Pre-Seed gely. Pomohli vám některé k těhu?

vendulak
24. srp 2009

Ahojte holky, chtěla bych se zeptat, zda některá používáte tyhle gely, určené speciálně pro snažící se páry? Mají vytvářet ideální prostředí pro spermie a usnadňovat jim pohyb k vajíčku. Což my by jsme uvítali, protože máme špatný spg. Jaké s nimi máte zkušenosti? Pomohli vám některé k těhu?
My už je máme zakoupené, ale stejně bych ráda věděla, jaké mají zkušenosti jiní. Moc děkuju!

jankacajova
27. dub 2010

Nemko, Tak ty musis pichat a to ides iba na IUI ☹ , je mi ľúto , že to tak bolí. Ale keď to má pomôcť k bábätku , tak určite to vydržiš. Bereš to úplne super, tak sa to určite podarí. 😵 😵

nemko
28. dub 2010

Jani hej musim pichat, rano Merional, zajtra mam poslednu a v piatok idem na kontrolu - dufam, ze vsetko bude ako ma byt a budem musiet pichnut max Pregnyl lebo uz nevladzem.Tesim sa na IUI, ale akosi sa neviem v hlave nastavit na pozitivne myslenie, strasne sa bojim sklamania, ze to nevyjde a zase cely ten kolotoc okolo IVF.Dufam, ze do pondelka kedy by som mala na IUI ist sa situacia v mojej hlave zmeni a ja si budem uzivat 14 dni "tehotenstva" 😉

vendulak
autor
30. dub 2010

Nemi tak co jak si dopadla dneska na UTZ? 😉 A jinak zkus vypustit ten strach z neúspěchu a tak z hlavy. Já tohle měla při 1.IUI a nepovedlo se. Při druhým už sem se rozhodla na tohle nemyslet a že prostě budu klukům věřit že to zvládnou a zahraznou se. A zvládli to! (že to nevyšlo je už věc jiná) Tak zkus být optimista! Budu ti moc držet palce! 😉

nemko
30. dub 2010

IUI nebude praskli folikuly skor ako bola kontrola, ostali len na stane co mam nepriechodnu - mam v sebe hnev, bezmocnost a nemienim uz bojovat

vendulak
autor
3. kvě 2010

Nemi...to je mi moc líto ☹. A to že nemínuž několikrát. Ale ono to tak lehce nejde, že? Vím, že cyklus při kterém víš že z něj nic nebude je děs to zbytečný ubíjející čekání na nic. Ale moc držím palce ať sesbíráš zase síly a bojujete dál! My se taky teď ani snažit nemůžeme a to mě na tom štve asi nejvíc, protože ta bemocnost bez jakékoliv naděje mě prostě ničí. Ale musíme to holt nějak překonat a věřit že po tomhle období bude zase líp a příště si to miminko už vybojujeme!!!
Půjdete tedy příště zase do IUI s nějakou časnější kontrolou? 😉

nemko
3. kvě 2010

vendul nie, uz kasleme na IUI, dnes som bola na kontrole, na lavej strane mam super dva folikuly lenze ta strana je nepriechodna, ja uz nemam ani naladu na sex, som proste teraz z toho taka onicom, stale dokola to iste a bez vysledku 😢 😢

jankacajova
3. kvě 2010

Nemoko, mrzí ma to, že sa IUI nepodarilo. ☹ , Ale nezúfaj, sme všetky na jednej lodi , ktorá doplaví k bábatkam, tak treba vydržať. A nebola by dobrá príležitosť vyskúšať IUI ďalší mesiac a budú 2 krásne folikuly na pravej strane a všetko sa podarí ?
Ja verím, že si silná žena a nevzdáš sa. Ideme do nového cyklu spolu . Moc Ti držím palce.

