Pořád špiním, i přes léčbu Proverou. Máte zkušenost?

pajca
15. led 2008

Ahoj holky založila jsem toto téma, protože už si nevím rady.Pořád špiním i přes léčbu Proverou. V odborných literaturách jsem četla, že to může být známka neplodnosti. Nemáte někdo zkušenosti?

tiki2
18. kvě 2008

effi, tak to vypadá, že máš možná hned štěstí na lék, co u tebe zabírá. Nepochybuju, že je jenom otázka času, kdy se těch dvou čárek taky dočkáš. Máme to těhotnění se špiněním určitě těžší, ale nepochybně budou i horší poruchy, než je ta naše 😉 .

tiki2
18. kvě 2008

Jé, jsem to ale popleta! Myslela jsem, že se mi nepovedlo odpověď odeslat, takže se omlouvám, že jsem vložila dvakrát trochu jinak totéž.

vlasta23
19. kvě 2008

me se zda pomaha kontryhel nebo femigard. nevi co, ale spineni tento mesic neni. uvidime do budoucna. Teploty jsou ovulacni, ale myslim, ze MS bude. Boli me bricho. Jsem 34DC. Cekam do 36 a pak delam testik. 😨

effi
19. kvě 2008

vlasta23 pak dej vedet jak dopadlo testovani
ja jsem dnes 8dc a zatim bez spineni

pro zajimavost graf 😉
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

effi
20. kvě 2008

tak jsem to dost mozna zakrikla, dneska rano se objevilo spineni (ruzovy vytok), no ale 9DPO je furt o 4 dny lepsi nez tomu bylo posledne, tak na tehulkovani si jeste pockam 😉

pimpoli
20. kvě 2008

tak koukám, že podle přízpěvku tiki to snad opravdu i přes to naše příšerné:( špinění jde🙂 - to by bylo super!
tento měsíc jsem si naordinovala Femigard a Utrogestan,tak uvidím, co to udělá.Ale ted jsem byla fakt už zoufalá-špinění přišlo snad už 18 den a trvalo až do 30kdy mi přišla MS - a to se mi teplota držela pořád kolem 37,2-tak jsem už tak začla pomalu doufat a ono nic:(No nic,musíme s tím asi bojovat a nebo se s tím nějak smířit,kdo ví.
Ale když si člověk takhle přeče pozitivní příběh,že vlastně tiki špinila a pak zjistila že je těhotná,tak je to krásný.Tak snad se i my dočkáme těch našich vytoužených drobátek....
Jen nevím jak vás,ale celkem mě štve,jak s tím doktoři nic nedělají-mě v CARu řekli,že to ničemu nevadí a at to nechám být,že se dá otěhotnět i přes to,ale to že se snažíme už rok a díky tomuhle to asi nejde,tak to je jim jedno:(tohle mě opravdu dokáže naštvat 😠
tak vám všem držím moc palečky,at je tento cyklus ten ušpěšný nebo aspon bez špinění 😎

tiki2
20. kvě 2008

Effi, každý, i malý, zlepšení je, myslím dobrý. Třeba se to příští měsíc zas trochu posune 🙂 .

Pimpoli, já byla kolikrát taky zoufalá. Nejednou jsem ten moment, kdy se špinění daný měsíc objevilo poprvé, obrečela a říkala jsem si, že se z toho asi nikdy nedostanu. Ten měsíc, kdy jsem otěhotněla s naším malým, tak jsem taky nejdřív špinila, a když jsem to zjistila, dokonce jsem se trochu opila 🙂 ! Vždycky mi někdo chytře radil (asi jako vám), ať na to nemyslím, ale to se nedá. Přišlo mi, že když to nechávám být a situaci neřeším, tak je to každý měsíc horší a horší. Takže jsem se rozhodla bojovat, než najdu to, co mi pomůže. Nějak se mi zdá, že nepatřím k lidem, kteří mají v životě všechno „zadarmo“ a zdá se mi, že většinou jdu tou složitější cestou. No ale říkám si, že zatím mi skoro všecko nakonec dobře dopadlo, takže to úsilí mi za to stojí. Určitě se na světě najdou i lidi, který nemají to štěstí vůbec a k cíli nikdy nedojdou. Beru to tak, že se mám vlastně moc dobře a zastávám názor, že když to nejde samo, je třeba se s věcí poprat!

