Pořád špiním, i přes léčbu Proverou. Máte zkušenost?

pajca
15. led 2008

Ahoj holky založila jsem toto téma, protože už si nevím rady.Pořád špiním i přes léčbu Proverou. V odborných literaturách jsem četla, že to může být známka neplodnosti. Nemáte někdo zkušenosti?

luccii
22. črc 2008

kalci: ja ted dostavam vyvolavacky, ted pujdu na krev, pak mi asi daji hormony ☹ podle BT neovuluju

luccii
22. črc 2008

kalci: kolik folikulu je "moc"? ja jich mela minuly cyklus dle UTZ cca 5

effi
22. črc 2008

luccii-kolik cyklu meris BT??

effi
22. črc 2008

kalci-hmm.tam me dr. delal jen vnitrni utz, ale hormonalni vysetreni mi nedelal..tak me napadlo, ze bych mohla mit problem jeste nekde jinde..a ta stitna zlaza se projevuje i nejak jinak?? jakoze jestli ty sama na sobe to nejak pozorujes??

luccii
22. črc 2008

effi: dva, oba trvaly pres 50 dni a byly vyvolane

kalci
22. črc 2008

Lucci, tak to fakt nevím kolik už je moc. Ale 5 mi moc nepřijde. To je asi normální. Kdybys měla PCO to by Ti doktor asi řekl.
Effi, no já jsem si myslela, že jsem líná a tlustá. Ale doktorka mi vysvětlila, že snížená funkce štítné žlázy zpomaluje celý organismus. Proto jsem pořád taková unavená a i když sportuju a míň jím nehubnu. Taky můžou padat vlasy. Jo a taky se to projevuje zimomřivostí. Tou já jsem pověstná. Hlavně mám tu štítnou žl. zvětšenou.
No a právě je to taky příčina anovlulačních cyklů. To určitě řekni dr. ať Ti ten hormonální profil udělá.

luccii
22. črc 2008

kalci nedes, zimomriva jsem taky 😒 krev mi budou vysetrovat v srpnu

effi
22. črc 2008

luccii-hm,pokud jsou to dva cykly za sebou, tak bych to laicky videla na ten hormonalni profil, dobre, ze uz na nej jdes v srpnu, pak budes chytrejsi..

effi
22. črc 2008

kalci - hmmm to je zajimave. A myslis, ze muzu ja coby pacient navrhovat dr at mi udela urcite vysetreni?? Si rikam, ze on musi nejlip vedet co a jak, ne??
Doktora mam celkem fajn, nekdy v dubnu jsem mu poslala mailem svoje grafy, bo se mi to spineni nezdalo a hned si me pozval na vysetreni, ale HP mi nedelala...jen zkonstatoval, ze problem je v hormonech a ze se to dal lecit tedy jen hormonama a nasadil mi duphaston ..

luccii
22. črc 2008

effi, urcite si o to rekni, ja tez musela... je zbytecny, aby do tebe ladovali hormony bez vysetreni

vlasta23
23. črc 2008

donald, jasne ze poradim, akorat si priprav papirek, nebude to jeden vitamin, ale smeska 😀

kalci
23. črc 2008

Dobrý ránko. Tak dneska jsem si vzala prvně ten Letrox. Jsem zvědavá co to se mnou udělá.
Lucii, tak třeba už nebude potřeba, aby Ti jí brali 😉
Effi, určitě to zkus dr. navrhnout. Když je takhle celkem přístupný. Uvidíš co Ti řekne.
Vlasto, ty vitamíny mě taky zajímají.

effi
23. črc 2008

kalci-preju ti at letrox zabere 😉

ja ted zkousim ten sarapis a pokud se nic nezmeni,tak zkusim na podzim zazadat o ten hormonalni profil
diky za nazory holky 😉

donnald
23. črc 2008

Ahojky,
Vlasti - diky 🙂.

