Pořád špiním, i přes léčbu Proverou. Máte zkušenost?

pajca
15. led 2008

Ahoj holky založila jsem toto téma, protože už si nevím rady.Pořád špiním i přes léčbu Proverou. V odborných literaturách jsem četla, že to může být známka neplodnosti. Nemáte někdo zkušenosti?

mabe
19. kvě 2009

Effi, to je parada. Gratulujuuuuuuuuuu. 🙂

Tak ty jsi priklad, ze to jde. 🙂

vlasta23
19. kvě 2009

mabe- no ja bych tomu sice nechala volny prubeh, ale nikdy neuskodi mereni teplotty a jine pripravky na vyrovnani hormonu jako femigard atd. ci prstikova metoda. POkud te to ale stresuje, ak je lepsi volny prubeh. U me treba volny prubeh nefuguje. jsem porad nervozni. Pro me bylo lepsi sledovat ovulaci a pak to zkouset a pouzivat prstikovou metodu. Ja jsem clovek, co chce vzdy mit vse pod kontrolou, me nejaka romantika moc nezajimala. Pritele nastesti take ne... 🙂Zalezi od cloveka. Nekdo zase je vystresovany z toho, co jsem delala ja a porad je zklamany, kdyz to nevyjde. Coz je pak zle. Ja to naopak zkousim vedecky, ale kdyz to nevyjde , tak to hazu za hlavu. Vsak jak jsem otehotnela, zjistila jsem to relativne pozde. Az nejaky 43 DC. Ani jsem si nemyslela, ze to vyjde, tak jsem nedelala test. A kdyz jsem ho udelala, tak jsme oba koukali.(ja totiz mela kramy i co 2-3 mesice) Jeste tyden predtim jsem si chtela vzzit prasky na alergii. A pak rikam priteli, ale radsi ne, co kdyz jsem otehotnela. A on rikal, klidne si je vem, prosim te, to bude trvat. no jeste , ze jsem si je nevzala 🙂 A Predstav si, jak jsem otehotnala, tak alergie zmizela a jeste se nevratila 😀 😵

Ojo, effi- tak hura gratulace
ojo- z toho si nic nedelej, jatlacila 3 hodiny bez anestezie, fakt zazitek, myslela jsem, ze umru. A jeste jsem jim to tam pozvracela. Tak to meli za to, ze me tam tak trapili 😀 Jinak typrsa se nalivaji a nabolest si asi pak zvyknes. Me se nalivaji a boli porad. No ale bud rada, ze mas mliko. Vetsinou se ale pry nalivani zastavi po mesici. me ne.

mabe
19. kvě 2009

Vlasti, u me to nebude uplne volny prubeh. Ja musim brat od ovulky Utros na to spineni. Takze si kazdej den merim teplotu, ale jsem zvykla. Merim si totiz uz pres rok. Akorat vzdycky po dobrani 29DC si musim udelat test a pokud bude pozitivni, tak brat UTros dal a hned dojit k dr. To spineni me trosku trapi, ale tady je priklad toho, ze i pres to je vse ok. JInak mam spatnou stitnici, tak na to beru prasky a Sarapis beru na spineni a cyklus.

A to tak vetsinou je, ze si myslis, ze nic a ono jo. Minulej rok jsem si taky rekla s dr., tak to nechame do zari a pak se podivame, co s tim spinenim. A ejhle za mesic jsem byla tehu. 😉

vlasta23
20. kvě 2009

no vidis, tyakze i tobe to jde. Proste nam spinilkam to da vic prace, ale jak to ctu, tak jsi na dobre ceste 🙂

mabe
21. kvě 2009

Vlasti, dekuji. Snad to bude ok. Do tretice vseho dobreho se rika, ne? 😉

vlasta23
22. kvě 2009

ojo efi- srandovni, vsichni mame kluky 😀

fifinka31
24. kvě 2009

Ahoj holky,Effi gratuluji moc k chlapeckovi 🙂 a jaky byl porod???
Ojo tobe taky gratulace 🙂 .Jefakt zajimave ze mate vsecky tri kluka 😉 jsem zvedava copak roste ve mne???

