Předčasné ovariální selhání v 31 letech

lenca78
30. lis 2009

Ahoj holky, je tady nekdo, kdo ma podobnou diagnozu? Je mi 31, po roce snazeni o miminko mi poprve v zivote nekdo udelal hormonalni profil a skoncila jsem jako cekatelka na darovane vajicko v CAR Gennet Praha. FSH pres 80, LH uz si nepamatuju, snizena funkce stitne zlazy. K tomu mam pry malou delohu a netvorim zadnou sliznici (ani teda nemenstruuju - jedina pozitivni vec na me diagnoze).
Rok do me cpe jeden doktor za druhym tuny hormonu a zacinam z toho vseho zoufat. Podstoupila jsem uz radu vysetreni, ted jsem na trimesicni "pseudogravidite", ta konci na zacatku unora a pak uvidim, co se mnou udelaji dale.
Nejste tu nekdo, kdo ma podobny problem? A jeste lepe, je tu nekdo, kdo ma podobnou diagnozu a ceka miminko? Ja uz si nekdy rikam, ze mi to za to nestoji, po hormonech mi je spatne a tloustnu. Mam pocit, ze jestli to pujde takhle dal, tak se z toho zblaznim. Navic kolem me vsichni tehotni a rodi :(.
Diky za odpoved

beruska64
24. čer 2010

Ahojky Zubajda. Aj ja mam predcasne ovarialne zlyhanie a je mi 26. Ale dovod je ze mam vysoke FSH. A viem ze je nas viac. Ja som 9 den po prvom IVF s darovanym vajickom, moje uz nemalo zmysel stimulovat. Transferovani li krasne dve blastocysty. Od nasej prvej navstevy na klinike ubehlo 5 mesiacov, tak to ide docela rychlo. Chodime na kliniku v KV. Nevahaj a urcite chod do toho, drzim prstiky.

zubajda
24. čer 2010

@zufalka dekuji moc za odpoved,... a kolik to stoji s darkyni???... je to stejne, jako normalni ivf, nebo se jeste priplaci?

zubajda
24. čer 2010

@beruska64 také moc děkuji za reakci... a mooc držím pěstičky, ať ti to vyjde.. 😵 dej vědět ....

zufalka
25. čer 2010

ahojky,s darkynou to stojí 93 000 kč nakompletku,nič sa nepripláca a garantuju ti dve embryjka.Dakujem,snád to už vyjde,aj ty sa držkaj 🙂 🙂

zubajda
28. čer 2010

cožeeee ?.. tolik?... to je šílený.....ufff,.... no budu asi dlouho šetřit... 😨 😨 😨 😨

marca22
1. pro 2010

Tak se sem taky hlásím ☹

beruska64
4. pro 2010

@marca22 Ahoj Marca. Tiez vysoke FSH? Ake mas hodnoty? Trebarz Ti to este klesne. Ked je FSH do 20 tak este skusaju stimulovat. ...Chcela som ta trochu podporit, ja mam tiez vysoke FSH, asi okolo 80. A vysoke FSH, neznamena koniec sveta. Podstupila som druhe IVF z darovanymi vajickami a som v siedmom tyzdni tehotenstva. A kazdy den sa modlim, nech tehu prosperuje. Podarilo sa nam aj na pri prvom pokuse, cakali sme dvojcatka, ale som o obydve prisla, v siestom a potom v siedmom tyzdni. Ale vsetci tvrdia, ze pri druhom a tretom pokuse je najvedcsia pravdepodobnost, ze sa to podari. Ak ti budem moc dako pomoct, trebarz zodpovedat dake otazky tak sa ozvi. Uz sa v tom placame tri roky, tak clovek dake informacie nazbiera. 🙂 Drzim Ti palce!

marca22
4. pro 2010

@beruska64 ahojky,díky 😉 Já nemám fsh zase až tak vysoké,naposled jsem měla 16 ale nereaguju na stimulaci,no tak uvidíme jak to všechno dopadne,jsem už zapsaná v registru a jestli se nepodaří otěhotnět tak budu čekat na darované vajíčko. mezitím ještě nějaká hormonální léčba,snad se to vzpamatuje. Přeju hodně štěstíčka 😉

marky76
4. pro 2010

Ahoj holky, jsem na tom stejně jako vy...bohužel... ☹

beruska64
4. pro 2010

@marca22 Mozno sa ti FSH este znizi, obcas sa to stava, 16 zase nie je az take vysoke. A ak ti ho sledovali iba jeden cyklus, uz buduci moze byt v norme. Ale keby bolo najhorsie, neboj budme radi, ze zijeme v dobe, kedy sa to uz da riesit formou darovanych vajiciek.

marca22
4. pro 2010

@beruska64 no jo jenže na ty se čeká dlouho 😒

beruska64
4. pro 2010

@marca22 V cechach uz ani nie. Ja ked som bola prvy krat tak sme cakali 5 mesiacov. A ked sme isli druhy krat, tak nam povedali, ze darkyn maju vela a mohli by sme ist aj hned, ale kvoli mne sme cakali tri mesiace. Na slovensku, tam je to horsie, tam sa vraj caka aj dva roky.

marca22
5. pro 2010

@beruska64 A kam jsi chodila do CARu?