nemko
3. kvě 2010

jani dnes mi robili vysetrenia, mam krasne dva foliky na tej zlej strane, ale pichla som si injekciu ako pred IUI a mame skusat doma, od stredy mam uivat Utros - nadej zomiera posledna - idem do toho a mozno sa stane zazrak 🙂 IUI uz nebudem skusat, to mozem pichat aj na IVF a je tam vyssia sanca len IVF skusim az o par tyzdnov - musim sa dat do formy lebo moje telo je dost poznacene neg ucinkami stimulky...
drzim vam palce kocky - kazdej jednej

b.e.r.u.s.k.a
4. kvě 2010

Ahoj holky,chtěla jsem se zeptat,poprvé si dělám ovulační testy a tam napsáno,že když je pozitivní test,tak nejlepší doba pro pohlavní styk je po 24 hodinách.Dnes se mi konečně ukázaly //,tak nevím,zda jít do snaženíčka už dnes nebo počkat až na zítřek,nebo oba dny,ale zase aby byli zítra spermijky ok,když bychom do toho šli už dnes.Nemáte s tím některá zkušenosti a můžete mi poradit. ☹

vendulak
autor
4. kvě 2010

Beru často se říká že dokonce je mnohem plodnější den ten před ovulkou než přímo v den ovulace.
A pokud bych měla mluvit sama za sebe tak my by jsme to jistě pojistili v oba dva dny 😀.
A ke spermijkám...my před IUI měli abstinovat a nevyšlo to jaksi místo 4 dní to byl vynechaný jen jeden a spermijky byli normo 😉. Já věřím že na ty dvě snaženíčka jich tam jistě bude dost 😉. (tedy pokud nemáte nějaký velký problém se spermiogramem...)

b.e.r.u.s.k.a
4. kvě 2010

venduli díky,taky si říkáme,že to raději pojistíme a se spermiogramem problémy nemáme.Hezký večer 😉

jajkaz
5. kvě 2010

Ahojky holky,
Beru, ty ovu testy si myslím jsou děsně individuální. Já jsem třeba ovu poznala i podle bolestí (a že ty poslední fakt stály za to). Tak bolest nebolest, rychle skočit na manžílka. Já jsem měla pozitivní ovu test tuším v den, co mě večer začaly bolet ty vaječníky. A podle měření BT mi to na FF ukázalo dokonce ovulaci až o dva dny později. Plodný hlen nemám (aspoň ne tolik, aby byl vidět), ale na ty bolesti se dá spolehnout 😉

jajkaz
5. kvě 2010

Jo a jak říká Vendulka, pokud nemáte problémy se spermiogramem, tak klidně můžete v danou dobu i dvakrát denně 😉 😀 Ony ty potvůrky, co jsou tam dříve na vajucho počkají, neboj 😉

b.e.r.u.s.k.a
5. kvě 2010

Tak to doufám Jajko,že tam počkají,já jsem cítila slabé bolesti už včera,ale někdy to ani nepostřehnu,tak nevím,ale raději jsme to už pojistili i tím včerejškem 😵

jajkaz
5. kvě 2010

Tak moc držím palečky!!! 😉

b.e.r.u.s.k.a
5. kvě 2010

Díky Jajko,je to poprvé po cvičení,co máme povolení se snažit,tak jsem zvědavá jak dopadneme,ale moc velké naděje si nedávám,abych potom nebyla zklamaná

jajkaz
5. kvě 2010

Beru, ale pozitivní myšlení je taky důležité.... Kéž bys mohla být stejný případ jako já..... Místo 3 nesnažících měsíců jsme se nesnažili jen dva. Pak už jsem to nevydržela a na první pokus! Už jsem to někde psala, tak jestli se opakuju, tak se omlouvám, ale jsem stopro přesvědčená, že mi pomohlo to cvičení. Když vezmu v potaz rok snažení před cvičením a jednomu pokusu po cvičení... Náhoda taky může hrát roli, ale myslím, že když už, tak spíše psychika. Dostala jsem novou naději, uklidnila jsem se po té psych. stránce. Prostě bylo mi fyzicky i psychicky mnohem lépe. 😉