vlasta23
28. kvě 2009

brzo to zjistis 😀

vlasta23
28. kvě 2009

no popiste porod

vlasta23
9. čer 2009

koukam, ze jstee vsichni busy. A jak ty fifi. uzivej si svobody, brzy to skonci. Ja si rikam, kdy budeme mit cas na sebe s pritelem, ale dochazi mi, ze uz asi dlouho ne. Uz to sice nejak zvladame, ale je to porad ve strehu

benjina
9. čer 2009

Ahojky i já grataluji k chlapečkům moc pěkné zprávičky.Jinak já jsem dostala duphaston na špinění a můžu říct, že to po něm bylo jenom horší dokonce jsem i krvácela chvílemi přes něho, tak jsem zašla se zeptat k doktorovi a ten mi udělal vyšetření a říkal, že se mi udělal na čípku nějaký vřídek a že se mu to nelíbí, že jsem to tam předtím neměla tak to poslal na cytologii a také mi zjistil na pravém vaječníku 6 cm cystu, takže jsem zjistila, že když špiním od poloviny cyklu a né jenom 7 dní před mrchou tak mám cystu, takže jsem dešla s pláčem od doktora a uvidíme, ale špinění stále neví z čeho mám.Chce mě poslat na laparoskopii, že proč se mi dělají cysty tak uvidíme co mi zjistí. ☹

ojo
1. črc 2009

ahoj holky, po dlouhé době jsem se na vás šla juknout 🙂

benji, možná ta laparka k něčemu bude, třeba tam máš srůsty a laparkou ti je hned odstraní a bude vše ok 🙂

jinak já se z toho špina zblázním 😠 po porodu jsem krvácela tak 4 týdny, pak bylo jen špino, tak se to trošku zas rozjelo, pak ustalo a od šestinedělí jsem jen špinila...tak jsem se radovala, že konečně bude pokoj, páč plně kojím a beru i HA, tak bych neměla ani špinit...
jenže 5 dni po šestinedělí jsem začala silně krvácet, tak jsem šla k dr.na ambulanci,můj má 2 týndy dovču, no a ten že MS to neni, z čípku taky ne, děloha je čistá, tak prý hormony a mám čekat...no ale po 5 dnech krvácení mi to teda nepřišlo normální, tak jsem tam zašla znova a to tam byla jiná dr. a teda řekla, že je to krvácení z čípku, tak se pokusila udělat cytologii a dala mi nějaký čípky, ne zrovna levný 😖 ...no ale snad pomůžou, už mi to přestává a pokud to nepřestane do 4 dnů, tak tam musím znova.. ☹ ☹

benji, tak možná taky s tím čípkem něco mám, se bojím aby to nebyla nějaká ta rakovina děložního čípku ☹ ☹
budu ti držet palečky, ať to pak bude dobrý 😉 🙂

a můj porod? bolesti začali doma a vydržela jsem doma asi 6hodin, než byli pravidelně po 15minutach, pak ve 4h ráno jsme jeli, tam mi píchli vodu a v 6h se to rozjelo pořádně, v 7:30 už jsem mohla tlačit, a Tomík vykouknul v 9:21 🙂 taky bez Epi, už jsem tam přijela na 5cm otevřená...a tlačila jsem snad na všechny způsoby, personál byl fain, nechali mě, ať si to diriguju sama 🙂

benjina
4. črc 2009

ojo: no tak i me delali stery z delozního cípku asi tak trikrát do dvou mesícu a porad je to nastestí dobré takze z toho to asi nebude, ale minulý mesíc mi dal doktor nejaké jodove cipky abych se poradne procistila ze vnitr a prestalo mi spineni do zacatku menstruace, coz bylo nejakých 7 dní.Jinak ta moje cysta odesla zase sama a kdyz jsem byla u mého gynekologa tak jsem mela zrovna plodné dni tak mi nasel na 11 den vajko 19mm tak mi píchnul pregnyl aby se ujistil, ze praskne a neudelá se mi zase cysta a hned po jeho dovolene, mi udelá znova vsechny ty tri fáze tech hormonalnich testu a manza pujde znova na spermio aby mel vsechna komplet vysetreni a mohli jsme s tim zacit neco delat.Jinak on ma 90 procentni uspesnost s lecbou neplodnosti tak jsem si oddychnula kdyz jsem tam byla a zjistila jaky to je super pan a opravdu vi o cem mluvi, takze mi spadl kamaen ze srdce a uz jenom poslouchat jeho rady a ridit se tim a bude i miminko.Napsal mi i kdy se mame milovat a delal si u toho srandicky, ze muzeme i v ty neoznacené dny, ze to nezakazuje a ze se nemam pry sprchovat tak dlouho aby mi manza zaspal, dost jsem se u neho nasmála, je opravdu zlatý a verim ze co skoro budu i ja mamicka.Ríkal, ze tam mel i horsi pripady,tak jsem nevedela jestli mi tim lichoti a nebo jak.

