Pořád špiním, i přes léčbu Proverou. Máte zkušenost?

pajca
15. led 2008

Ahoj holky založila jsem toto téma, protože už si nevím rady.Pořád špiním i přes léčbu Proverou. V odborných literaturách jsem četla, že to může být známka neplodnosti. Nemáte někdo zkušenosti?

vlasta23
15. srp 2008

ahoj holky, kam jste se vyparily? Cekam, kdo bude dalsi s pozitivni zpravickou....

ivisek
16. srp 2008

Ahojte holky, chci vas poprosit o radu, vcera mi doktorka napsala Proveru od 17DC na 10 dni kvuli spineni pred MS, ktere ted v poslednim cyklu trvalo temer 10 dni, nez se MS opravdu rozjela. Ovu normalne probiha, jak podle teploty tak podle ovu testu. Chtela bych se vas zeptat, jestli s tim nekdo nemate zkusenosti, protoze mam docela strach, zda mi to zase nenatahne cyklus do extremu,kdyz ho mam ted standartne kolem 30 dnu a s Proverou skoncim nekdy 27 DC.Moc dekuju.

fifinka31
16. srp 2008

Ahoj holky
Ivisek,ja taky brala jednu dobu proveru,srovnaly se mi pri ni cykly,MS vetsinou dosla do 3 dnu po dobrani,takze pokud ji doberes 27DC,tak 30DC bys to mela dostat ale na kazdeho to muze pusobit jinak.Ale jednou sem pri ni zacala krvacet dost brzy,snad v pulce cyklu.Tak mi potom Dr.napsal Utrogestan,ten je podobny,ale je lepsi v tom ze kdyz v tom cyklu oteho.tak Utr.to tehu podpori.Ale neboj,ta Provera nijak tehu nezabrani,kamoska oteho zrovna v cyklu kdy ji poprve brala,navic ji v tom cyklu Dr.rekl ze byl asi anovulacni(ale ona uz byla po ovu,on to nepoznal)a tak ji nasadil Proveru,a od dalsiho cyklu aji leky na ovu-ale ona oteho uz v tom cyklu pred 😉
Jinak kocky,nic noveho,snad se u me chysta ovuse,tepl.zatim je dole,ale dnes me poboliva v pravo,tak uvidim co zitra teplota.Jinak hlenik byl jen 1 den,predevcirem-a byl teda kvalitni,utirala sem se vzdy tak na 4 krat-bylo ho hodne!(zacala sem pit ten malinik)Ale vcera uz zase nic,jen pri sexu jsem byla mokrejsi nez byvam.Este na to skocime zitra dopol,a uvidime.Doufat budu,ale nejak uz neverim.Pokud to ted nevyjde tak chci jit uz do centra.Tentokrat beru Ascorutin pro jistotu uz od MS+kyselku s vit6(ten by mel prodlouzit 2fazi cyklu)A jak budu mit po ovu tak budu brat Utrogestan,este mi nakej zbyl.Vice pro to udelat asi nemuzu.Tak papa
Vlasti,a jak tobe se dari,co spineni uz je pryc??Odpocivas podstive doufam!pa

effi
17. srp 2008

ahojte holky, tak jsem zpet doma 😉 absolvovali jsme 5 dnu krasnych tur na pomezi slovenska a ukrajiny, divocina, nikde nikdo, celodenni vyslapy denne prevyseni 500m proste parada

a dokonce jsem privezla dalsi dobrou zpravu pro nas vsechny, dalsi holcina, ktera dlouho pred ms spinila je tehotna - dneska jsem na testu objevila // 😵

kuk graf
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

spineni zaclo jako obvykle, pak ale ustalo, ja jsem to pripisovala narocnym celodennim vystupum, kdy jsme s manzelem ve skupina A lamali rekordy, po trech dnech uz mi to bylo divne a od vcerejska je mi nejak tezko od zaludku, pred hodinkou jsme prijeli a ja nechala manzela udelat test (nacurala jsem mu do kelimku 😀 ) ta druha je slabsi, ale byla tam do 20s. Tak uvidime co bude dal, snad to bude vsechno vporadku.