Ráda bych vám pomohla a předala vám recept na to moje velikánský štěstí, který už dneska skoro chodí. Tak jsem se rozhodla vám připsat ještě některý další věci, který jsem před otěhotněním podnikla. Třeba něco aplikujete a pomůže vám to. Takže:
- Trochu jsem omezila pracovní tempo, protože mám pro mě dost stresovou práci. Domluvila jsem se, že občas půjdu z práce dřív, abych taky někdy viděla denní světlo🙂 .
- Protože jsem už z toho byla na prášky, zašla jsem si k jednomu strašně príma psychiatrovi, který mi dal asi na tři měsíce nějaký prášky(Teď si nemůžu vzpomenout na název).
- Na tři měsíce jsem si nechala předepsat antikoncepci, abych si odpočinula od neustálého napětí, jestli to náhodou tenhle měsíc nevyjde. (Ale špinění mě to nezbavilo.) Dvě ze třech mých těhotenství přišla v prvním a druhém měsíci po vysazení HA. I v okolí se mi tak nějak zdá, že kdo otálí po vysazení HA, tomu se těhotní hůř než tomu, kdo na to vlítne hned.
- Nikdy jsem si neměřila BT, bála jsem se, že z toho už bych se definitivně zbláznila 🙂 . Taky jsem si vždycky říkala, že nebudu podléhat babským návodům typu mějte po akci půl hodiny nohy za uchem apod. No nicméně jednou jedinkrát mi to nedalo a tajně jsem si střihla asi tak na deset vteřin svíčku (jako ten cvik 🙂 . No a byl z toho úspěšný cyklus.
- Myslím, že mi opravdu výrazně pomohly ty přípravky starlife, o kterých jsem psala dřív. Ordinovala jsem si to sama, tak jsem se trochu bála a jedla toho malinko. Dodatečně mi pak z poradny firmy napsali, že dávky mohly být vyšší a vyřešilo by se to dřív (ale kdo ví). První měsíc jsem si vzala Bounty Star a přišlo zlepšení, druhý měsíc Wild Yam a zase lepší. No a třetí měsíc jsem přidala Woman Star a bylo to. V tom druhým měsíci užívání jsem totiž byla v CARu, kde mi řekli, že si nejsou jistý, jestli ovuluju. Přečetla jsem si, že Woman Star podporuje ovulaci, tak jsme si ho nasadila taky 🙂 .

No a před tím mým současným těhotenstvím, který je zatím strašně křehký, tak se o něm bojím cokoli psát, abych ho nezakřikla, jsem aplikovala z toho všeho jenom jednou tu svíčku 🙂 .

fifinka31
20. kvě 2008

Ahoj holky,uz si vas tady delsi dobu ruzne procitam,ja jinak chodim na Babinet do snazilek.
Zaujalo me tohle tema,ja totiz taky neustale se potykam se spinenim pred MS,a to tak tyden,nekdy aji dele pred.Mam odpozorovano ze vetsinou tak 8-10 DPO zacne spino,takove tmave hnede,nekdy jsou to takove cucky,muj Dr.to resil tim ze mi nasadil Proveru,pak Utrouš,sice sem mela cykly cca 28 denni,ale spino bylo.Aji na ovulaci jsem uzivala leky.Ted jsem 3 cyklus bez leku(zbyl mi nakej Utr.+Provera)Tak jsem si sama neco nasadila,ale treba min.cyklus byla ovu cca 10DC-a 20DC prisla MS-coz znamena kratkou luteralni fazi,a spino bylo taky nekolikadenni.Dnes sem cca 7DPO a zatim nic,ale ocekavam ho tak zitra pozitri.Taky jsem ale na Babinci potkala nekolik holek co spinily a pak v cyklu kdy spinily aji otzehotnely.
Jinak my se snazime uz 13 mesicu,a pred tim se mi 14 mesicu srovnaval cyklus po HA Depo-provera.
No a hlavne sem chtela napsat,ze si jako laik proste myslim,ze aji kdybych mela v sobe oplodnene vajicko,tak se nezahnizdi proto,ze se sliznice zacne uvolnovat brzy,v podobe spina.
Zacala sem ted pojidat Sarapis,a jim B.complex-cetla sem ze muze prodlouzit druhou puli cyklu,ta by mela byt cca 12-14dni,aby melo vajicko cas se spravne uhnizdit.A taky zobu k tomu vceli kasicku(ta je aji v sarapisu)A mela by delat dobre sliznici.

