Pořád špiním, i přes léčbu Proverou. Máte zkušenost?

pajca
15. led 2008

Ahoj holky založila jsem toto téma, protože už si nevím rady.Pořád špiním i přes léčbu Proverou. V odborných literaturách jsem četla, že to může být známka neplodnosti. Nemáte někdo zkušenosti?

benjina
11. únor 2009

luckamb: ale mě to udělali až když jsem se pohádala s doktorem, protože jsem v anglii a tady to řeší až po dvou letech tak jsem mu říkala, že to není v pořádku a tak se smiloval a udělal mi aspoň HP a poslal mě na ultrazvuk jestli to je vše ok a podle toho ano a dal mi kalíšek pro manžela tak jsme to tam odnesli.Jinak nic už pak se mnou nedělali, takže ted už se jenom snažíme a v červnu až dorazíme natrvalo domů tak začnu chodit ke svému gynekologovi a snad bud brzo těhu pak. 😵

luckamb
11. únor 2009

Tak to je taky pecka, by mě zajímalo proč to řeší až po dvou letech?? To už je moc, ne??

benjina
11. únor 2009

No tak kdyby jsi tady žila tak by jsi pochopila jak to tady chodí, když ti něco je tak ti dají maximálně paralen a antibiotika skoro když umíráš, je to tady dost strašné, berou to tak, že když to tak příroda chce tak to tak má být. 😖

ojo
11. únor 2009

benji, já čajík brala hned po Ms až do ovulace a pak už MS nepřišla a byla jsem hned těhu 😅 ale kdybych ho brala dýl, tak bych ho zase začla brát hned po MS až do ovulky 🙂

já si ho dělala jen jednou denně a do směsi jsem ještě přidávala špetku kontryhelu, kterej jsem si koupila zvlášť 😉

benjina
11. únor 2009

Děkuji za info, tak to vyzkouším a doufám, že tě budu hned následovat. 😀 😀 😀 😀 😀 teda né až tak v těsném ty už jsi v pokročilém stádiu těhotenství. 😉 😉 😉 😉 😉 😉

fifinka31
11. únor 2009

Ahoj holky teeda tady se to nejak rozrostlo 😉
tak mne ceka laparka prakticky presne po 2 letech snazeni-a sem rada ze budu mit aji hysteroskopii-uz kvuli toho spineni mojeho slavneho.muj novy Dr v GC mi na to rek ze to muze byt malo progesteronu a spatne fungujici zlute telisko,coz videl i na UTZ tesne po ovu,rikal ze nevidi neco co by mel vide po ovu.Laparka asi vyjde tesne po ovu tak mozna aji uvidi jak tedy funguji tesne po ovulce.
Jinak holky mi docela pomohlo na to spineni Drnek obecny(agnus castus)udelala jsem si tinkturu,a v cyklu kdy sem to pravidelne pila to bylo ok spino tak 2 dny pred MS(jindy aji tyden pred MS)a taky mi zabira Utrogestan-ten mi doda ten progesteron-ted bylo spino zase 2 dny pred MS,a minule nebyly zadne leky ani Drnek a nejspis ani ovulace a spinila jsem cca od pulky cyklu-hruza!!!

ajuskab
11. únor 2009

holky, tohle téma jsem pročítala snad všechny stránky, v červnu 08 jsem byla na revizi (zamlklé teh) a od té doby jsem vždy 5-10 dní před ms špinila, byla jsem z toho zoufalá, hrozně mě vždy povzbudilo, když jsem přečetla od nějaké snažilky, že i tak se podařilo, tak vám píšu, v lednu jsem celý cyklus neužívala žádné léky anii čaje ani nic a špinila jsem od 18 dne cyklu a přesto jsem těhotná, špinila jsem ještě asi tři dny po nedostavení ms a ted občas růžovej hleník, na noc zavádím 1 tbl utrogestanu, na víc nemám čas a k tomu každej den prosím něco tam nahoře, aby mi už dovolil být štastná a vydrželo to a miminko bylo zdravé, jsem dnes 5+6 a čekám na potvrzení srdíčka
holky i přes špinení před ms jde opravdu otěhotnět, taky jsem tomu nevěřila !!!!!!!
přeju vám všem co nejdřív // a pak vše v pořádku,papa

benjina
12. únor 2009

ajuskab: tak to jsem ráda a také si ráda čtu, když se to některé se špiněním podaří.Já už vždy stratím naději když začnu špinit, tak jsem ráda,že tím nemusím a budu se držet plná optimismu do té doby než přijde mrcha. 😀 😀 😀 😀

luckamb
12. únor 2009

ajuskab: držím palce ať všechnod opadne tak jak má.
benji: takže si mám koupit čaj báby radlické??

