Pořád špiním, i přes léčbu Proverou. Máte zkušenost?

pajca
15. led 2008

Ahoj holky založila jsem toto téma, protože už si nevím rady.Pořád špiním i přes léčbu Proverou. V odborných literaturách jsem četla, že to může být známka neplodnosti. Nemáte někdo zkušenosti?

dasule
5. čer 2008

Ahoj Holky.... trošku od tématu.Dneska jsem dostala hnědý výtok nevíte,co to znamená?Nevím,jestli náhodou nemůžu být těhotná anebo jestli se jedná jen o nějakou hormonální změnu.Menzes mám dostat až 12 a dva dny před tím jsem dostala kvasinky...v lékárně jsem si koupila Fermalac-vaginální tbl na poševní infekci a k obnovení a udržení normální bakteriální flory v pochvě,dnes jsem se natřela jogutem...nic by mi nemělo škodit,tbl se můžou normálně užívat i při těhotenství...popř. nevíte,oč může jít....?Děkujiíííííííí

vlasta23
6. čer 2008

Ahoj holky, tak dneska jsem byla u dr. Rikal, at prijdu na utz za dva tydny, to uz by melo byt neco videt, pokud to jde. Chtela jsem napsat progesteron na to spineni , ale rekl mi, ze pry to nebylo dokazano, ze to pomaha. Ja myslim, ze to pomaha.... Co myslite. Mimodelozni nemam, hodnoty Hcg jsem mela 24400 a dalsi den 24800. Tak mi rekl, ze skok je dost maly, ale nic pry neni nemozne. Tak za dva tydny dam vedet. 🙂

Dasule-hnedavy vytok byva malo progesteronu behem cyklu. Nekdy jsem to mivala taky. nestresuj se. me se to spravilo po kontryhelu

tiki2
6. čer 2008

Vlasto, já dostala utrogestan teprve při tomhle třetím těhotenství, když jsem špinila v těch prvních dvou taky mi ho nedali. Tak se mi zdá, že ho nasazujou tehdy, když vidí, že je problém jinde než přímo u mimi, tj. hlavně u těch hematomů, nebo asi u některých žen, co se nějak před otěhotněním léčily, preventivně. Pokud neví, v čem problém je, tak léky nedaj. Někde jsem četla, že to je proto, že nechtěj podporovat těhotenství, který by nemuselo být v pořádku, aby zbytečně neprodlužovali to, co nemá být. A u mě tedy dvakrát příčinu špinění neviděli a tak jsem dostala jen ascorutin na posílení cév. Ten si můžeš klíďo koupit sama v lékárně, já ho dostala napsaný zatím vždycky. Jak moc je ten utrogestan k něčemu, to tedy opravdu nevím, na porodnice.cz psali, že to funguje hlavně jako placebo. Tak snad zas tak o nic zásadního nepřicházíš.

Ať ti ty dva týdny v napětí rychle utečou!

verculka
6. čer 2008

Dobrý den,
já brala Utrogestan a myslím, že mi moje těhotenství zachránilo brala jsem ho od 6tt do 3měsíců také jsem špinila a dost mě pobolívalo v podbřišku.
Jinak HCG by mělo každé dva dny stoupnout dvojnásobně ustálit by se to mělo v 16tt
Držím Vám všem pěstíčky 😉

zirafik
6. čer 2008

ahoj holky, já už jsem úpně vyřízená.... špiním 14 dní v kuse ☹ , z toho 3 posl. dny je to asi už MS. V prosinci jsem musela na revizi, od té doby vždy před MS špiním, ale takto dlouho jsem to ještě neměla. Dnes jsem byla u dr., byla jsem domluvená na odpoledne, ale oni tam nebyli 😒 . Na internetu jsem našla, že je to asi nedostatkem progesteronu.... bojím se, že bude problém s příštím těhu 😒 ...

effi
7. čer 2008

zirafik-kdyz projdes tuto diskuzi zjistis, ze nejsi sama a ze s timto probleme se nas potyka vice. A mame mezi sebou i pozitivni "pripady" holek, ktere otehotnely i pres spineni

jinak ja ted druhy cyklus beru duphaston a dnes 2den brani duphastonu se objevilo spineni, prijde mi, ze je to strasne brzo 17dc, 4DPO 😖