myska1
21. kvě 2008

Ahoj holky, psala jsem tady někde nějaký ten týden zpátky, chci vám dodat naději, i já jsem špinila i v tom cyklu, kdy jsem otěhotněla 😉. Bylo to 23.-27. den a vypadalo to jako obvykle, že to prostě volně přejde v MS. No a pak to najednou ustalo a to mi začalo být divné 😔 😵

pimpoli
21. kvě 2008

ahoj holky,
tiki moc děkuji za podporu 😉 máš pravdu v tom,že člověk se nesmí vzdávat.Já většinou tak na dva měsíce rezignuji a pak mě to zase tak naštve,že začnu něco vymýšlet-i když mě to hrozně užírá 😒 ted jsem si naordinovala Femigar a Utroš-tak uvidím co to udělá. mám za 3měsíce přijít do CAR,tak snad se to povede předtím samo 😉 a když né,tak nám třeba pomůžou tak-i když si myslím,že tam tohle moc neřeší-spíš ti nabídnou rovnou IUI nebo IVF.Ale naděje umírá poslední,takže tento měsíc jsem plná optimismu a budu doufat,že femigard zabere.Taky jsme si objednala Fitotonic a Vitatinic-tak kdyžtak zkusím další měsíc třeba tohle-no uvidím,třeba něco zabere.
Ale hrozně mě uklidnilo,že i když jsi špinila,tak se ti povedlo otěhotnět.já měla tento měsíc taky trochu divnej-normálně to mívám 28dní a špinit začínám kolem 21dne.ale tento měsíc jsem začla špinit už nějaký 17den (což bylo 4dny po OVU), ale potom to náhle 26den uplně přestalo-tak jsme si myslela,že se to třeba povedlo,dělala jsem si i test,ale pak se to 31den rozjelo a bylo po všech nadějích 😖
a jak píše fifinka, tak je fakt,že pokud se začne odlučovat sliznice - tím šoiněním hned těsně po ovu, tak se vajícko nemá kde uhlízdit,takže i když by bylo oplodněný,tak odejde s MS.Ale zase ty TIKI jsi zářný příklad toho,že i když je luteární fáze (ta druhá půlka) kratší než těch 12dní-co by měla být, tak to asi jde i přes to.
takže holky - všem nám držím palečky at se nám to co nejdříve povede-přece si to všechny zasloužíme vidět ty naše fazolky v bříšku a potom to krásný stvoření až se narodí 🙂
všechny moc zdravím a holky držte se....vlastně držme se navzájem-hrozně mi tahle diskuse pomáhá-aspoň vím,že v tom nejsem sama 😖

fifinka31
23. kvě 2008

ahojki,tak vcera sem byla 8DPO-denpoovu,vetsinou tak nejak zacinam vzdy spinit,a samozrejme aji tentokrat zacalo spino,do poledne cisto bilo,a odpol.uz zacalo slabe spino,k veceru aji krev,ale nee na vlozce ale jen pri curani,asi jak uvolnim dno panevni,tak to tece,nechapu to.adnes uz zacalo spino tmavnout,jdou ze mne tmavehnede cucky-nejspise sliznice.
Ach jo,mam pocit ze s takovou nikdy neotehotnim!!!Kdyby to bylo jen svetle spino,tak bych aji verila v zazraky,ale jak je tam krev a ty tmave cucky-ale malinke-tak vim ze je to zase v dupe a muzu jen cekat na MS.Tak se pr.tyden obednam do Centra,musim vyresit to spino,protoze to by bylo zbyzecne delat aji IUI,co z toho ze budu mit vetsi sanci na oplodneni vajca,kdyz sliznice pak stejne zase zacne brzy odchazet.
Asi zkusim taky ten Femigard pristi cyklus.
A to sem si tento c.nasadila proveru,a pres to spino prislo,presne jak hodinky.
Este me napadlo ze zacnu spinit kdyz telo citi ze zadny zarodek tam neni,mozna ze kdyby bylo jajco oplodnene,tak telo dostane signal a spino by nezacalo,a taky spousta holek co uz zjisti ze je tehu tak pak spini,a pres to se zarodek v deloze udrzi.Tak fakt nevim jak to vsecko vlastne je.
Taky vsem co spinite preji hodne stesticka v plozeni,a jsem rada ze vim ze v tom nejsem sama🙂

maky82
24. kvě 2008

ahoj holky, právě jsem si přečetla vaše příspěvky a jsem na tom jako vy. Od ledna se snažíme o mimčo a stále to nejde. MS mívám slabou, 2-3dny.Asi 2x se mi stalo, že jsem začala špinit už kolem 18.DC a pozvolna to přešlo v MS. Minulý cyklus jsem začala špinit 21.DC, trvalo to 3dny a pak byla opět slabá MS. Dr.mi naordinovala k utrogestanu ještě clomhexal, takže čekám, co to se mnou udělá. Jiná vyšetření mi dr.nedělala. Jen se mi pořád motá hrozně hlava a nevím, čím by to mohlo být. Jinak piji kontryhel do půlky cyklu a ženský čaj.
Pomale, ale jistě z toho začínám být nervózní, u prvního se mi podařilo otěhotnět hned, u druhého těhu jsem sice potratila(listopad 07), ale také se nám to povedlo hned. Tak si říkám, proč to 2x šlo a najednou to nejde.
Mějte se hezky a držím vám všem palečky 🙂

