Pořád špiním, i přes léčbu Proverou. Máte zkušenost?

pajca
15. led 2008

Ahoj holky založila jsem toto téma, protože už si nevím rady.Pořád špiním i přes léčbu Proverou. V odborných literaturách jsem četla, že to může být známka neplodnosti. Nemáte někdo zkušenosti?

fifinka31
8. dub 2009

pardooon,ta druha adresa mi nevysla.

bettynka222
9. dub 2009

vlasti ale neni divne, ked mam tu folikularnu fazu 20 dnovu, alebo aj viac a tu druhu len 3 dnovu? ja som sa dnes rozhodla, ze asi nechcem vlastne deti, lebo potraty viac prezivat nechcem. ale mozno ked sa to ukudni, tak za take dva mesiace pojdem lekarovi, nech sa mi "pozrie" na hormony...a mozno sa este na nejake tehu ukecat necham.... 😒

vlasta23
11. dub 2009

fif- no ja se nehadam, psala jsem, ze si nejsem jista, neni to moje parketa, ale s tim kontryhelem po tehu bych byla opatrna. Vim, ze na to jsou ruzne nazory a studie. Nikdy si nemuzes byt jista. JInak teda pak brat kontryhel tak dlouho, dokud se vajicko neuhnizdi.

bety- no divne to je, ale neznamena to, ze nemuzes otehotnet. Co jsi psala, tak jsi zatim potratila jen jednou po vyskrabu... proc hazes flintu do zita? Ja mela diru v placente a taky jsem donosila skoro do konce. Opatrne , a;e donosila... Neni to nejhorsi vec- potrat. Myslim, ze bys to mela zkouset, aby te to pak nemrzelo. Kdyz to nepujde, tak vzdy muzes adoptovat. Myslim, ze na psychiku taky neni nic moc se divat na adoptovane dite a pak si rikat, kdybych to mozna zkusila vickrat..... a pak mas zlost na ty adoptovane deti. Nesmis se na to divat jako na potrat. Koukej se na to jako na MS, jeste to stejne neni na zacatku mimi. Bud rada, ze muzes otehotnet. Fifi napr se tam nemuze vubec dostat. Kdyz otehotnis jednou, je velmi pravdepodobne, ze otehotnis znovu. A s tou tvou kratkou druhou fazi je to uzasne. Normalne se to leci, protoze to je vetsinou duvod, proc se nemuze otehotnet. Mela bys mit druhou fazi aspon 6 dni a i to je malo. normalni je 10 a vice. Zasla bych na ty hormony nebo to zkusila s femigardem, kdyz kontryhel nezabira. 🙂

bettynka222
11. dub 2009

nooo, mne medzicasom doslo, ze by to asi mohlo byt sposobene HAK. ja som totiz vysadila HAK, jeden cyklus bol 35 dnovy a ovu na 31 DC a druhy bol uz len 24 dnovy a ovu na 21 DC. asi som mala chvilu pockat, kym sa telo zbavi hormonov a zacne same normalne fungovat.... Len teraz sa bojim, ze ked pocas toho druheho tehu robili vsetko preto, aby ho potlacili, ze uz sa to moje telo nikdy spravne nenakopne...
a inak tu alchemilku uz pijem - to je tusim ten kontryhel. a aj som si kupila take kvapky. volaju sa gynex a poradila mi ich kamoska, ktora mala po potrate brutalne rozhadzane hormony. co je to ten femigard?

vlasta23
11. dub 2009

femigard- jsou kapky dr. Vydry, ktere pomahaji otehotnet a davat hormony doporadku. Melo by to byt podobne jako gynex, ale nevim. Nemam s gynexem moc zkusenosti. Myslim, ze femigard je lepsi. je totiz primo na podporu otehotneni. U me to fungovalo. Ja mela POC a pobouchane hormony a nemela jsem ovulaci. No a prvni mesic brani mi to naskocilo a i jsem otehotnela. 🙂 Jinak pockej, ale pokud budes mit tu druhou fazi tak kratkou, tak s tim neco delej. 3 dny je vetsinou malo na otehotneni.

