Pořád špiním, i přes léčbu Proverou. Máte zkušenost?

pajca
15. led 2008

Ahoj holky založila jsem toto téma, protože už si nevím rady.Pořád špiním i přes léčbu Proverou. V odborných literaturách jsem četla, že to může být známka neplodnosti. Nemáte někdo zkušenosti?

effi
22. zář 2008

ojo-super, gratulace 😉 ja sem tam spinim porad, v 6tt to byl tyden v kuse a ted sem tam par hodin..no na kontrolu a valstne i do prvni poradny jdu az 13.10. dle dr je to zatim vsechno vporadku

tak se opatruj, hodne odpocivej

vlasta23
22. zář 2008

ahojte holky, spinilky zkratka spini porad, to se asi neda nic delat. Me uz to ustalo, aspon zatim, ale take jsem si uzila. Tak se drzte, asi nam to je dano. Klid ale rozhodne musi byt

fifinka31
22. zář 2008

Ahoj holky tehulky,tak se sem konecne dostavam,cekala jsem az prijde MS at je o cem psat.
Takze MS prisla dnes,tentokrat byl cyklus 25denni,se mi to prodluzuje coz je fajn,ale lut.faze je porad stejna.Spis se posouva ovulka a tim padem aji MS.Ale uspech u me byl ten ze jsem zacala spinit az 9dpo(jindy 7dpo)a to slabe,takze spino bylo 2 dny a hned MS🙂A dalsi vec:vubec me neboli prsa!Ani ted pri MS ani pred MS.Jindy me bolely treba uz hned po ovu az do MS-a to dost.Ani zadny PMS nebyl,ani ted me nijak moc neboli bruch.
Cely mesic uz piju ten AgnusCastus-drnek.On ma srovnavat hladiny hormonu,aby byly vyvazene v tele.Tak asi mi to zabira,nechci predbihat,uvidim jaky bude dalsi cyklus.Jinak jdu ve ST na krev,manza v PA.na SPG az 7.10(mame vyroci svatby🙂Ale oni to delaj jen 2dny v tydnu,a on beze mne nepujde,takze proto.A pak hned k Dr s vysledkama a dalsi cyklus IUI.Trochu se toho bojim,ale hadam porod bude horsi,takze to MUSIM prezit🙂Ucim se vnimat bolest pozitivne🙂)Jak me nekde pichne,tak se usmeju a reknu si jee to me to pekne zabolelo🙂)
Tak se opatrujte.jak budu mit neco noveho tak dam vedet.Drzte mi palecky.papa.

vlasta23
23. zář 2008

no vidis fifi, tak jen tak dal

effi
23. zář 2008

ahojte, fifi,to jsou skvele zprave 😉 mám radost, spineni jen 2dny pred ms to je uz preci v norme😉
preju at jsou dalsi cykly stejne nebo lepsi 🙂

jinak ja holky porad spinim 😖 vpodstate skoro kazdy druhy den...chjo a na kontrolu jdu az za tri tydny, tak si konecne i ja zazivam ty obavy z toho jestli je vsechno ok, dneska to spineni bylo docela silne..

drzte se vsechny

ojo
24. zář 2008

ahojte holky, tak už od pondělka zatím nešpiním, včera jsem byla u Dr. tak potvrdila srdeční akci 😀 a říkala, že kdybych měla špino do hněda, že mám dát nohy nahoru a ležet a bejt v klidu, popř. si koupit ten Ascorutin a kdyby to bylo až do červena jako krev, tak mám letěn do nemocnice... 😒

jinak jsem až do mateřský doma na riziku... 🙂 takže v podstatě od úplného mého začátku těhu, jak jsem nastoupila do nemocnice, kde ještě ani neviděli gestační váček 😅

effi
24. zář 2008

ojo-to jsou dobre zpravy, gratuluju k srdicku X-), ja jsem taky od zacatku doma na neschopence 😉
moc diky za info o spinieni-ja uz zase spinim, pripadne mi, ze vlastne spinim skoro furt 😝
nicmene je to takovy hnedy vytok sem tam s kousky hnede srazeniny, snad to bude ok

drz se

vlasta23
24. zář 2008

hele effi, vim, kdy mas na kontrolu, ale ja bych ssla drive, aby sis to potom nevycitala

effi
24. zář 2008

vlasti-diky za nazor, poslala jsem dr mail, ze spinim a jestli mam prijit driv 😉
snad to bude ok

effi
24. zář 2008

ahojte, tak jsem nakonec k dr sla, ted jsem se vratila, pry to nevypada dobre 😢 mimis ma si nejakou vyvojovou vadu, nejaka hodnota, co ma byt do 3 ve 12tt, tak ja ji mam 2,5 a to jsem teprve v 9tt-mam si zitra zavolat, dr me chce objednat na nejake specializvane vysetreni, ale nedava tomu moc nadeji 😖 a ze dost mozna do te doby samovolne potratim..