fifinka31
24. kvě 2008

Ahoj Maky,tak to motani hlavy muze byt z Utrog.me se po nem tocila palice pekne.Tak sem ho pak zacala brat vaginalne vecer,a byl klid.
To spineni je na prd fakt,a navic to muze mit spoustu pricin!!Od polypu,myomu,spatneho zluteho teliska,az po moc narostlou sliznici,ktera se muze zacit tim padem brzy odlucovat,v lepsim pripade to taky muze znamenat zahnizdovani🙂
Me od spineni nepomohla ani Provera ani Utrous.ale zjistila sem ze spino docela ustane pokud si Utr.zavedu dovnitr.Napr.tento cyklus sem si nasadila Proveru od 16DC,23DC zacalo spino,tak jsem soupla po 2 dny Utr.a dnes po spineni ani pamatky-zatim.-klid pred bouri!!Poboliva me trochu bruch,ale mam lepsi pocit kdyz nespinim,a kazdy den o ktery se mi prodlouzi cyklus je pro me vyhra.Dnes sem 25DC,a MS zatim nikde.
Maky a pokud se snazite od ledna tak jeste nepropadej panice,je spooousta holek co zapadly na poprve hned,a po druhe jim to trvalo treba rok,otehotneni je dost o nahode,ze se v jednom cyklu sejde dobre vajco+spermie+sliznice,a vse se vyviji jak ma.Dnes sem cetla ze 30 az60% opl.jajec odchazi s MS-protoze se nevyvijela dobre.Je zazrak kdyz se oplodni,a je zazrak kdyz prezije prvni tydny.
Timhle se ja uklidnuji,ze proste este nejsem po roce tehu,protoze se este vsecky ty faktory nesesly v 1 cyklu,ale ono to jednou vyjde🙂)

zirafik
24. kvě 2008

Ahojky holky 🙂 , tak už jsem se konečně odhodlala vám taky napsat... hlavně díky maky82, neb mi její příběh připomíná ten můj ☹ . Jediný rozdíl je, že zatím nemám ani jedno dítě, a že jsme snažení o něco odložili.... Jinak, já jsem brala 10 let HA, v září jsem vysadila, proběhla 1 slabá MS, pak hned těhu, ale se špatným koncem.....musela jsem v 12.12.07 na revizi 😢 , od té doby jsem měla snad jen jednu nebo dvě normální MS, jinak vždy 23.-25.den špinění a 28.-30.začne MS 😒 . Když to bylo krátce po potratu, dr. mně uklidňovala, že je to normální, že se to srovná, ale zatím se nesrovnalo vůbec nic.... Byla jsem u dr. minulý týden, pomalu se ani nevymáčkla, co s tím budeme dělat.... pak přemýšlela o UTROŠI, ale ten jsem jí prozatím zamítla, neb jsem trvala na hormonálním profilu, neb jak jsem se dočetla, často to způsobuje špatná funkce žlutého tělíska....takže chci znát důvod, chci vyšetřit a pak adekvátně léčit.... Moc se netvářila, ale nakonec žádanku napsala, ale jen na 1 odběr (já slyšela, že by měly být dva 😒 ), to prý stačí, že se to z toho zjistí. Na odběru jsem byla v pátek, tak jsem zvědavá, co z toho vyleze 😒 . Jinak piju FEMIGARD, pomohl, ale pak jsem měla nějaké starosti, tak jsem ho pár týdnů nebrala. Měl by se pít 12 týdnů v kuse.