bettynka222
11. dub 2009

hm, ale ja sa uz nechcem dopovat ziadnymi hormonmi - HAK mi uplne stacila. no ved budem pit ten cajik z alchemilky a ten gynex, keby nepomohol, skusim femigard. ale je pravda, ze som asi mohla dat organizmu trosku casu, aby sa spamatalo po tych rokoch brania HAK...
a ten femigard sa da kde zohnat?
vlasta dakujem velmi pekne za rady a gratulujem k dietatku 😉

fifinka31
12. dub 2009

Betty,teda ten tvuj cyklu se fakt divnej 😕 Prece neni mozne abys pri cyklu 35 dni mela ovu az 31 den a za 3 dny hned MS 😕 ti jsem este neslysela.vetsinou holky mivaji treba kratkou lut.fazi(od ovu do MS)napr.i ja,od ovu mivam ms i po 9 dnech-oakud neberu Utrogestan,a i to je kratka doba,mela by byt aspon tech 10 jak pise vlasta,lepa ale vice tak 14dni je nej(cyklus 28dni-ovu 13-14den)to je idealni.
Heled a jak si zjistujes ovulaci??ses si fakt jista ze ji mivas tak pozde?Pokud to tak fakt mas-tak bys to mela zacit resit u Dr.mel by ti prodlouzit tu dobu po ovu-a na to se bere napr.Utrogestan,ten mi krasne protahne cyklus z mych 22-25dni na 28.a vajicko pokud se oplodni ma pekne cas na zahnizdeni.

fifinka31
12. dub 2009

A cetla sem tvuj 1 prispevek a nejsem z neho nejak chytra teda 😕
pokud mas od ovu do MS 3 dny tak by jsi ani nemohla otehotnet,to by vajicko nestihlo ani doplout do delohy,natoz se uhnizdit,ale zase pises ze hcg nejake bylo(a testy si mela pozitivni??)tak asi nejake tehu bylo taky,v tom pripade ovu si musela mit 100% drive,pač tehu jde zjistit nejdriv tak 10dni po ovu.Tak mozna si tu ovu spatne zjistujes a ve skutecnosti ji mas drive.nejlepsi by bylo kdyby si te Dr.pohlidal a udelal ti tak 12dc UTZ aby videl jestli ti roste folikul.Heled a ty pocitas cyklus od sineni??Ten se pocita az od klasicke MS,prvni den silneho krvaceni=1dc-den cyklu.
A taky me zarazi,kdyz jsi uz mela HCG ale malé,a chteli ti to dat pryc jak pises ze doplulo do delohy dalsi opl.vajicko---tohle vis jak??To ti rekl Dr.?normalne ma zena mesicne jen 1 vajcko,muze se stat ze vyrostou treba 2 folikuly,tim padem muzou vyjimecne byt 2 vajicka,ale i ty prasknou ve stejnou dobu(mozna s rozestupem par hodin)ale urcite bys nemela mit 2 ovulace treba s rozdilem 5 dni.-i kdyz i divne veci se dejou 😉
No ale pokud jsi byla tehu a nedopadlo to,tak mas ale velkou sanci ze se to zas povede a uz to bude ok.
s tim hematomem se da donodit mimi-pokud neni veliky,kamoska s nim ale lezela v pocatku tehu mesic v nemocnici,a nakonec ji zmizel.

mabe
12. dub 2009

Ahoj holky, uz sem semka jednou psala. Co si myslite o spineni od ovu po MS? Ja to mela jak kdy, ale tento cyklus je to kazdy den. 😒 Je to na intimku,ale vetsinou jenom po velke. Jinak ne. Hormony mam v norme podle endokrinolozky. Pristi tyden jdu na gyndu a uvidime, co s tim dr. udela.Fakt nevim cim to je. Jedna kamoska rikala, jestli to neni vysokou sliznici. 😒 Diky za nazor.