jelli
15. črc 2009

ahoj holky, já jsem špinila několik let i 8 dní pře menstruací a nebylo to žádné slabé špinění, chvílemi jsem i krvácela a toho, že mi bude dělat problém otěhotnět jsem se šíleně bála. Vyzkoušela jsem na to všechno možné - femigrad, sarapis, jeřáb, kontryhel, železo, různé vitamíny - samozřejmě ne všechno naráz, ale postupně a nic mi nepomohlo. A když jsem chtěla otěhotnět, podařilo se mi to na první pokus, napřed jsem o tom ani nevěděla, protože jsem začala špinit, ale menstruaci jsem nedostala a postupně jsem přestala špinit. Takže držím palce, nepanikařte. A ještě něco - špinit jsem začala po pár letech braní antikoncepce, takže dalších hormonů jsem se hrozně bála, i když mi doktorka nabízela duphaston, nebo proveru, tak už jsem hormonům nevěřila

aji81
24. črc 2009

Jeli ty vado přesně!!! Jsem ráda, že nemám pocit že jsem blázen. Já jsem takhle špinila po asi 10letech braní antiko!. A to jsem špinila vždy od 14dne cyklu, když jsem měla ovulaci a špinala až do doby, než jsem dostala menstruaci!!!! 😠 .Fakt to bylo na hlavu, zkoušela jsem změnu antiko ale nic mi nepomohlo, takhle jsem trpěla asi 6let a samo to nabouralo i můj sexuální život, že jo 😒 .A další divnost, že ikdyž jsem přestala brát antiko, taky jsem prostě pořád špinila až krvácela, furt stejný!! Doktor byl ze mě hotovej, pač nevěděl z čeho, všechno bylo vpořádku!!! už když jsem toho měla dost a prostě chtěla někdy být čistá, tak jsem si nechala napsat norethisteron a ten mi to špinění do 2dnů zastavil. Už jsem měla jít na hysteroskopii ale otěhotněla jsem 😉 Taky jsem měla strach, že neotěhotním ale podařilo se mi to hned jak jsme to zkusili. Ale špinila jsem celý první trimestr, nooo fakt hustý. Pak se to vytratilo, asi mám tu sliznici nějakou citlivější, že když je nějaký změna, špiní jinak nevím. Ted jsem už 10měsíců po porodu a žádnou antiko už neberu, kašlu na to a zatím mám klid..... 🙂

ojo
24. črc 2009

ahojky 🙂

tak mě čípky zabraly, od té doby jsem ani jednou nezašpinila a ani po sexíku 😵 😵 😵 pořád teda beru Ha, původně jsem myslela, že ji přestanu brát, že to bude z ní, ale nakonec asi u ní zůstanu 🙂 blbý je, že mám obličej samej pupen 😠 no uvidíme, budu ji brát po celou dobu kojení a pak možná vysadím...hormony jsou hnus 😝

jelli
3. srp 2009

aji, já taky špinila skoro celý první trimestr, do půlky 11. týdne. Pak to taky přestalo. Po porodu doufám, že by se to mohlo spravit 🙂

fifinka31
7. srp 2009

Ahoj holkz Effi,Ojo,Vlasti-tak ja uz jsem v pulce a teda hlasim se k vam pač čekame taky kluka 😀 dobry ne? 🙂
Jinak uz mam konecne album s fotkama tak mrknete.
a jak vam se vede,opravdu to je po porodu takovy zahul???Ja zatim vse vidim nejak ruzove-nestresuju,jen se trosku zacinam obavat porodu-ale což,zvladly to ty prede mnou,zvladnu to i ja 😉