zirafik
24. zář 2008

Effi, to snad nééé 😢 , držela jsem Ti moc palce ☹ . Ale když ještě nejsi na hodnotě 3, tak to ještě není úplně ztracené, né?? Oni to ti doktoři vidí někdy hůř než je realita 😒. Snad Tě objedná na co nejdřívější datum, ať víš co a jak. Drž se, myslím na Tebe 😔 . Co zkusit zjistit info ještě od jiného dr.?? Třeba někde v CAR, tam jsou přece jen specializovanější než běžný gyndaři!!

effi
24. zář 2008

zirafik- dekuju, no neni to 3, ale jsem teprve v 9tt a na to je ta hodnota 2,5 velmi velmi vyskoka, protoze dle dr do 12tt jeste stoupne.. zitra me objedna na nejake specialozovane vysetreni do olomouce, muam si zitra zavolat pro termin 😖

polakovi
24. zář 2008

ahojky, nerada vám se lezu ale chtěla bych se zeptat. Nevím si rady :( jsem po dvou IUI stále nic, tento měsíc jsme to zkoušeli přirozeně 😉 a v sobotu jsem měla dostat menstruaci a nic a už od soboty jen špiním, myslíte si že bych mohla být těhu? Bojím se udělat si testík, že to opět vyjde negativně ☹ děkuji za váš názor... nebo spíš stalo se to někomu????

luckamb
24. zář 2008

Ahoj holky,
mám taky jen jeden dotaz už třetí cyklus před MS 4 dny špiním a pak až 5 dní menstuuju, nevíte čím by to mohlo být?? 6. 10. jdu k Dr., tak se zeptám, ale chtěla jsem vědět, jestli s tím některá z vás nemá zkušenost.

ojo
25. zář 2008

polakovi, myslím, že bys těhu mohla být, já jsem to taky měla dostat jedno pondělí a taky jsem lehce špinila a test jsem si dělala až za 5 dní a byla tam vidět už slabounká druhá / ... tak jestli to nedostaneš o víkendu, tak v pondělí testni... 🙂

effi...to nééé ☹ musíš se hodně šetřit...hlavně neztrácej naději...moji kamárádce při kontrole hrozili, že se jí mimi nevyvíjí, tak taky potratí a když šla za týden na kontrolu, tak už to bylo dobré...tak neházej ještě flintu do žita a hlavně odpočívej !!!! budu na tebe myslet a držet ti palečky... Drž se effi

zirafik
25. zář 2008

luckamb- málokdy se zjistí proč... na gyn by Ti měli udělat hormonální profil, může to být nízkou hladinou progesteronu....
polakovi-těhu můžeš být, měla jsem to stejně... pokud jsi alespoň 10dní po ovu, můžeš zkusit test, už by mohl nějakého ducha 😀 ukázat. Já jsem taky místo MS špinila, má to řada těhulí 😉 ,
Effi, dej pak vědět.... myslím na Tebe 😢

luckamb
25. zář 2008

zirafik: a kdyby byla nízká hladina progesteronu, tak to něčemu vadí?? Krom toho špinění. Rok se s manželem snažíme o mimíska a zatím nic ☹

vlasta23
25. zář 2008

hele effi, je dobre , ze jsi sla, ale neves hlavu. Nechci davat zbytecne nadeje, ale ja mela nejake hodnoty na zacatku tehu uplne mimo limit a srandovni je, ze si v nemocnici taky mysleli, ze potracim. Proto me dali injekci na RH-. Ja uz nevim, co to bylo, ale limit byl 800 a ja mela 2500. Pak mi delali dalsi testy na vylouceni nejakych vad a to vyslo ok. Testy jsem mela dobre az v nejakem 15 tydnu. Doktorka si oddychla a rela, tak konecne jsme se dostali do normalu. Takze neupadej do deprese. nerikam, ze to je dobre, ale nemusi to byt tak, jak rikaji v nemocnici.!

zirafik
25. zář 2008

luckamb: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
zde je k tomu celá diskuze 🙂

zirafik
25. zář 2008

Len píše....záleží na tom, proč progesteron chybí..
Pokud je nedostatečnost žlutého tělíska (tj. dojde k ovulaci, ale pak je vyráběno málo progesteronu), není nic snazšího, než ho doplnit (Utrogestan, Duphaston, Agolutin...).
Pokud je ho ale málo proto, že k ovulaci vůbec nedošlo, jeho doplňování je naprosto zbytečné, musí se zařídit, aby tělo ovulovalo, pak je vysoká naděje, že si ho dost vyrobí samo

ojo
26. zář 2008

žirafku, tak už jsem testíky taky dala do alba a srdíčko bylo vidět na kontrole 23.9. 🙂

vlasta23
26. zář 2008

effi, fifi, tak kde jste, co se s vami deje? Effi, jak jsi dopadla? Porad cekas na vysetreni?