bettynka222
12. dub 2009

fifnka, to s tym mojim divnym cyklom je cele vina antikoncepcie. ja som ju brala uz od 16 a jeden dr. hovoril, ze ked dievca zacne brat HAK prilis skoro, este predtym ako sa jej stabilizuje cyklus, tak potom vznikaju taketo problemy. viem to na 100 % od mojho dr., ze ked som tam bola 19 DC, tak ovu este nebola, ale hovoril, ze bude asi za dva dni. monzoze ten treti mesiac uz bola ovu skor...ze sa to moje telo uz trochu spamatalo z tej HAK a zacalo normalnejsie fungovat, ale este to nebolo ono, lebo hcg rastlo prilis pomaly a sliznica tiez. no a den predtym ako som zacala potracat sme mali naposledy sex a tri tyzdne na to (tyzden po kyrete) mi povedla, ze osm zase tehu... ja som to aj vedela, lebo ma hrozne boleli prsia a cele dni som vracala. lenze dr. kym doslo ze som tehu, tak mi najprv dala znova injekciu na staihnutie maternice. ja som mala tri dni hrozne krce a v pondelok som zacala krvacat. v pondelok hcg znova stuplo, ale v stredu stredu uz pomlay klesalo. dr. mi este dala utros, ale stvrtok sa to zo mna vyvalilo.
ja si myslim, ze tie dve ovulacie boli mozne len preto, ze osm tolko rokov brala HAK a jednoducho to zlte teliseko tomu nezabranilo...lebo bolo este zaspate. ale to druhe, to fici doteraz a ta cysta ma uz 7 cm. no ja len dufam, ze sa uz coskoro umudri a zmizne, lebo stale mam hcg 100 a to uz dva tyzdne dost krvacam....
nevies nahodou co mam urobit, aby sa po HAK vajecniky a spol. spravne nakopli? ci uz sa nastartovali po tomto vsetkom? 😕

mabe
12. dub 2009

Ahoj betynko, tak vidim, ze ne jenom ja sem mela problem po vysazeni HA. Ja brala HA od 16 let, do 26 let. Kdyz jsem se ptala tri gynekologu, tak vsichni me rikali, ze je vse ok. Pak jsem chtela byt tehu, tak jsem je prestala brat. Vubec cyklus nenaskocil tri mesice. Pak jsem sla k dr. a ta me rekla, ze telo vubec nenaskocilo. Dostala jsem Clomhexal na rozjeti cyklu a hned jsem byla tehu. (nejak jsem nebyla na to upozornena) Dr. me dala jeste vyvolavacku na MS po 14 dnech, kdyz MS znova nenaskocila. Pak zjistila dle UTZ, ze jsem tehu, ale ze to nevypada tak jak ma. Spinila jsem trosku a cekali jsme co bude dal. Vypadalo to nakonec dobre i srdicko bylo, ale potom v 8tt MA. 😒 Dal jsem nechala telo, at se rozjede samo - rozhazene cykly a spineni. Po roce jsme otehotnela znova - jaks taks ustalene cykly. Bohuzel zase MA v 8tt. Ted je to rok a zda se, ze ovulka chodi jak ma, akorat mam porad problem se spinenim po ovulce. Na vanoce mi zjistiliy stitnici, tak jsem dostala prasky, ale stejne to nepomohlo na cyklus, takze me ceka asi UTros. Snad se to spravi.

Jak pisu me HA uplne rozhodily telo. 😒

fifinka31
12. dub 2009

Mabe ja taky dost spinivala,nekdy uz treba 5 den po ovu.az do MS-nemyslim si ze by to bylo vysokou sliznici-tu ja totiz mivam spis nizsi nez vyssi-a navic neni rovnomerna(tak mozna proto to spino)ale spis si myslim ze to byva tim ze telo vytvari malo progesteronu-a proto se sliznice pomalu odlucuje.Kdyz sem zacala brat Utrogestan,tak spinim trochu tak az 10dpo-2dny pred MS-a to uz je v norme.

fifinka31
12. dub 2009

betty,nekdy je to tak ze po potratu je telo jako pohnojene a pak se zadari uz kvalitne.ale pokud mas spatne treba hladiny hormonu....ja se srovnavanim cyklu bojovala pres pul roku!a ni ted to neni 100%-tak piju tedka ruzne bylinky co srovnavaji hladiny hormonu.
U vas asi neni problem otehotnet-spis muze byt problem udrzet plod v zacatku-a tomu muze vadit ta cysta-je dost velika-co ti Dr rekl-ze sama zmizi?Mozna by to chtelo hysteroskopii udelat-mrknout do delohy.