vendulak
autor
5. kvě 2010

Holky já taky věřím že psychika dělá hodně 😉. Tím nechci říct že bych souhlasila s tou tolikrát nevědoucíma lidma opakovanou větou: Nesmíte na to tak myslet! Protože vím že když to miminko opravdu chceme a snažíme se o něj už tak dlouho tak nemyslet na to prostě nejde. Ale tak nějak hodit se trochu do klidu. Já při prvním IUI se jen stresovala a stresovala a prala se s děsnýma strachama že to zase nevyjde že to bude hrozně bolet, že budu sklamaná že budu zase hrozně brečet a na ten pocit zoufalství kdy sem byla schopná jen se krčit v rohu místnosti a brečet a brečet a připadat si že už nic dál nezvládnu na ten snad nechci ani vzpomínat. Ale při druhém IUI jsem byla tak nějak už se vším smířená a hlavně sem možná někde uvnitř cítila že to vyjde a fakt tomu věřila a snažila si nepřipouštět si nic jiného, jen prostě tim našim bojovníčkům věřit, k tomu začánalo opravdové jaro a bylo sluníčko a já se každý den budila s dobrou náladou a spoustou energie a udělala hodně práce. A druhé IUI se opravdu podařilo. Jasně že si myslím že u nás na otěhu mělo vliv i srovnání štítný žlázy, ale tomuhle věřím taky a moc 😉.
Ovšem tím spíš se bojím co bude teď...protože teď nemám ani tucha jaký to je být bez depresí a alkoholu a třeba normálně jíst nebo spát. Ale třeba až se budeme moct zase snažit tak tohle pomine. Nevím. Spíš se i bojím, že pokud bude snažení trvat zase dlouho tak s tím čím jsme si teď prošli to už znovu nezvládnu vůbec.
Ale prostě věřím že ta psychika má fakt velkou roli, takže Beru nasadit úsměv, a znásilnit manžu a ... 😔 😉

tinatulipanko
12. kvě 2010

Ahojte , mrzí ma čo sa stalo Vendulke a zároveň gratulujem jajkaz. Nemko, držím palce, aby si našla //.
Nám sa dari dobre, aj keď stále sa musím točiť pri WC. 😀
Chcela by som predať nepoužitý PreSeed gel, ak by niekto mal záujem, prosím IP. Nám to určite pomohlo po 14 mesiacoch snaženia, možno to pomôže aj inému páru.

nemko
12. kvě 2010

tinadakujem, uvidime, rano testujem a v pondelok mam ist na krv, ale pojdem az v stredu alebo vo stvrtok.Skor nemozem z rod.dovodov.este raz vdaka 😉

nemko
13. kvě 2010

negativny test kocky 😉

nemko
13. kvě 2010

😉 😉 ideme dalej, ved raz ....

vendulak
autor
13. kvě 2010

Nemi to je mi líto ☹. Holt si ještě chviličku počkáme...ale taky se toho miminečka dočkáme! Za chvilku bude venku teploučko, hned bude lepší nálada a to by bylo aby to nebylo...! 😉
Mimochodem koukala jsem že předáváš Pre-seed, nebudete už to zkoušet s ním? 😕

nemko
13. kvě 2010

vendul s gelom uz nie,uz budem posluchat len Dr.v centre a uvidime....

vendulak
autor
13. kvě 2010

Nemi určitě i to je správný rozhodnutí! 😉 Já doktorům v centru taky moc věřím! A vím že nám k tomu miminku určitě pomůžou, když ta příroda to sama nezvládne.
Nám tedy předpokládám že teď v CAR řeknou že si máme po potratu dát pauzu, tak kdyžtak to zkusíme doma jen s gelíkem a kdyby nic tak pak budu taky spoléhat na jejich pomoc 🙂.

jajkaz
20. kvě 2010

Ahojky holky,
Nemko, je fajn, jak to bereš tak sportovně a nevzdáváš se 😉 Já můžu říct, že mi strašně pomohly i ty 3 měsíce zákazu snažení kvůli tomu cvičení... Konečně jsem nebrečela kvůli mrše a hodila jsem se do klidu. I ten cyklus, kdy se nám zadařilo - bylo to vlastně ještě poslední měsíc, kdy jsme se neměli snažit. Tak jsem to brala dost s nadhledem - když se podaří, bude to, když ne, tak taky dobře, stejně jsme se snažit neměli.
Tak všem přeji hodně sil do dalšího snažení a optimismu 😉
Vendul, jak se daří tobě? Kdy máte povolené snažení?

