Pořád špiním, i přes léčbu Proverou. Máte zkušenost?

pajca
15. led 2008

Ahoj holky založila jsem toto téma, protože už si nevím rady.Pořád špiním i přes léčbu Proverou. V odborných literaturách jsem četla, že to může být známka neplodnosti. Nemáte někdo zkušenosti?

effi
28. kvě 2008

pimpoli - no duphaston jsem brala jen minuly cyklus a spineni zaclo 9DPO a trvalo jen dva dny a pak hned MS, jak jsem psala, neni to asi idealni bo lut.faze je dost kratka, ja to mam s tou ms proste pohyblive... svojemu dr. jsem poslala vsechny svoje grafy bt se zaznacenym spinenim a on ze kusime duphaston na dva cykly a pak se uvidi, takze ted zacinam druhy cyklus tak jsem sama zvedava... jinak jsem k tomu zacla brat jeste ted do ovu gynex no a pokud nic z toho nepomuze tak asi zkusim ten femigard..

jinak co se tyce psychiky, jak taky na konikovi ctu, ze napriklad holky breci a maji depky kdyz prijde ms a tak... tak to ja nejak nemam, v zivote ma proste vsechno svuj cas a co se ma stat, to se stane. Nejak se na to neulpivam. Co bych chtela, tak to je srovnat cyklus, protoze to spineni me fakt nebavi, ale co se tyce miminka, tak s manzou se snazime/nesnazime - proste milujeme se, kdyz je chut. Bt merim spise proto abych nemusela utracet za testy, proste mi to prijde vyhodnejsi a docela me to i bavi, clovek se dozvi o svem tele hodne veci..

Napr. bych nesla na umele oplodneni, proste jsem za prirodni/prirozenou cestu - zkratka, co se ma stat to se stane 😉

No mozna je to i tim, ze se zivim terapii a resim se svymi klienty casto veci z meho pohledu zavaznejsi. I kdyz vim, ze kdo si moc preje mmiminko a nejde to, tak se kolem toho muze tocit cely svet a clovek se tim pak dost trapi - i takovych klientek nekolik mam...

nu coz, uvidime co se stane, ono se urcite neco stane 🙂

kalci
28. kvě 2008

Ahoj holky,
já jsem taky strašně vděčná za tohle téma. Taky mě to špinění trápí. Myslím, že je to prostě špatná funkce žlutého tělíska a vážně to asi problém bude. A jsem ráda, že jsem se tu dočetla, že i přesto se otěhotnět dá. Tahle diskuze mě vážně potěšila a to hend, když jsem si jí otevřela. Je tam dost těhulek na první straně.
Asi jsme na tom většinou všechny stejně špinění už 8 nebo 9 DPO. Ale taky jsem tu někde na koňovi četla, že MS se počítá až ode dne, kdy se objeví krev, tak to by asi u většiny z nás bylo po 10 DPO a to už by na zahnízdění mělo stačit. I když to bude mít to embryjko stížené tím špiněním.
Effi, skvělý přístup.
Já taky začínám uvažovat o Femigardu. Zkoušela jsem Ptačí jeřáb a řekla bych, že mi moc dobře nedělal. Tak mám strach zkoušet další bylinky. Piju tedy kontryhel a maliník. Ten asi vážně příznivě působí na hlen. Ale, když jsem si přečetla, jak působí ten Femigard, řekla jsem si, že přeci jen ty peníze dám. Píšou tam, že upravuje hormony. A to špinění je určitě způsobeno rohozenými hormony. Když by nepomohl, tak třeba budu mít alespoň vosí pas a hedvábné vlasy.

p.deny
28. kvě 2008

Zdravím Vás,měla jsem úplně stejný problém a musím Vám říct,že jsem toho vyzkoušela hodně a nic na špinění nezabíralo.Ani gynex ani žádné čaje.Ale před měsícem jsem si objednala femigard a už první měsíc zabral. Menstruace přišla přesně 28 den a bez špinění. Nechtělo se mi tomu věřit,ale beru už druhý a jsem šťastná.O miminko se snažíme druhý rok. Tak snad se taky zadaří.

kalci
28. kvě 2008

Na ten Femigard v poslední době slyším samou chválu. Jestli se z toho mýho cyklu vyklube zase anovulák, tak si ho už vážně objednám.