maky82
26. kvě 2008

ahoj holky, to jsem ráda, že píšete 🙂

Tak si představte, včera 21.DC jsem opět začala špinit a od večera už i krev. Tím pádem jsem tento měsíc ani nebrala utrogestan, ale hlava se mi motá pořád. I když utrog.neberu. Je možný, že teda působí nějak dlouhodobě? V těch 5dnech braní jsem mívala docela kolapsový stavy, někdy jsem myslela, že to neustojím. Zavedla jsem si ho snad jen 2x, ale přišlo mi, že všechno skončilo venku.
Dr.mi řekla, že rok tomu necháme volný průběh a pak by jsme to řešily dál. Už jí ani nebudu volat, že jsem to po 3týdnech zase dostala, strejně je to k ničemu.
Mějte se hezky a užívejte si sluníčka 😎

zirafik
26. kvě 2008

Maky82: zkoušela sis změřit tlak? Já ho mám chronicky nízký a když mi klesne ještě níže, motá se mi hlava a pokud dlouho sedím, pak se zvednu, mám i černo před očima.... 😒
Btw. předevčírem a včera opět nástup špinění .... 😠

kalci
26. kvě 2008

Ahoj holky,
mám úplně stené problémy jako Vy? Chtěla bych se k Vám přidat. Taky mě trápí špinění. Vysadila jsem HAK v srpnu 2006 a měřila BT. Mám syndrom PCO, takže kdybych BT neměřila asi bych se zbláznila. Mám navíc dost dlouhé cykly 34-38 dní. Občas třeba 40-50. Takže po zkušenostech s prvním dítětem, kdy jsem pořád kupovala těhu testy a doufala a pak to obrečela, jsem raději začala měřit hned. Asi půl roku jsem měla ovulaci a cykly celkem normální špinění jen jeden den před MS nebo vůbec. Pak byl jeden skoro 60 dnový cyklus a 14 dní špinění. Šla jsem k dr. a odcházela od něj přesvědčená, že mám rakovinu. To se bohu dík nepotvrdilo. Byl to nějaký zánět. Takže jsem si opět nasadila HAK. Bála jsem se, aby případné těhu nedopadlo špatně. V září 2007 jsem opět vysadila HAK a od té doby vlastně neměla MS. Možná první měsíc. Ale to začalo špinění 8DPO a pak jen dva dny slaboučké MS. Pak přišly anovulační cykly a místo MS jen špinění. Tak 5 dní. Tentokrát jsem šla k doktorovi dřív. Nasadil mi Proveru. Moc nepomohla. Pořád místo MS špinění a cykly nezkrátila. Jen jeden. Minulý měsíc jsem byla na kontrole po Proveře. Doktor mi oficiálně sdělil diagnózu PCO. Na UTZ (16DC) viděl moc vajíček, jeden vaječník větší než by měl být. Napsal mi Clostilbegyt. Manžu poslal na spermio. Obrečela jsem to, protože se mi nechce brát léky na stimulace. Nechci riskovat dvojčata. Jedno dítě už mám 9 let. Manžela na spermio se mi posílat nechce. Do IVF bysme asi nešli, takže i když zjistí špatné spermio asi to vzdáme. Manžel mě utěšoval na spermio je ochotný jít. Tady na koníkovi jsem zjistila, že při IVF je možné zavést jen jedno vajíčko. (Šance, aby to vyšlo zřejmně minimální). Ptala jsem se doktora pak i na možnost dvojčat po stimulaci. Prý nemůže říct, že to není možné, ale on, že to zažil jen jednou. No trochu jsem se uklidnila a smířila se s tím, že do Clostilu tedy půjdu. A 27DC jsem měla ovulaci. Vůbec jsem to nečekala. 16DC to vůbec podle UTZ nevypadalo, že by ovu byla. Jenže jsem s ní nepočítala, tak jsme jí pořádně prošvihli. A zase špinění 8 DPO a 10 DPO už i krev. Po půl roce jsem si tedy mohla říct, že jsem měla MS.
Nějak ze mě spadl stres. A řekla jsem si, že s Clostilem přes léto ještě počkám a pokud neotěhotním v září ho začnu brát. Bojím se ale, že budu mít problém i s tím žlutým tělískem. Uvažuju taky o tom Femigardu. Je tedy dost drahý, že by mohl vyvolat ovulaci tomu nevěřím, ale jak už jste tu psaly na špinění některým pomohl, tak ho taky zkusím.
Držím všem palce. Že zrovna mi patříme k těm, pro které otěhotnět je pořádná dřina. Kolem mě je strašná spousta ženských, které otěhotněly náhodou nebo po měsíci snažení. Taky mě vždycky dostane, když někdo po 3 měsících šílí, že nemůže otěhotnět. A pak příští měsíc hlásí //. Já už se snažím skoro dva roky. A je tu spousta holek co se snaží třeba 5 let. Taky mě můžou naštvat rady typu. Nemyslete na to, ono to vyjde. Jak na to nemyslet se syndromem PCO, bez pomoci se dá otěhotnět jen velmi těžko nebo zázrakem.
Chápu ty holky co po třech měsících šílí, že jsou neplodné,ale vždycky mě to tak nějak rozemutní. Já už se snažím neúspěšně dva roky. A vím o holkách co se snaží tři roky, prošly všema možnýma vyšetřeníma a jsou v pořádku i manžel a pořád nic. Co by pak měly říkat ony.
Ale naděje umírá poslední a vždycky je nějaká možnost. Snad nám to všem tady na koňovi vyjde.

