Předčasné ovariální selhání v 31 letech

lenca78
30. lis 2009

Ahoj holky, je tady nekdo, kdo ma podobnou diagnozu? Je mi 31, po roce snazeni o miminko mi poprve v zivote nekdo udelal hormonalni profil a skoncila jsem jako cekatelka na darovane vajicko v CAR Gennet Praha. FSH pres 80, LH uz si nepamatuju, snizena funkce stitne zlazy. K tomu mam pry malou delohu a netvorim zadnou sliznici (ani teda nemenstruuju - jedina pozitivni vec na me diagnoze).
Rok do me cpe jeden doktor za druhym tuny hormonu a zacinam z toho vseho zoufat. Podstoupila jsem uz radu vysetreni, ted jsem na trimesicni "pseudogravidite", ta konci na zacatku unora a pak uvidim, co se mnou udelaji dale.
Nejste tu nekdo, kdo ma podobny problem? A jeste lepe, je tu nekdo, kdo ma podobnou diagnozu a ceka miminko? Ja uz si nekdy rikam, ze mi to za to nestoji, po hormonech mi je spatne a tloustnu. Mam pocit, ze jestli to pujde takhle dal, tak se z toho zblaznim. Navic kolem me vsichni tehotni a rodi :(.
Diky za odpoved

21majka
26. srp 2012

@micii tak to mi je luto,ze sa ti to takto komplikuje.Dufam,ze sa ti hormony prebudia vsetky do jedneho a ze zacnu uz konecne pracovat tak ako maju 🙂 Ja mam poslednych 10 dni pred sebou,teda 3 mesiace budem mat za sebou...a potom uz len cakat na ms.Pred 2 tyzdnami som bola na ultrazvuku u svojho gynekologa a vraj to vyzera dobre...takze uz len cakat na ms a mozeme sa pustit do ivf 🙂 .Neviem kedy dojde,ale sama pocitujem,ze uz mi tie navaly tepla pomaly ustupuju ,tak dufam,ze je to na dobrej ceste...musim verit,ze sa tie moje nestastne vajecniky prebudia a aspon to ivf zvladnu 🙂

micii
26. srp 2012

@21majka co mas ty s vajecnikmi? Nedozrievaju ti vajicka? To je fajn, ze sa ti vajecniky uz prebudzaju. Ja som dostala 6 davok, viac by som na to nepristupila. Idete skusit ivf? Vies co, mne sa zda, ze niektori doktori v centrach sa snazia od zaciatku nasmerovat ludi na umele oplodnenie. Ja viem, ze to su vazne a komplikovane veci. Tak nech nam to vyjde. Ked budes mat nieco nove, daj mi vediet, ja sa tiez casom opat ozvem 🙂.

21majka
26. srp 2012

@micii dakujem,mne v Centre pre asist.reprodukciu doktor po vsetkych vysetreniach oznamil,ze mam predc.zlyhavanie vajecnikov...ale zase moj gynekolog ma poslal na laparku,tam mi zistili endosku a preto mam teraz tu 3mes.liecbu.Da sa povedat,ze sa liecim ale zaroven sa chystam na IVF.Uz len cakam na 2 veci:na schvalenie ziadosti z poistovni na IVF a na menzes a ideme nato.Mas pravdu,je to komplikovane,moj gynekolog mi navrhol po liecbe pokusit sa prirodzene,ale ja mam 35 a uz sa mi nechce tolko cakat a kazdy mesiac byt sklamana,ked test ukaze / ☹ ...a po dalsie,ked sa to moje vajecniky chystaju pomaly vzdat,ja musim zacat bojovat na plno 😀 😀 😀 Urcite sa ti ozvem...a aj ja tebe prajem vela vela zdravicka a drzim prstiky nech ti vsetko dopadne ako ma 🙂

rezinka9
4. pro 2012

Taky bych chtěla miminečko . Strašně moc.
estradiol 17-beta 73,4
lutropin (LH) 25,6
Folitropin (FSH) 83,8
Patrner druhé mimi nechce. Děkuji Bohu za maličkou. Strašně strašně moc. A občas si v koutku popláču, že druhé miminko nemůžu mít ☹ ☹ ☹.

trezalka19
5. pro 2012

ahojte, tie ktore este mate chut skusat alternativy, skuste si precitat o hormonalnej joge..pocula som pribeh o 28 rocnej dievcine ktora mala od 18 dg. predcasna menopauza a tymto sa dopracovala k prvej vlastnej menstruacii

jehuda
21. bře 2013

@markus76
No, myslím, že můžete být ráda, že už jedno dítě máte. Já fakt nějak nemůžu pochopit, na co si mohou stěžovat ženy, které již jedno dítě mají a druhé se jim nedaří. Některé nemohou mít dítě ani jedno....