fifinka31
26. zář 2008

Ahoj holky,tak jsem docetla....Effi... 😲 presne tohle je to ceho se tak bojim,jeste nejsem tehu ale uz se bojim co bude az budu.Pak se budu klepat celou dobu tehu aby bylo vse ok.Znam holky co prisli o mimi ve 4tt,10tt12tt,ale taky az ve 20tt,dokonce aji v 7 mesici!!!Proste ale tomu se clovek nevyhne nekdy.Problem nastat muze kdykoli,a jde pak o to bojovat,verit,a mit partnera ktery nas podrzi kdyz to nedopadne.Je fakt ze pokud je to vada plodu tak nejake leky proti spineni nepomuzou.Opravdu se ted musis obalit trpelivosti a cekat a doufat ze to dopadne nakonec dobre.Myslim na tebe a posilam ti pozitivni energii,aji te fazolce tvoji!!!
Vlasti,ja sem vzdy jen kouknu,to mi staci 🙂 ,pisu jen kdyz se neco deje.Byla jsem uz na tu krev,manza jde az 7.10.aji na SPG a pak asi za 1-2tydny k Dr.domluvit to pripadne IUI.Ale jsem zvedava jak ty testy vyjdou,proste jak naschval jsem mela ted kratkou MS.Vlastne silne krvaceni bylo jen cele PO,UT uz jen spineni slabe,ST spineni+trochu krev,CT spineni.(pritom sliznice byla tedka pekna,tak jsem cekala silnejsi MS)Mozna to taky zpusobil ten Drnek,treba zkracuje aji delku MS,Opravdu to byla ted MS kratka a v klidu.Ale jsem nachlazena,tak mozna kvuli tomu takova MS.Tehu nejsem,tepl je nizoucka 36,2.Pokracuji v piti a uvidime.
Polakovi,dej vedet jaks dopadla s testenim 🙂
Luckamb,to spineni je nekdy zahada,ja mela pred rokem HP v poradku,a presto spineni bylo.Dr.to nijak neresil.Brala jsem aji leky co mi dodaly progesteron,ale ani tak jsem neoteh.a spinila jsem aji pri nich.Ted nic neberu,a Dr.videl na UTZ po OVU ze mi tam neco chybi-asi zlute telisko,tudiz progesteron,tak mi ho asi zase doda temi leky.Mi ted pomohl poprve na spineni Drnek.Ale taky to muze byt nahoda.
Tak se tady holky drzte a opatrujte!!!

polakovi
26. zář 2008

ahojky holky, tak testík žádný nebude... ☹ včera večer jsem měla šílené píchání v břiše, ms stále nikde. Tak jsem se dnes ráno vydala na gyndu, tam v čeráně semnou asi 6 těhulek, tak jsem si řikala kééééž by i já... ale nic a v ordinaci mě pan doktor něpotěšil mám 6,5 cm cystu ☹ Vůbec nic mě nepíchnul, jen mám čekat až přijde ms ☹ Tak jsem z toh smutná a smutnější jsem ještě z toho, že jsem si volala do gennetu kam chodím a tam jsem jim vše řekla, že jsem to od soboty nedostala, že mě bolí břicho a oni mě objednali až na příští pátek ☹ no děsný. Ještě že mám prima gyndaře.... jsem za něj ráda, že jsem na něj narazila, protože nepocházím z Prahy, ale z vysočiny 😉 Vůbec netuším co bude, mám jít příští pátek normálně do gennetu a uvidíse zda tam ta cysta ještě bude. Jdu si dám červené vínečko.... tak hezký večer papa

fifinka31
26. zář 2008

Jeezisi,takova cysta,a rekl ti z ceho to muze byt?Stimulujes nejak na ty IUI?Nekdy muzou byt cysty z toho,ale ty praskaji samy.Tak teda at prijde brzy MS a cysta at odejde s ni mrcha jedna velika.

polakovi
26. zář 2008

fifinko 🙂 vůbec nic neberu, ani při IUI 2x mě nikdy nic nepíchli... tak nevim jestli to nemám změnit, já si tam připadám jen jak další kus na řadě... hrůza

polakovi
26. zář 2008

doktor neřekl z čeho, nevim

polakovi
26. zář 2008

on mě to ukazoval jak je veliká a fakt hrůůůza, nikdy jsem tohle neměla ☹

polakovi
26. zář 2008

fifinko a jak dlouho vy se snažíte?

fifinka31
26. zář 2008

Oni ti nepichali ani pregnyl?Na prasknuti vajicka?Oni pokud vidi ze ovulujes sama tak ti udelaji IUI v prirozenem cyklu,ale pichaji ten pregnyl,tim nacasujou ovu.Bez inj.nemuzou tusit kdy presne folik praskne.A jak snasis IUI v poho?Ja se na to chystam,zacali sme chodit do CAR ted nam udelaji testy a po nich se doml .na IUI.A trosku se toho bojim.Jinak se snazime uz 1,5 roku,a pred tim jsem srovnavala cykly 1,5roku.Mame horsi SPG,jinak este nemam pruchodnost-to az po 3 IUI-bojim!!!A jak jste na tom vy?