vendulak
autor
20. kvě 2010

Jaj ahoj! 😉
Máme se jakžtakž fajn 🙂. Jasněžě jsou okamžiky, kdy mi není nejlíp, když si spoustu věcí přehraju. Ale snažím se soustředit nějak víc na to dopředu.
A snažení nevím. V nemocnici na kontrole mi řekli, že se doporučuje pauza 3-6 měsíců, ale že se mám domluvit v CAR. A tam jsem obědnaná na kontrolu po šestinedělí na 7.5. Tak uvidím až co mi řeknou tam. Ale po fyzické stránce mě je úplně fajn, takže i kdyby dali zákaz tak myslím že to stejně nevydržíme 😔. Stejně tak jako jsme nevydrželi nemít sex během šestinedělí. A nevydrželi jsme to ani né po týdnu 😒. Nevím no, uvidíme jak to všechno bude, zatím stejně první porevizní mrcha nikde takže nehrozí nic, tak se soustředím hlavně na hubnutí teď, které potřebuju jako sůl, a taky na práci na chatičce a pár věcí co je třeba udělat doma, nastěhovat sem něco a tak 🙂.
A jak se máte vy? Budu ti muset zase nakouknout do albíčka, jestli nemáš nějakou další krásnou fotečku 😵.

jajkaz
20. kvě 2010

Vendul, taky jsme nevydrželi šestinedělí, to se přiznám. My to vydrželi asi dva týdny a něco. Ale bylo to jen tak polehku... Ale teda pozor, není pravda, že nic nehrozí.... aspoň si myslím. Říká se, že je to potom jak pohnojené. Nerada bych radila aby jste se do toho pustili hned, asi bude lepší chvíli počkat. Ale přišli jste o miminko ve velmi brzkém čase, takže ta doba čekání by nemusela být tak dlouhá. Držím palečky, aby vám dr. brzy snaženíčko povolil. 7:6. už není tak daleko, tak snad bude mít dr. dobré zprávy 😉 Opatruj se 😉

vendulak
autor
20. kvě 2010

Jééé vidíš to já napsala 7.5. ale ty si chytře pochopila že myslím 7.6. 😀. My na to šli taky dost opatrně, ale prostě jsme nevydrželi a i u nás bylo takové divné prostředí těsně po tom a fakt jsme to oba potřebovali 😔. A na kontrole v nemocnici pak bylo všechno úplně O.K. takže doufám, že je to v pohodě 🙂.
Taky doufám že nebudeme muset čekat se snažením moc dlouho. I když hodně sem četla že oni vždycky prostě řeknou ty tři měsíce 😒. Ale i to že holky to nevydrželi a spousta jich právě otěhotněla pak brzo 🙂. Tak si takové naděje taky docela dělám, protože čekat na miminko zase takhle dlouhý roky, to už bych asi znovu nedala, to by mě už museli zavřít do cvokhausu 😒.
A já věřím že v CAR to bude dobré, bylo to i úplně O,K. už na té kontrole v nemocnici, byla jsem tam i na takovém velkém ultrazvuku kde to takovej mladej fešnej doktor 😀 všechno fakt zkoumala a prý bylo všechno úplně O.K. 🙂.
A stejně si nenapsala jak se máte vy 😅, tak doufám, že fajn 😉.

jajkaz
20. kvě 2010

Vendul, já pevně věřím, že je vše ok. Občas na mě dolehne depka co když... Ale snažím se takové myšlenky bleskurychle zahnat. Na kontrole jsme byli minulý týden. To je ta fotka v albíčku. Další ko. 2.6. To už bych měla končit 13. týden. Tak snad budou opět jen dobré zprávy 😵 Nevolnosti a nechuť k jídlu už mě opustily, tak mám občas právě ty obavy, jestli je vše ok. Ale např. dnes v noci jsem se budila, protože mě bolely prsa, takže všechny příznaky ještě nevymizely.... Tím se taky trochu uklidňuju. No do kontroly 2 týdny, je to šílená doba. Příště už bychom měli mít až 7cm 😵 Fakt se modlím, aby bylo vše jak má. 🙂