Pořád špiním, i přes léčbu Proverou. Máte zkušenost?

pajca
15. led 2008

Ahoj holky založila jsem toto téma, protože už si nevím rady.Pořád špiním i přes léčbu Proverou. V odborných literaturách jsem četla, že to může být známka neplodnosti. Nemáte někdo zkušenosti?

kalci
14. črc 2008

Zdravím po dlohé době.
Jak jste na tom holky? Nějaké pokroky se špiněním? Já doufám, že všechny moje problémy způsobila ta štítná žláza a až jí začnu léčit všechno se vyřeší.
Vlasti, jak jseš na tom? Dík za adresu. Možná ten Femigard vyzkouším i když já mám pocit, že jakmile začnu něco takového zkoušet tak ovule nedorazí. Možná je to náhoda. Teď po těch homeopatikách taky nedorazila.

fifinka31
15. črc 2008

Ahoj Effi,takze ten anovulacni cyklus byl opravdu bez spineni,do 23DC cisto,24dc od rana spino,do vecera slabe krvaceni a od dalsiho dne poradna MS.Takze podle me to spino nebylo proto ze nebyla ovu.Takze u me ma ovu spojitost se spinenim-ale neumim si vysvetlit proc.Prece kdyby to bylo to spino nizkou hladinou hormonu,nebo spatnym zlutym teliskem,tak by to spino bylo aji ted ne?kdyz nebyla ovu,tak nebylo tim padem vubec zl.telisko a tim padem bysem cekala este vice spineni.Hm,neumim si to vysvetlit,nezbyva nez pockat co udela tento cyklus.A este premyslim jestli pit ci nepit ten Femigard,jestli to je jen nahoda ze neprisla ovu v cyklu kdy sem ho zacala pit,nebo jestli to zapricinil F.Tak sem na rozpacich.Asi ho teda budu pit dale ale v mensi mire nez se ma pit.
Ted nam vychazi plodne dny na dovolenou,tak by me docela mrzelo kdyby nakonec nebyla ovulace ☹ .Snazim se myslet pozitivne a rikat si ze ovu urcite ted zase bude 🙂 .A co ty,uz dorazila MS??

kalci
15. črc 2008

Fifinko, Ty jsi pila Femigard a ovulace nedošla? To na tom budeme asi podobně. Já mám totiž pocit, že tyhle bylinné preparáty my taky nedělají moc dobře. Zkoušela jsem nějaké tinktury z ptačího jeřabu a ovu nebyla. Když byla ovu zrovna jsem žádné bylinky nebrala. Jen jsem pila maliník a kontryhel. Tenhle cyklus jsem zkoušela homeopatika a ovu taky nikde. Jestli tedy Ty jsi neměla ovu po Femigardu a jindy ano, tak už si začínám myslet, že to asi není náhoda.
Já tedy když nemám ovu, tak jen špiním třeba 4 dny. Je to celkem silné špinění, ale rozhodně ne MS. To je divné. Jsi si jistá, že ovu nebyla?

rintintyna
15. črc 2008

čau kočky zdravím Vás, psala jsem semka před časem a trochu zpětně pročítala. Jsem dnes nakrknutá. Jak jsem psala užívala jsem donedávna Femigard, kontryhel a listovku a cvičila Mojžu, tento cyklus jsem se vším sekla a pěkně se to se... Už 12DC jsem trochu krvácela (po velké), druhý den malé špinění a pak nic. Dnes jsem 22DC a po velké opět krvavý hlen. Pěkně mě to točí bo předešlé cykly jsem měla téměř ukázkové. Chodila jsem na folikulometrii, takže vím, že folik dorůstal a díky Pregnylu snad byla i ovu. Každopádně se vracím příští cyklus k Femigardu a kontryhelu a asi zkusím i ten maliník, co tu píšete, bo ten je prý dobrý na ten slavný plodný hledn, který jsem si zatím žádný nevysledovala. Máte ještě nějaké další tipy. O jeřábu ptačím už jsem také slyšela. Kamarádka se snažila více, jak rok o mimi (problémy na obouch stranách) a po užívání jeřábu otěhotněla (mohlo jít o náhodu) No zkrátka je to bohužel velice individuální a co zabírá jednomu, druhému pomoci nemusí atd. Budu ráda, když písnete

