Předčasné ovariální selhávání. Máte zkušenost?

marca22
29. črc 2011

Ahojky,zakládám toto téma protože bych se ráda dozvěděla víc. Mám předčasné ovariální selhávání asi od 20 let,dnes jsem se dozvěděla výsledky z imunologie a to zvýšené imunitní reakce ACLA ELISA IgM, b2 glyk. ELIS IgM,monocyty,CD4/CD8,%­CD3-CD56+(NKb) a snížené neutrofily + ke všemu protilátky proti spermiím,máte někdo zkušenost? Překvapuje mě že mám zahájit léčbu prednisonem a anopyrinem až při stimulaci k IVF,a co ta alergie na sperma,to se nemusí nijak řešit? Kdo má zkušenosti prosím poraďte 😕

bosorkajarka
30. črc 2011

Vzhledem na to ze budes podstupovat IVF tak ta alergie na spermie neni problem protoze to obejdou tim ze ti zavedou rovnou embryjka. Jo a jinak prednison je prave na potlaceni imunity ;)

marca22
autor
30. črc 2011

@bosorkajarka jasně díky,ale připadá mi divné že když se mi alergie projevuje den po styku takovým bílým výtokem,že to není uplně normální,a jelikož chceme dítě tak to bez ejakulace nejde,tak nevim,nechápu to vůbec,připadá mi že mě jen chtějí hnát do IVF ale na přirozené početí není žádná šance ☹

gammaray
30. črc 2011

@marca22 ahoj.a kde jsi byla na imuno?chápu to správně,že jsi tedka nedostala žádné léky?já měla hodně špatné výsledky z podolí,(snížená BI po všech směrech,taky vůči troboflastu,vůči spermiím mm i dárcovským).dali mi prednison,nařídili důsledný kondomsex a za tři měsíce na kontrolní odběry.trochu se to zlepšilo,dávku prednisonu snížili,ale musela jsem ho brát ještě cca 8 měsíců,než jsem byla "připuštěna" k dalšímu ivf. tak ,asi tak jsem to měla já....

marca22
autor
30. črc 2011

@gammaray byla jsem v Immunii v Karlíně,dostala jsem prednison a anopyrin,vyšlo mi že mám protilátky proti spermiím+ zvýšená imunita NK buněk a ACLA protilátky v izotopu IgM a protilátky proti beta 2 glykoproteinu a vůbec nemám teď nic brát,až při stimulaci k IVF a pak celé těhotenství. Mě to zjišťovali protože mi od 20 let selhávají vaječníky,já doufám že se s tím dá něco dělat 😖

gammaray
31. črc 2011

@marca22 koukala jsem do papírů a tu imunitu jsem měla zvýšenou a ne sníženou,jak jsem psala.ale to je fuk 😉 k tomu selhávání vaj.by ti mohli něco říct výsledky z genetiky a možná z hematologie,nevím....mně třeba na hematolce dali ten anopyrin,na nějaké ty trombofilní mutace,či co 🙂 ale ten jsem jedla vždy až po transferu.já mívala vajíček dostatečnou úrodu,ale časem se stávaly hodně nekvalitní a někdy i vůbec nepoužitené.

eviks
10. únor 2014

@marca22 Ahoj Marco, objevila sem te tady na konikovi jako jednu z mala, co mela podobny problem jako ja, mam take ovarialni selhani i kdyz je mi asi o trochu vice nez tobe - 28, pravdepodobne me to trapi uz cca 4 roky, akorat se na to prislo az ted. Mohla bych se te prosim zeptat, jak resis ty dalsi vznikla rizika a ted nemluvim o neplodnosit (to uz si koukam vyresila 2 nadhernejma klukama - gratulace🙂) ale myslim spis ta zdravotni rizika, ktera nas ohrozuji, kdyz nam telo nefunguje jak ma uz v mladsim veku, beres nejakou hormonalni podporu? Cetla sem, ze se to da resit antikoncepci nebo nejakou specialni horm. lecbou? Ale neumim si predstavit, ze budu dalsich 20 let brat antiko.. Cetla sem jeste neco o hormonalni joze, radsi bych to resila nejak prirodne, ono uz bude stacit to samotne ivfko🙂 Dekuji moc za odpoved!

marca22
autor
10. únor 2014

@eviks Ahojky,já mám zatím pravidelný cyklus a ms tak tohle zatím neřeším nijak. I sama dr. mi řikala po porodu když jsem kojila že antikoncepce zatím je pro mě zbytečná. Navíc já bych jí ani nechtěla,za prvé doufám v zázrak a za druhé jsem vždycky s antikoncepcí měla problémy,když bych si nechala něco napsat tak nějaké jiné hormony,ale antikoncepci určitě ne!

vla77
8. kvě 2014

@marca22 a povedlo se otěhotnět? Já mám totiž úplně stejné hodnoty zvýšené...bohužel, cyklus už mám pořádně na prd ☹

marca22
autor
8. kvě 2014

@vla77 Ano otěhotněla jsem na první pokus IVF s darovanými oocyty.

vla77
9. kvě 2014

@maca22 no ty koki, tak to velká gratulace....i když já mám nějaký blok na darované oocyty...chtěla by jsem vlastní dítě a druhá stránka věci je ta cena ...a ještě k tomu za pokus☹ a brala jsi u těhotenství nějaký anopyrin s prednisonem?