Pořád špiním, i přes léčbu Proverou. Máte zkušenost?

pajca
15. led 2008

Ahoj holky založila jsem toto téma, protože už si nevím rady.Pořád špiním i přes léčbu Proverou. V odborných literaturách jsem četla, že to může být známka neplodnosti. Nemáte někdo zkušenosti?

zandas
19. únor 2009

benjina : No já jsem ho brala hned po ovu až do konce cyklu Brala jsem ho 3x 1 a pak 2x2.Je to vitamín C takže je neškodný a někomu na špino pomáhá,mě ne teda. Prodloužil mi cyklus cca 3-4 dny. Vím,že ho někdo bere záměrně před MS aby se oddálila MS.

vlasta23
23. únor 2009

ahojte holky, dik za gratulace.

effi- maly neni na umele vyzive. mel jen jednu flasticku v porodnici, protoze jsem nemela mliko. Jinak delam strikacku a odstrikavam. Tedka kojim pres kosicky, ale neni to moc dobre. Moc to netece a maly na hole prso nechce ani za nic. Kosicky bere, ale z nich to netece. Pritom mam dost mlika, ale asi se moc nezpousti. Jsem z toho nestastna. uz jsem tady mela poradkyne na kojeni, ale nikdo zatim nepomohl. To vis, budu to zkouset, ale nejsem optimista. navic prestal pribirat, kdyz nepouzivam strikacku ☹ mOC SI PReju kojit a nikdy me nena[padlo, ze to nepujde....

fifi- umela vyziva nenin moc dobra. Kvuli alergiim atd.... Mlicko je mnohem lepsi.

No Uvidim.

Tak se vsechny drzte!!!! Uvidite, ze to vyjde, vydrz!!!!

jovi
23. únor 2009

ahoj Vlasto, gratuluju k miminku, koukám, že máš problém s kojením.... chce to být v pohodě, já malýho kojila s klouboučkem do 1 roku a šlo to... i když 1 měsíc katastrofa, to už mi začínali nabízet umělý mlíko , ale důležité je to nevzdat a nerezignovat, když se ti bude zdát, že vypil málo, tak šup na druhé prso.... a uvidíš, půjde to....

jinak tady k tomu témátku... já byla cca před 14 dny na inseminaci, od 17 DC beru utrouš, před týdnem jsem ho visadila a čekala na ms, jenže tase zatím někde zasekla, místo toho mám jen chvilkama narůžovělý hlen, testím byl na 14DPO negativní... ale zaráží mě to občasné špinění... je možné, že třeba na hormony hůř reguju?

vlasta23
24. únor 2009

jovi, hormony jsou svinstvo, je to uplne pravdepodobne, ze takhle reagujes. Me to taky delalo. ja teda nebrala primo hormony, ale mela je rozhazene prirozene. A taky kdyz jsem pak chtela otehotnet a zacala brat bylinky, tak mi to taky delalo. Proste telo reaguje na zmenu hladin bych rekla.

Jinak ja prsa stridam, ale maly za tyden nic nepribral a hrozne moctkrat musi tahat nez polkne. Uz si zacinam myslet, ze ma blby natisk. Tve mimi davalo do pusy jen dudlikovou cast nebo vic? Vyjizdel dudlik tam a zpatky? No budu to zkouset , tedka zaciname 6-ty tyden. Moc casu uz nemame, ale nevzdam to do 3 mesicu. 🙂

jovi
24. únor 2009

vlasta: bradavka se mu nevešla do pusinky a když se mu topovedlo, tak mu po chvíli vypadla a navíc byl línej sát, což se o klucích říká, že jsou línější. Jinak z kloboučku měl v puse jen tu dudlíkovou část. Neboj, ono se to poddá, důležité je to nevzdat. Ještě mě napadlo, zkus vyzkoušet různé druhy kloboučků.. některé jsou tvrdší a a některé jsou krásně měkounké.. to je to samé jako u dudlíků... náš mladej nechtěl silikonovej dudlík, protože byl tvrdej a vystřeloval mu z pusinky, ale klasicvke gumovej, to bylo něco 😀 😀 😀

vlasta23
25. únor 2009

je jovi, to je co potrebuju, mekky kloboucek, rikas gumovy? Koupim ho v lekarne? To by mi pomohlo. Myslim, ze kdyz je tvrdy, tak on nemuze mackat a pak to netece 🙂 Kloboucek ti bradavku obepinal tesne nebo jsi kolem mela trosku misto?