tento mesic jsem tomu fakt neverila, vlastne jsem ani nevedela, kdy byla ovu a jen a jen jsem si uzivala zivota a jak jsem videla, jak psychoterapie pomaha mym klientkam a ja verim, ze pomaha (uz jsem to tu nekolikrat psala), tak jsem si taky zaridila jednu takovou konzultaci no co rict, dejou se zazraky 😉

jeste porad mi to nejak nedochazi, protoze jsem s tim nepocitala a vlastne se dostala do rozpolozeni, ze vubec nebude vadit, kdyz to prijde pozdeji.. rozhodopadne vam vsem drzim palecky a co muzu poradit je snad to - opravdu vypustit, neresit to, ono to prijde 😉

fifinka31
17. srp 2008

effi 🙂 🙂 🙂 tlemim se tady jako blazen,ty brdo,vidis,mimis se drzi aji pres spineni aji pres to vysileni ktere si ted na horach urcite mela.To mam teda radost ze vidim ze spineni nebrani tehu,ale zaroven si uvedomuju.....ted tu budu sama netehotna a spinící ☹ .Ale jak pises chce to brat to s nadhledem,a ono to nekdy vyjde.Jenze mi uz to nekdy prijde tak dlouho.Koukam na tve teploty,docela aji klesaly,a pres to //.Proste nic neni nemozne.ale je to vse v zacatku,a urcite clovek tape jak ze to dopadne,tak at // sili,a pis jak se citis atak,kdy pujdes k Dr.podavej info!!
Potichoucku zatim-gratuluji ke // 🙂

effi
17. srp 2008

fifi - diky moc 😉 vim, ze je to tezke a dlouha doba... nam by v zari ubehl rok snazeni, ale presne jak jsem napsala, myslim, ze nejvice jde o to, tolik to neresit, i kdyz jsem to vedela, nedarilo se mi to, proto jsem si to taky resila na konzultaci s kolegyni terapeutkou, hodne mi pomohla.

jinak mam tady i nejak postrehy k tomu co moholo zabrat

- tradicni cinska medicina
- psychoterapie
- tento mesic jsem taky tak nejak brala/nebrala sarapis
- v dobe, kdy jsem myslela, ze bude ovu jsem mazovi i sobe sem tam dala vitamin E
- milovani bylo po 4 dnech - predpokladam, ze tedy bylo i kvalitni sperma

ale uplne nejhlavnejsi byla nesmirna psychicka pohoda, radovani se ze sveta kolem, kdyz jsem tak chodila po tech horach, rikala jsem manzelovi "ja to miminko jeste nechci, ja chci jeste chodit po horach" a on na to, ze to teda tento mesic urcite vyjde, tomu jsem zaryte odporovala, malem jsme se vsadili 😀 nicmene na druhy den spineni ustalo a to mi prislo divne

teplota na grafu celkove klesa, ale je dost vyrovnana, takze i to mi prislo, ze to nakonec mohlo vyjit..

urcite podam info co a jak dal 😉

myslim, ze tu nezustanes sama, teda minimalne, pokud ti nebude vadit moje spolecnost 😉

drz se

ivisek
17. srp 2008

Effi gratulka, taky jsi mi vlila d zil nadeji.
Fifi kdyz ti to nebide vadit, tak ja se taky pridam,snazit se snad zacneme pristi nebo prespristi mesic, tak ti budu rada delat spolecnost, pokud se nebudes zlobit.

effi
17. srp 2008

ivi - diky 😉 snad bude vsechno ok 😉

zandas
18. srp 2008

Ahoj holky...

Effi - to je parádní zpráva, jsem šťastná za tebe a moc mě to podpořilo, že je další mimi na cestě i přeš špino, se kterým všechny tak moc bojujeme.My ted máme přesně rok snažení, ale tohle mě fakt moc potěšilo.Dívala jsem se na tvůj graf, je to prostě paráda. 🙂 já na to poslední dobou ani nemyslím a netrápím se tím, ted bylo spoustu akcí v plánu,tak uvidíme.