fcelka07
11. srp 2009

Ahoj holky,teprve po pul roce cteni vasich prispevku jsem se odhodlala taky pridat svoje povidani🙂 Mam samozrejme podobny problem jako zakladatelky a pisatelky na toto tema - spineni a to od 20.dne cyklu az do menses. Moc mne to trapi, protoze se s manzelem uz rok neuspesne snazime o miminko. Moc mne povzbudily prispevky vsech uspesnych spinilek,ale koukam, ze ted uz tu zustanu skoro sama,protoze ted mate holt jine starosti☹
Koncem srpna uz jsme dokonce objednany do ISCARE,tak jsem zvedava, jak to vsecko dopadne.
Zatim jsem od sveho gynekologa dostala jen Utrogestan na dva mesice,prvni mesic to trochu pomohlo-spineni az od 24.DC, ale druhy uz to bylo zase stejne....Pak mi to zase vysadil a nasledujici dva mesice byly opet veselejsi - spineni od 24.DC. Dnes jsem ale 19.den dalsiho cyklu a je to zase tady....ach jo.
Nu coz,snad se taky nekdy dockam a drzim palecky vsem,ktere jsou na tom podobne jako ja😉

bizzi
12. srp 2009

Ahoj holky, taky se přidám se svou zkušeností. Špinila jsem několik let, vždy cca týden před menstruací. Moje gynekoložka to neřešila a říkala, že to má dnes každá druhá ženská. Pak jsem začala chodit do Car a tam už to dr. viděl jako problém, možnou příčinu problému s otěhotněním a jako poruchu cyklu. poslal mě na hysteroskopii, kde mi odstranili polyp. a hned další cyklus bylo pošpinění....teď jsem po laparoskopii druhý měsíc a čekáme jestli se už konečně zadaří... 😖 🙂

fcelka07
12. srp 2009

Ahoj bizzi, jsem ráda, že ses přidala. Už jsem se bála, že tato diskuze usnula🙂 Tak to jsem zvědavá,co mi na to špinění řeknou v tom ISCARE, můj gynekolog mi tvrdí, že je to jen "kosmetická" vada a nemělo by to zamezit otěhotnění, ale těžko se tomu věří,když už se přes rok nedaří. A jak dlouho už se pokoušíš o miminko ty?Držím palce, aby ta laparoskopie pomohla a ozvi se, jak se to dál vyvíjí.

bizzi
13. srp 2009

Ahoj fcelko, no já jsem si to myslela taky, že to ničemu nevadí. Ale jsem ráda, že už mám od toho pokoj. Teď čekám, zda se tento měsíc zadařilo. Snažíme se již 3 roky už máme za sebou 1x IFV, 2 IUI, no a tento rok to byl opravdu maraton vyšetření, řekla jsem si, že nepůjdu do dalšího pokusu, dokud nebudu vědět příčiny proč se nedaří. Jo a vyměnili jsme Car,a hned to bylo o ničem jiném. Jelikož jsme nyní oba v pořádku, tak se budeme snažit přirozenou cestou.. a dr. říkalali, že po laparoskopii, pokud je vše v pořádku, je největší šance. Četla jsem, že jdeš na první návštěvu do Car, tak držím palce a na všechno se ptej ať máš dostatek informací. 😉

fcelka07
13. srp 2009

Ahoj bizzi, no jééje, už jenom ta představa, že se zbavím aspoň toho špinění. Už si ani nepamatuju, jaký to bylo, když jsem ho neměla. Takhle když se blíží 20.DC, tak už vím, že to zase přijde a v ten den,co se to stane, mám dycky nejhorší náladu. Měla jsem to špinění i při braní antikoncepce, kvůli tomu mi tu antikoncepci doktorka i víckrát měnila, ale pokaždý to bylo stejný. Tak jsem doufala, že je to tou antikoncepcí a že po vysazení to přejde...a bohužel ne...
Takže už se moc těším, že mne toho dokáží zbavit.
Moc držím palečky, aby se vám mimi podařilo co nejdříve, už těch pokusů máte taky pár za sebou. Ale jak to popisuješ, vypadá to teď opravdu nadějně! A do jakého Car jste chodili předtím a za jaký jste ho vyměnili - pokud to není tajné😉