jovi
25. únor 2009

vlasto: ahojky, no ty jsi noční ptáče koukám.. ale ono s tak malým miminkem se není čemu divit 🙂 Klobouček seženeš určitě v lékárně... já ho měla přímo z porodnice...a to byl takovej slaboulinkej silikon, že byl pěkně na těsno, místo jsem měla akorát malinko vepředu a tam se mu hromadilo trochu mlíčka, jednou jsem ho zapoměla doma, tak jsem musela do lékárny a tam měly docela dost tvrdý, že to nechtěl ani do pusinky....

jovi
25. únor 2009

vlato: napsala jsem ti do IP

ojo
11. bře 2009

ahoj holky, jak se máte??

u nás nic novýho, naštěstí stále bez špinění...ufff 🙂 kloboučky váhám pořídit, mám trochu ploché bradavky, ale když, mi je zima, tak vystoupnou, dr. říkala, že si myslí, že to bude u mě bez problému a mám si je vytahovat pod sprchou a střídat studenou a teplou vodu...tak uvidíme... 🙂

jovi, v porodnici ti je dali na požádání, že je chceš?? 🙂

jinak s těma alergiema a umělým mlíkem, kamarádka kojila do 8. měsíce a její malý je stejně alergik na prach, pyl, peří a tak dál...furt má plný nos a je často nemocný, takže jak u koho... 😅

vlasta23
23. bře 2009

ojo, jsem si jista, ze ti daji kloboucky v porodnici, ael muzes koupit i v lekarne. Zkus ale bez nich, me napr, sice pomohly, ale tedka uz kojim bez nich. Mimi ma dost problem mlko znich dostat, pokud to neumi perfektne a prso se ti tolik nedrazdi a pak muzes ztracet mleko. Taky je pravda, ze napr u me si zvykl na pevny tvar a ted mam problem, protoze se mi vesi jen na bradavky a nechce dvorec. Tak zkousej nejdrive po prirodnu. kde je effi?

fifinka31
23. bře 2009

Ahoj holky,ojo,vlasti,effi(ta se nam nekam vytratila)-hlasim ze jsem po laparce,dopadlo to dobre,tuby pruchodne,jen dali pryc malou endošku.Takze vlastne otehu nic nebranilo-no tak problem bude aji jinde-hormony,imuno.atd.a nebo to chce proste este cas 😉 .Tak se ted budem snazit normalne+IUI a uvidime za par mesicu.

effi
24. bře 2009

Ahojte holky, vsechny vas zdravim 😉 dlouho jsem se tu neukazala, mela jsem kupu prace v nasi neziskovce a problemy se zubama (trhani nervu a tak), jinak jsme ok. pomalu se blizime k finisi 🙂 porad se citim vcelku dobre, jen to megabricho zacina byt trocha nepohodlne 😉 takze vlastne nic noveho.. obdobne jako ojo😉
Vlasti jak valcite s prckem?? koukam, ze porad resite kojeni..maly uz pribyva??
Fifi, to je parada, ze mas po laparce a je to ok, myslim, ze je to otazka casu 🙂 moc drzim palce

vlasta23
24. bře 2009

effi, kojeni se zlepsilo, ale porad valcime. Ja porad jeste krvacim, ale ultrazvuk rika, ze jsem ok a doktorka, kdyz me minule prohlizela, tak pry zadnou krev take nevidela. Tak jsem asi blazen. Jinak dokrmujeme strikackou, ale pribirame. Museli jsme cvaknout uzdicku a zrejme to budeme muset udelat jeste jednou, bihuzel. neni to pro piti dostatecne. Tak se uvidi. Pak dej vedet, az se male narodi, a co nejaka fotka?

misskka
26. bře 2009

Ahoj, byla jsem u doktorky, protože špiním. Ona mi pak řekla, že to může být nízkou sliznicí a nedostatkem progesteronu v druhé rázi cyklu. Dala mu duphaston. Máte nějaká tyto zkušenosti?

vlasta23
26. bře 2009

misska -asi tak vsichni tady 😵 😀

misskka
27. bře 2009

No spíš jsem myslela, jestli Vám to na tu sliznici pomohlo a za jak dlouho. Mělo užívání duphastonu nějaké vedlejší účinky (přibírání, vypadávání vlasů, akné)? Nemám s tím žádné zkušenosti, tak se možná ptám hloupě.