vlasta23
26. kvě 2008

Ahoj holky,
effi;

tak dopadlo to tak, ze jsem TEDKA 43DC, co z je u me normalni, protoze mam dlouhe cykly a nepravidelne. Spineni bylo, ale delala jsem testik jen pro srandu a je pozitivni!!!!! Zapadla jsem asi 22DC a spineni prislo32DC an tridny. Pripravovala jsem se na MS a spineni najednou ustalo.

kalci;

ja myslela, ze take tehu nebudu a silela jsem a jsem tehu hned, jak jsem se zacala seriozne snazit. Nesouhlasim s radou na to nemyslet. Ja bych neotehotnela takhle nikdy. My se takhle snazili pul roku. pak jsem zjistila , ze nemam ovu. Kdepak, musite se snazit , zjistovat a planovat. Ja mam POC, spineni, vysoke muzske hormony, zadnou ovu a muj ma spatne spermio a jsem tehu. Jen diky tomu, ze planuji

Tak drzim palce a i se spinenim to jde. ja ho mela hrozne a dlouhe 10-12 dnu.
Drzim pesti a zacnete s bylinkama!!!!

effi
26. kvě 2008

vlasta23 - zjoooova gratulujeme tehulko 😅 😵 to jsou skvele zpravy 😉 a je videt, ze 10 dnů od ovulace do uhnizdeni staci 😉
hodne stesticka!

ehmm jakepak bylinky mas namysli?? 😅

kalci
26. kvě 2008

Vlasto, mluvíš mi z duše. My PCOářky plánovat musíme. Je to skvělá zpráva. Potichu Ti gratuluju a přeju,aby bylo vše v pořádku. Brala jsi nějaké léky?

tiki2
26. kvě 2008

Ahoj holky,

tak vida, další pozitivní zprávička 😅 ! To je bezva! Doufám, že jich co nejdřív přibude.
Vlasto, vítám tě v klubu špinilek těhulek a přeju ti ať jde všecko hladce!

Všimli jste si, že zatím všem těhotenstvím tady předcházelo špinění i v tom úspěšným cyklu? Já špinila opravdu dost a hodně tmavě a i přesto…

Ještě bych chtěla připsat jednu věc, která sice nesouvisí přímo se špiněním před otěhotněním, ale myslím, že minimálně některých úspěšných špinilek se může týkat. Mám totiž dojem, že my špinilky jsme náchylnější i ke špinění v těhotenství. Teda u mě se objevilo zatím ve všech třech případech. Myslím si, že je lepší s takovou možností počítat a být na ni aspoň trochu v rámci možností připravená.
Já jsem osobně na to poprvé připravená vůbec nebyla. Šla jsem tehdy k mojí mudr., což byla taková stará baba jaga bez ultrazvuku, ani se na mě nekoukla a řekla mi, že to je potrat. Přišla jsem domů, okamžitě jsem se psychicky složila, načež jsem začala víc krvácet a sanitka mě odvezla do nemocnice, kde jsem tři dny brečela a zažila dost perný chvilky (např. jsem po nějakých lécích omdlela a pak jsem si asi půl hodiny myslela, že jsem oslepla). No a čtvrtý den ráno jsem krvácela opravdu hodně a mudr. mi řekla, že už tam mimi „asi“ není a na základě toho „asi“ mě poslala na revizi.
Když jsem začala špinit při druhým těhotenství, přišlo mi to jako zlý sen, ale řekla jsem si, že tentokrát to jen tak nevzdám. Jeden bezva doktor (možná znáte MUDr. Koucký, má poradnu na porodnice.cz) mi po telefonu řekl, ať se rychle uklidním, že minimálně špinění doprovází asi pětinu všech těhotenství, a že to nemusí vůbec nic znamenat. Na vyšetření v nemocnici(jiné než poprvé) mi řekli, že to vypadá zřejmě na překrvený čípek a nechali mě doma. Snažila jsem se být co nejvíc klidu, zakázala jsem všechny starostlivé návštěvy, co by se chtěly zbytečně vyptávat, vypnula jsem telefon a asi týden jsem hrála do zblbnutí nesmyslné PC hry, abych myslela co nejmíň. No a špinění ustalo a už se znova neobjevilo.
Takže pokud by vás některou v budoucnu něco obdobného potkalo, doporučila bych vám spíš druhý přístup, tak nějak tuším, že je pak větší naděje na dobrý konec.

