Pořád špiním, i přes léčbu Proverou. Máte zkušenost?

pajca
15. led 2008

Ahoj holky založila jsem toto téma, protože už si nevím rady.Pořád špiním i přes léčbu Proverou. V odborných literaturách jsem četla, že to může být známka neplodnosti. Nemáte někdo zkušenosti?

ojo
2. zář 2009

ahojky

fcelka07, když jsem otěhotněla, tak jsem večer před očekávanou MS začala trošku červeně krvácet, myslela jsem si, že začíná MS 😒 ...no ale druhý den nic...udělala jsem si test a negativní 😖 ale za 5 dní když se stále MS neobjevila, jen sem tam slabé špino, tak jsem testla a už byla vidět slabá druhá čárka 🙂 přesně týden na to jsem začala červeně krvácet, tak jsem jela na pohotovost a nechali si mě v nemocnici...postupně jak jsem tam ležela, tak špinění ustávalo, za 3 dny zmizelo a to bylo vždy tak do hněda....dr. mi hned nechal na riziku, ale i tak jsem ještě do 20tt občas zašpinila...třeba že jsem šla brzo ráno na záchod a na papíře bylo trochu červené ☹ vždycky mě to vyděsilo, pak normálně ráno už bylo do hněda, byla jsem asi 2x nebo 3x na pohotovosti, vždy naštěstí to bylo ok... měla jsem naordinovaný přísný klidový režim, který jsem opravdu dodržovala, kašlala jsem na úklid i velký vaření a jen jsem se válela u telky 😅 ale myslím, že taky díky tomu máme Tomáška 😉 🙂

holky snažilky, jesli můžu poradit, pila jsem také byliný čaj receptury Báby Radnické, dá se koupit i na netu, je na podporu otěhotnění, ale i léčivý 😉 🙂 a hodně se mi to špinění zklidnilo nebo holkam, co jsem ho doporučila, tak se třeba zpravidelnil cyklus....já otěhotněla hned první měsíc, co jsem ho pila a co jsem ho holkam doporučila, tak otěhotněly skoro všechny a taky docela brzo 😉 🙂 🙂 tak zkuste... 😉

vlasti a co vy? jak se máte?? 🙂

vlasta23
3. zář 2009

ahoj ojo, tedka uz to jde. Do 6-ti mesicu to byl ale zaber. maly se narodil malinky a asi mel byt v inkubatoru a misto toho mi ho dali hned domu 😠 Tak to byla hruza, jeste tedka mi leze mraz po zadech. V sesti mesicich se ale konecne naucil plne pit z prsu a tedka uz je profik 🙂 Jsme sice pozadu a jeste nelezeme, teprve jsme se zacali obracet, ale jinak mam zdrave a spokojene miminko. Souhlasim, ze asi zalezi na tehotenstvi. ja taky byla v poho a ,aly neplace, spinka atd.... je moc hodny jinak dik za rady na caj. Vyzkousim, az budu chtit druhe 😉 Ja uzivala femigard, taky caj na podporu tehotenstvi sem tam a hlavne malinik a kontryhel. Taky jsem otehotnela prvni mesic, co mi naskocila ovu, kterou jsem predtim nemela 🙂

ojo
3. zář 2009

vlasti, tak si to nakonec vydržela pořád kojit... 😵 to je super, že už vám to jde 😵 😵 zkoukla sem fotekčky, byl opravdu malinký 😅 ale teď už je to chlapák 🙂 🙂 hlavně, že jste zdravý a spokojený 🙂 🙂

a kontryhelu jsem si dávala špetku do toho čaje od báby Radnický 😉 🙂

vlasta23
7. zář 2009

a co vy kojite? Jinak budu muset pridat nove fota

ojo
7. zář 2009

jojo kojíme 🙂 malý se chytil hned, měl a má pořádný tah 😀 😀 😀 občas dávam čajík, ale to jen jak byli ty hice, aby měl pitnej režim...jinak teď procházíme spurtem, malej skoro všechno mlíčko stráví..předevčírem mi kadil až po 16 dnech 😅

a už přikrmuješ?? prej se může už od 4.měsíců, ale já to nechám asi až okolo toho 7.měsíce 🙂

ojo
7. zář 2009

Vlasti a jak ty se špiněním, už se ti taky neobjevilo??

ladus77
7. zář 2009

Ahoj holky, tak uz mam vysledky z endokrinologie a mam snizenou funkci stitne zlazy. Zacala jsem brat Letrox 25ug, tak treba to spineni bylo tim, jsem teda zvedava co mi to udela s cyklem. Ted mozna jeste nic, ale treba ten dalsi. Taky mi doktorka rekla, ze je dost mozne ze nemuzu otehotnet diky te stitnici.
A co vy ostatni snazilky tady? Napiste nekdo.
Mel tu i nekdo jiny problemy se stitnou zlazou a nerikali vam ze by to spineni mohlo souviset a i s tehu?