rintintyna
15. črc 2008

Jenom ještě upozorňuji, že účinky Femigardu se podle přiloženého letáku projevují až po 12 týdnech užívání

zandas
15. črc 2008

Ahoj holky tak jsem byla včera u doktora a vyfasovala jsem další Duphaston,tak to ještě zkusím. Vypadá to,že mi minule na špinění zabral. Taky jsme dostali žádanku pro manžela na spermiogram, tak to chce zkusit,abychom měli jistotu,že aspon on je o.k. ale má chudáček strach ted jak mu to dopadne.

Fifi - to je zvláštní, jak myslíš že by ovu měla něco společnýho se špiněním. Myslím si,že pokud špinění máme,že by bylo i kdyby ovu neproběhla.Ale já už bych se nedivila ničemu,tak nevím.Asi to máme každá trochu něčím jiné,ale přitom stejné hnusné špino a mimi nikde 🙂 ale musíme počkat asi.

effi
15. črc 2008

fifi - tak to je fakt zajimave, treba to nema spojistost s ovu a proste si ti to spravilo 😉 to by bylo super..

ja se mam takhle
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...
uz nekolik dnu spinim, ms nikde a teplota dnes klesla, takze pocitam ze zitra je tu cobydup..

rinti-krome toho co jsi vyjmenovala a co uz znas, zadne dalsi "pripravky" neznam, ale uz jsem to tu nekolikrat psala, myslim a verim tomu, ze nejvice pomaha byt co nejvice v klidu, radovat se ze sveta, tesit se z krasnych veci 🙂 Jinak když uz nedo tak bych "akutne" - kdyz se spineni objevi pozuzila ten ascorutin 😉

holky chci se zeptat jak to mate s tim spinenim co se tyce intenzity?? Ja jsem vzdy mivala prvni dva dny jen slaboucke, skoro zadne, postupne sililo az preslo v ms - tento cyklus je ale opravdu velmi slabe - neni to ani na intimku, zpozoruju to vzdy jen kdyz se utiram na wc.. nejsilnejsi mivam spineni hned rano, zitra bych mela dostat ms, ale spinenni je oproti ostatnim cyklum velmi slabe, tak je to takove zvlastni.. jak jste na tom vy??

vlasta23
16. črc 2008

effi,kalci nerekla bych, ze vse jde jak ma, ale drzim se. Kazdopadne nevim ani, ze jsem tehotna. Nic mi neni. Mozna mam jen chute, ale jinak super. Tak na to si nestezuju. Jinak vypada, ze vse je ok podle testu. Spineni ale chodi cas od casu. uz tomu nevenuji pozornost a utesuji se, ze to je jen trochu. UTZ bude mozna v patek, tak se uvidi. Oficialne jsem zacala 4. mesic.

Jinak chci napsat, ze ten kdo pije femik by nemel nic moc kombinovat. Mozna ten kontryhel a malinik, coz se muze pit dohromady, ale dale od femiku, aby se to nemichalo. nesnizujte davky, to pak nema cenu. Taky se femik nesmi s clomidem a podobnymi pripravky!!!!!!!! Pak to nepomaha. Nesouhlasim, ze femik pomaha az po 12.tydnech. Me zabral po mesici. Mela jsem ovu urcite po nem, predtim 3 mesice naprosto nic.
Jinak se nenchte zkazit chut. Me femik sice asi spineni zhorsil, ale zato byla ovu. mesic, kdy jsem otehotnela jsem spinila snad co 3 dny, pak 1o dnu v kuse a stejne jsem otehotnela. Na intenzite spineni nezalezi. Pak jsem se tosnazila zastavit az v tehotenstvi, ale to je jina pisnicka. Tak snad moc neotravuju svym dopisem 🙂