fihina
22. bře 2013

Ahoj,přidávám se do diskuze.
Mne je 33, 10 let snažení, FSH cca 50. Takže taky předčasné ovar.selhání. STav trvalý Už mám za sebou 3x IVF s darovanými vajíčky. Bohužel vše neúspěšně. Kolem mne také všichní těhotní a rodí. Je to vážně záhul na psychiku.ALe co, všechno zlé je pro něco dobré. Budu zkoušet, co to jde. Bylinky, léčitelé,. další a další IVF s darov.vaj. Pokud to půjde. Až jednoho dne zjistím, že jsem na to stará, tak si alespon nebudu vyčítat, že jsem pro to nic neudělala. Asi to tak osud nechce. Moc bych chtěla být mámou (už mne nebaví být jen teta) ☹

valerie2206
1. led 2014

@rosienka Ahoj,chtela jsem se zeptat zda by jsi mohla se mnou premluvit po skype-u. muj skype je lora2679 ,a nebo valeriu2206. prosim.Ja hodim v Praze na GENNET,mela jsem operace kvuli cyste,ted po laparaskop...se mi FSH zvysil na 40,ted ne vim jak udelat ,jak to dostat dolu

valerie2206
1. led 2014

Ma nekdo zkusenost s FERTILUP-em? jsou to takove tablety..

bambussska
5. bře 2014

Ahoj holky, tak jsem se tady taky přihlásila, jelikož mi doktorka náhodně zjistila vyšší dávky hormonů a nefunkční vaječníky, tedy předčasné ovariální selhání. Z tohoto důvodu jsme to začali s přítelem řešit a 17.3 jdu poprvé do Gyncentra v Ostravě na konzultaci co a jak.... největší strach mám z toho, že nakonec skončím u darovaných vajíček, podle toho jak to tady čtu z vaši zkušeností... :( ale i kdyby to tak dopadlo tak bysme s přítelem do toho šli... no nebudeme předbíhat. Snad si tady budu moci předat zkušenosti s vámi ostatními a popř. i nějaké rady a podporu

jaja9891
6. bře 2014

@micii ahojky, mam za sebou podobny problem ako ty, 9 mesiacov menopauzy kvoli endo... chcem sa ta spytat,preslo uz 126 dni od poslednej injekcie MS nikde... gyn. mi kazala prist az o dva tyzdne.... teda ked pride MS... ja uz neviem co s tym,ci je to normalne a co bude smojimi vajecnikmi... nevies mi poradit? dakujem

micii
6. bře 2014

@jaja9891 ahoj, pamtam si na to obdobie, viem co prezivas, ja som to mala o to horsie, ze som vedela, ze cysty mi narastli znova na obidvoch vajecnikoch. Ja som dostala vyvolavaciu injekciu po tych 9. tich mesiacoch, ale to preto, ze som na tom nastojila, ze to uz chcem ukoncit. No a predstav si, dostala som potom menzes a dalsi uz nie 🙂. Dnes mame devat mesacne dietatko a sme stastna rodinka. Tak nezufaj a ver!

jaja9891
7. bře 2014

@micii jeej,tak to je krasny koniec tazkeho obdobia, blahozelam k babätku 🙂 dufam,ze uz aj mna caka nieco dobre... lebo ta mrcha nie a nie prist ...

micii
7. bře 2014

@jaja9891 neboj sa, stoji za to si pockat, viem vsak, ze uz by som s takouto liecbou nesuhlasila. Lekari nam nedavali nam velke nadeje a prislo to aj bez nich. Drzim palce a zelam vsetko dobre, hlavne pevne nervy.

jaja9891
7. bře 2014

dakujem,ani nam nedavaju nadej a na liecbu som sa dala,lebo som o tom nic nevedela,vsetko sa tak rychlo zbehlo... a vzdy po troch mesiacoch ma ukecali na dalsiu,ale uz nikdy viac,je to hrozne... rok som trpela a cakala a nevedela na com som,zila som neplnohodnotny zivot,vela pekneho mi uslo pomedzi prsty,kvoli tej liecbe :( vela sa zmenilo,znicilo... stratila som rok zivota...viac sa na to nedam ani ja.... a dakujem,veru tie nervy potrebujem asi najviac... dakujem.... nikto ma nechape,len zienky tu a moj manzel sa snazi pochopit moju nervozitu,ale aj on ma toho dost...

bambussska
10. bře 2014

já dostala vyvolávací injekci, a podle doktorky pokud bych do 3 týdnů nedostala menzes tak mi vypíše žádanku na Gyncentrun do Ostravy, tak ted v po jedu is přítelem na první schůzku. Švagrová prožívala to samé několik let, nakonec do došlo tak daleko že podstoupila umělé oplodnění mimo tělo, povedlo se hned na poprvé a dnes mají již 4letého chlapečka. Jsou to nervy jako blázen, ale jsem ráda že v tom nejsem sama 😉
jaja9891 a prosímtě jakou léčbu podstupuješ?

