, ale myslim, ze nejvice mi pomohlo byt doma v klidu a hodne odpocivat, tak se drzte 😉

fifi-brzo nas budes nasledovat, jakou mas teplotu?? 😕 kdyz pises, ze mas zazivaci potize a ms byla slaba, tak me napadlo, jestli nahodou taky nejsi tehulka 😅

ja za dva dny jdu na neschopenku, domluvila jsem si to s dr. kvuli dojizdeni do prace... tesim se 🙂

no holky teda, to uz je skoro na zalozeni specialni diskuze "tehulky-spinilky" co?? 😉

fifinka31
8. zář 2008

Ahoj holky,tak mam zas konecne volno po trech 12ctkach 🙂
Effi,ja tu MS takhle mivam fakt kazdy cyklus,ale ty 2dny mam MS silnou aji se sliznici,tak doufam ze to je snad v poradku takhle.Ale pro jistotu si vzdy po MS merim hned tepl.tentokrat sem delala aji test pro zichr,teplota 36,2 a test samo ze /.Ale pichalo me docela na strane kde byla ovu,tak sem se spis bala mimodeloz.
Jinak,nevim jestli na me nejak pusobi ten Drnek,ale opravdu me poboliva casto divne bricho,jako na MS.On by mel byt na PMS-tak je mi divne ze u me MS daleko a bruch me boli 🙂 ja jsem divna.
Ale podle vypoctu bych mela mit zitra ovu,a uz od patku mam ovuhlenik.Tak na to dnes a zitra skocime,protoze pak sem zase 2cele dny v praci,to prijdu ve 22h a jsem ko.
A dnes se chci obednat do centra,jsem z toho nervozni,strasne nerada telefonuji!!!A porad dumam,mam li tam jit na 1 sezeni sama nebo s manzou.Uvidim jak se to vyvrbi.
Ale je fakt ze uz ste tu spis same tehu-spinilky 🙂
Ale to je dukaz ze spineni tehu nebrani,A pokud je vse v poradku tak vetsina oteho do roku,a ten zbytek ma nejakej problem-a to jsem ja.Vy jste sem prisly za cerstva,a uz jste tehu.Kdežto ja uz oteho resim 2 roky,a tady sem prisla resit neco jineho nez jen to tehu.Ale diky vam uz nejsem z toho spina tak na nervy.Ale zacinam byt na nervy z toho ze porad nic.Tak snad nam v Centru pomuzou.Ale ja NECHTELA dojit az tak daleko,chtela jsem oteho prirozene 😒 ale tak treba to jeste vyjde.
Vcera sem osahavala brisko 35tt mimi me uplne koplo do ruky,to bylo krasne.Ceka to moje nej kamoska,a uz se na mimi moc tesim,nemuzu nunat moje tak budu nunat to jeji 🙂 Tak se vsecky opatrujte a drzte mi palecky.papa

fifinka31
8. zář 2008

Uf tak jsem obednana na tento patek.Tak pak podam info.papa