beruska64
5. pro 2010

@marca22 Ja chodim do Pronatalu v Karlovych Varech

marca22
5. pro 2010

@beruska64 aha tak to je na nás daleko,my chodíme do prahy k apolináři a tam mi řekli že 2 roky

marky76
5. pro 2010

Ahoj holky. Já jsem taky čekala 2 roky a to přesně, tady v Praze. Dočkala jsem se min. měsíc, bohužel ze dvou zavedených embryjí se nechytlo ani jedno. Další 3 nepřežily rozmražení, takže nemáme opět nic. Jsem ale zaregistrovaná v Reprofite v Brně, tam se tak dlouho nečeká, mají celkem vysokou úspěšnost - ale ta CENA!

beruska64
6. pro 2010

Apolinář je myslím štátny, že? To asi preto to tak dlho trva. Verim, že je to lacnejsie, ale ta čakacia doba je hrozná. Na súkromných klinikach, je to fakt drahe, ale my sme boli veľmi spokojní s prístupom a ich odbornosťou. Hneď na prvy krat to síce nevyšlo a peniaze sme akokeby vyhodili oknom, ale teraz keď sa zadarilo, tak mi už žiadnych penazi luto nie je.

simca1985
18. črc 2011

ahoj,mam dotaz,doktor mi rekl ze se mi nevytvari vajicka vubec nevim co stim leky pry stoji tisice nevite jestli jde o ovarialni selhani a jestli leky dokazi ovlivnit tvorbu vajicek?Budu moct mit nekdy deti?Je mi 22letDekuju za radu

laura35
19. črc 2011

@simca1985 ahoj, no to sa takto asi neda zhodnotit, robil Ti doktor dalsie vysetrenia, vela napovie hormonalny profil, hodnota FSH alebo antimuller hormon..a ano, urcite lieky dokazu nastartovat tvorbu vajicok,ale je to velmi individualne .. A robil Ti doktor hormonalny profil? Z coho spravil takyto zaver?

marca22
19. črc 2011

@simca1985 Ahoj,pokud jde o předčasné ovariální selhávání léky sice stojí tisíce,ale velkou část platí pojišťovna,záleží na tom jak máš vysoké FSH a AMH,jestli má ještě cenu stimulovat vaječníky. Ale pokud ti nedozrávají vajíčka může to mít i jinou příčinu,třeba nějakou hormonální poruchu. Pokud jsi jinak zdravá a máš zdravou dělohu,můžeš mít dtě z darovaného vajíčka.

lucinocka
19. črc 2011

@lenca78 blahozelam k babatkam 🙂 tak sa nakoniec to trapneie vyplatilo🙂

lenca78
autor
19. črc 2011

@lucinocka mooc dekuju. To trapeni stalo za to a ted uz se kolem plazi hend dve cacorky 😀 Tobe drzim palce, at je vse v poradku a uzivej si tehulkovani. 🙂

monmah
17. črc 2012

Ahoj všichni,
dnes jsem si byla pro výsledky AMH - 0,82. Dá se otěhotnět přirozenou cestou (za předpokladu, že bude vše ostatní v pořádku)? Má s tím někdo pozitivní zkušenosti? Díky

belalinda
7. srp 2012

Ahojte, ja mam skor opacny problem, vysoku hladinu AMH, mate niekto aj take? Ostatne hladiny hormonov su v ramci ref hodnot, len AMH je privysoky...

micii
21. srp 2012

Ahojte, ste niektore po hormonalnej liecbe endometriozy? Ja som po cca 9 mesiacoch, kedy som bola v umelom prechode dostala vyvolavacku. Nasledoval hormonalny profil a vysledok je: velmi nizka hodnota AMH. Doktor mi k tomu vela nepovedal. Nemate niektora skusenosti s tym, ci sa vam vajecniky neskor prebrali k zivotu? dakujem!

21majka
24. srp 2012

@micii ahoj micii,neviem ci sa pamatas na mna,trosku sme si popisali na fore endo...2.Citam,ze si bola az 9 mesiacov v umelom prechode?A menzes si po vyvolavacke dostala?Co teraz bude nasledovat,myslim aku liecbu budes mat?Ja osobne neznasam doktorov,ktori sa nechcu k problemu vyjadrovat...to je hrozne.Kazdopadne ti drzim prsteky...

micii
26. srp 2012

@21majka ahoj, jasne, pamatam sa, no po 100 dnoch mi pichli vyvolacku a potom som sla na hormonalny profil. Vysledky v rukach nemam, ale doktor povedal, ze je v poriadku az na anti mullerov hormon. Dost ma tym vydesil, ale patrala som dalej, ci moze byt tento stav zapricineny prave tou liecbou. Potvrdilo sa mi to z od viacerych odbornikov, takze doktorov treba brat s velkou rezervou. Je to skor nahoda, ak natrafis na niekoho, kto chce pacientovu situaciu riesit. To je bohuzial moja skusenost. Ako sa mas ty, kolky mesiac si bez ms? No ja som uz nabehla na normalne cykly. Ale kedze este nemusia byt vsetky hormony prebudene, musim cakat, co s liecbou. Mozno zacnem s duphastonom, zatial vsak cakame. Drzim palce. ahoj

evickav
26. srp 2012

@monmah ahoj,,, mrkni tému o AMH,,, Lenka mala myslím 0,36 a otehu prirodzene,,, aj ti vie poradiť, má toho dosť naštudovaného,,, skús jej tam písnuť 😉

evickav
26. srp 2012

@simca1985 tiež si pozri tú tému o AMH,,, sú tam dobré rady na tvorbu vajíčok, na ich kvalitu,,, moc tam o tom písala Lenka a zibi
mne to pomohlo 😉

evickav
26. srp 2012

téma sa volá DHEA alebo iné možnosti na zlepšenie AMH

@monmah
@simca1985