Fifi - ještě jsem tu já, nejsi sama 🙂 určitě nám to taky brzy vyjde, nesmíme ztrácet naději.

Holky držte se všechny a hohem sem zase s dalšíma zprávičkama takovýma.

effi
18. srp 2008

zandas - diky 😉

naplanovat si spoustu akci a netrapit se tim je myslim uplne to nejlepsi, co muzse delat 😵

mejte se, ja se zase ozvu

vlasta23
18. srp 2008

ahoj holky, uz jsem dnes psala, ale nejak mi to tady nechce naskocit. Tak dnes jen zkracene. effi gratulace. Vidis, ja rikala, ze to prijde i se spinenim hahaha

fifi, nekdo je drive, nekdo pozdeji. Taky to prijde. I se spinenim. Nebud v depresi, jen proste uzivej sexu a cekej. Sama urcite nebudes 🙂
Jinak ja zatim zadne dalsi spino. Zatim zadne brisko, ani jsem nepribrala. Mam sono pristi az 17,zari.

Tak se drzte

fifi a neprehanejte to se sexem. 1x za tri dny staci 🙂 Spermosky musi byt odpocinute a kvalitni

effi
19. srp 2008

vlasti 😉

fifinka31
19. srp 2008

Ivisek Zandas,urcite budu rada kdyz si tu se mnou(aji s Effi) budete semo tamo psat 😉 S Effi uz ted nemuzu resit spineni,ale urcite me zajimaji dalsi veci 🙂 Effi,koukam tepl.roste!!A jak se citis?Je neco jinak?Kdybys netestila,myslela by sis ze jsi tehule?A co pritel(manzel)je rad co??Neumim si ani predstavit to stesti jake bude citit manza az budu tehule-mooc chce mimi-nekdy mi prijde ze vice jak ja 🙂
Holky ja nejsem smutna ze Effi otehotnela a ja nee zatim,vsak se taky rok snazili.Ale ja si pak vzdy uvedomim ze ja se snazim uz pres rok,+14 mes srovnavani cyklu.Nekdo stopne HA a je tehu do 3 mesicu,ja uz jsem bez ha 2,5 roku.Ale vim,(a znam jich z netu dost)ze je na tom spousta kocek este hure.Ja si ale vzdycky zacnu s nekym psat na netu,a ta spriznena duse mi pak vzdy otehotni,a ja zase hledam dalsi dusi,co by na tom byla podobne jako ja.
Jo jinak jsem si dnes koupila Drnek obecny-je tu nekde diskuse o nem,ze pomaha na spineni a plodnost,a koupila sem vodku a udelam si tinkturu,pani rikala ze je to ucinnejsi nez varit cajiky.Ale si 14 dni pockam nez bude hotova.To mi tak akorat zacne dalsi cyklus.
Vlasti,my uz to zkouseli aji s prestavkou pred ovu aji par dni po sobe pred ovu,a nic...Ted byla pauza pak sex 11,12dc,a z 12 na 13DC byla nejspis ovu.Tak si myslim ze sme to dobre nacasovali,aji pocitac mi spocital ovu na ten den 🙂 Ale uz moc neverim,ale DOUFAM v ZAZRAK!!!Tak mi drzte palcaky.Zatim se loucim,papa.

effi
20. srp 2008

fifi - drzim ti palecky, myslim, ze spineni se mnou muzes resit dal, a kdo vi dost mozna se k tobe zase pridam 🤐

dneska jsem spatne spala a rano (i kdyz o hodinu driv) jsem namerila jen 36,7 a carka na testu se mi zda byt o neco slabsi nez ty predchodzi

