Pořád špiním, i přes léčbu Proverou. Máte zkušenost?

pajca
15. led 2008

Ahoj holky založila jsem toto téma, protože už si nevím rady.Pořád špiním i přes léčbu Proverou. V odborných literaturách jsem četla, že to může být známka neplodnosti. Nemáte někdo zkušenosti?

polakovi
26. zář 2008

jo vlastně preegnyl mě píchali ten jo. My se snažíme od července 2007, ale můj manža řiká že od dubna 2008, to jsem byla na laparoskopii, do laparoskopie jsem to vůbec nedostávala, nebo jen malinko... laparka v dubnu, v květnu nic, červen a červenec IUI a taky bez úspěchu ☹ Manža spermio ok, mě tvrdí že jsem taky ok, ale já tomu nějak nevěřim. Jinak IUI se opravdu neboj, mě to přišlo jako normální vyšetření, jen tam něco zavedli, ale vůbec nic jsem necítila. My chtěli jít právě teď na třetí IUI a asi nepůjdem, až ta cysta zmizí nebo nevim kdy. To se dozvím v pátek v gennetu. A CAR je kde?

annaanna
26. zář 2008

ahojte kočky, chcem sa spýtať na to špinanie. som 6tt a dnes sa mi stalo, že som si našla trocha jasnočervenej krvi na slipke... tak čakám, či sa to nebude opakovať a asi by som šla k dr.... máte s tým skúsenosti? som po ivf

polakovi
26. zář 2008

annaanna to opravdu nevím, nemám zkušensti, promiň

fifinka31
26. zář 2008

Ja rikam CAR vsem Centrum Asist.Reprodukce 🙂 .U nas v OV je to Gyncentrum.A laparka dopadla dobre?Mela jsi nejake srusty?Me se do ni vubec nechce,ale pokud se nezadari do konce roku,tak zacatkem dalsiho bych sla.Oni tam fakt muzou byt srusty,treba male ktere rozrusi,a pak to jde jako po masle-no jak u koho 🙂 My se vlastne snazime od dubna 07,to jsem zaznamenala prvni ovulaci,ale mi pak chybela sliznice nektere cykly.
Anna,ja osobne zkusenost nemam,ale co vim od holek tak hnede spineni ani nevadi,ale jak je to krev tak to muze byt prusvih,v obou pripadech bych hned druhy den sla k Dr.on ti da nejspis Utrogestan,a do tydne by melo byt po spineni.Hodne stesti

polakovi
26. zář 2008

fifinka laparka dopadla dobře, nic nenašli, tak já vlastně nevim proč to mimi k nám nechce a asi to nevědí ani doktoři, můj manža nechce vůbec slyšet o IVF... tak nevim co bude dál...OV je Ostrava? Asi se na to vyprdnem a taky začnem od novýho roku vše řešit ale když užjsem toho tolik podstoupila. ach jo, hodně asi na to myslim, ale já pracuji v na hračkářském trhu a pro miminka máme spoooooustu krásných věcí...

polakovi
26. zář 2008

fifinka přeji aby i vám se brzy zadařilo, jdu do vany a k bedně, teď mě dorazil domů manža, tak krásný víkendík

effi
29. zář 2008

Ahojte holky,
fifi, polakovi-drzte se, ono to prijde 😉
vlasti-jak ty??
anna-odpoved v IP
ojo,zirafik - drzte se

moc vam vsem dekuju za podporu, ja jsem termin do olomouce nakonec nedostala, dr. rikal, ze v ol nechteji brat nikoho driv nez v 12tt, takze musime pockat. Takze mam prijit na kontrolu, tak jak jsme domlluveni 13.10 a pak se uvidi. trochu me to uklidnilo, od vcera uz ani nespinim, tak mi to dava vice nadeje.
Uvažuju o tom nechat si testy udelat nekde jinde, no vicemene jsem rozhodnuta, jen nevim jestli se objedat uz ted solo nebo pockat na vysledky od mojeho dr a obednat se az pak po konzultaci s nim..