kalci
16. črc 2008

Vlasto, to nejrizikovější období už máš za sebou, tak snad to dopadne dobře. V pátek na Tebe budu myslet, aby byl UTZ v pořádku. Co doktor na to špinění?
No já budu taky klidně špinit, když bude ovu. Ale nějak už nemám na nic odvahu. Jen ten kontryhle a ten maliník. Ty minulé dva cykly co jsem je pila oba jsem ovu měla. Tenhle cyklus jsem to nějak flákala a navíc ty homeopatika a ovu nebyla. Tak od příštího cyklu je budu zase oba pít. Na tu endokrinologii jsme objednaná na pondělí. jsem ráda, že nemusím moc dlouho čekat. Doufám, že už se to někam pohne.
Ryntintin, taky už nevím o ničem jiném. Jen gynex a sarapis. To jsem tu taky někde četla. Asi je to něco podobného jako Femigard. A pak různé čaje. Ale ten maliník na ten hlen určitě zabírá. Mě se to co ho piju hodně zlepšilo. Nevím jestli po maliníku, ale budu tomu věřit. Protože víra tvá tě uzdraví. To jsem měla i v horoskopu.
Effi, taky mám vždycky špinění slabé a pak sílí až do MS. Uvidíš co z toho bude. Ten grafík vypadá zajímavě, kdyby po tom poklesu to šlo nahoru, bylo by to ještě zajímavější. 😉

effi
16. črc 2008

vlasti-jsem rada, ze ses ozvala a ze se ti jakztakz dari, jak pise kalci, nejrizikovejsi obdobni mas za sebou 😉

jinak u me dneska spineni jeste vice zeslablo, uz tomu fakt nerozumim-skoro neni a to jsem dnes cekala ms, teplota trochu stoupla, ale v noci jsem toho moc nenaspala-maza mel teploty pres 39 a tak jsem v noci delala zabaly, caje apod - tak si myslim, ze to ze jsem malo spala ovlivnilo i teplotu.. je to cele divne, tento cyklus

no pokud zitra teplota neklesne, tak asi zkusim testnout, co kyby nahodou 😉

drzte se vsechny 😵

kalci
16. črc 2008

Jé Effi, tak moc držím palce. 😵 Ale psst, potichu 😕

rintintyna
16. črc 2008

Děkuji všem za info, jen podotknu, že těch 12 týdnů jsem nebrala za bernou minci, pouze info z příbalového letáku. Taky vím o spoustě holek, které otěhotněli hned v prvním měsíci užívání, jenom jsem tím chtěla říct, že to nemusí být pravidlo u každkého. Každopádně vyzkouším ten maliník. Effi, taky to mívám tak, že 2-3 dny před MS špiním, ale spíš ráno a po velké, ale zatím vždy ta intenzita směrem k MS stoupala, tak Ti moc držím palce, aby u Tebe to bylo dobré znamení 😉

effi
16. črc 2008

Prave jsem se vratila z lesa..holky, moc diky za podporu 🙂 zatim to vypada tak, ze spineni snad zmizelo nebo co..tak uvidime jestli ms dorazi nebo ne 😉

kalci
16. črc 2008

Effi, tak snad ta mrcha mrchovatá už nedorazí. Moc bych Ti to přála. Bylo by to skvělé i pro nás ostatní, zase jedna, které se to podařilo. Ale pst. Zkusíš test?

effi
16. črc 2008

pokud ms nedorazi a teplota neklesne, tak zkusim zitra testnout, ale spis myslim ze to tehu nebude, testovala jsem pradevcirem a nic..