pavlinak
28. kvě 2008

Ahojík holky, tak u mně špinění už 5.den 😠 , začalo 20.D.C., 12 dní po skončené MS 😠 ... Zjistila jsem, že problém může být jeden z těchto:
1. progesteron a žluté tělísko
2. nebo máte tak prokrvenou sliznici, která se rychleji "odchlipuje" před menses
3. porucha štítné žlázy
4.stresy

vlasta23
29. kvě 2008

hele, nevim, jestli je spineni dobre ci zle, ale ja pokud jsem nemela spineni, tak byly kramy v nedohlednu. Pred pul rokem jsem zacala spinivat, coz me dost rozhodilo, protoze jsem to nikdy nemela a mesic pred otehotnenim a kdyz jsem otehotnela to bylo hrozne. 12 dnu dost silne. Ani jsem ten test nechtela delat. Ale prave v ten mesic nejvetsiho spineni jsem mela prvni ovulaci asi za pul roku. takze ja si celkem piskam. A od te doby co spinim se ms drzela mezi 33-37 dni, coz je u me obrovska vyhra. Spinim od te doby, coz jsem zacala brat bylinky-kontryhel a malinik no ale zato jsem mela ovu. takze ja radsi volila spineni. I dnes jsem trosku spinila, snad to nebude nic vazneho....

kalci; nebud blba a okamzite objednavej femigard. Me naskocila ovu prvni mesic, co jsem brala a hned jsem byla tehu....

lucijda
29. kvě 2008

Ahoj holky jen jsem do tohohle tématu nakoukla a protže mám ten samý problém, tak jsem taky zkusila Femigard. Jenže u mě měl opačný efekt MS přišla 23. DC a nebyla to klasická MS ale něco mezi silným špiněním a krví, takže jsem si cyklus totálně rozházela a před tím jsem zažínala špinit vždy 22. Dc a po cca 10 dnech jsem dostala Ms, a teď špiním skoro pořád. takž sjou i vyjímky kterým femigard spíš uškodil než pomohl.

pimpoli
29. kvě 2008

effi,máš fakt skvělej přístup,ale pro někoho je miminko třeba životně důležitý,takže pro to udělá cokoliv-půjde na umělý nebo ho adoptuje.....ale tohle je každého věc 🙂 ale tvůj přístup je fakt skvělej-taky si vždycky říkám, co se má stát že se stane....ale i tak jsem pokaždé smutná,že se to nepovedlo...ale to je holt život 😉
koukám,že čím dál víc nás tady píše o Femigardu - tak jsme zvědavá.
Lucijdo,je fakt,že každému to nesedne,ale je pravda,že nás je větši už tak zoufalejch,že to aspoň zkusí.A nezkoušela jsi třeba něco jiného?nějaké čaje nebo hormony?

kalci
29. kvě 2008

Ahoj,
Vlasto, ne nebudu blbá a objednám ho. 😀 Teď už jsem 15DC takže už to asi nemá smysl, ale jestli ovu nebude ani do toho 27DC tak ho objednám.
Lucijdo, já jsem si asi takhle rozhodila cyklus s Jeřábem. ☹ Ale protože, nemám ovulku ani klasickou MS, tak ten Femigard zkusím. Víc ublížit mi nemůže. Hele a co tedy alespoň ty vlasy, nehty a štíhlí pas? 😀
Pimpoli, já jsem taky uvažovala úplně přesně jako Effi. Nechtěla jsem to vůbec řešit. Vlastně ještě před 3 roky jsem byla přesvědčená, že už druhé dítě nechci. Je to zvláštní, jak člověk dokáže úplně přehodnotit svůj žebříček hodnot. Když jsem vysadila HAK před dvěma lety, říkala jsem si, že to prostě zkusíme a když to nepůjde, tak to nebudu hrotit lékama a bylinama. Prostě to osud chtěl a holt budeme mít jedináčka. Pak jsem tedy vyzkoušela bylinky, teď už jsem ochotná dát skoro 500,- za ten Femigard a pokud nezabere, půjdu do Clostilu. IVF nechci, ale pokud nezabere ani Clostil, možná i do toho půjdu. Příroda je holt mocná. I když na něco je krátká 🙄 nebo krutá? 😠

fifinka31
29. kvě 2008

Ahoj holky,
Vlasto,holka,tys me potesila svym pribehem,ze se da oteho aji se spinem a spatnym SPG,my mame taky horsi SPG,pocet dobry ale vetsi morfologii a pomalejsi,ale oteho.se s tim pry da,jen treba za dyl nez normalne.
Jinak u me teda tedka bylo spino 23,34DC=8,9dpo,aji pri tom ze jsem brala proveru 16-25DC,tak jsem si jeste zavedla po 3dny utrous,a spino po 2 dnech uplne ustalo,a MS prisla 29DC-presne 14DPO,sice spatna zprava ,ale zase sem rada ze jsem mela cyklus jak ma byt 🙂 Tezko rict,bylo li to Proverou,kterou sem si nasadila po delsi odmlce,nebo tim ze pres mesic beru Sarapis+B-complex-ten pry prodlouzi lut.fazi.
A dnes sem si obednala FEMIGARD protoze sarapis uz mi dochazi,tak zkusim neco jineho.Uz jsem ho jednou brala,1 baleni,ale nepravidelne,a uz si ani nevzpominam,jak na me pusobil,tak ted ho budu uzivat tak jak se ma 😉 a uvidime.v dubnu to byl rok plozeni(pred tim rok srovnavani cyklu-nebyla MS)uz mam aji doporuceni do CARu,ale nejak se nam do toho ted na leto nechce,tak si pekne uzijem dovcu u mooore 🙂 a v srpnu teda navstivime CAR 😒 .Treba se stane zazrak a budu uz do te doby tehu prirozene.
Taky nejsem ten typ ze bych obrecela kazdou MS,jsem vzdy spis nastvana tak 2 dny,ale pak uz se tesim na dalsi plozeni.A taky si rikam ze vse chce svuj cas.A kdo si pocka ten se docka 😉