ojo
9. zář 2009

Ladus, já jsem se taky léčila se štítnou žlázou, pak po dobrání léku v r. 2006 už to bylo ok a nemusela jsem brát léky, ale v těhu mi hned nasadila taky Letrox, který beru do teď... 🙂 a že jsem špinila i v těhu, už jsem tu psala...

dneska jsem taky zašpinila, ale myslím, že je to v poho, dr. mi to říkal, že jak se kojí, tak neni Ms a jak beru HA Azalii, tak se špino může sem tam objevit...tak jsem klidná 🙂

ladus, výše jsem psala o čaji od Báby radnický, zkus vyzkoušet 😉

bobrice
13. říj 2009

Ahoj holky, jsem tu dneska poprve. Snazime se o mimise teprve tri mesice, ale spineni me trapi uz leta - jeden doktor mi rekl, ze je to OK a druhy ze by mohlo jit o hormonalni poruchu a ze by mi to srovna antikoncepci 😒 (ale to jsme se jeste o prcka nepokouseli...) Potom, co jsem si tu precetla prispevky jsem se okamzite objednala na vysetreni. Mate poneti, jak moc jsou holky v tehle diskusi nakonec uspesne pri otehotneni??? Diky moc!

lendaw
16. říj 2009

Ahoj holky, já špiním před MS minimálně 10 let. V tomto roce mám za sebou 2 zamlklá těhu (obojí v 9tt), pokaždé jsem brala od začátku těhu Utrogestan a při prvním těhu i Ascorutin. Nevím jestli to mé špinění mělo na tyhle neúspěchy nějaký vliv. Doktorka to špinění nikdy nějak extra neřešila. Vždy začínám špinit tak 3 dny před MS. Dřív jsem taky špinila po sexu, poslední 2 roky už je to dobrý. Ale bolesti při sexu někdy mívám. Dnes jsem 28DC po revizi dělohy a MS přišla s takovým nástupem, že to spíš připomíná spontánní potrat. V úterý 27.11. jedu do Podolí k profesoru Jiráskovi na vyšetření, tak snad se tam něco rozlouskne. Už jsem byla na imunologii, infekcích a všechno v pořádku.

michamicha
17. říj 2009

ahoj, já si tento měsíc taky užívám se špiněním 😠 MS trvala 7 dní, pak jsem do 10dc špinila, 11 a 12dc slabé krvácení, pak nic a dneska jsem 17dc a opět špinění, ale takový hnědý, tak vůbec nechápu co se děje...

ojo
18. říj 2009

ahojky...bobrice...nemůžu posoudit uspesnost...musela by sis přečíst celou diskuzi..zas tolik stránek to neni...

já špinila halabala, před nebo po MS nebo i uprostřed cyklu... 😒 gynekološka to řešila jen Ascorutinem, jak jsem psala nejspíš to bylo hormonální díky štítné žláze, ale bůh ví 😒 Tomík se nám povedl na druhý pokus, měřila jsem si BT a pila ten čaj...jo a výtok jsem měla mám 365dní v roce, že jsem musela nosit intimky...
teď po porodu špino žádné, ťuk, ťuk, už zavádím částečně UM, tak jsem zvědavá, jak to bude po příchodu první MS...ale nemám potuchy, kdy se dostaví 😅

jinak co vím, tak když se vajíčko uhnizďuje, může se taky při tom špinit 😅

vlasta23
24. říj 2009

ahoj ojo,
jsem se dlouho neukazala, kupovali jsme novy pocitac. Pridala jsem fotecky. ja jen kojila do 7. mesice. Je to dobre proti alergiim. Maly ale moc pevnou stravu stejne nechce. ji hrozne malo, tak 100 za den. nevim, co s nim. Zkousim vse. Kojeni se pekne nakonec rozbehlo v 6-ti mesiccich. Tedka uz se bez problemu napije kdykoliv, akorat tedka uz by mel taky trochu jist. No uvidime, doufam, ze jak bude mit vetsi hlad, tak snad....Ja bych na umelouvyzivu neprechazela. Koj , co muzes. UM neni moc dobra

vlasta23
28. říj 2009

jinak ja jen parkrat zaspinila, asi dvakrat, vypadalo to skoro jako MS, ale nebyla, jen dva dny spino. JIank ale nic, ani kapka. Zato po porodu jsem krvacela dva mesice v kuse. kde je fifinka???????!!!!!

spetra
29. říj 2009

Ahoj, holky po porodu jsem dostala mentruaci po 7 měsících. Mimoi té první jsem vždycky první den jen špinila. Teď už ale špiním od pondělí a měla bych to dostat zítra. MS mám 7 dní + to špinění, poslední dva cykly (se snažíme o druhé mimi) jsem měla velmi slavé špinění ještě 5 dní potom. K lékaří se chystám, ale než došpiním tak je předemnou jestli to bude podobně ještě 14 dní. Nevíte co by to mohlo být?

vlasta23
1. lis 2009

spetra- asi jeste nemas srovnany cyklus. To muze po porodu trvat nejakou dobu.takze od prvni menstruace i 6 cyklu

ellaell
6. lis 2009

Ahoja, pisi sem poprve, ale na diskuzi jsem jiz drive koukala.