benjina
12. únor 2009

luckamb: no já nevím je to na tobě, já jsem si koupila dvě balení a tak uvidíme co z toho bude.Ještě jsem ho nezkoušela, ale bylinkami nic nezkazíš, což práškama můžeš.Není to až tak drahé, ten čaj stojí 84 Kč a v životě přijdeš o víc, tak pokud chceš tak si ho kup a vyzkoušej, ale nemusí hned tak zabrat jak zabral ostastním, že byli po tom těhu, mě by aspoň stačilo kdyby zmizelo to špinění a pak už by to přišlo samo. 😀 😀 😀 😀

luckamb
12. únor 2009

No mě je jedno jak to přijde hlavně aby už to přišlo 😀

benjina
12. únor 2009

no tak to mi povídej já jsem dneska 8DPO a už se mi zase objevuje výtok s jemnoučkým zabarvením do světle hnědé. 😢

luckamb
12. únor 2009

Mě dneska končí MS,takže začínáme další kolo.
😉
Tak nám drž palečky.
Já tobě budu taky.

benjina
12. únor 2009

Neboj určitě ti budu držet palečky no já ještě tak týden než přijde ta mrcha, ale nemusí nepotřebovala bych jí aspoň 9 měsíců. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

luckamb
12. únor 2009

tak já už ti držím i palce u nohou jo 😉

benjina
12. únor 2009

juj si zlatá, nevíš náhodou jak se bere ten ascorutin, chtěla bych ho vyzkoušet jestli mi náhodou to špinění trochu neupraví.

zubajda
12. únor 2009

ahoj holky, prosím vás, nevíte... špiní se po clostilu ??... já ho včera dobrala, ale už tři dny dost špiním, spíš už skoro malinkato krvacím... 😒

benjina
12. únor 2009

ahojky zubajda: i ty jsi tu, dneska jsem četla tady na špinění, že i další holčina špinila po clostilu, ale ty jsi brala duphaston pokud se nemýlím, tedy aspoň jsi to psala včera.

zubajda
12. únor 2009

nene, to jsem nepsala já... já brala utrouš.. pak dostala ms... a 3DC jsem nasadila clostil... a ted po nem tri dny spiním.. mě to pěkně štve, zítra jdu na utz, tak doufám, že to ustane...

benjina
12. únor 2009

zubajda: tak promiň spletla jsem si to s lenusskou ta brala duphaston a také začala špinit.No já když jsem brala clostyl tak jsem mezi tím nešpinila, takže ti nemohu s tím pomoct. ☹

zubajda
12. únor 2009

benji.. ale i tak moc díky.. 🙂.... 😉

luckamb
13. únor 2009

Dobré ráno 😉

benjina
13. únor 2009

luckamb:dobré ránko,tak včera jsme se bavili o špinění a už se pomalinku rozjíždí, musím si opravdu koupit ten ascorutin, potřebuji to i celkově protože se mi dělají pořád modřinky, když si třeba jenom kleknu.To mám prý slabé cévky a ten ascorutin je na to prý.

zandas
13. únor 2009

Ahoj holky....já už jsem zde dloho nepsala, tak napíši co se u mě děje 🙂

My se snažíme od 9/2007 a pořád nic. Celou dobu mě totiž trápí špinění cca 8 dní před MS.

Začala jsem chodit do centra asistované reprodukce, kde se mi konečně někdo začal věnovat a zkoumat proč to špinění mám. Můj gynekolog mi dával různé hormony a léky. Nejdřív ascorutin - ten mi vždy prodloužil cyklus na to je naprd. Pak Utrogestan - taky nic. A taky Duphaston, po tom jsem měla špinění slabší.