petrabm
14. srp 2009

ahoj, ráda bych se s Vámi také podělila o zkušenostech se špiněním. Mívám ho většinou tak 2-5 dní před menstruací, někdy je to jen slabě, někdy vážně hodně, že už si myslím, že se MS rozjela a pak to zase přestane. Také sem se velmi bála problému s otěhotněním, ten ale nenastal, problém pak byl v těhotenství. Jinými slovy, otěhotněla jsem 2x a to hned napoprvé, první těhotenství ale skončilo potratem v 8. týdnu. Při druhém jsem hned od začátku dostala Utrogestan a nyní mám 2 letého chlapečka. Jsem předsvědčená, že u mě to špinění znamená problém se žlutým tělískem, proto si myslím, že jsem také potratila. Můj doktor mi ale řekl, že problém nemám a že špinění pár dní před MS je normální. Teď bych se chtěla pokusit o druhé mimčo, ale mám vážně strach, aby se má špatná zkušenost neopakovala, protože si myslím, že mi doktor nebude chtít opět předepsat hormony bez zjevného problému...je totiž zastáncem názoru, že když má žena pravidelnou menstruaci a žádné problémy nebude do ní rvát zbytečně hormony. Omlouvám se za dlouhý příspěvek, ale třeba tím někomu pomůžu. Krásný zbytek léta🙂

ojo
14. srp 2009

ahojky 🙂

fifi, gratuluji ke chlapečkovi 😵 a moc ti to sluší těhulko 🙂 přiznám se, že já mám po porodu hawai, Tomášek je hrozně hodný, ze začátku byl spáč, páč měl odeznívající žloutenku, ale pak jsem zjistila, že je hodný i když je vzhůru, sám si vystačí koukat na hračky nebo si povídá sám pro sebe 😀 😀 ...fakt nevím, co to je řev, zažila jsem to jen párkrát, když ho bolelo bříško 😅 myslím, že hodně dělá, jak se cítíš v těhu, jestli máš nervy a tak...já byla celý těhu na riziku a užívala si doma a s přítelem vejletila, takže žádný nervy 😀 a podle toho máme asi i hodný dítě 😀 😀 😀
a porod určo zvládneš 😉 já jsem chtěla Epi, protože jsem se bála bolestí, ale když jsem přijela do porodky, tak už jsem byla moc otevřená a nemohli mi ho dát...tlačila jsem 2h 😖 nic moc růžovýho, ale ani bych neřekla nic strašnýho, už teď bych brala další pupík 😉 🙂 ale myslím, že je fakt lepší, když začnou bolesti doma a jet tam, až když jsou po 10-15minutach...doma to byla pohoda, chodila jsem, koukala na tv, takže se to dalo zvládnout-a to mi to trvalo 6 hodin než jsme jeli do porodky 😅

držím palečky a občas sem zase kukni a přidávej fotečky 😉 🙂

jinak holky, špinění může mít tolika příčin...😖 mě ke špinění nenašli žádnou příčinu, tak prý to bylo štítnou žlázou, páč jsem se na ní před pár lety léčila 😒 taky jsem četla, že to může být z dlouhodobé braní HA a když se vysadí, může to trvat i několik měsíců, aby se tělo srovnalo 😕
ale musím zaťukat po porodu, po těch čípkach se stále nic neobjevilo... ťuk ťuk 😵 😎 tak možná se mi tělo srovnalo, když jsem tak dlouho nebrala HA...teď asi od novýho roku možná zase přestanu brát tuhle Azalii, aby se mi nevrátilo 😅