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...
😔

effi
20. srp 2008

jo jinak se citim uplne normalne, ze je neco jinak me napadlo až kdyz jsem prestala spinit, teplota zustala nahore a pak test. nektere dny me na vecer boli zaludek, spis je mi jen tak tezko, ale to mivam i jindy, takze se citim uplne normalne

katka82
20. srp 2008

Ahojte holky 🙂 prosím o radu mám dnes 24 den cyklu a začla jsem špinit a ms čekám až 31.8.Při HAK jsem taky občas špinila,ale už ji neberu 3 měsíce.A pobolívá mi v podbřišku.V sobotu jedeme na dovču a jsem z toho docela na nervy 😔 Omlouvám se že vám sem lezu,ale napadlo mě že mi možná poradíte 🙂 děkuju

effi
20. srp 2008

ahojky katko, zkus si hned nasadit ascorutin (koupis v lekarne za cca 30kc). Muzes ho brat i 3x denne, na spineni by mel zabrat. Je to vitamin c + vytazek routy. 😉

katka82
20. srp 2008

Effi děkuju moc za radu,už jsem nasadila i řebříčkovou tinkturu ta mi taky pomáhá 😉 Ještě jednou moc děkuji a papa 🙂

effi
20. srp 2008

katka- nemas vubec zac, hlavne at ti neco zabere 😉

fifinka31
20. srp 2008

Ahoj Effi,huš kuš,takove myslenky!!Tak snad to bude dobry,k mimi je dlouha a bohuzel aji trnita cesta.Vsecky vime jaka je pravdepodobnost ze to nedopadne,a mimi odejde s MS-v lepsim pripade,horsi jak tehu trva dele a pak to zkonci 😢 Kazdopadne pozitovni by bylo to ze vis ze u tebe JDE otehotnet.Ahodne holkam kterym to nevyslo to pak vyslo brzy v nasledujicich par cyklech.Ale my budeme myslet pozitivne ze 😉 ono to bude dobry!!!Drzim palecky.papa.
A kdy jdes k Dr.?Nebo na krev?

effi
21. srp 2008

fifi - diky za povzbudiva slova, teplota dneska stoupla, test jsem radeji nedelala, zkusim asi zitra.
na krev asi nepujdu, k dr puju nekdy lzacatkem zari, stejne by me znovu pozval dokud neuvidi srdicko, takze zkusim vyckat at tam furt nemusim camrat..

jak jsi na tom ty??

kikusa100
22. srp 2008

ahojte kocky..
ja mam teiz problem so spinenim.. spinim pomaly uz dva roky..taen ascorutin si urcite kupim.. dik za typ..
aj som zacala po vsetkom moznom co som brala uzivat AGNUCASTON.. je to vytazok z vitexu jahnacieho.. pravuje hormonalnu hladinu prolektinu, a progesteronu, pomaha pri PMS najma ak vas pred menzesom bolia velmi prsia.. berie sa cely mesaic.. a stoju aspon u nas 200 sk, u vas v cechach este menej... je bez lekarskeho predpisu a je to prirodny pripravok, nie je to homeopatikum.. proste priroda.. napomaha aj ovulacii tak uvidime..
brala som nie femigard ale feminan.. a teiz celkom zabral ale pre obsah alkoholu som ho vylucila.. aj matersku kasicku som si kupila ale v mede tak uvidime.. chcem hlavne odstranit to spinenie... aj ked mozno nezabranuje otehotneniu je to rpe mna vysilujuce, unavne a hrozne neprijemne.. nosit vlozky pomaly dva tyzdne, milovat ci nemilovat sa ked spinite.. je to hruza...
paradoxne je ze som to spinenie nikdy nemala... stale som mala pravidelny cyklus, menzes som dostala s bolestou brucha bez spinenia..proste rovno krv... tak to nechapem.. ovulaciu mam tiez, mam 26-28 dnovy cyklus..je pravda ze mam stitnu zlazu ale tie problemy mam uz od 13 rokov.. a ziedne problemy s cyklom som nikdy nemala... len naraz pred dvoma rokmi buch..nechapem.. tak sa majte a napiste ked mate nieco nove.. a ked chcete mne tak mi piste do IP.je to pre mna jednoduchsie lebo kym sa dostanem k tejto teme.. IP si skor vsimnem.. papa