zandas
30. kvě 2008

Ahoj holky,tahle diskuze mě hodně zaujala,mám také problém se špiněním před MS,cyklus mám tak 29-30 dní a špinění mám 23Dcyklu a je to asi 7 DPO, myslím si že mám ovu 16DC.Chci se zeptat jestli nemyslíte že je to pozdě?o mimi se snažíme už 10 měsíců a brala jsem Ascorutin,Norethisteron a ještě něco to už nevím název a ted mam Duphaston první měsíc a špino se objevilo včera tj.23 den cyklu.špiním obvykle těch 7-8 dní než je MS.už jsem z toho zoufalá,že mi nic nepomáhá.chci se také zeptat komu zabral ten Duphaston tak jak dlouho jste ho braly.mám k tomu ještě Clostilbegyt ten ale budu brát až příští cyklus.potěšily mě příspěvky,že některé z vás otěhotněly i přes špino,tomu bych nevěřila.děkuji předem za příspěvky na mé dotazy.....

kalci
30. kvě 2008

Ahoj,
Zandas 16DC není podle tabulek, ale určitě se dá otěhotnět. Já když mám ovulaci, tak to nikdy nebylo dřív jak 18DC. A viděla jsem dost grafů s ovulací po 20DC a viděla jsem i grafy s ovulací po 30DC i 40DC. To jsou,ale vyjímky.Duphaston jsem nebrala a Clostilbegyt mám už doma koupený a moc se mi do toho nechce. I se špiněním se určitě otěhotnět dá. Já si zas myslela, že jen pomocí léků a lékařů, ale zřejmě to jde i přirozenou cestou pouze za pomoci bylinek.

fifinka31
30. kvě 2008

Ahojki zandas,vitam te.
Tak ovu 16DC je myslim uplne v poho,jak pise Kalci,muze byt klidne aji kolem 20DC,ale to by pak mela prijit MS nejdrive 35DC,ja mam spise kratsi cykly,mela sem ovu 10DC,ale aji 15DC,jako tento cyklus,a MS sem dostala ukazkove 29DC(ale brala sem Proveru,a spino bylo 23,34DC jenom-nastesti)
Doba od ovu po MS by mela byt 12-14 dni,tak pokud mas cykly 30,tak ta ovu je akorat ten 16DC,jen si myslim ze prave to spineni co nas tu vsecky trapi neni moc dobre:-/ kdyz zacne uz treba 7DPO.
Ja jsem dnes 3DC,a docela me popichava levy vajecnik,coz je brzy na jajco,spis se obavam cysty:-/ nebo mimodelozniho,ale to bych asi nedostala MS ze??No pro zichr rano udelam test at mam klid,a budu doufat ze to prejde.Tak se mejte pekne,zase mrknu.

zandas
2. čer 2008

Ahoj holky děkuji Vám za odpovědi. Kalci máš už ten femigard?to je čaj?a dá se sehnat v lékárně? Já už jsem z toho špinění fakt na nervy.Za 12 dní se budu vdávat,tak jsem si říkala,že na to nebudu myslet,že budu mít jiné myšlenky,ale nedá se to.máte někdo zkušenosti s těmi ovulčními testy z lékárny?já si zatím měřila jen teploty,ale zdá se mi to dost nepřesné....

p.deny
2. čer 2008

Ten Femigard je koncentrát,který se ředí s vodou. V lekárně ho neseženeš,musíš si ho objednat po internetu.Opravdu jsem měla stejný problém,špinění a pak až ms.Někdy to trvalo dohromady 14 dnů.Hrůza.Tak jsem si řekla,že Femigard je poslední věc,kterou vyzkouším.A jak to nevýjde,tak navštívím gyndu a nechám si napsat nějaké umělé hormony.A ono to zabralo hned první měsíc.Vyzkoušej to,je to jen nějakých 430,- kč s dopravou. Já už piju druhou láhev.

zandas
2. čer 2008

Díky za tip....doberu co mám a když to nepomůže tak ho zkusím.A to piješ denně?