zatím páá a držte se 🙂

fcelka07
15. srp 2009

Ahoj holky,
ojo, u mne to bude asi taky štítnou žlázou, protože už se s ní léčím 14let, beru léky a budu je brát už pořád, protože už je vlastně nefunkční. Ale hormony mám těmi léky stabilizované, takže jsem myslela,že to špinění bude něčím jiným...ale kdoví... Klidně budu špinit dál, hlavně když se podaří otěhotnět a donosit zdravé miminko,že.
Chtěla jsem se zeptat ještě vás,které jste sem před časem psaly, že i v úspěšném cyklu jste špinily, tak v jaké to bylo intenzitě - jestli vám tento dotaz tedy nevadí. Vždycky když to u mne začne, mám špatnou náladu, ale pořád stejně doufám, že by to mohlo ustat a nepokračovat MS. Zatím to tak nikdy nebylo, ale proto se chci zeptat,jestli jste to některá měla tmavě hnědé špinění a dokonce večer třeba i slabé krvácení (jako to mívám já)....a přesto se některé z vás zadařilo!?.... Já vím,asi je to hodně malá naděje☹

petrabm - myslím, že špinění 2-5 dní před menses není zase až takový problém. O tom se všude možně píše , u mne je to ale až 8 dní před menses, což je myslím horší. Ale těžko říct, nezbývá nám, než důvěřovat lékařům, že vědí, kdy pomůžou hormony nebo cokoliv jiného. Držím palečky, aby se ti druhé (resp.třetí) těhoteství podařilo bez komplikací!

petrabm
15. srp 2009

Fcelka07 já měla to špinění asi jako ty i když kratší dobu, hnědé špinění někdy i jasná červená krev, ale když už jsem otěhotněla, nešpinila jsem vůbec. Držím palce, ať se brzy můžeš radovat z // 😉

ladus77
18. srp 2009

Ahoj holky, tak ja se taky pridavam. Taky spinim a ted to vypada ze to muze byt stitnou zlazou, jeste cekam na vysledky, tak uvidime. Jinak nikdy zadny problem, ale po antikoncepci jsem zacala se spinenim, a ted to mam tak 7-8 dni pred ms. Presne jak to popisujete, hnede spino, nekdy i takove cucky, trochu krve, pak mi to na jeden den prestane a hned ten dalsi po prestavce zacne normalni ms. Snazime se uz taky 3 roky, zatim teda zadne IVF, na to jeste nemam odvahu a navic porad doufam, ze to pujde prirozene.

fcelka07
18. srp 2009

Ahoj Ladus77, jsem ráda, že ses k nám také přidala, společně se nám bude líp bojovat 😉Holky co sem přispívaly dřív, vytvořily pěkný team a postupně skoro všechny otěhotněly, tak třeba se na nás taky štěstíčko usměje...
Štítná žláza umí být potvora, spousta holek ani netuší, že s ní mají nějaké potíže. Snad ti ji teď dají do pořádku. Já jak jsem psala už ji mám v péči lékařů, ale bohužel ani tak se mi nedaří.
Koukám, že jsi trpělivější než já, snažíme se něco přes rok a už jsem půl roku nervózní, že se nám nedaří...Člověk bere HA a pořád uvažuje, jestli už by to děťátko chtěl a že to ještě chvíli počká...a když už se rozhodne prášky vysadit, tak chce, aby to šlo hned.A jelikož v mém okolí se to všem tak nějak "hned" daří, tak o to víc jsem nervozní a o to víc vidím chybu v tom špinění☹
Jak jsem psala, čeká nás první návštěva ISCARE a jak si o tom čtu,začínám se bát celé té mašinérie-bude to dost psychicky náročné pro nás oba s manželem...nu snad to dobře dopadne.
Mějte se pěkně a těším se na vaše příběhy a případné rady, jak to všechno zvládnout...🙂

vlasta23
2. zář 2009

fif- no stresovat pred porodem nema cenu. Je to ale zazitek... Bez epi bych do toho nesla. Ja tlacila bez epi 3 hodiny a teda skvele vzpominky na to nemam a skoro pred koncem jsem jim rekla, ze uz netlacim, ze uz nemuzu. Uplne se zdesili a maly se pak asi za deset min narodil. Byla jsem ale hrozne vycerpana, i jsem zvracela a kdybych predtim nemela epi, tak bych to nedala. jsem ale slabejsi kus. Musis byt pripravena, ze to nebude ruzova zahrada, abys pak nebyla v soku, ale dostat pres to se da 🙂 Jak se bude chlapcek jmenovat?