Take ja mam jiz od zacatku sve menstruace problemy se spinenim. Prestalo to jedine kdyz jsem prestala pouzivat antinu. Jenze pak jsem po roce otehotnela, pak hned potratila a po trech mesicich po potratu mi zacalo spineni, ktere trva doted - cili 8 mecicu.

Nezabiraji mi zadne prasky, takze mi ted ve stredu doktor napsal antinu, kterou jsem si jiz ve stredu vzala, protoze to vypadalo ze konecne se spineni po tydnu meni na menstruaci (mam vzdy tyden spineni a tyden menstruaci) Ale od vcera najednou spinim uplne minimalne... Pritom jeste ve stredu jsem spinila hodne, ale jeste nekrvacela. Tak ted nevim, co s tim. 😨 Minuly mesic jsem totiz nic nebrala a tudiz bych tehotna klidne byt mohla...

Nemate podobne zkusenosti?

vlasta23
8. lis 2009

ela- se spinenim mame vsichni podobne zkusenosti.... Ja byt tebou , tak s antikoncepci takhle moc neexperimentuju, kdyz ti udelala takovy problem. Obratila bych se na prirodni prostredky jako femigard atdd....

ellaell
9. lis 2009

vlasta23 - ja uz jsem prirodni prostredky zkousela. Sice ne femigard, ale Melbromenox, materi kasicku, ceskou chlorelu. Uvidime ted, minimalne je divne, ze mi vyslovene ta menstruace neprisla, ale jen spineni a to kratsi...

mayla
9. lis 2009

Já měla s tím tak problém, vždycky před menstruací jsem špinila cca 3 - 7 dní, jak kdy. Ale jakmile jsem byla těhotná, tak ani špinění nebylo a menstruace samozdřejmě, taky ne.

vlasta23
12. lis 2009

ela, no tak uvidis. ja ten zbytek neznam. Mi pomohl femigard, ale na antikon bych znova nesla, tim si moc nepomuzes

mucipuci
17. lis 2009

Ahojda holky, můžu se k vám přidat??? v květnu jsem vysadila antiko. a od té doby nemám pořádně ms....na konci srpna jsem dostala agolutin, pak ms a od té doby každých 20 dní jen špiním.......teď jsem začala špinit 1. listopadu a až 9. se mi rozjela konečně přírodní ms......ta už teda skončila, ale stejně pořád lehounce špiním, hlavně po sexu......

včera jsem byla u gyndr a ta mi řekla, že je to pravděpodobně porucha žlutého tělíska a krátká lutei.fáze....takže jsem vyfasovala duphaston od 15. do 24. DC......myslíte, že mi pomůže???máte s ním některá zkušenosti???? a dá se po něm rychle otěhulit??? 😉

jen teď nevím, jestli mám cykus počítat od špinění nebo až od krvácení???? já se totiž bojím, že za pár dní zase začnu špinit.......ale zase abych si nezablokovala ovulaci, když bych duphaston vzala už teď.....

díky za rady a prosííííím napište, jsem z toho už na palici, mě přijde, že už tři měsíce pořád jen špiním a špiním ☹

aji81
17. lis 2009

Mucipuci cyklus počítej určo až od skutečného krvácení!. Helet já špinila snad 5let ikdyž jsem brala antiko různé druhy i po uplném vysazení antiko. Vždy od 14dne kdy byla ovulace až do 28dne a pak se to změnilo na menstruaci fakt hrozný, byla jsem na psychiatra, s přítelem problémy pač jsem nemohla s ním spát, jako mohla ale víte jak.... 😝 . A jednou prostě jsem se překonala a otěhotněla jsem 😉 . Docela mi pomohl ascorutin. Doktor na nic nepřišel, měla jsem všechno naprosto vpořádku, už jsem měla jít na hysteroskopii ale pak jsem do toho vlítla. Ted po porodu to je zvláštní, ob cyklus trošku špiním. Jestli mám jeden vaječník nějakej divnej nevím ale každopádně otěhotnět jde. Bohužel s duphastonem zkušenosti nemám. Ale určitě to bude vpořádku. Jestli chceš otěhotnět hurá na to, na těhu to nemá vliv. Klidně si udělej výplach, když budeš vědět že máš ovu. A třeba Duphaston pomůže. Držím moc palce, pa 🙂