evak99
27. bře 2009

ahoj holky, mam podobny problem...teda nemela jsem ho, dokud jsme nezkusili prvni IUI. Predtim se mi to stalo jen jednou a to kdyz jsme cestovali do jinyho casovyho pasma...ale po IUI se to rozjelo a ted skoro kazdy cyklus spinim v druhe pulce. Jednou mi dali utrogestan, ale bylo mi po nem zle...ted jsem byla na krevnich testech 20 DC, aby zjistili, zda mam dost progesteronu...tak uvidime...
uklidnuje me, ze tento problem neresim sama... 🙂
hezky den

effi
1. dub 2009

ahojky, vlasti, jsem rada, ze pribirate 🙂 s tim krvacemi to je fakt dlouho 😕 urco pak dam vedet az se prcek narodi, jeste mame cas😉(snad), fotky mozna nejake casem pridam, ale uvidim v nasi domacnosti se totiz vec jako digifotak nevede, obdobne jako televize apod. ...

misska-me duphaston nepomohl, spis naopak, zbytecny hormonalni zasah do tela, a to mi dr. rikal, ze bez duphastonu neotehotnim.. brala jsem mesic a pak vyhodila, zadne vedlejsi priznaky jsem nepozorovala, ale o duphastonu je tu nekde i spesl diskuze..

evak-urcite nejsi sama, je nas tady vcelku dost😉

fifinka31
1. dub 2009

Ahoj holky,effi.-ty uz to mas za par 😉 ja mam dne za sebou prvni IUI po laparce(jinak uz 3tí)tak mi drzte palce!!!
Efffi,divnej dotaz ale proc nemate TV a fotak??A pocitac mate.A co delate doma bez TV,si to neumim predstavit vubec!Ale jako vim ze nekteri lidi takove veci proste nemusi jen nechapu proc.Ale ty mi to urcite vysvetlis 🙂

misskka
2. dub 2009

effi - a co ti způsobil dustophan?

vlasta23
4. dub 2009

misska- dup... je individualni. HOdne lidem pomohl, je treba ho urcite vyzkouset. predtim bych ti ale spise doporucila kontryhel. Viz diskuse tady. me to pomohlo a taky femigard. Je to prirodni a srovnava to hormony. ne kazdemu, ale stoji to za to vyzkouset predtim nez se das do chemicke lecby.

jinak dus.... hodne holkam rozhazuje cyklus a nekterym spineni jeste zhorsi. Vetsine ale myslim pomuze, co jsem tak cetla. neni ale nad prirodu 😉

A porad se opakuju, ale holky, ja nikdy nemela ovulaci a nespinila jsem. Jak jsem dostala po bylinkach ovulaci, tak jsem zacala spinit a to radne po cely cyklus a i tak jsem hned otehotnela.

misskka
6. dub 2009

vlasta23 - kontryhel jsou zkoušela, ale nic moc výsledky (spíš žíádné). Na diskuzi jsem četla, že se má pít do ovulky. Protože ale podporuje růst sliznice a já s tím má problém po ovulce, neměl by se pít až do menses?

vlasta23
6. dub 2009

misska- ja pila mainko pres ovulku, tak 3 dny. Pak uz to ale nema vyznam. Jak se vajicko chytne, tak se chytno. Pokud se do ovulky nechytne a kratce po ni, uz sliznici nepotrebujes. Takze vlastne do ovulky staci. Pak uz Ti je na nic. Pridej jeste tak tyden pred ovulkou malinik a skonci po ovulce. pomaha spermoskam behat lepe

fifinka31
7. dub 2009

Misska,ja beru Utrogesten,a ten je to same jako Duphaston-teda dava tentyz hormon telu v 2 pol.cyklu.A vlastne pripravuje sliznici pro vajicko,nevim jestli ji zvysuje,ale urcite ji vylepsuje.ja mam bez toho kratky cyklus a dos spinim,s lekama mam cyklus normalne 27-29,a spinim tak 2 dny pred MS.
Jinak kontryhel,je dobry na PMS,ale taky jsem o nem cetla ze prokrvuje sliznici-coz je taky dobre pro uhnizdeni.Nevim kdy presne a jak dlouho se ma pit,ale myslim ze do ovu se pije malinik-na hlenik,a pak kontryhel az do MS,ja ho tedy tedka tak piju.A sliznice ma cas se vyvijet este tak 5-6dni po ovu,pokud se vajicko oplodni,tak cca za 6 dni se dostane do sliznice,a pak se zacne uhnizdovat.No,pokud ale spermie neni schopna se spojit s vajickem tak je nam prd platna i 12mm sliznice.