luccii
23. črc 2008

vlasti, poradis prosim i mne? 🙂

fifinka31
23. črc 2008

Ahojte devcata,zdravim vas,jsem uprostred sve dovolene.Dnes sme prijeli z Horni Lomne,a zitra vyrazime nekam na jih ceska.Pocasi uz byse melo udobrit tak snad ta druha pulka bude lepsi.Sice ted neni pocasi nic moc,ale aspon sme meli cas na sex 😉 ,jine prostredi,jina postel atd 😉 .Tusim ze tentokrat by ovu zase byt mohla,sice nemerim ted tepl.ale podle hlenu ktereho mam ted habadej,a podle pobolovani vajecniku,bych tipovala ze ovu byla vcera,mozna dnes,uz me totiz zacinaji pomalu bolet prsa zase.Tak asi zitra se pomerim,at vim jak jsem na tom.No od nedele na tom podstive pracujeme kazdy den 🙂 ale uzivame si to,zadne TED MUSIME PLODIT.Manza by totiz mohl porad,a ja mam ted o dovoleny vyjimecne chut taky casto 😉 tak proc toho nevyuzit ze.Ale si rikam ze by bylo pekne kdyby to tedka uz vyslo.ale byl by to zazrak,kdyz to nevyslo do ted,tak proc by to melo vyjit zrovinka tedka ze.Ale treba to do tedka nevyslo proto,ze to ma vyjit zrovna ted 🙂 vsecko co se deje,dobre aji zle se deje z nakeho duvodu.
Na te Lomne byl par,maji 13 leteho syna-mongoloidniho.A povedl se jim po 3 letech po IVF,pani netusila az do porodu,ze bude jiny,rok se pak z toho vzpamatovavala,no a pak po roce aneco otehotnela znova uplne spontanne se stejnym muzem,a dcerce je 11 a je to krasna holka.Takove pribehy mi dodavaji silu,i kdyz jim to moc nezavidim s tim klucinou,neni to jednoduchy,cely zivot se o nej budou muset starat.Ale takovy je zivot.
Tak se zase na par dni loucim,pak se zase ukazu a podam info aktualni.tak papa.

vlasta23
28. črc 2008

Tady mate slozeni, ktere by melo fungovat. U nas zabralo asi za dva mesice. Brali jsme je asi tri. Urcite to pomohlo 🙂 Slozeni je ale na jeden prasek. musi se brat denne dva. Je lepsi to davkovat behem dne a nebrat to vse naraz. My jsme to delili i na trikrat denne ale pouze v gramazi dvou tablet. TZN. ne vice nez 2g L-carnitinu atd... doufam, ze je to pochopitelne.

L-carnitine (fumarate)
1 g

Acetyl-L-carnitine
0.5 g

L-arginine
o.5g

Selenium
50 mcg

Coenzyme Q10
20 mg

Vitamin C
90 mg

Zinc
10 mg

Folic acid
200 mcg

Vitamin B12
1.5 mcg

K tomuto neni zle pridat take macu. Vetsinou ji prodavaji v konbinaci s necim, ale to vubec nevadi.

vlasta23
28. črc 2008

Jeste jsem zapomnela vitamin E-denni davku, ted nevim, kolik to je

vlasta23
28. črc 2008

Omlouvam se, ze mi to trvalo tak dlouho nez jsem se ozvala. mela jsem tedka takove trapeni. Zase jsem zacala spinit. Uz to trvalo od stredy. V nedeli uz to prestalo. Dnes jsem sla na UTZ, rekli mi, ze je vse v naprostem poradku. Ovsem hodinu, co jsem vykracela z nemocnice to zacalo nanovo, zase ve velkem, jedna mala vlozka. Tak nevim, co s tim. Nevite o nekom, kdo to mel podobne? jsem ted 14tt

effi
29. črc 2008

ahoj vlasti, jak je?? to krvaceni se ti objevuje v dobe, kdy bys mela normalne ms??
moje segra napr. menstruovala do 4 mesice, prvni tri mesice uplne normalne krvacela a az ve 4 byla ms slabsi..