bettynka222
12. dub 2009

fifi, ale ta cysta, to je nejake corpus luteum - to zlte teliesko a vraj v tehotnosti byt musi. ja uz tomu fakt nerozummiem... no ved teraz pockam az kym odkrvacam a odsledujem si cyklus...no a uvidime. ale asi to bude tazke, kedze sa mi blizia statnice a ja dost nestiham, kedze ma navstevy v nemocniciach dooost zdrzali od skoly.

mabe som na tom podobne - moje telo tiez vobec nenaskocilo. ale riesim to zatial alchemilkou a este kvapkami gynex. nechela by som to znova riesit umelymi hormonmi. inak ja som tiez brala antikoncepciu od 16 do 26, len som medzitym mala asi dve dvojrocne prestavky. a inak pamatam si, ze ked som vysadila Yadine, tak bolo vsetko v pohode, ale teraz ked som vysadila Jeanine tak som mala fakt divne cykly... Noja dufam ze sa to nejak spravi same... 😒

bettynka222
12. dub 2009

inak mabe k tomu spineniu, ja som pocula, ze to moze byt nedostatocnym zltym telieskom. inak ja som prve dva cykly po vysadeni HAK spinila od ovu po ms, ale ten treti cyklus ked som otehotnela som nespinila vobec...tak to bolo mozno uz nejake opravene, ale nie uplne. sliznica rastla pomaly, hcg tiez. druhe tehu uz bolo lepsie, vsetko rastlo rychlejsie, ale ten zakrok a lieky atd. to vyhnali. tak teraz neviem, ci som uz "opravena", alebo nie... 😒

mabe
13. dub 2009

Holky, diky za nazory. Tak to vypada, ze by me ten utros mohl pomoct. Snad jo. Uz bych byla rada, kdyby bylo vsechno v caiku a ja uz mohla zkouset dalsi tehu. Ale nechci nic riskovat. Chci, aby telo bylo uplne ok.

mabe
14. dub 2009

Betynko, me telo nastesti uz pres rok znova funguje. MS chodi sama i skoro presne na den. Akorat to spineni me stve. 😒 Chtela bych uz zase zkouset tehu, ale toto me trosku vic trapi.

Fifi, snad mas pravdu a je to tim progesteronem. Je zajimavy, ze me spinim jenom kdyz jdu na velkou a pri styku a tak - takze vlastne pri tlaceni. Jinak pred ovu vubec nic. 😒

effi
14. dub 2009

ahojte
opozdene odpovidam na dotazy:
fifi-tv ani digi fotak nemema, protoze to proste k zivotu nepotrebujeme, teda hlavne za to ze namame tv jsem fakt moc rada, clovek zije vic v klidu zadne katastrofy, reklamy, vic casu zit svuj zivot a ne programovat se tim na co kouka.. 😉
mno a pc mame, pac potrebujeme taky na cecem pracovat😉 a taky sbirat info
co jinak delame?? - ja napr. dneska pekla chleba, cetla, hackovala vlnaky pro prcka, makala na zahrade, byla sbirat s pejsama bylinky, no a v mezicase neco doma uklidila a uvarila obed... takovy docela muj standartni tehuden 😀
fifi moc na tebe myslim, uz vite jak topadlo iui??

misskka-duphaston mi nezpusobil nic, jen spineni s nim bylo o neco horsi (desli, silnejsi), me ty umelotiny proste nesedi, ale jak psala vlasta-urcite muze i pomoct..

jinac, u nas zadne zmeny

vsem novym spinilkam preju brzke otehulkovani se stastnym koncem, pokud by vas zajimaly moje dosavadni zkusenosti od spineni k tehotenstvi, tak je najdete zde..staci prolistovat diskuzi zpet

bettynka222
14. dub 2009

mabe ten progesteron by mohol pomoct - za pokus to stoji. inak niekde som citala, ze sa prirodzedne vyskytuje aj v nejakych bylinkach.