zandas
29. zář 2008

Ahoj holky tak jsem se po dlouhé době pročetla několika stranami tady, celkem se to rozrostlo.
Effi - musíš být silná, moc mě tp mrzí, ale určitě to dopadne dobře.
Fifi - my zatím taky nic, už je to přesně rok. Jinak jsem začala pít bylinky, ten kontryhel a mám k tomu ještě řebříček,maliník a mateřídoušku taková směs.Paní v bylinkářství mi to doporučila tak uvidím.Piju už třetí týden,ovulka byla minulou středu a ted zase čekáme.

zandas
29. zář 2008

Jinak holky můžete mi popsat více jak probíhá IUI. Chtěla bych slyšet váš názor. Můj manža říkal, že počkáme taky do konce roku a po novém roce bysme zašli do centra, on už tam byl na spermio, které má o.k. Já se bojím to pak rozjet všechno, raději bych aby to přišlo samo.A taky na laparku nechci jít. Je to pro mně moc stresující.

effi
30. zář 2008

zandas-diky 😉 tobe hodne stesticka, at mas brzy mimiska v brisku 😵

vlasta23
30. zář 2008

ahoj effi , u nas zatim dobre, zadne spineni ci dalsi problemy. Tak snad uz je to za nami. Musim se smat, je tady spousta holek, co se boji porodu. Nam je tady ve spineni asi porod suma fuk, my se na nej tesime, ze? Uz aby to tam bylo. Ze effi? A co ty? Nenapsala jsi, jak to vypada. Jetse spinis? Delali Ti UTZ? Z toho poznaji, zda mimi je OK. Me takhle take prisli na placentu..... Uvidi i jestli je dost velke. Asi i srdicko, uz....

effi
1. říj 2008

ahoj vlasti, jsem moc rada, ze se vam vede dobre, ty uz to mas za par 😉, porod je pro me hrozne daleko, ale ja to vnimam prirozenou soucast zivota, takze to nejak extra neresim, mam nejakou vadu srdce a mozna to nedam..ale o tom je zivot ne?? 😉
Jeste pred tydnem jsem se moc tesila, ale ten doktor mi to teseni nejak vzal, uz se stim ted nijak zvlast netrapim, ale do dalsi kontroly se tesit rozhodne nebudu.
Co se tyce spineni, tak ted uz 4dny nespinim, coz me moc uklidnuje. Dr mi delala minuly tyden ve stredu utz a jeho prvni slova: "to ale vubec nevypada dobre" no divil se, ze mimi jeste zije a pocoval me, co mam delat az zacnu krvacet a dostavi se krece, mam pocitat s tim, ze to 12tt potratim, a pokud ne, tak to vypada na velke vyvojove vady. Ukazoval mi to na UTZ- ze je tam neco, co by nemelo byt, podle toho co jsem hledala na netu, tak asi mluvil o NT - mimis tam mel nad hlavou a telickem takovu jakoby bublinu a pry je to velmi velmi velke na 9tt. Coz mmi prislo i trochu divne, protoze jsem myslela, ze uz jsem v 10tt, takze fakt nevim jak to pocita. neevim ani kolit tydnu+dnu jsem bo nemam tehu prukajdu, jestli se ji tedy vubec dockam. No posledni ms zacala 16.7. a myslim, ze mimi se povedlo 3.8., tak jsem si myslela, ze jsem o tyden vic, ale nikdy jsme tehu nebya...tak s tim nemam zkusenost. Jo jeste rikal, neco v tom smyslu, ze mimi je zive, ale male...me ale prislo, ze vyrostlo dost, protoze uz jsemm videla ruciciky a nozicky..

vlasta23
1. říj 2008

hele effi ja nejsem typ, co je moc optimisticky, ale z me zkusenosti Ti muzu potvrdit, ze doktori se i dost myli. Moje mimi je OK, ale kdyz jsem byla 7tt, tak mi rekli, ze to je temer jisty potrat. MOje tehotenstvi mi take nepociaji dobre. pocitaji to u kazdeho od posledni MS, takze mi pocitaji o tyden vice nez opravdu jsem. Respektive 10 dnu, protoze jsem neotehotnela po 14 dnech po MS jako normalne, ale az po 22 dnech. Stejne je to u Tebe. Kdyz Ti doktor rekne, ze jsi v napr. v 10+4 TT, TAK JSI VE SKUTECNOSTI jen 10, protoze mimi je mensi. Hele a velikostma se nijak moc nerid. Uvidis pozdeji. Jinak ja mela do 15tt take dost velke problemy s krvaceni, vsak vis..... Cekej na dalsi sono. Ale rikam si , zr nez mit dite s VV, tak je lepsi potratit a zkusit to znovu. Vidis, ze to jde, tak to pujde i priste. VV njesou nic moc. Ja byla velmi nemocna, kdyz jsem byla mala a nemam na to vubec dobre vzpominky, nehlede na me rodice..... Tak se drz a dej vedet

effi
1. říj 2008

vlasti, diky, ted nezbyva nez cekat, doufame, ze to dobre dopadne, urcite se ozvu.

