Pořád špiním, i přes léčbu Proverou. Máte zkušenost?

pajca
15. led 2008

Ahoj holky založila jsem toto téma, protože už si nevím rady.Pořád špiním i přes léčbu Proverou. V odborných literaturách jsem četla, že to může být známka neplodnosti. Nemáte někdo zkušenosti?

forensica
15. led 2008

ahoj..ja jsem jednu dobu mela obdobi kdy bych taky skoro cely cyklus spinila..nevim proc, ale prisla jsem na to ze mi to zhorsovaly mega davky vitaminu C (zni to divne,ale vzdycky se mi to obejvilo kdyz jsem byla nachlazena a dopovala jsem se Ceckem)...
Zkus ten kontryhel...ja ho piju teprve 2 mesice, ale zda se mi ze mi trochu zkratil menzes, tak treba by to mohlo zabrat

pajca
autor
15. led 2008

Já ale špiním vždy od 22DC a menstruaci dostávám 30DC a takhle je to každý měsíc 😒

forensica
15. led 2008

hmm, to je fakt neprijemne...zkus ten kontryhel,ale musim priznat ze ja taky obcas mam nejaky takovy blby cyklus kdy spinim par dni pred menzes,ale ne 8 dni, to je fakt dost ☹

lucijda
15. led 2008

Ahoj Pajco, nechci předbýhal, ale já měla stejný problém a nakonec z toho byla špatná funkce žlutého tělíska, pomohla stimulace clostilem a teď piju kontryhel a o dost se to zlepšilo. Tak zkus nejprve ty čajíky a brát Ascorutin.

lucijda
15. led 2008

fuj předbíhat a taková hrubka, se omlouvám 😅

pajca
autor
16. led 2008

Tak že se to dá léčit? Clostil je Clostrybegit(omlouvám se nevím jak se to píše)

bledule
16. led 2008

Ahoj,
mám stejný problém - i přes HA jsem špinila v druhé půlce cyklu - po vysazení HA se to upravilo - ale jen na 3 měsíce, pak jsem opět začala špinit - přesně začnu v období ovulace a pokračuji až do menzes. Teď piju femigard (1. měsíc) a měla jsem to špinění jen jeden den (zatim) tak možná to pomáhá

pajca
autor
16. led 2008

Ahoj Bledule, můžu se zeptat kde se dá ten femigard sehnat?

tictac
16. led 2008

holky, nechte si zkontrolovat stitnou zlazu, kdyz jsou nejake problemy, tak to dost casto doprovazi spineni. Jinak ten femigard mi taky pomohl na tohle, vzdy jsem tak 1 den pred MS spinila, ale po femigardu to preslo 🙂

pajca
autor
17. led 2008

Díky moc za rady. zkusím ten Femigard. Doufám, že mi to taky pomůže.

vlasta23
24. dub 2008

ahojte holky,
mam stejny problem. Tedka se to stalo podruhe. Spinila jsem 12 dnu pred MS. Doktor mi taky rekl, ze to je tim, ze mam dlouhe a nepravidl. cykly. Pry to clomik spravi. Tak se uvidi. Koupila jsem si Femigard a kontryhel. Tak dam pak vedet. Me se teda zda,ze mi to spineni dela po caji z maliniku a take po rybim oleji. No uvidi se. Je skvele, ze v tom nejsem sama. Diky

singid
27. dub 2008

ahojky děvčata, trápí mě stejný problém, špinila jsem i při braní HA, takže jsem ji nakonec vysadila.... po vysazení to bylo OK skoro 2 roky a když jsme se začali snažit o mimi, tak se mi špinění "rozjelo" opět... tentokrát však plných 7-10 dní před MS... před 5 měsíci jsem začala brát proveru, ale pouze jeden měsíc z toho jsem nešpinila... tak nevím....
zrovna stojím před dilema jestli dobrat poslední měsíc (celkově ji mám brát 6 měs.) nebo se na to vykašlat..... 😢

vlasta23
28. dub 2008

Koukam, ze tenhle problem nas tady ma hodne, ale nikdo neprichazi s resenim, co? No, hlavne, ze to neni nic vazneho, protoze jinak uz by se tady nekdo ozval. Co jsem ale zjistila je, ze se ma clovek nechat zkontrolovat, aby nemel rakovinu ci fibroid v deloze. Muj doktor mi znova rikal, ze to jsou hormony, pravdepodobne progesteron. Tak nevim, ozvete se nekdo s radou. je nas tady hodne se stejnym problemem, tak nekdo poradte!