Na klinice se mi začali věnovat, byla jsem v lednu na histeroskopii jestli nemám v děloze nějaký srůt, který to špinění dělá a taky se mi u toho podívali na průchodnost vejcovodů. Všechno mám v naprostém pořádku. Tak vyvodili z toho, že to mám opravdu nedostatečnou funkci žlutého tělíska a ptali se mě jak jsem ten Duphaston brala a já že 1x1 za den. Tak mi nasadili 2x2 za den - brala jsem zatím první měsíc a hned to pomohlo a špino vůbec nebylo jen 1 den před MS což je normální.

Jinak spermio máme celkem v normě a hormonální testy z krve mám taky dobré. Po MS, kterou ted mám mi budou zkoumat vajíčka kolik se mi jich vytváří. Myslím si, že by to ted mohlo vyjít když špino nebude. Jedna má kamárádka měla špinění 2,5 roku a ted 3 měsíce nic a hned otěhotněla. Tak to přikládám tomu, se musím špina zbavit, abych byla těhu.Otěhotnět se špiněním jde, ale je snížené procento.

Tak zatím se mějte a bojujte ! 🙂

luckamb
13. únor 2009

ahoj zandas,
koukám že si na tom úplně stejně jako já, teda o měsíc dýl se snažíš 😀 Ale mě zatím nezkoumaí proč špiním, prý je to naprosto normální a do žádného centra mě taky neposlali. Holky myslíte že do cetnra musím mít doporučení od svého dr???

benjina
13. únor 2009

luckamb: tak s tím já ti moc neporadím, jinak je nás tady dost s tím špiněním už tak týden před mrchou jsem ráda, že na to nejsem sama i když vy aspoň chodíte k doktorům což já tady v Anglicku nemusím protože oni se tím zabývají až po dvou letech.Jinak spoustu doktorů tvrdí, že na samotný otěhotnění nemá špinění vliv.

figalka
13. únor 2009

ahoj zandas a luckamb,
tak jsme na tom všechny podobně. Snažení od 06/07, 12/07 těhu, ale na Silvestra potrat, od té doby nic, takže návštěva CARu. Mám před laparkou. Taky je prý tou špatnou fukcí žlutého tělíska, ale Duphaston mi teda nedávali. Zatím jen stimulace vaječníku na ovulaci, že když by byla dobře nastartovaná ovulace, žlutý tělísko by mělo fungovat tak jak má. Po té stimulaci jsem špinila jen 1 den a hned mrcha, ale o tu dobu špinění se mi zkrátil cyklus, takže jsem začla krvácet už 23DC.
Do CARu jsem se objednala sama, kdybych to měla nechat na své gyndařce, tak tam nebudu ani za 10let.

zandas
13. únor 2009

Luckamb: já jsem potřebovala u nás doporučení od mého gynekologa.ale řekla jsem si o něj sama bo bych se také nedočkala nikdy.má k tomu takový divný přístup. A v CAR mi řekli, že mi to mohl on ten Duphaston zvýšit dávku,ale on že neví co by mi ještě dal a tak...no mazec.
Jinak špinění před Ms je normální tak 1 den víc určitě ne. Musí se hledat příčina proč to je a něco s tím dělat. Každá jsme jiná a každé zabere něco jiného. Já už zkoušela i bylinky kontryhel a řebříček a ženské čaje,ale to mi nepomohlo. Každopádně pokud je snažení delší než rok tak se doporučuje to CAR tam se tím zabívají a víc jak na nás 🙂

ojo
13. únor 2009

Ahoj holky, já teda měla špino i mimo Ms, klidně uprostřed cyklu a často po sexíku a na to mi předepsali Ascorutin a je pravda, že mi taky prodloužil cyklus 😖 který jsem měla normálně bez HA jako hodinky 28dní, Duphaston jsem teda nezkoušela

nicméně také jsem hlídaná na štítnou žlázu a ta může způsobovat poruchy cyklu, tím, že se objeví špino 😕

benjina
18. únor 2009

poradíte mi některá jak jste brali ten ascorutin a od kdy jste ho začali brát a jak dlouho se smí brát.A také o kolik vám prodloužil cyklus.Děkuji moc za radu. 😉