effi
2. říj 2008

vlasti, az ted, kdyz si ctu tvuj prispevek znovu, tak mi doslo, co mi tam prvne nesedelo. myslim, zemi dr. pocita o tyden min, ne vic... ovu jsem mela s nejvetsi pravdepodobnosti 19dc..

fifi-jak pokracujete??

fifinka31
2. říj 2008

Ahoj holky jsem tu na skok,no tehu se pocita od 1dne posl MS.Ale tim ze kazda zena ma ovu jinak(a Dr berou spis ten stred 14dc)nektera 10,jina 20dc,tak vznikaji pak ty odchylky,ze neci dite se jevi o tyden mensi,jine o tyden starsi,je to prave tim,jak byla ta ovulace.Chodim na babinet a vim ze se to tam holkam dost hybe nahoru dolu o tyden.
Effi,a tvoje embryjko ma uz srdicko?Slysela jsi ho?Takze on podle te velke bubliny usoudil je to nevypada dobre,ale jak muze vedet zese telo spatneho plodu samo zbavi?Co kdyz nee?Vim zese ve 13tt dela nejaky vetsi UTZ(hradis si ho ty)a ten je pry presnejsi nez ten co se dela z plodovky.Tak pokud se tve telo s tim nevyporada samo,tak bych tam zkusila zajit,a pak bych se rozhodovala jak dale.Na babonci je jedna kocka-tez ji zjistili nejake postizeni silne.Ale pak ruznyma dalsima vyš.zjistili,ze mimi ma vse co mit ma(a to uz sla malem na potrat)a tak jde do toho az do konce.Ja taky jsem spise pesimista,a vzdy se smiruji s horsi atranou veci,ale presto ti budu drzet palce.Asi nejhorsi je to cekani,vedet ze jsi tehu,a nevedet jestli za 2t jeste budes,ale ja bych to taky asi brala tak ze co se ma stat se stane,a verit ze telo pozna co je dobre a neni,a pokud neni,tak to proste telo vypudi.Clovek se musi oklepat a jit dale!!!A vy aspon vite ze to jde otehotnet.Ale stejne si to u sebe neumim predstavit,ze se po2 letech dockame //,a potrat,a zase od znova,plodit treba dalsi rok.....uf,radci nemyslet.
Jinak,u me se chystaji plodne dny,ale ja uz tomu nejak neverim,spis se soustredim ted na to IUI,dokonce se uz na to tesim,at uz to bude bolet nebo nebude.Ale citim ze se na to upnu,a o to budu smutnejsi kdyz to pak nevyjde.Ale zase vim ze je u toho mala sance,jako u normal.plozeni.
Tento mesic mam narozky,tak si rikam ze by bylo pekne,kdyby to vyslo,a k zadnemu IUI nedoslo,byl by to pro me nejkrasnejsi darek!!!Ale pak spadnu na zem a rikam si-holka probud se ze sna!!Takove veci jsou jen v pohadkach!!
Pristi CT.jdem na SPG+krev-manza,a pak asi za 1-2t k Dr.s vysledkama,a domluvit to IUI na dalsi cyklus.Stale piji Drnek,tak pak podam info o spineni,ale to bude az tak za 2-3 tydny.
Tak holky opatrujte se a preji vam hodne stesti.
Ja mam ted zvlastni obdobi zmen,tohle je posledni cyklus prirozeneho snazeni,za par dni mi bude 32,a moji nej kamosce se asi pr,tyden narodi miminko-docela to s ni prozivam.Tak doufam ze ten napor emoci zvladnu 😉

effi
2. říj 2008

ahojky fifi, srdicko uz mame potvrzene davno, na ten velky utz pujdu, uz jsem se objednala na 17.10. na kombinovany test, protoze je na konci 1. trimestru nejpresnejsi. ja prave nevim jestli bych dokazala jit na potrat i kdyby mimi melo nejake vady, zatim doufam a verim tomu, ze to bude dobre.