vlasta23
17. črc 2008

kalci, doktor nerika na spineni nic. moc ho to nezajima. Rika, ze cipek je zavreny a UTZ je OK. Ze pry co se ma stat se stane. Tedka se spineni trochu ztratilo, misto toho je zluty elasticky vytok. No tak nevim. pravidlo je, ze sucha asi nebudu nikdy 😀 jinak ja pila malinik a kontryhel taky ale ne na ovu. to si myslim nepomohlo, ale pomohlo na hlen hned po par dnech a take na sliznici, s kterou jsem mela problemy. Vytrvejte. ja take mela kramy co 40 dnu a nekdy i jednou za par mesicu 🙂 Chce to jen pravidelnost a organizovanost a hlavne ty pripravky nepreplacat, pak se rusi. Dam vedet, jak dopadl UTZ
effi at test vyjde. ja tomu pak taky neverila, kdyz vysel a zkosela to dalsi dva dny 😀

effi
17. črc 2008

bre ranko, tak hlasim, ze teplota klesa a ms dorazila - treba to nekdy vyjde 😉

rintintyna
17. črc 2008

effi, slibuju Ti to 😲

effi
17. črc 2008

rinti-beru te za slovo 😲

fifinka31
18. črc 2008

Ahoj holky,tak ja si myslim ze ovu u me nebyla proto,ze v minulych cyklech byla-podle teplot+boleni prsou hned po ovu+spino cca 8dpo.A tedka zadne boleni prsou,teplota sice vylezla ale jen 1 den apak zase byla dole,vylozene anovulacni krivka.ani sem nemela ovu bolesti(vetsinou ovu citim)a ty prsa taky vubec nebolely.No a hlavne nebylo vubec zadne spino,jen pul dne a nato se rozjela MS-klasicka jako vzdy 2 dny silne krvaceni 3 den mirne 4 den spino.
Mam vysledovano ze v ovu cyklech proste to spino prislo nekdy uz 6dpo,a ted nic.Treba to spineni vzdycky u me znamenalo ze se treba jajco neuchytilo a odeslo drive v podobe spineni(o tom jsem aji cetla,ze to tak muze byt)no a tim ze ted zadne jajco nebylo,tak nebyl duvod ke spineni a rovnou prisla MS.Ale je aji mozne ze zrovinka ted zabral na spino ten F.A nebo Ascorutin.No zkratka,jemito zahada opet 🙂 .Ted ten F.flakam,navic mi zacina dovca,budem se tak ruzne blumckat po jizni morave,takze nebude cas na zadne kapky a cajiky.Uvidim co bude tento cyklus.Beru si sebou Ascorutin a teplomer,at aspon vim co ovu.mela bych ji mit na dovči.
KALCI,ja verim-doufam ze je to jen nahoda ze nebyla ovu v cyklu kdy byl F.a nebo to telo dostane s tech bylin sok a prvni cyklus je zmatene,tak doufam ze ted ovu bude,jestli nee,tak ten F.vyliju nekam 😠 .
EFFI-musime verit,JEDNOU to vyjde 😉
tak holky se loucim a jak se vratim tak zase mrknu.papa a krasne leto,pohodu a klid v dusi 😉

effi
18. črc 2008

fifi-uzijte si dovcu 😉 za par cyklu sledovani mozna spolecne odhalime co to spineni znamena a co s tim 😉 Verim, ze nam to vsem jednou vyjde 😉

vlasta23
19. črc 2008

ahojte holky, tak jsem byla na sono a vse je OK. Spineni nespineni, pry je vse jak podle tabulek, tak se nemam stresovat. Videla jsem mimi delat kotrmelce, prevracet se atd.... BYla to sranda. Vydrzela bych se koukat i hodinu. JInak doufam, ze s evam to taky povede. Je to asi smutne cist o nekom jinem a sam si rikat proc ja taky nemuzu. Ale vite co? Ja si to take rikala, kdyz nemela OVU a vsichni kolem ji meli nebo se konecne povedlo po x mesicich ci letech.... Ono to vazne jednou prijde. Chce to se pozorovat, jit vedecky , ale nestresovat se tim. Zni to mozna protichudne, ale ja to tak delala. Kokam ne sebe jako na ciziho a pak to jde bez stresu. Tak se mejte a cekam, kdo bude dalsi!

effi
19. črc 2008

vlasti-to je super, ze jste s mimiskem vporadku 😵 moc diky za povzbuzeni 😉 jak dlouho jste se vlastne snazili??