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

snad se to nekdy spravi 😉

malok
7. čer 2008

Holky dotaz pro vás.....Beru HA a během posledního půl roku pravidelně skoro na den přesně začnu špinit 16DC.....trvá to asi 5 dní a pak zase v pohodě a pak se objeví mrcha....už mě to začíná štvát...Dr. mi dala Norethisteron, ale mám dojem, že mi to rozhazuje mrchu...tak nevím...zkusila bych ten femigard, ale má to vůbec smysl když beru HA? nebo nějaký čaj? díky.

zirafik
7. čer 2008

Effi-jj, tuto diskuzi jsem četla... pozitivní konce tu jsou, ale i tak člověk klesá na mysli.

Femigard mám doma, ale už ho neužívám, mám dojem, že mi to spíš zhoršil. I když, možná je problém, v tom, že jsem ho nebrala pravidelně 😒 . Má se brát 3x denně na lačno a to je pro mně nadlidský úkon 😒

kalci
9. čer 2008

Effi, nemůže to být zahnízďování? 😉 Přeju, aby bylo.
Malok, špinění během braní HAK je divné, dr. by to měla řešit.
Zirafik, já zas měla pocit, že mi to zhoršil jeřáb ptačí. Teď se rozmýšlím mezi Femigardem a homeopatiky. Ty jsou tedy i levnější. A klesání na mysli moc dobře znám. 🙄

effi
9. čer 2008

kalci - dekuji za povzbuzeni, dneska jsem si k duphastonu vzala rano i ascorutin a spineni je dnes velmi slabe, vlastne skoro neni, tak jsem si ho ani neznacila do grafu - tak uvidime, ale prijde mi, ze 4DPO je na zahnizdovani brzo, nebo ne??

fifinka31
9. čer 2008

Ahoj holky,hlasim se po nake dobe,tak Femigard uz mam na poste,jelikoz sem ted v pulce cyklu tak ho zacnu brat asi az od dalsiho cyklu,co myslite??Jinak ted docela sem mela nake jine zdr.problemy,se znaminkem zhoubnym,takze znova jeste vice vyrezat,tak ted uz to snad bude dobry,MS me ted nebude vubec mrzet,hlavne kdyz vysledky uz budou ok!!!Tak prdim aji na Utrous.necham to ted uplne bez leku,ani sem nedelala ovu test,ale sem si byla jista ze ovu byla v sobotu-ovu hlen,bolest,ale dnes tepl.stale predovulacni,a ovuhlen uz neni,jen dnes sem utrela jeden krvavy hlenik,tak nevim,co se zase deje,prsa taky zacly bolet jako po ovu.Tak to nechavam konovi,protoze pokud byla,tak jsme ji ted stejne propasli.
Tak papa,a malo spina,nejlepe zadne 😉

effi
10. čer 2008

ahojte holky, o par prispevku vyse jsem psala ze jsem tento cyklus zacala brzy spinit, druhy den spineni jsem si k duphastonu pridala ascorutin a vcera bylo spineni jen slaboulinke a dneska zadne, premyslela jsem jestli tim, ze to tu napisu to nezakriknu, ale na druhou strani mi pripadne nefer nechat si tu informaci jen pro sebe.

Ascorutin koupite volne v lekarne neni drahy, je to vitamin C + rutin, ktery podporuje pruznost cev
docetla jsem se o nem v tematu tehulek "spineni v tehotenstvi" - celkove me tato diskuze povzbudila 😉

tak doufam ze jesem to nezakrikla a pokud ano, tak at to aspon pomuze nekter z vas
😉 😵

hodne stesti

nika70
10. čer 2008

Ahoj holky...nakukuju do vaší diskuze, protože mám v posledních měsících také problémy se špiněním...snažíme se o třetí mimi, ale zatím se nedaří....
Dostaly jste od svého mudr i něco jiného než Duphaston nebo Norethisteron? A máte nějaké zkušenosti s pitím kontryhele při špinění?