Preju at to tento cykus vyjde a pokud ne at vyjde IUI, jste velci bojovnici, zaslouzite si to, myslim na tebe.

a jinak vse nej. k narozkam 😀

fifinka31
6. říj 2008

Ahojki,Effi,dekuji za prani,muj den D.je 15.10. 🙂 Ale radsi bych ho presla,po 30tce uz me to nejak nebere slavit neco,a upozornovat na ten vek 😒
CHapu ze je tezke rozhodovat se nad zivotem ditete,kdyz ti reknou ze muze byt postizene.Ale nekdy to muze byt velke postizeni,a Dr.to vylozene doporucuji-potrat.Ale pred tim bych chtela komplet vsecky vysetreni,a pohled na vec od vice Dr.
Jinak u me ted probehla ovu cca 13-14DC(uz druhy cyklus stejne🙂Ale sme sexovali o den pozdeji,tak uz mozna vajco bylo fuc ☹ Zrovna u ovulky jsem chytla zanet pochvy+mocaku,ale za den jsem se z nejhorsiho dostala,porad trochu zanet mam,ale aji tak jsem vcera muze znasilnila 😉 a ted budu cekat na MS,a na navstevu u Dr.a na vysledky HP,a na to az se kamaradce mimi narodi TP-13.10.....pirad na neco cekame ze.
Tak se mejte hezky,a drzim palce vsem!

vlasta23
8. říj 2008

ahoj fifi , muj den D je 13.10...... 🙂

fifinka31
10. říj 2008

Ahoj holky,koukam tady mrtvo 😒 .Ale to znamena ze moc bab nespini-a to je dobre 😉
Effi,jak se citis?Drzim palecky na 17.na kontrolu,at to dobre dopadne!!!
Vlasti,tak uz dopredu vse nej,at se ti vse splni,a miminku at se dari u tebe!Muj bratr je tez 13.10.
A ma nej kamoska jde 13.rano na planovany cisar 🙂 (poprve ho mela taky,omdlela ve 38tt,tak ji ho ted nabidly tez,a ze mimi je vetsi tak aby se netrapila,jde celkove pod narkozu,1den na IP,pak na pokoji.Vyhne se bolesten porodnim,zato si uzije bolesti jizvy potom,clovek si nevybere🙂Ja chci radci prirozeny porod,matka ma pak blizsi vztah k mimi(pres cisare si k sobe pak hledaji cesticku)a muj chlap bude u toho,ten jeji by s ni nesel ani do porodnice,natoz k porodu-je takovy divny a stidlivy.Tak uz se tesim na miminko,ve CT.se pujdu mrknout 😉
Jinak,jsem opet zmatena,asi sem ovu nemela,zmatla me teplota po ovu bolestech 36,7,ale dalsi 2 dny jen 36,4,dnes zas 36,7,zase mi to skace jako muj minuly anovulak.Je mozne ze jak jsem dostala ten zanet,tak telo zabranilo ovulaci,zanet stale jeste mam,dnes uz lepsi,ale vcera jsem utrela trochu krev,a dnes trochu spinim-to ale bude tim zanetem-doufam ze ne nicim horsim.Koupila jsem si Candivac-stoji sice 350kc,ale je to na dlouhodobejsi lecbu,ktera by mela pozastavit zanety spodku,a ja tim docela trpim,a obavam se ze me to bude otravovat aji v tehu+zanety mocaku,a toho se docela bojim.Uz jsem si s tim uzila sve,trpim tim od 16let,nemam kysele prostredi v pochve.
takze tento cyklus je pasé,k Dr,jdu az 24.10.uz budou vsecky vysledky,a uz budu mit dalsi cyklus,leky asi nestihnu,tak doufam,pokud budu ovulovat ze mi udela to IUI v nativu.tak se mejte pekne,papa

vlasta23
10. říj 2008

Ahoj Fifi, diky za prani. hodne splnenych prani i Tobe. kooukam, ze u nas se cisar porad dela pod narkozou.... Tady se dela jen lokalni. Ja bych na narkozu nesla. Jde i do ditete a nektere pak maji srdecni problemy. Dej pokoj. Bolesti po cisari nejsou zdaleka to nejhorsi. Ja jdu na epidural 🙂 Prirozene si netroufam. Bojim se, ze pak uz nebudu chtit deti.....