clupea
25. kvě 2014

@lenca78
@lenca78 ahoj jsem jmenuji se Hanka bohuzel uz v 21 jedna letech znela ma diagnoza prdcasne ovarialni selhani ale nikdo mi nedokazal prosim proto ted prosim tyto clanky jsou uz docela stare dokazete mi poradit co mam udelat proto abych se nekdy stala maminkou

mollyjedna
15. srp 2014

Ahoj Holky, já si prošla ve 33 ovarialni selhání FSH více jak 100. Chodila jsem na akupunkturu, pila jsem čínské čaje atd a nic. Ve 39 jsem podstoupila IVF darovany vajíčko a dneska mám krasnou 2 letou dceru. Je cela tatínek a těhotenství jsem si užívána krasne. Hormony co tvoří placenta v těhotenství mě dělalo velice dobře , vyrovnávalo to chybějící hormony ( cítila jsem se perfektně)
Darovane vajíčko jsem měla z Brna z Reprofitu( čekala jsem pouze cca 2 mesice na dárkyni.
Byli tam fajn a hlavně to nejsou asi takový loupežnici jako v Praze.
Asi na nic nečekejte a pokud partner nemá nic proti tak do toho jdete .
Pa a držím palce

nevelyn
13. únor 2015

Ahoj, tiez mam predcasne ovarialni selhani, pravdepodobne uz od puberty, vobec nemenstruujem, hormonalne vysledky to potvrdili. V mojom pripade sa to ukazalo trochu stastie, pretoze partnerovi nasledne zistili chromozomovu translokaciu (50% sanca, ze tehotenstvo by skoncilo potratom alebo postihnutym dietatom). Teraz som tehotna z darovanych vajicok, o tri mesiace mam termin. Ivf pokusy s darovanymi vajickami a genetickymi vysetreniami boli sialene psychicky i financne narocne, ale ked clovek bojuje a je ochotny ustupit z vlastneho genetickeho materialu, ma velku sancu, ze sa to podari. Drzim palce, holky. Verim, ze nikeomu mozno pomozu bylinky a ine alternativne metody, ale ta sanca je tak malicka, ze mozete skusat mnoho a mnoho rokov (pocas ktorych by Vam uz dieta davno vyrobili na klinike) a nikam to nemusi viest☹. Ale drzim palce. Snad raz pre nas veda objavi nieco, po com nebudeme odkazane na darovane vajicka.

didi76
13. črc 2015

Předčasné ovariální selhání mi bylo diagnostikováno ve 25 letech. První dítě jsem měla ve 30 letech z darovaného vajíčka a zadařilo se hned na první pokus. Druhé dítě přišlo ve 35 letech. To se sice povedlo až na 3. pokus, ale hlavně, že to klaplo. Byla jsem u Apolináře. Strašně moc doporučuji. Jsou nejlevnější, přitom nejlepší. Úžasný přístup lékařů i sester. Darovaných vajíček se nebojte, miminko si odnosíte, porodíte a vypipláte, takže city budete mít uplně stejné jako každá jiná maminka. Bereme to spíše pozitivně, alespoň máme na koho svádět, když se náhodou objeví nějaký negativní rys chování 🙂 To pak svádíme na dárkyni 🙂 Jinak na to vůbec nemyslíme. Jsou to prostě naši miláčkové. Takže hlavu vzhůru, myslet pozitivně, ono to klapne.

zdenek_15
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
anduloza
17. zář 2015

@jehuda to ani nepochopíš když to nezažiješ

anduloza
17. zář 2015

ahoj taky mám předčasné overiální selhání...33 let,,,dve stimulace bez odezvy.Holky a máte normálně menstruaci?Já pravidelnou...ta mi teda taky zmizí jo?

jirikova
12. únor 2016

@anduloza jak se ti podařilo nakonec otěhotnět? 🙂

anduloza
14. únor 2016

@jirikova no celkem jednoduše 😀 na první pokus s darovaným oocytem 🙂))

jirikova
14. únor 2016

@anduloza blahopřeji, snad nám to také vyjde napoprvé 🙂

tehulka1167
14. únor 2016

@anduloza vůbec jsi nezareagovala ani na jednu stimulaci? Ani jedno vajo?

tehulka1167
14. únor 2016

@jehuda vůbec nevis o cem mluvis.

anduloza
16. únor 2016

@jirikova jo už jste v procesu ? 😍drzim palce

anduloza
16. únor 2016

@tehulka1167 ani jedno vajo...2 stymulace a ani ťuk 🙈🙈