vlasta23
26. kvě 2008

Protoze jsem byla bez ovu, dlouhe cykly, spineni a cysty, tak jsem puvodne chtela jit na prasky, na clomid. Pak mi ale nekdo poradil femigard a ja napsala dr Vydrovi. Taky jsem cekla hodne pripadu, kdy Femigard pomohl i lidem, kterym nepomohla zadna medicina, zadne prasky, dokonce ani IVF, jen femi. Dr Vydra mi poradil, at zkusim jeho pripravek na tri mesice a pokud neotehotnim, at pak nasadim clomid, ze pak i mam vetsi sanci na vicercata. No a ja si rekla, ze to zkusim. Clomid a femi se totiz nesmi dohromady!!!! Hned prvni cyklus jsem mela ovu a zapadla. Predtim jsem ale pila kontryhel do ovu a caj na neplodnost z bylinkarstvi Jukl v policce a caj na podporu neplodnost. Do kontryhele jsem take michala malinik . Mela jsem po nem skvely hlen. To byly ty bylinky. Taky jsme ale merili BT a pomohli prstickovou metodou (muj ma totiz spatne sperma). No a vyslo to. tEda podle testu. Jeste jsem nebyla u dr, tak snad je to vporadku. A potvrzuji, ze mesic, co jsem zapadla, tak spineni bylo HROZIVE. Take krev z nosu. No snad to nebude pokracovat. Tak hodne stesti a davejte prednost prirodnim praskum nez clomidu. Vazne zkuste Femi-pred jidlem-20 min. Vsadim se , ze to do mesice pomuze nekomu z vas. Ja byla vazne tezky pripad....

effi
28. kvě 2008

ahojte holky, moc diky za pozitivni zpravy o tom, ze lze i pres spineni otehotnet. Minuly cyklus jsem uzivala na doporuceni doktora duphaston - spineni bylo pred MS jen dva dny - to je myslim ještě v normě. Ale začlo 9DPO a 11DPO se tedy rozjela MS - tim padem mam asi moc kratkou lutealni fazi pro pripadne uhnizdeni? co si o tom myslite?? jakou jste vy tehulky mivaly lut.fazi??

no jsem rozhodne rada, ze spineni bylo jen dva dny, ted uz jen to o par dnu posunout...

hodne stesticka tehulkam i snazilkam 😉

pimpoli
28. kvě 2008

Ahoj holky,
effi no jak psala tiki v měsíci kdy otěhotněla špinila od nějakého 16dne a i tak se to povedlo.takže nesmíš ztácet naději.Já ji díky holkám tady hodně získala a věřím,že se to opravdu povede.
I Vlasta psala-kolik měla komplikací a těď je z ní těhulka - což teda moc gratuluji!!!
no já to mívám většinou tak,že tak 8DPO začnu špinit a 14DPO dostanu MS.Někde jsem četla,že luteální fáze by měla být kolem 12dní.Ale třeba minulý měsíc jsem začla špinit už 4DPO-to bylo fakt hrozný ☹ .Zase jsem pak MS obrečela.Ale tento měsíc jsem si koupila Femigard a už od prvního dne MS ho piji,tak uvidím-celkem tomu věřím,ještě to od 17dne pojistím Utrošem 😉 ,tak třeba se to povede 🙂 je to hrozně těžký neztrácet naději,ale já jsme vždycky každej měsíc plná optimismu a potom jak začnu špinit,tak je všechen v trapu 😠
ale když si tady člověk přečte ty přízpěvky,tak vidí,že to opravdu jde 😉 😉 což je super.A musíme doufat,že nás to štěstí taky jednou potká.
takže držím všem palečky 🙂 🙂

effi
28. kvě 2008

pimpoli-jj. taky mi to hodne dodalo nadeje 😉 Jinak se spinenim to mame asi hodne podobe, ja taky zacinam tak 8-9DPO a vetsinou 14DPO prijde ms. Minuly cyklus jstem spinila 4DPO a ted teda s duphastonem tak jak jsem psala o prispevek vyse.