vlasta23
22. črc 2008

no effi snazili jsme se od zari-teoreticky, nez jsem zjistila, ze nemam ovulaci amuj ma spatne spermie-pomale. Tak jsem pochopila, ze to vlastne nebylo zadne snazeni. No a pak jsem zacala cist o POC a pomoci pri ovulaci a dostala jsem se sem. Vse jsem vyzkousela, jak jsem psala vyse a vyslo to vlastne napoprve. Femik jsem brala asi mesic a hned prvni MS naskocila ovu. To bylo asi stesti. Muj mel take prasky a vitaminy a zabralo to. Uz predtim jsem ale pila kontryhel a malinik (od ledna). Pak jsme to ale nemohli zkouset, protoze jsem byla nemocna, tak jsme znova zacali az od kvetna. Podle teplot a hura! Nomohla jsem tomu ani uverit. Bez pomoci by to ale neslo ani anahodou. Zadna ovulace, zadne spermie. Jsem ale rada, ze jsem dala prednost bylinkam a ne clomidu, jak radil doktor.

kalci
22. črc 2008

Fifinko, tak třeba zrovna Ty budeš jedna z těch šťastných a na dovče se Ti povede otěhotnět.
Vlasto, to jsou skvělé zprávy. Teď už bude určitě všechno v pořádku a porodíš krásné a zdravé miminko a na problémy s otěhotněním si už ani nevzpomeneš. To je skvělé a povzbuzující, že jsi k těhu nepotřebovala žádnou chemii.
Effi, musíme věřit, že se nám také podaří otěhotnět. Já jsem byla včera na té endokrinologii. Ta doktorka byla moc hodná. Říkala, že je možné, že ty prášky co mi napsala zaberou a pomůžou mi k těhu. Že hodně ženským pomohly. Tak budu doufat, že pomůžou i mě.

donnald
22. črc 2008

Ahojky,
jsem tu nova a zaujal me hned prispevek Vlasty23.
Vlasto23 - muzes mi prosim napsat co je to POC a co jsi brala za ty vitaminy ci co to je, ze ovu naskocila? A co bral tvuj manzel? Resime doma obdobny problem ☹. Diky moc.

effi
22. črc 2008

kalci-a jak jsi se dostala na endokrinoligii?? kvůli čemu??
doufám, že ti ty léky pomůžou 😉

já jsem se ted rozhodla ciste pro pridoni pripravky a zkousim sarapis a nejake vitaminy, pokud to nezabere, tak asi na podzim zajdu zas na gyndu chjo-nemam rada ty doktory..

effi
22. črc 2008

donnald-vlasta ti beztak odepise, ja jen, ze o PCO je tady urcite i samostatne diskuze ve snazilkach, tak zkus pohledat, urcite i tam najdes nejakou inspiraci 😉

luccii
22. črc 2008

ahoj holciny, taky spinim, uz jsem procitala vasi diskuzi a stejne jako nekomu tady mne Femigard nezabira 😒 mam ho uz mesic, jeste mam doma dalsi dve lahvicky... zkousim uz ze zoufalstvi vsechno a stejne je to na prd (kontryhel, jerab ptaci drive, vit. E, zensky caj)

kalci
22. črc 2008

Effi, na gyndě mi vzali odběry krve a zjistili, že mám trochu zvýšenou honotu hormonu štítné žlázy a poslali mě na endokrinologii. Taky se bráním brát chemii, ale v mém případě to asi jinak nepůjde.
Donald PCO je polycistická ovária. Vaječníky pořád produkujou folikuly, ale protože je jich je moc žádný nemá šanci dorůst a prasknout.
Lucci, taky mám pocit, že tyhle bylinkové praparáty mi nepomáhají. Zkoušela jsem ten jeřáb a homeopatika a mám pocit, že mi to spíš rozhodilo cyklus. Mám vyzkoušené, že kontryhel a maliník mi možná pomáhají nebo alespoň určitě neškodí.