p.deny
2. čer 2008

Piju to 3 x denně malou lžičku. Musí se to brát 3 měsíce, to je takový základ. Jedna láhev je na měsíc.

kalci
2. čer 2008

Zdravím po víkendu. Jedna holka u nás na tématu psala, že jí pomohly homeopatika. Jsou tedy podstatně levnější než Femigard. Tak je asi vyzkouším. A když nezaberou zkusím ten Femigard. Jdu najít jejich název a hodím vám to sem.

kalci
2. čer 2008

To 15ch je důležité, asi to znamená obsah působící látky nebo tak něco.
folliculinum 15 ch od 5. do 10. dna 2x1 bobulku
luteinum 15 ch od 16. do 22. dna 2x1 bobulku

luccii
3. čer 2008

holky, ja spinim uz cca 5. den, jsem 34 DC a vlastne ani nevim, zda spinim nebo mam MS... ale moc nekrvacim a na den mi staci dve slipove vlozky... takze ted nevim, jestli uz jsem se prehoupla do 2. cyklu ci ne - nevite???

sluninka
3. čer 2008

lucciiiiiiiiiiiiiiiiiiii...jákpak jé?

luccii
3. čer 2008

cau sluniiiiiiiiii 🙂 je dobre, jen krk zase boli... manzu taky... ale zitra frcim do lazni, takze super! 🙂

luccii
3. čer 2008

poradi nekdo?

kalci
4. čer 2008

Lucci, já to vždycky počítám tak, že pokud se neobjeví vážně krev a špinění přestane beru jako první DC první den špinění. V podstatě mi to tak nějak i říkala sestra, když jsem měla jít na krev. Ať počkám a když se to nerozjede ať počítám první den špinění jako první den cyklu.

pimpoli
4. čer 2008

Ahoj holky,teď mě tak napadlo - nebrali jste některá v kombinaci s Femigardem i Utrogestan? mě ho doktor napsal od 14dne,ale po tom, co jsme si přečetla pár příspěvku - že zabranuje OVU, tak jsme si ho posunula až na 17DC(jelikož OVU mívám asi tak kolem 14DC - měřím si teplotu,ale je to spíš jen odhad-trochu mi to nějak skáče...)Dokonce jsme se někde dočetla,že se má brát pravidelně jako antibiotika-myslím tím na hodinu přesně?víte o tom některá něco?díky

vlasta23
5. čer 2008

cau holky tak se zase hlasim. Zac inam byt trosku pesimisticka. Porad spinim, kazdy den. Tak se uvidi. Byla jsem v nemocnici a tam me trochu vystrasili. Rekli, ze nevidi embryo. Mela bych byt 6tt, ale otehotnela jsem o tyden pozdeji nez nermalne, takze vlastne 5tt. Zitra jdu k doktorovi, tak drzte palce 😅

kalci
5. čer 2008

Vlasto, držím všechny palce co mám. Už jsem jednou někde psala, že jsem měla s prvním dítětem taky takový problém. Doktor nic neviděl. V té době jsem špatně měřila, takže nevím přesně, kdy byla ovulace, ale šla jsem k němu až víc jak 14 dní po očekávané MS. Za týden už viděl bublinu. Tak snad to u Tebe dopadne taky tak.

effi
5. čer 2008

vlasti-drzim palecky at je vsechno vporadku, pak dej vedet 😉

pimpoli
5. čer 2008

taky Vlasti držím palce - všechno určitě bude OK 🙂
šes pro nás jeden z příkladů toho,že jde otěhotnět i přes naše špinění, takže to dopadne dobře 😉 😉 😉

tiki2
5. čer 2008

Vlasti, pokud by ti to k něčemu bylo, já jsem objevila na internetu na stránkách čínské lékárny sanbao směs LIANG DI TANG, u které se píše, že je určená při špinění v těhotenství a preventivně proti potratu. Když jsem začala teď v pátém týdnu špinit z hematomu, tak jsem to začala užívat a špinění přestalo asi za tři dny. I když nevím, jak moc na to měla vliv ta směs... Bere se toho celkem dost a není to teda vůbec levný ☹ .

Když jsem v tom pátém týdnu začala špinit, volala jsem mojí mudr. a ta mi řekla, ať přijdu až za týden, že by stejně ještě nic neviděla, takže jsem tam šla až 5+5. Takže možná je u tebe ještě opravdu brzo.

A ani doktor, myslím, nemusí být schopnej hned všechno správně vidět. Jedný mojí kamarádce mudr. řekla, že plod nevidí, že prý jestli se nespletla, a jestli vůbec byla těhotná a poslala ji na revizi. No a pak ta kamarádka přišla ve stejný den s papírem na kyretáž do nemocnice a tam jí řekli, že se mudr. špatně koukala, že oni vidí životaschopný plod.

Takže se drž a snaž se neztrácet naději!