katka82
22. srp 2008

Effi:tak to špinění byla mrcha-přišla o 10 dní dřív.pa

vlasta23
22. srp 2008

cau holky, tak jsem se vratila od doktora a zjistil mi zvysene TSH. To jsem vazne nadsena. K odbornikovi me neposlala, rekla , ze to bude sledovat. Nevite nahodou, jestli to neublizi miminku?Doufam, ze ne, ale nic o tom nevim 😒

fifinka31
23. srp 2008

Ahoj holky,Effi,teplota roste tak uvidis,ze to bude dobry-musi!!
Jinak ja jsem ted v tom neprijemnem poovulacnim cekacim obdobi-prijdeli MS,špineni.Dnes sem cca 7dpo,takze ode dneska muzu ocekavat spineni,uvidim,beruAscorutin uz od zacatku cyklu,a ted 2 dny uz beru aji Utrogestan(co mi zustal z minula od Dr)tim si aspon protahnu lut.fazi.
Jinak me klasicky uz zase boli prsa,sem tam pichne v bruchu,ale to mam vzdycky,treba ted je mi soufl-ale to bude tim co sem vcera jedla-prujem to jisti 🙂 A na tehu nevolnosti je fakt brzy!
Koupila sem si drnek-nekde se tu pise ze by mohl byt na špineni,a nalozila do lihu-tak pristi cyklus zkusim pit tohle.
Dnes a zitra mam 12ctky,ale pak volno po-pa 🙂 Jedem na 3 dny na chatu za nasima,tak uz se tesim,no a pak by mela hned dorazit cervena 😒
Tak ja dam vedet co to špineni.Drzte se devcata.
Vlasti,vubec netusim co to TSH je ale drzim palecky at vse dopadne dobre!!!

effi
23. srp 2008

ahojky holciny
katka-divne, o 10 dnu drive 😕 tak at se to brzy srovna 😉

vlasti - rekla bych, ze je to zkratka hormonu stitne zlazy, mel by na do pomoct dostatek jodu, toho je v tehotenstvi potreba cca dvojnasobna davka - mlecne vyrobky a hodne mineralek taky obsahuje jod

na google jsem o tom nasla dost clanku, podle zbezne jsem nekter precetla a vyrozumela jsem z toho, ze zalezi na tom jak vysoke tsh je, zvyseni v tehotenstvi muze byt normalni (nejak se to napojuje na hormon hcg), ale pokud je hodne vysoke, muze to znacit problemy se stitnou zlazou, ktere se dnes daji upravovat.

Rozhodne bych hned zacla jist vse co obsahuje vice jodu,, bo ho koupit v lekarne - jestli to jde, to fakt nevim.
a zasla bych si na endokrinoligii a nechala si stitnou zlazu vysetrit podrobne a nechala bych si doporucit lecbu, mylsim, ze tvuj gynar o tom ani nemusi vedet.
Hodne tehulek ma problemy se stitnou zlazou (urco na mk bude i diskuze), hormony se v tehotenstvi vyrazne meni, jak jsem psala, zalezi jak moc je tsh vysoke. Asi bych to nepodcenovala, velmi vysoke hodnoty mohou v nekterych pripadech ovlivnit psychomotoricky vyvoj plodu.

drzim palce a urcite dej vedet jak jsi na tom

drz se!

fifi - tak treba spino neprijde 😉 a mozna ani ms 😉 to bych ti vazne moc prala, urcite dej vedet, jak jsi na tom a uzij si chatu 🙂

jinak u nas je carka uz trochu silnejsi, ale porad neni tak silna jako ta kontrolni, teploty sjou ok, tak snad to bude v pohode 😉

mejte se fajne

ivisek
24. srp 2008

Ahojte holky, zeptam se, kdyz vam doktorka nasadila hormony, u mne je to napriklad Provera, tak se spineni zlepsilo nebo ne? Ted beru Proveru prvni mesic, zatim dobry, ale spineni se mi zopakovalo dvakrat ob mesic, tak vypada spis na te pristi. No a my ted zvazujeme, kdy na dovolenou. Manzovi by vyhovovala druha pulka zari, jenomze to ja budu v poovulacnim obdobi a tak mam strach, abych nespinila, tak proto bych rada vedela, zda ta lecba funguje.

zandas
25. srp 2008

Ahoj holky...