fifi a ake bylinky pijes? asi nema vyznam varit si caj z tych sackov z lekarne, ze? chodis di nejakeho bylinkarstva? ja som v zivote v ziadnom nebola a donedavna ma ani nenapadlo, ze nieco take existuje.... ach ja zu nechcem krvacat...vobec ma to nebavi. podla ultrazvuku je sliznica uplne nizka tak nechapem co to zo mna moze ist???

vlasta23
15. dub 2009

mabe- otehotnes muzes klidne i ze spinenim. Netrap se

mabe
15. dub 2009

Holky, dekuju. Ja cim dal tim vic ctu, tak mam cim dal tim vetsi strach jako myom atd. Uz jsu z toho magor. 😒 Proste uz toho mam za sebou dost (2xMA atd., stitnici, chlamydie, totalni vynechani cyklu po HA atd.) a uz bych byla rada, kdyby to vse klapalo. Ja vim, nemuzu zase chtit vsechno. Musim verit, ze se vse v dobre obraci.

bettynka222
15. dub 2009

mabe ja si stale hovorim, ze toto vsetko sa mi stalo, aby som sa naucila vacsej trpezlivosti - a pri detoch predsa trpezlivosti nie je nikdy dost, ze? tiez ma uz nebavi cakat. vsetkym babam sa po kyrete krvacanie zastavilo a ja uz zase krvacam tri tyzdne vkuse... apson ze manzelovi uz opadavaju tie kiahne ci osypky, ci co to je...tak mi uz moze dat konecne aspon pusinku 😉

mabe
15. dub 2009

Betynko, jojo, my budeme mit takovou trpelivost. Ja si rikam, co se ma stat - stane se. Asi to tak melo byt. Ja tedka vidim tehotenstvi a deti jako uplnej zazrak. Je to strasne krehoucka vec. Takze si mimiska budu uplne jinak vazit a tak. To si aspon myslim.

bettynka222
15. dub 2009

no jasne, budeme najsuper maminky 😉 ja som inak bezne strasne netrpezliva, tak sa aspon pocvicim. a hovorim si, ze je mozno aj dobre, ze je manzel taky chory, lebo by som nanaho hned skocila a dr. mi to zakazala...moja trpezlivost je zo dna na den silnejsia 😀

mabe
15. dub 2009

Betty, tak to mas paradni rozcvicku. 🙂

fifinka31
15. dub 2009

Ahoj holky,EFFI,uz asii vime jak to dopadlo dnes sem nasla sve prvi //!!!sice je ta jedna jeste slaba ale je tam 😉 tak ted jen se modlit aby vse dobre pokracovalo-bojim bojim.
Jen nevim bylo li to tou IUI nebo tim ze jsem po laparce,nebo tema bylinkama 🙂
Betty,pila sem podstive kontryhel ale az od ovulace-driv sem si ho nestihla koupit.pres ovu sem 5 dni si davala materi kasicku v ampulich.a od zacatku sem pila-kotvicnik,lekorici a drnek-ten popijim uz pul roku.Jo a este sem zacala zobat babyplan tento cyklus.

bettynka222
15. dub 2009

mabe to teda mam. inak aj on je z toho uz chudak mimo. ale zajtra ide na kontrolu, len tie kiahne (u vas vraj nestovice) trvaju az dva tyzdne, takze nas cakaju este 4 dni. dovtedy snad konecne dokrvacam (uz by bolo nacase) a bude toooooooooooooo 😀

fifi teda ty si toho pojedla 🙂 co je to kotvicnik? lekorici je skorica? a to je naco dobre? nie je to dochucovadlo? kyselinu listovu papam aj ja a teraz este aj ten gynex - su tam sa me super bylinky 😉 a tu kasicku, to si brala sarapis? ten drmek sme tu s babami riesili, to je tusim vitex jahnaci u nas (zaujimave nazvy v oboch jazykoch 😀) a vraj obsahuje prirodny progesteron. len ja sa bojim, ze ked sa zase nadopujem prirodnymi hormonmi, ze to bude to iste ako keby som brala HAK a organizmus bude zase lenivy... 😠