effi
11. čer 2008

nika70 - me dr rekl, ze na spineni nic jineho nez hormony neni ☹
kontryhel se snazim pit pravidelne po cely cyklus, ale je fakt, ze u me pusobi na prvni fazi - posunuje mi ovulku na cca 14DC bez kontryhele ji mivam az kolem 20DC ale na spineni mi kontryhel nepomohl, prvni vec co zabrala je ascorutin jak pisu o prispek vyse..

no jinak nevim, treba ti jeste nekdo pisne zkusenosti 😉

tiki2
11. čer 2008

effi, ještě účinnější než ascorutin je možná lék cyklo3fort, ale ten je bohužel jen na předpis. Mně ho nasadila mudr. na jeden měsíc asi dva měsíce před otěhotněním a je pravda, že mi špinění výrazně zkrátil. Nějak jsem se pak nedostala pro předpis na další měsíc, takže jsem zas špinila víc, ale přitom jsem otěhotněla. Takže dlouhodobě nemůžu říct, jak pomáhá, ale mudr. mi říkala, že je lepší, než ascorutin. Možná se teda můžeš svýho mudr. taky zkusit zeptat.

nika70
11. čer 2008

Dík za názory....příští týden jdu ke své mudře, tak uvidím, co mi poví.... 😉

svetluskah
11. čer 2008

jak casto pijete ten kontryhel ?

effi
11. čer 2008

svetluskah-idealne kazdy den 0,5l 2,5dcl rano a 2,5dcl vecer/odpoledne
ja si vetsinou rano udelam 1/2litrovy hrnek a popijim prubezne pres cely den nebo rano a pak az kdyz prijdu z prace

zirafik
11. čer 2008

ahoj, já četla, že se kontryhel pije vždy do ovulace! Tedy cca prvních 14 dní cyklu. Lepší je sypaný, do sáčku nasypou, i to, co smetou ze stolu 😀

svetluskah
11. čer 2008

jako do kazdeho sackoveho caje 🙂
Tak to budu taky pit a uvidime, jestli staci do ovulace nebo je treba i dele...

effi
11. čer 2008

ja piju i pred ms bo mi to pomaha na ms bolesti a celkove dava vice do klidu

co se tyce kvality - nyni je idealni obdobni na sber, ja uz kupy kontryhele susim do zasoby, roste vsude 😉

fifinka31
11. čer 2008

Ahoj holky,Effi,si me potesila,Ascorutin vyzkousim.
jinak ovulka teda asi probehla,podle me a pocitu v sobotu,ale tepl.vylezla az v utery.No a v ten den taky zacalo slabe spino,docela brzy teda,dnes taky,jsem 15DC,na slipovce nic,ale jak jdu curat,nebo...tak utru spino.Ani me to uz nesokuje,jen sem se tomu usmala.Nema cenu se porat nervovat-ted budu rada kdyz mi to znaminko dopadne dobre.
A co myslite ten Femigard??Mam ho pit asi radci az od dalsi MS ze??
Tak paček.

vlasta23
12. čer 2008

ahojte holky, 20. jdu na ult, tak se konecne dozvim, jestli to je zamlkle ci ne. No doufam, ze to bude OK. Citim se skvele, neni mi spatne, jen me boli prsa, tak si doufam, ze to je dobra znamka, ze je vse OK. Jinak jsem spinit prestala po sedmi dnech, ne po bylinkach, ale po ASCORUTINU, jak tady nekdo pise. Zabralo to po 3 dnech. Jak vynecham, tak malinko spinim, kdyz beru 3x denne, nemam problemy.
zirafko; me bylinky spineni zhorsilo!!!! ALE zase jsem mela ovulaci a predtim ne, taky mi narostla sliznice a predtim ne. Mozna je to spineni s prekrveni. ja ale diky neho otehotnela. Jinak by se to nestalo..... Spineni neni tak hrozne, nekdy naopak. 🙂
fifif- femigard zacni hned, neni na co cekat. Cim drive , tim lepe.

