Předčasné ovariální selhání v 31 letech

lenca78
30. lis 2009

Ahoj holky, je tady nekdo, kdo ma podobnou diagnozu? Je mi 31, po roce snazeni o miminko mi poprve v zivote nekdo udelal hormonalni profil a skoncila jsem jako cekatelka na darovane vajicko v CAR Gennet Praha. FSH pres 80, LH uz si nepamatuju, snizena funkce stitne zlazy. K tomu mam pry malou delohu a netvorim zadnou sliznici (ani teda nemenstruuju - jedina pozitivni vec na me diagnoze).
Rok do me cpe jeden doktor za druhym tuny hormonu a zacinam z toho vseho zoufat. Podstoupila jsem uz radu vysetreni, ted jsem na trimesicni "pseudogravidite", ta konci na zacatku unora a pak uvidim, co se mnou udelaji dale.
Nejste tu nekdo, kdo ma podobny problem? A jeste lepe, je tu nekdo, kdo ma podobnou diagnozu a ceka miminko? Ja uz si nekdy rikam, ze mi to za to nestoji, po hormonech mi je spatne a tloustnu. Mam pocit, ze jestli to pujde takhle dal, tak se z toho zblaznim. Navic kolem me vsichni tehotni a rodi :(.
Diky za odpoved

jirikova
16. únor 2016

@anduloza ano, v polovině března jdem vyplňovat dotazník s požadavky na dárkyni.. 🙂 u mě nemá smysl ani jednu stimulaci zkoušet, FSH mám 46 a AMH 0,03 😖

anduloza
17. únor 2016

@jirikova jo a kolik Ti je? Já nám fsh 10 a amh 0,1.Je mi 33.Co jsem četla na emiminu,tak otehotnily i holky s amh 0,po nativech a minimalkach,což mě nikdo nenabídl.Cetlas něco o tom,ale je to spousta času a nervu a penez,zda alespoň to jedno po minimálce bude.Já šla do jistoty,že nebude mít moje DNA ,neresim.

jirikova
17. únor 2016

@anduloza je mi 29, menstruaci jsem dostala v lednu temer po roce, takze sem fakt cela rozhasena..
Ja prave taky nemam moc chut zkouset nekolik pokusu stimulace, s minimalni nadeji a balikem penez..nastesti manzel to vidi stejne, takze jsme se shodli na darkyni. V hlave si to musim srovnat uz sama..
Rekli ti, co je u tebe pricinou selhani?
U druhe muzu treba zkusit nativ, to uz bude takove volnejsi, pohodovejsi..a muzem na to vyplacat zbytek pokusu na pojistovnu. Jak jde ale o prvni, jsme ted takovy napjaty, aby to vubec vyslo..

tehulka1167
17. únor 2016

@anduloza ach jo je to boj ☹ tak jedina možnost jit do darovanyho vajíčka.

anduloza
17. únor 2016

@tehulka1167 já mám už kluka 8 let a teď jsem těhotná,zatím je dobojovano 😳

anduloza
17. únor 2016

@jirikova ne příčina neznámá 😱Jen že každá máme nějakou zásobu vajec a někomu dojdou dřív a někomu pozdeji..☺Mas to dobře promyšlené s manželem 👍👍👍 Myslím že nativ si platís sama je to bez pojišťovny.To víš že to vyjde.Já chci mít hlavně ještě pár let menstruaci,do přechodu se mi fakt nechce.🙈Jsi mladá,zdravá,všechny pokusy před sebou...to bude děti ještě 👪😘😘