Jinak pokud mas ty zanety... Muzu ti na ne doporucit vytirat pochvu acidifilnim mlekem, ale pozor -bez cukru. Take ho pij a jez jogurty s kulturami. Nezabere to hned, ale po case... hele musim bezet. papa

effi
13. říj 2008

Ahojte holky,
zandas-ja jsem byla taky proti vsem tem vysetrenim, ani manza nebyl na spermiu, snazili jsme se vpodstate rok. mozna i z drivejsich prispevku jsi vycetla, ze bych nesla na ivf a podobne veci, myslim, ze pokud to ma prijit tak to prijde...nakonec jsem vysadila a odmitla i hormony na upravu spineni a podporu tehu, ktere mi dr predepsal... i pres spineni miminko prislo prirozene... takze jsem si stala za prirozenym pocetim - to je muj nazor. drzim palecky

fifi-jak kamoska?? Uz je mimi na svete?? Drzim palecky aby ovu dosla a mohli jste zkusit IUI.
a co se tyce zanetu, taky ja jsem dost trpela na mykozu, pomohlo mi uplne prestat pouzivat tampony a v akutnich potizich bily jogurt na intimku a sedaci bylinkove koupele.. tedy (musim zaklepat) se zatim nic neobjevilo

vlasti- tobe predevsim vse nej k narozkam 😉 jak se citis??

Ja jsem byla dneska na kontrole u sveho dr. Palecky vas vsech pomohly pomohly, dopadla dobre 😉 Mimis se v brichu hrozne vrtel, dr. mi nejdrive delal vaginalni ultrazvuk, na kterem mi ukazoval havicku, ve ktere jsou 2 mozkove komory, pak brisni...tam slo videt cele miminko, hlavicka, rucky, nozky - kontroloval chodidla, srdicko, vse bylo tak jak ma, jen miminko se porad tocilo smerem k nam, tak ho pres bricho postuchoval aby se ukazalo i z profilu a mohl zmerit to sijove projasneni. Vypadalo to, ze jsme ho zrovna probudili, tak se ruzne kroutil a nechtel se otocit. Nakonec mi dr rekl, ze mam prijit za chvili at pochodim po meste a pak prijdu, ze se treba otoci. No tak jsem pul hodky bloumala parkem a sbirala kastany 😉 Kdyz jsem pak prisla, sestra uz mela nachystanou tehu prukajdu, vzala mi krev, mela jsem se zvazit, tlak, merila mi panev a vypatavala se na nemoci v rodine a tak. U dr. tedy dalsi pokus a mimis se fakt otocit 😉 hodnota NT po nekolikerem mereni nakonec 2.1, coz je parada. Pak mi ukazoval, ze ma i nosni kustku (coz deti s downem pry nemaji) a taky spravny uhel kosti v celisti - ma byt ostry, downaci maji typicky tupy uhel. Takze zhodnoceno celkove, vypada to, ze miminko bude vporadku. Nicmene byl ale rad, ze jdu v patek jeste na ten kombinovany test, jestli dopadne dobre i ten, bude to uplne paradni.