effi
4. kvě 2008

Ahojte, ja taky spinim dlouho pred MS - nekdy 3 a nekdy az 8 dni. Byla jsem udr, delal mi kopletni prohlidku a vnitrni ultrazvuk. Rikal ze vse je v poradku vcetne delozni sliznice, a ze spineni vyvolava nedostatecna funkce zluteho teliska a ze i kdyby doslo k oplodneni sliznice zacina odchazet driv a proto se zarodek neudrzi...pomalu odchazi az definitivne odejde s ms.
Predepsal mi duphaston, ktery zacnu tento mesic po ovu brat, tak jsem zvedava jestli to pomuze...

myska1
5. kvě 2008

Ahoj, přispěji taky se svou zkušeností 😉 . Špinila jsem zhruba přes 2 roky, někdy více, někdy méně, většinou tak 8-12 dní před MS. Všechna vyšetření v pořádku, verdikt zněl anovulace a nedostatečná funkce žlutého tělíska. Nepomohla mi ani léčba Clostilem v kombinaci s Duphastonem, ani Provera, jednou mně zabral Norethisteron. Pak jsem brala po půl roční pauze ty samé léky ještě v kombinaci s Metforminem. Ten moje vaječníky konečně nakopl, ale špinění bohužel nezmizelo a těhotenství taky v nedohlednu. Pak jsem už vyčerpala všechny možné možnosti stimulace u svého gynekologa a začala jsem zkoušet všechny možné bylinky a účinek byl většinou mizerný, zkrátka špinila jsem pořád 🙄 . Pak jsem začala brát Femigard a chystala se na laparku a pak nástup do IVF centra. No a hned druhý cyklus jsem otěhotněla 🙂.

effi
5. kvě 2008

myska-konecne pozitivni pribeh 😉 takze ti pomohl femigard??

myska1
5. kvě 2008

effi - myslím si, že velkou mírou k úspěchu Femigard přispěl 😉. Už jsem házela flintu do žita, že já prostě neotěhotním nikdy a špinění se nezbavím a tak těhotenství byl a stále to pro mě je obrovský zázrak, navíc že se nám podařilo přirozenou cestou. Ale špinění mě provází po celé těhotenství, prostě jednou za čas se objeví a mě pěkně vyděsí ☹. Takže hlavu vzhůru, i přes neustálé špinění to jde - já jsem toho důkazem. Budu doufat, že po porodu mi tyhle potíže vymizí.... a vám všem držím pěsti, aby vám špinění co nejdříve zmizelo a taky se dočkaly v nejbližší době // na testu 😉

effi
5. kvě 2008

myska1 - diky za uplne info 😉 tobe hodne stesti do finise a zdraveho mimiska 😵

myska1
5. kvě 2008

effi - moc díky 😵

singid
5. kvě 2008

ahojky děvčata,
tak já přidávám čerstvou zkušenost, před měsícem (během poslední MS) jsem začla zobat 2x denně Sarapis a musím zaťukat ale jsem 23 DC a stále nešpiním (normálně jsem již 2-3 dny touto dobou špinila).
Nevím jestli to má přímou souvislost, beru také Proveru, ale tu konzumuji už 6 měsíc a zatím mi moc nepomáhala, špinila jsem i přes ni... 😠
Navíc jsem ten Sarapis brala spíše stylem, že pokud nepomůže, tak alespoň neublíží (tudíž jsem se na to fanaticky neupínala), že by to hnedle první měsíc takhle zafungovalo.... zatím tomu pořád nevěřím, ale když to tak půjde dál, tak se zlobit nebudu... 😀

vlasta23
5. kvě 2008

sin- co je to Sarapis? Jinak diky Myska, mi nedavno naskocil stejny problem jako tobe. Taky nemam ovulaci. Tak jsi me potesila, ze to jde. na druhe strane je smutne, ze me asi ceka dlouha cesta ☹ No ale je dobre vedet, ze to aspon jde. tak dik. ja tedka beru remigard a pristi mesic clomid. Tak se uvidi. Jinak hoky clomid se nema brat s Femigadem!!!

effi
6. kvě 2008

singid - super, diky za tip 😉

myska1
6. kvě 2008

Sarapis jsem vyzkoušela taky 😉, mimo jiné i Liang-di-tang, Zvelebení rumělkového pole, Gynex, různé bylinné čajové směsi na neplodnost, vitamín E, selen, zinek........... už si ani na všechno nevzpomenu, prostě všechno co jsem na internetu objevila 😀. Každému holt zabere něco jiného.
Vlasti - přeji Ti, aby byly stimulace clomidem úspěšné a co nevidět jsi těhule 😵 . Věřím, že nebudeš čekat tak dlouho jako já 🙂
A jsem moc ráda, že jsem Vás potěšila, taky jsem tyhle příběhy ráda četla a věřila, že to jednou prolomíme 🙂
Držím všem moc pěsti!!!! Všechny 4 😉 😵