lenntilka
11. bře 2016

Ahoj, jsem tu nová a už nějakou dobu si pročítám diskuse o předčasném ovariálním selhání. Je mi 35 let, mám 3,5 letou holčičku. Rodila jsem císařským řezem, po kterém jsem dostala strašný zánět do celého břicha. Asi 10 měsíců po porodu jsem přestala mít MS, začaly mi návaly, deprese, hormonální profil jsem měla FSH 110 - předčasné ovariální selhání. Skoro celé 3 roky se mi snažil můj gynekolog pomoc užíváním HA s přestávkami v užívání, že si vaječníky odpočinou a mohou se pak nahodit. Hodnota FSH se mi díky užívání HA měnila - hodnoty od 12 až do 110. Nyní jsem však po laparoskopii, kdy mi z biopsie vaječníků zjistili, že vajíčka už ve vaječníkách vůbec nemám, takže přechod už je potvrzen a trvalý. Jediná možnost jsou darovaná vajíčka. Nemůžu se z toho psychicky dostat, stále jsem doufala. Vím, že některé ženy nemají ani jedno dítě a ty ať se na mě za můj dotaz nezlobí, ale jsou i ty, co už dítě mají a přesto také trpí tím, že už nemůžou mít svoje další dítě. Jak jste se s tím vyrovnaly? Mít jedináčka. Přítel darovaná vajíčka nechce, moje rodina to také odmítá a já pro to také nejsem moc nakloněna, nebo se bojím. Zvláště, když už mám dítě a vidím, že geny se nezapřou. Jste některá, která odmítala darovaná vajíčka a nakonec změnila názor a má miminko z darovaného vajíčka a jak se s tím vyrovnává? Je to tak, že když už se vám to miminko narodí, tak už je prostě vaše a už nepřemýšlíte, že geneticky není vaše nebo to tam vzadu pořád je a stejně vás to trochu trápí a nedej bože porovnáváte s vlastním dítětem? Tohle všechno mě napadá. Jak tomu dítěti jednou říct, že nejsem jeho genetická matka. Jak se asi musí cítit? Nebo to neříkat vůbec? Moc toužím po dalším dítěti, také aby dcera měla sourozence, ale nevím, jestli dokážu přijmout darovaná vajíčka. Kdybych vlastní dítě neměla, darovaná vajíčka bych přijmula, ale takhle nevím.....Děkuju za odpovědi

janinuska
1. kvě 2016

@lenntilka Ahoj, ja mam podobny problem ako ty, 35 rokov , jedno dieta 8 ročne- počate prirodzene, 7 rokov snaha o druhe. Teraz mam amh 0,09. Doktor mi povedal, že len darovane vajičko. Poplakala som si, ale nejdem do toho, bojim sa, čo ked by sa narodilo dieta nejake napr. tmave uplne ine ako ja a manžel, podobala by sa na darkyni, strašne mi to je luto, ale musim sa s tym vyrovnat, povedala som si, že sa budem starat o to dieta ktore mam a nebudem to pokušat, nemuselo by to dobre dopadnut, ale každa žena sa može rozhodnut inač. Držim palce.

anduloza
2. kvě 2016

@lenntilka ahoj já mám nádherného kluka 8 let 🙂)A teď jsem ve 25 TT s darovanym oocytem.Je jedno jestli dítě máš nebo ne,každá se s tím musí srovnat.Když jsem hledala informace já,každá psala že to že čeká miminko z DV zapomněla už u pozitivního testu.MOHU potvrdit !!!!Někdo Ti dá jen milimetrovou buňku z DNA...tvoje telo splodi dítě🙂Který by jinakn neexistovalo.

anduloza
2. kvě 2016

@lenntilka má první reakce na DV byla hrozná....NE,ANI NAHODOU ,nechci DV 🙂))brečela jsem nešlo to zastavit,předčasný přechod jsem obrecela hodně,touha po miminku nešla utišit ikdyz už kluka doma mám.Dala jsem si čas na vstřebání a za 2 měsíce už jsem byla na ET a vkládali nám našeho embrouska 🙂))budeme mít Filípka a hrozně se těšíme.Na internetu más studie..které potvrzují,že tvé tělo stejně bude plod ovlivňovat.