fifinka31
14. čer 2008

Ahoj holky,tak ja jsem dnes 17DC,a krom spina se pridalo este slabe krvaceni,ale tak divne,na vlozce nic jen troska spina,ale jak curam,tak asi uvolnim svalstvo delohy,a jde ze me krev,takova ale jakoby zredena necim,pak 3h treba nejdu na wc,na vlozce nic,a pri curani zase krev.Tak jsem vcera zacala brat ten Ascorutin,tak uvidim co to se mnou udela,treba to taky pomuze.
Ale pisou tam ze se nesmi brat v tehu,tak je mi divne ze to nasla Effi,u tehuli ktere tim lecili spino v tehu.To bych asi neriskovala.
No tak ocekavam MS (stejne jako predminuly cyklus ktery se na vlas vcetne ovu podoba tomuhle)uz tak za 3 dny.
To jsem teda zvedava-pokud to spino neustane-co se mnou udelaji v Centru.ohledne toho spineni,muj Dr.s tim nedelal nic,rikal ze se to casem zpravi ze jsem jeste rozhozena po HA,ale tu uz neberu 2a pul roku!!!
Vlasto23,tak drzim palecky at ti to dopadne dobre,mimi at je v poradku,pro nas to je povzbuzeni,ze se da oteho se spinenim🙂))
papa

effi
15. čer 2008

fifinka-ano na ascorutinu pisou ze se nemuze v tehu, ale dr to tehulkam normalne prdepisuji na udrzeni tehotenstvi, kdyz zacnou spinit nebo krvacet - tak asi vi co delaji 😉

ja dneska posledni den beru duphaston a uz trochu spinim, tak pocitam ze se ms zitra/pozitri rozjede

fifinka31
15. čer 2008

Aha Effi,tak to jo,jak to predepise Dr.tak to je jina 🙂
No dnas stale spineni ale slabsi nez vcera,vcera byla aji ta slaba krev,a ta dnes nee.Beru teda ten Ascor.2+2+2.
A jak dlouho to mam brat,v kuse?Po tydnu asi prejdu na 1+1+1.Od zitra piju navic Femigard.Zacali me pobolivat brusko tak do 2 dnu vidim MS-dnes sem 19DC,vcera sem se popletla,aji tak je to brzy na MS 😠 se z toho zblaznim fakt,navic mi prijde v posledni dobe ze to dostanu vzdy v obdobi,kdy moje nej kamoska jde na UTZ,je 22tt,ona ma vzdy stastnou zpravicku,a ja presny opak.Ale co nadelam ze,veset se nehodlam,a vubec,leto za dvermi,tak si to uzivejme.Jednou se proste dockame!!Ja budu ted stastna az mi Dr kožni rekne v utery ze je jizva ok,vytahne stehy,a zdeli mi dobre vysledky z histolky.To mi spadne veliky balvan ze srdce!!!a pak jako darecek za to co jsem si ted musela protrpet(s rakovinotvornym znaminkem)mi bude dano miminko do briska 🙂 ja se na ten okamzik taaak tesim,a zaroven taaak bojim 😀
Tak papa

effi
16. čer 2008

fifinka - přeji ať výsledky z histolky budou vpořádku.
já jsem ascorutin brala spolu s duphastonem jeden ráno a jeden vecer, dneska jsem s duphastonem skoncila a tak jsem prestala brat i ascorutin, tak jsem zvedava, pocitam ze se mi do dvou dnu ms srozjede.

presne jak pises, snad to jednou vyjde 😉 proste musi 😀

fifinka31
17. čer 2008

Ahojki,tak vysledky vysly DOBRE,tak mam dnes fakt stastnej den!!! 🙂
MS se zatim nerozjela,ale spino je porad,ale slabsi.
A byla sem dnes s kamoskou na velky UTZ-vse ji dopadlo dobre,sla sem se podivat misto manzela jejiho-ho to moc nebere 😠 nevi o co prisel ze.Bylo to uzasne videt ty prsticky rtiky atd.
Effi,a vy se snazite jak dlouho?My 15mesicu,v srpnu uz chci jit do Centra.No...chci...NECHCI,ale asi nam nic jineho nezbude.A vy uz nekam chodite?Uz mas za sebou laparku?Ja doufam ze se ji nedockam-BOJIM BOJIM.
tak papa.