pokud je podle dr vse vporadku, tak by to melo byt ok.
ja si myslim, ze by ti meli dat neschopenku a ze bys mela byt doma, v klidu, prece jen je to pro telo napor
co delas za praci??

drz se

lucijda
29. črc 2008

Ahoj holky, mám na vás dotaz. Jsem před stimulací na ivf(prvně odloženo pro nepravidelný cyklus, podruhé byla na vaječníku cysta), teď mám jít na kontrolu 22.dc ale od menstruace jsem pořád špinila až do 15. dne kdy jsem nasadila utroš a špinění bylo rázem pryč. Ten utroš mi nasadila Dr. protože jsem spinila vždy tak osm dní před MS. Jsem z toho trochu zmatená čím to sakra může být že jsem po Ms tak dlouho špinila a pak po jednom utroši jakoby nic

elana
29. črc 2008

Protože špinění je vyvoláno (pokud se vyskytne ve II. fázi cyklu) nedostatkem progesteronu a když je ho dostatek (díky Utroši), zmizí i špinění. Doktorka uvažovala správně a jak je vidět, i to pomohlo🙂

fifinka31
29. črc 2008

Ahojki,koukam tady bylo docela mrtvo.Tak uz mam po dovoleny,jsem docela unavena,tak se aji tesim do prace ze si odpocinu 😉
Jinak tentokrat ovu teda byla cca 13DC,ale tentokrat me neboli prsa jako par cyklu pred tim.
Jen nevim teda jestli minule anovulak zapricinil ten Femigard,ted ovu byla ale zase sem F.nepila skoro vubec.
Ted jsem asi 6dpo,tak cekam dostavi li se spineni,a podam zase info.Tak zatim se loucim.

vlasta23
30. črc 2008

caute, tak uplne vporadku to pry neni. Dneska mi volala doktorka s dodatecnyma informacema. Pry mam dirku v placente a proto to krvaceni. mate s tim nekdo zkusenost? Pry musim cekat a odpocivat. Pry se s tim neda nic delat.

lucijda
30. črc 2008

v té druhé fázi je to celkem pochopitelné, ale proč jsem sakra špinila od menzes až do tý doby než jsem začala brát utroš. už si zašínám myslet, že je to stresem z práce.

luccii
30. črc 2008

vlasti, diky za tip a drzim palce, aby to spineni prestalo a byli jste OK!

effi
30. črc 2008

vlasti-tak odpocivat, vzdyt to doporucuji na jakekoliv spineni

lucijda-pokud mas/mela jsi jakykoliv stres, tak je to dost pravedpodobne, ze to ma souvislost se spinenim..

vlasta23
1. srp 2008

effi, uz mam nohy nahore, ale je to pro me nezvyk. POMAHA TO.

kalci
1. srp 2008

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla.
Vlasto, konečně, že tedy zjistili příčinu toho špinění. Tak se fakt šetři. A co Ti řekli bude mimi v pohodě?
Fifinko, já už jsem raději se všemi experimenty skončila. Piju jen ten maliník a kontryhel. Asi holt obě patříme do skupiny, která to s bylinkama nesmí přehánět.
Holky já zas měla anovulák, takže jsem ráda, že bylo alespoň špinění. Ale tentokrát to netrvalo moc dlouho, bylo to skoro jako MS. Prostě 5 dní. Ten kontryhel a maliník mají asi něco do sebe. Nebo mě možná víra uzdravuje. 😀

vlasta23
1. srp 2008

kalci, mimi je pry zatim OK. Pokud se dirka zaceli, tak i bude, jen se to nesmi zvetsovat. To pak rikali, ze bude nebezpecne pro me i pro male. Doufam ale , ze se to lepsi. Dnes a vcera uz nebylo zadne spineni. Po 10-ti dnech. Tak to snad tak zustane. Pristi ctvrtek jdu k doktorovi a ve stredu na sono, tak uvidim, zda se hybe 🙂