anduloza
2. kvě 2016

@janinuska tak tmave dítě se Ti nenarodí,do dotazníku zadavas požadavky.Nemůžeš si zadat blondýna 180 cm 60 kilo modré oči,když budete s manželem černovlasý ,oba hnědé oči a 160 cm🙂))))Darkyni Ti vybírají podobnou,váha,vyska, barva vlasů oči.Ale dítě z tvého vajíčka Vám též nemusí být podobné..

janinuska
2. kvě 2016

@anduloza Aha a podarilo sa vam ivf s DV na prvy krat? Lebo som počula, že je to naročne aj dost finančne. A ak by prvy pokus nevyšiel, za aky čas je možne ist na druhy pokus? Da sa to hned v druhom cykle? Alebo treba čakat nejaky čas? Synček maš normalnou cestou? Držim palce.

anduloza
2. kvě 2016

Na první pokus🙂)),finančně náročné to je,ale pokud Ti přispívá ještě pojišťovna tak to jde.Syna mám přirozeně taky na první pokus 🙂)))jdeš v dalším cyklu,dokud máš mrazacky 🙂

lenntilka
2. kvě 2016

@andulozamoc ti gratuluju a držím palce .....jsi pro mě inspirace.

Pro mě se zhroutil svět, že už nemůžu mít další dítě, kus mě.... a o předčasným přechodu ani nemluvím, na sebevědomí a pocitu ženskosti to teda nepřidá. Já mám totiž i příznaky související s přechodem. Musím brát HA, aby se mi doplnily hormony a tělo předčasné nestárlo, bez HA mám strašné návaly a nemám MS. Můj gynekolog mi řekl, ať si dám čas na rozmyšlenou s těmi darovanými vajíčky, třeba rok, více ne, taky už nejsem nejmladší. Jak jsem to před 3 měsíci se vztekem odmítala, tak teď o tom trošku začínám uvažovat. Dokonce přítel to odmítal a taky už vyměkl. Nevím, jak se rozhodnu, kéž bych to věděla. Ale sama se překvapuju, že nad tím uvažuju, ale stále kolem toho mám milion otázek a pochybností. Každopádně mě všechny, co jste tady na Modrým koníkovi psychicky pomáháte. Necítím se v tom sama. Bez vás bych ani nevěděla, že nejsem jediná na světě, protože jsem si s předčasným přechodem připadala jako exot, na kterém to snad každý pozná. Čas ukáže.

anduloza
3. kvě 2016

@lenntilka takové pocity má ale každá 🙂Musis si tím projít.Jak řekl můj gynekolog to Vam musi uzrat v hlavě🙂))Můj přítel byl od začátku pro,já tu brečela že dítě nebude moje A on mi řekl A CI BY ASI BYLO?🙂)))Sice už nemáme vajíčka ale máme dělohu a to je to hlavní.Bohužel je spousta žen které neudrží ani to darované vajíčko.Mně Teda zatím menstruace pracuje fsh mám 12,jsem zvědavá kdy to přijde je;mi 34 🙂 Jsem ráda že jsem do toho šla ,je to jen buňka!!!Dítě stvoris ty tvoje tělo.Najdu jeden článek a pošlu Ti ho 🙂

jirikova
3. kvě 2016

@anduloza a netusis, jake jsou duvody proc zeny neudrzi ani to darovane? Ma to neco spolecneho s vysokym FSH? Me uz treba menstruace vymizela, je mi 29.
Ja si to v hlave srovnala celkem rychle a ted uz se nemuzu dockat, ET behem 14 dni 🙂

anduloza
3. kvě 2016

@jirikova fsh v tom nebude neboj 🙂Jeee to už máte za chvilinku 🙂))

jirikova
3. kvě 2016

@anduloza už se nemůžu dočkat a jen pevně doufám, že budu mít takové štěstí jako ty a vyjde nám to hned napoprvé. 🙂 čekáš pindíka nebo prcku? :D

anduloza
3. kvě 2016

@jirikova čekám druhého pindika,holka se opět nekoná chjooo 🙂)

azazella
10. kvě 2021

Ahoj holky,
je tady někdo aktuální s Předčasným ovariálním selháním a snaží se o dítě?