fifinka31
13. říj 2008

Vlasti,ty nezijes v cesku??ze pises ze u vas se nedela celk.narkoza.A ty chces teda taky cisar s lok.umrt.?Kamosce narkozu doporucili,nevim proc,ale spis se dela lokalne,pred ni dnes sla pani lokalne,muz byl u toho,a misto holky maji kluka-takze sok 🙂 .Pak sla kamoska,volala mi potom,mluvila hrozne spatne,rikala ze je hotova a ze ji to strasne moc boli.Pak mi volala po2,a uz byla lepsi,ze videla malou Verunku 4kg,52cm,kojila ji,byla dojata,ze aji na bolest na chvili zapomela.Tak uz se na malou moc tesim,a zaroven se toho bojim,doufam ze me to nijak nesebere.Zatim jsem v poho a mam z ni strasnou radost,a zavidim ji ze uz ma 2 deti a ma klid-me to vse ceka-a to zase zavidi ona mne 😉
Zanet trva,den lepsi,den horsi,dnes si prave davam ten jogurt bily ajo do vnitr.Nechci si tam rvat porad nejake leky.Tak snad uz bude za par dni klid,omezuju sladke,ale nejde to porad-to znate 🙂
Nasadila sem si ted Proveru,co mi zbyla,potrebuji prodlouzit cyklus,jdu k Dr az 24.10.tak abych nepropasla ovu.Provera by mito mela prodlouzit na cca 28dni,tak bych mela byt u nej cca 5dc,hormony nestihnu,ale pokud bude folik tak snad bude aji IUI v nativu.
Effi,tož gratuluji k vysledkum 😉 ted este aby ty druhy dopadly a je to,vidis kase se neji tak horka jak se uvari,a verim ze u tebe pomaha aji to tve pozitivni mysleni,to kazdy neumi.
Tak se mejte hezky holky.papa

vlasta23
15. říj 2008

caute holky
fifi bydlim v USA. Ty jogurty zaberou. Obcas take pij mikisku nebo kefir. Uvidis, je to vselek. 🙂
Effi- tak vidsis, ja ti to rikala......

effi
20. říj 2008

ahojte holciny,
tak jsem si prave volala na vysledky kombinovaneho testu-jsou negativni, takze mimi by navzdory puvodnim prognozam melo byl vporadku 😵

holky, jak se vam vsem dari??

ojo
21. říj 2008

ahoj holky,

effi mooooooc gratuluju ke zdravýmu mimísovi, jsem moc ráda, že ti všechno dopadlo dobře a vše je ok 😵 😵 😵

já jsem stále bez špinění, co je super, minulý úterý jsem dostala těhu průkajdu a mimís měřil 21mm 🙂 už se tam vrtěl jak červík 🙂 tak jsem si hned nechala udělat fotečku 🙂 4.11. jdeme na sono, že by už měl být vidět přes břicho, tak snad bude ok...

holky..držte se 😎

vlasta23
22. říj 2008

ahoj effi, ja jsem Ti to rikala. Me take strasili, ze mi probiha potrat a hodnoty nejsou dobre a nakonec vidis, vse je ok. Nekomu to proste dele trva nez se vse dostane do tabulek. No ale je porad treba si davat pozor.

misskka
24. říj 2008

Ahoj, mám dotaz. CCa 8 let jsem brala antikoncepci, Před rokem jsem jí vysadila a poslední půl rok je průběh cca takový: menstruace pravidelne cca po 28-29 dnech (rychlý nástup - dost krvavý 🙂 ) jenže každý měsíc cca kolem 20 DC mám necelý 1 den špinění (vlastně vždy na kalhotkách objevím tmavý hlen - dalo by se říct že jednorázově) a pak už ne). Máte s tím nějakou zkušenost ? Vůbec netuším.

vlasta23
24. říj 2008

misskka vubec se tim netrap. Myslim, ze to opravdu nic neni. Jinak s timhle zkusenosti nemam, ale s mnohem vetsim spinenim. Jednim dnem bych se vubec nestresovala 🙂

effi
25. říj 2008

ahojte holciny,
ojo-to je super, ze uz mas tehu prukajdu, ja ji tostala az v 13tt, a hlavne, ze uz nespinis, drz se a dej zas vedet jak jste na tom 😉
vlasti-holka, tobe se to krati😉 jste oba vporadku?? a uz mas doma vse pro mimiska??
Misskka-s timhle zkusenost nemam, ale pokudu je to jen 1den-jednorazove, tak to vubec nic neni, podle toho co pises, mas cykly v naprostem poradku 😉
fifi-jak se dari u vas??

no jinak co se tyce geneticky uz mam vysledky cerne na bilem pravdepodobnost nam vysla 1:20050 - ale ja to beru s rezervou, stejne jako jsem to brala, kdyz mi rekli, ze to neni dobre. porad je to jen mereni a statistika, zdrave mimco nezaruci nic, ale uklidnilo me, ze mi doktori nerikaji ty nejhorsi scenare😀
ja se mam ok, akorat ted jsem prave nemocna-asi chripka ci co, tak porad jen odpocivam
jinak se mi zda, ze uz mi vykukuje brisko😉