Lutealni faze kolem 12 dni - to jsem taky cetla - tak si rikam, ze spineni asi nevadi, ale je rozhodujici kdy prejde v krvaceni.. no jsem zvedava, jak se to bude odvijet v tomto cyklu 😉

Diky holkam verim, ze se to i pres to spineni muze povest. Snad i nam se to jednou povede 😉

tiki2
28. kvě 2008

Mně řekli nezávisle na sobě čtyři doktoři, každej úplně jinde, že špinění v tom, abych se snažila otěhotnět, nevadí. Já tomu taky moc nevěřila, ale zpětně se mi teď zdá, že nějakou praktickou zkušenost asi mají. Tomu odpovídá i fakt, že vlastně nikdy to špinění samo o sobě neléčej a rovnou nasaděj léky na podporu otěhotnění, jako by se nešpinilo.
I když ...určitě to máme těžší, co si budeme povídat, v pořádku ty naše cykly nejsou ☹.

Myslím, že je tahle diskuse opravdu hodně príma, já jsem na ten boj byla strašně dlouho sama, vůbec jsem o takových stránkách nevěděla a ani jsem neslyšela, že by někdo trpěl tím samým. Takže jsem si myslela, že z toho možná není cesta a bylo mi z toho opravdu hodně těžko. Jak jsem se stala maminkou a začala projíždět rodinné stránky, najednou jsem narazila na to, že se tenhle problém týká spousta holek a nikdo vlastně neví, čím to špinění je způsobený a jak s ním naložit. Takže mi přijde důležitý, abychom všechny věděly a opravdu věřily, že se to může povést i nám.

V jedné diskusi někde jinde připsala nějaká holka, myslím, že celkem trefně, že u většiny špinilek se špinění objeví v okamžiku, kdy začne pomýšlet na dítě. U mě to teda tak bylo, předtím jsem měla klid. Zdá se mi, že to špinění souvisí dost hodně s psychikou. Takže očekávám, že se špinění definitivně zbavím teprve v okamžiku, kdy budou na světě všichni naplánovaní potomci🙂.

effi
28. kvě 2008

tiki-me dr rekl, ze to neni v poradku, obzvlaste pokud se snazime o miminko... ale jednoznacne je videt, ze spousta holek otehotnelo i pres spineni.

ze to souvisi s psychikou tomu 100% verim, psychika a telo nejdou oddelit - psychika ovlivnuje nas zdravotni stav celkove. Kdyz tak nad tim premyslim, me to spineni taky zacalo az kdyz jsem se zacala vice zajimat o tehotenstvi, asi bych to mela pustit...a zamerit se vice na neco jineho

Je fakt, ze Hak mam vysazenou pres rok a bez ochrany se milujeme 8 mesicu..no spineni se objevilo od ledna, predtim jsem s tim nemela problem, nebo tomu nevenovala pozornost, vzdy jsem spinila pred ms, ale jen den,dva nikdy tak dlouho.

jsou to veci mezi nebem a zemi, stejne jako zrod noveho clovicka

tiki2
28. kvě 2008

effi, já si taky mylím, že v pořádku špinění není, jen jsem chtěla říct, že doktoři se k tomu často staví tak, že i přes to, že cyklus není v pořádku, je otěhotnění možný. Například myslím, že lepší špinit, než nemít MS vůbec.

pimpoli
28. kvě 2008

Tak teda koukám effi, že to máme snad úplně stejně 🙂 8-9DPO minulý měsíc už 4DPO - to je fakt celkem trefný 😉 A co ten Duphaston-zabral ti a nebo to teprve zjištuješ? já jsem zvědavá na ten Femigard-holky o něm hodně píšou,tak uvidím.
A jak píše tiki-taky jsem byla nezávisle u 3doktorů a všichni mi řekli,že to není nijaká extra překážka pro otěhotnění - je to spíše "kosmetická" vada-to mi řekl jeden z nich.Ale asi těžko si umí předtsavit jak je to nepříjemný chodit 14dní s vložkou....a při milování nemluvě....ale je fakt,že je mnohel lepší tohle špinění a pravidelnost MS než to,že by MS nepřicházela vůbec-to by pak byl větší problém.....
a s tím,že to přijde,když člověk touží po dítěti - no asi na tom ěco bude-já o tom začla uvažovat před 2lety,pak jsem vysadila HA a od září se snažíme o mimi a tak půl roku předtím se mi to rozjelo 😒
a psychika-to je holky fakt dábel!!vždycky jsem úplně zoufalá z toho,že nebudu mít kvůlit tomu děti,nebo že jsem nějak nempcná(polyp,zánět nebo tak něco),ale pak mě doktor vyšetří a řekne - taková malá nevysvětlitelná záhada,to vaše špinění.....tak co mu mám na to říct 😠
ale každopádně se musíme držet-jak už tady na stránkách,tak celkově a nepropadat panice-to nám nepomůže-jen to zhorší.....

effi
28. kvě 2008

tiki2 - jj. souhlas 😉