effi
6. kvě 2008

myska - super, dava mi to vetsi nadeji 🙂

pimpoli
7. kvě 2008

Ahoj holky, tak uplně koukám, kolik je nás s tímto "problémem".
Podělím se s ´Vámi o svoji zkušenosti. Asi tak 6 let jsem brala HA - v průběhu posledního půl roku se mi stávalo,že jsem uprostřed cyklu začla špinit(ale jen tak dva dny).Jelikož jsem se s přítelem domluvila,tak jsem ji vysadila-myslela jsem si,že se mi to upraví a bude zase všechno ok. Od té doby utekly dva roky a součastnost je taková.Más MS sice pravidelnou 28-29den,ale každý měsíc začnu špinit tak kolem 20dne(někdy i třeba už 18den) a trvá to až do té doby než přijde MS.Mám za sebou snad všechna možná vyšetření-před rokem mi zjistili špatnou funkci štítné žlázy-ale ta je ted po lécích již v pořádku-takže tím to není.Doktorka mi řekla,že to asi bude špatná funkce žlutého tělíska.Navíc se asi od září snažíme s manžele o mimminko a neustále to nejde.Už celkem propadám panice.Ale když jsem si tady četla přízpěvěk MYSKY,tak mě to celkem uklidnilo.Myslela jsem si,že jsem snad jediná,kdo má tento problém:(a koukám,že jsem se spletla.No tak asi zkusím ten Femigal - i když mi ted doktor napsal Utrogestan-tak třeba zabere i tohle.Provera mi totiž zabrala jen na jeden měsíc:(A opravdu mě už tohle celkem štve-snažíme o mimčo a když přijdou tyhle dny,tak na sex nemám ani pomyšlení:(
Ale jsem ráda,že se s váma můžu o to aspoň podělit-hned je mi líp,že i přes tento "hendikep" se někomu podařilo otěhotnět.....

tiki2
17. kvě 2008

Ahoj,
ráda bych se připojila k mysce a dodala vám všem trochu optimismu. Před několika lety jsem přestala brát HA, hned jsem otěhotněla a hned potratila☹. Od té doby je u mne špinění na denním pořádku. Nejdřív třeba 4 dny před MS, postupně i 14 dní a více. Absolvovala jsem skoro dva roky naprosto marného boje s Utrogestanem, Clostilbegytem+Pregnylem a Orgametrilem. Neúspěšně jsem vyzkoušela Sarapis a různé byliny od léčitele. Nakonec jsem se obrátila na CAR, kam se mi vůbec nechtělo. Stejnějako mysku mě objednali na laparoskopii a vysvětlili mi, co mě čeká, čímž mě tak postrašili, že jsem raději v následujícím cyklu otěhotněla🙂.
Sice se mi nepodařilo před otěhotněním porazit špinění úplně, ale během posledních měsíců před otěhotněním se situace výrazně zlepšila (ze 14 dnů před MS třeba na 4), když jsem si naordinovala kombinaci Bounty Star + Wild Yam + Woman Star.
Dneska už mám ročního prcka. Myslela jsem, že se po porodu problému se špiněním zbavím, ale to jsem se spletla ☹ . Hned po půl roce se špinění objevilo nanovo. Vzhledem k tomu, že kojím, nemohla jsem ani nic užívat. Při posledním cyklu jsem špinila od 16. dne 10 dní a pak najednou nic a pozitivní test🙂. Kvůli hematomu sice musím bojovat, aby to dobře dopoadlo, ale naděje tady je.
Takže to nevzdávejte, vidíte, dějí se i zázraky 🙂! Vím sice, jak moc sil stojí znova a znova rozdýchat, že člověk špiní zase a zase a zase, ale porazit se to dá! Držím moc palce!!!

effi
18. kvě 2008

tiki2 - moc diky za tvuj prispevek 🙂 at ti to dobre dopadne 😵

tiki2
18. kvě 2008

Taky jsem si podle profilů všimla, že jsou těhotný dvě z holek, co do téhle diskuse psaly v lednu (pajca, která diskusi založila, a forensica) .

effi
18. kvě 2008

tiki2-to je opravdu vic nez pozitivni 😉 me dr na spineni predepsal duphaston, a zatim (musim zaklepat) pomaha, ms mam dostat za necely tyden a spineni zatim nikde, minuly cyklus jsem uz o tomto case spinila.. tak uvidime 😉

tiki2
18. kvě 2008

effi, tak to vypadá, že máš možná štěstí hned na lék, co ti zabírá. Určitě je taky jenom otázka času, kdy se ti ty dvě čárky taky povedou 😉 . Máme to těhotnění se špiněním asi těžší, ale nepochybuju, že jsou i mnohem horší poruchy.