mucipuci
18. lis 2009

Ahojda Aji, díky za povzbuzení, to jsem ráda, že se špiněním se dá snad v poho otěhulit......to špinění je fakt na palici, ale snad to po tom duphastonu přejde, je to progesteron, tak by to měl udržet tu sliznici........teď jen musím zjistit, jestli mám ovulku, ale snad jo, možná že byla dokonce včera, pže mě odpolko hrozně píchalo v pravým boku a měla jsem asi i hleník...i když taky trošku s krví, se na to vyprdnu, protože kvůli tomu nic nebylo.....ale tak snad to vyjde příště 😉 tak dík a pa zatíím m.

aji81
19. lis 2009

Muci to byla asi ovu!!. Já to taky poznám, bolí mě podbříšek a mám hlen i taky občas s krví tak to bylo vončo 😉 . Hodně štěstí a at se brzo otěhulíte🙂

zuzana
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
spetra
26. lis 2009

zuzana: ano může být to těhotenství, já jsem to řešila před měsícem, 5 dní před MS jsem začala špinit, špinila jsem 5 dní a pak jsem zjistila že jsem těhotná...

estel
26. lis 2009

Ahojte.Ked vás tu tak čítam mala som taky istý problem so špinením.Mávala som to niekedy den alebo dva pred menzes.Naviac sa mi nedarilo otehotniet.Dostala som duphaston a nepomohlo to.Takto prešiel aj rok snaženia a stale nič.Nakoniec som išla na doporučenie mojho gynekologa do ambulancie pre liečbu sterility tam ma vyšetril lekár a záver bol zvýšený prolaktin.Dostala som tabletky a hned druhy cyklus som otehotnela čomu som ani nemohla uveriť.Po vyše ako dvoch rokoch snaženia.Ešte musim povedať že som mala špinenie aj ked som uz bola tehotná asi v dobe ked mala prist menštruacia.Keby som si nerobila náhodou test mozno by som ani na to tak skoro nedošla.Tak som išla doktorovi dal mi duphaston, e vitamin a kyselinu listovu.Za pár dní to bolo ok.Takze si myslim že to špinenie má príčinu určite.Teraz máme doma krásnu slečnu.

ojo
1. pro 2009

ahoj vlasti 🙂

no já vím, že kojo je nejlepší, ale já to UM MUSELA zavést 😨 malej za měsíc nepřibral ani deko!!! dokonce když jsem měla ještě 14dní na zkušenou, jestli se rozkojím, tak pak zhubnul 20g ☹ snažila jsem se kojit co to šlo, ale hrozně to bolelo, jak tahal na prázdno a byl celý den hodně nervozní 😔 ...a taky jsem už zavedla od 5.měsíce příkrmy a krásně dlabe...kojila jsem ještě na oběd, v noci a ráno a teď poslední týden kojím už jen 1x v noci...ale i tak dobrý 🙂
jinak s příkrmama sní toho dost, na dopolední sváču tak těch 100-150ml a na oběd i někdy 200ml 🙂 🙂 a jíme zeleninu, maso, žloutek, ovoce 🙂

a MS zatím nikde, teď minulý týden mi bolelo v podbřišku, na obličeji se mi vyházeli pupínky a trošinku jsem špinila, tak jsem myslela, že přijde, ale špino bylo jen jeden den a konec 😅 tak možná to byla jen předzvěst 😀

taky by mě zajímalo, kde je fifi 😕

estel, teda to jsi měla dobrýho doktora, že tě poslal na to vyšetření...ale až po těch 2 letech snažení, co?? 😕

estel
1. pro 2009

Ahoj ojo.No to som teda mala doktora sice ma vyšetroval ale neprišiel na príčinu.len ma napchával duphastonom. kôli tomu špineniu a aj tak to nepomohlo.Ten druhý lekár v tej ambulancii pre liečbu sterility mi hned na prvej návšteve urobil sono a prehmat prsníkov aked mi od tial išla žltá tekutina, tak mi predpísal ten parlodel na vysoky prolaktin.Do tyždna mi už nič netieklo z prsníkov a hned som aj ostala tehotná.Ked som išla mojmu dr.už ako tehotná sa pytal že ako sa to podarilo tak zrazu a som mu povedala že mi dali parlodel a on že to určite som nemala zvyšený prolaktin že to by mi v krvi zistil.Ale prsia mi nikdy nevyšetril.To už asi sa bránil a bolo mu to blbé že mi na to neprišiel.Takže treba niekedy ked sa nedarí aj vyskušat ineho lekára.Predsa su odborníci ktory sa venujú tomu viac ako obyčajný dr.na gynde.Tak ahoj