effi
18. čer 2008

ahoj fifinka- my se snazime 10 mesicu, prvni a posledni vec co jsem z lekarskeho hlediska zkusila je Duphaston. Do zadneho centra ani na laparku se nechystam, vim ze vse co se v cloveku odehrava je o vyladeni a harmonizaci cele bytosti nejen ogranismu, takze se snazim co nejvice dat do pohody - hormy jsem ted zkousela 2 cykly a kaslu na to. max budu pokracovat s bylinkama.
Ja ty centa a tak moc nechapu - nekdy mi prijde, ze to lidi moc resi. Na druhe strane to chapu, ze kdyz nekdo miminko moc chce, tak pro to udela cokoliv.
Ja jsem proste rada ze ziju, proste se raduju a zasnu z zivota/sveta kolem. Deti bud prijdou nebo neprijdou. Tak ci tak umru a ve svech zivote chci zit a radovat se, ne podstupovat nejaka silena vysetreni.

Tento muj nazor vychazi jednak z nejake zivotni filozofie a jedna z me vlastni terapeuticke praxe. Bo jak je moze, ze par, kteremu se nedari pocit, dle lekaru je v poradku nebo je u neko z nich neco v neporadku a po nekolika konzultacich na terapii otehotni?? Nejsem lekar, jen si s lidmi povidam a funguje to jako na jakakoliv jina trapeni ktera resim - rozvody, vychovne problemy s detma atd. Jo holt to co se nam mele v hlavne to je casto urcujici pro vnimaci cele bytosti a to i biologicky 😉

jinak ja porad spinim, dneska mi rapidne klesla teplota, tak jsem cekala ms, tak pocitam ze zitrek to jisti 😉 treba jednou neprijde 😉

fifinka31
18. čer 2008

Jee,tak tos napsala hezky,me to tak nejak povzbudilo,ja si totiz rikam ze se stane co se stat ma,a ze se toho mimi jednou dockam,a prave to zatim necitim tak ze bych chtela jit na laparku nebo IVF,porad VERIM ze otehotnim prirozene,jen to chce v mem pripade vice casu.Takze ty jsi terapeutka,neco jako psycholozka?Pomahas lidem resit jejich problemy?Tak to hadam ze nemas nouzi o zakazniky,ja mam ted kolem sebe plno lidi co resi neresitelne,a nevi jak dal.Tak si prave vzdy rikam ze ja jsem na tom dobre,jsem relativne spokojena,a prave se taky nechci kus zivota trapit tim ze mimi neprichazi,snazim se brat to V KLIDU-ono to nejak dopadne.Nepripoustom si zadne srusty nebo tak neco.sice hormonu uz jsem pobrala dost,ale ja potrebovala nastartovat cyklus,po jedne HA jsem nemela MS,A trvalo to 14 mes,ted uz 15mes plozeni,ale me cykly porad nejsou ok(dnes22DC mrcha si me nasla🙂.
Premyslim jestli mimi neprichazi proto,ze vnitrne na to asi nejsem pripravena-to asi neni nikdo,ale ja si to proste umim predstavit u vsech holek co znam jen ne u sebe,mozna se toho bojim tak ze si to vnitrne nejak blokuju,a mimi chce urcite prijit k mamince ktera ho moooc chce ze 🙂 Takze se ted ucim se vcitovat do te role ze proste jestli chci potomka tak ho musim odnosit v brisku a pak porodit,to se neda nic delat,a tak sem si aji dnes koupila tehu halenku.Zkratka se na to pozitivne psychicky pripravuji,ze to kazdym mesicem muze prijit a bude to holy fakt!A ja se na to co???TESIM 😉
Takze tento cyklus beru ten Femigard,ted k tomu cucam materi kasicku az do ovu,pak prejdu na vit.B-ten prodluzuje lut.fazi,a do toho pak vezmu aji ten Ascorutin,a uvidim co to spino.
A vcera sem cetla od par holek co braly Utrous-ze pri nem zacali spinit,tak premyslim,jestli to taky nemam z tech hormonu.A kolik ti je Effi,muzuli se zeptat,mi bude 32-prave slysim ty hodiny jak mi tikaji,jinak bych na mimi tak nespechala.Tak ja se loucim pro dnesek.papa.