Fifi - taky mám ted po ovu období, ovulku jsem měla v sobotu 23.8. je jasná i podle teplot i z ovu testu.Tak ted čekám špinění zase a pak MS.A pak zase znovu a pořád dokola.Z ovulky jsem měla radost a tu mi ted určitě zase zkazí špino.no uvidíme.Musíme doufat.

Efifi a Vlasti držím pěstičky ať máte vše o.k. a máte krásná zdravá miminka.Už se můžete těšit na ně 🙂

fifinka31
25. srp 2008

EFFI!!Potrebuji tvuj nazor(kdyz jsi ta psychoterapeutka)Tyka se to ale neceho jineho.Ja delam v praci dlouhy kratky tyden,a dnes a zitra mam sve řadne volno,ST-mam dovcu,a ctvrtek mam vymeneny s holkou z druhe smeny(vedouci).No,a uz minuly tyden v mem volnu ST,CT melo prijit zbozi(40krabic)takze sme vedeli ze bysme prisly jim pomoct,a nic sem si neplanovala,jenze firma Levis si dela co chce a zbozi neprislo,a netusily sme kdy prijde,no a ja prece nejsem povinna sedet doma ve volnu treba 14 dni a cekat az se uraci prijit zbozi.Navic zitra jedu na tu chatu az do ctvrku.A psala sem to vedouci(mimochodem mladsi nez ja,ja ji kdysi zaucovala,jenze me pak preskocily-pry chci mimino,a udelaly vedouci z ni,a ja jjsem jeji -prava ruka)ze pokud prijde zbozi tak muzu dnes a pak az v patek,jinak ze tady nebudu.No a ona mi dnes vola,ze teda zbozi prijde zitra a ze musim prijit,tak sme se chytly,ja jedu pryc uz to mam domluvene,manza si bral volno,a ONA to vedela!A ona nastvana,ze kdyz je potreba tak ona tam taky chodi ve svem volnu(ale ona je povinna,jakozto vedouci)sem ji rikala ze musi si sehnat nakou brigadnici,misto me(moje kolegyne prijit muze,takze jim bude chybet jedna)a kdyby byla co pro to tak proste nekoho sezene,a vubec mi nevola,kdyz vi ze jedu pryc.Strasne me to vytocilo a pritom si pripadam blbe.Uplne mi tim to volno zkazila.Navic,kdybych byla ja na jejim miste,a vedela sem ze nekam jede,vubec by me nenapadlo ji otravovat,ale uz do predu bych se snazila si zajistit nakou brigadu.Rozhovor zkoncil tim ze sem rekla ze proste neprijdu,a ona:ok beru to na vedomi cos ted rekla,a polozila mi to.A ja si proste myslim ze pravda je na moji strane,ale ona se mi urcite bude mstit za to(treba mi sahne po premiich)-ale na to ja ji kaslu,mi jde o princip,ja jsem takova povaha ze si vse moc beru,a budu se tim zaobirat zase dlouhou dobu,a nebudu se tesit z toho volna.A tak si rikam boze dej mi dite at muzu od tama vypadnout,ja ji proste nesnesu(i kdyz dela na druhe smene)a podotykam nejsem sama kdo s ni nema dobry pocit.No a ted tu rvu jako krava. 😔

fifinka31
25. srp 2008

No,a jinak vcera 7,8dpo klasicky se rozjelo špinění,ale zatim fakt mikro.Ale to muze byt tim ze beru Utrous.
Ivisek,ja teda spinila aji pri Provere aji pri Utrousi,ale jak kdy nekdy spino nebylo a dalsi cyklus bylo,jednou sem pro Provere zacala aji krvacet o 10dni drive.Pak mi prave Dr,nasadil Utrogestan.