bettynka222
7. dub 2009

ahojte baby, mohli by ste mi prosim poradit? dlho som brala HAK, po jej vysadeni som mala tri cykly ukazkove - ako pocas brania HAK. potom som mala jeden 35 dnovy cyklus, kedy ovu bola az 30 den a po nej nastalo spinenie az do ms, druhy cyklus bol 24 dnovy, ovu prisla 20 den a po nej zaase spinenie, dalsi cyklus som otehotnela, lenze som potom zacala spinit. moj gyn. sa zlakol a poslala ma do nemocky s podozrenim na mimomaternicove, lebp hcg pomaly stupalo. tam zacalo hcg klesat, na ultrazvuku objavili zrazeninu, tak ju povazovali za mrtve mimi. lenze medzitym - asi vplyvom tej HAK z vajickovodu doputovalo dalsie oplodnene vajicko, takze zrejme nove tehu vytlacilo to stare. ale tu zu v nemocnici rozhodli, ze zrazeninu musia vysat. ked hcg stale stupalo, sliznica stale rastla a maternica sa stale roztahovala, acali mi pichat injekcie na stiahnutie maternice. a tyzden potom mimi odislo. niektora tu pisala,z e mala pocas tehu hematom, tak by som chcela vediet, co mam robit aby to buduce tehu uz bolo konecne uspesne.
velmi pekne dakujem a prajem krasny vecer 😉

vlasta23
7. dub 2009

missi. Do ms bych kontryhel urcite nepila, jen jak pise fifi do uhnizdeni. To si zjisti, kdy to je po oplodneni. 6 dnu se mi zda divne. Myslim, ze to je dva, ale to je na tobe. Dal bych to nepila, protoze kontryhel take zpusobuje kontrakce a to nechceme riskovat, kdyz chceme byt tehotne, ze?

Bety- myslim, ze musis byt trpeliva. Byla to nestastna nahoda, co se ti stalo. Dulezite je, ze i s tak kratkou druhou fazi muzes otehotnet. To je vazne unikum. Tak se jen uklidni a uzivej si to. 🙂

mabe
7. dub 2009

Ahoj holky, prosim o radu. Pred dvouma rokama jsem skoncila po 10 letech HA. Pak sem mela telo naprosto rozhozeny. Tedka me chodi MS, tak jak ma. Ovulka taky prichazi vetsinou stejne. Ale problem mam se spinenim. Od ovulky do MS mam porad spineni - jednou vetsi, jednou mensi. V prosinci mi zjistily spatnou funkci stitnice. Ted v breznu ji mam stabilizovanou a dokonce me pani dr. z endokrinologie delala test na hormony pri cyklu. A ona rekla, ze hormony mam v poradku. Tak ja nevim, cim to je. 😒 Moje gynekolozka rikala, ze pockame, jestli me nezapusobi Letrox na stitnici a kdytak me da UTros. Co si myslite? Mam za sebou uz dva MA a byla bych rada, kdyby se to uz neopakovalo. Diky za nazory

bettynka222
8. dub 2009

vlasti sice som otehotnela, ale vidis ako to dopadlo... neda sa tym nic robit?

vlasta23
8. dub 2009

betty- byla to nahoda. Priste to dopadne urcite bude OK. Proste se nekdy nahody stavaji. Delat muzes jen to, ze se uklidnis a treba zkusis ten kontryhel a budes chvili cekat. Kdyz to nevyjde, tak Ti doktor zrejme nasadi Utrous nebo dupik a uvidis. Zatim bych s tim ale neexperimentovala. mas cas, dej tomu klid. Stalo se to jen jednou a to, ze jsi potratila je dost jasne, kdyz ti delali vyskrab. Spis bych se divila, kdyz by se mimi udrzelo. Ale zase bych na ne nebyla zla. S hematomem sice muzes byt pak v pohode, ale taky ne a mohla bys mit mimi predasne narozene, nebo opravdu potratit mnohem pozdeji. Bud rada, ze to tak dopadlo a ze ted mas sanci na normalni mimi. Taky muzes zkusis femigard na urovnani hormonu. Vsak uvidis, ze jsem mela pravdu..... 🙂

fifinka31
8. dub 2009

ahoj,Vlasti,opl. vajicko se urcite neuhnizduje jiz 2 den,na tohle uz jsem nacetla spoustu odbornych clanku(i dokument na national geografic)a vajicko putuje vejcovodem nekolik dni az cca 4-6 den se dostava do delohy kde se volne pohybuje a az tak ten 7 den + -se implantuje do delohy,proto je mozne zjistit tehu nejdrive 8 dpo(a to jen vyjimecne,spis pozdeji)
a cetla jsem nejake clanky kde Dr.radil pit ho klidne cely cyklus,prestat pit pokud se zjisti tehu,ale od 3 mes tehu se muze zase pit,pomaha k lepsimu porodu.