Při ovulaci mě bolí vždy jen u jednoho vaječníku

maximka33
25. dub 2012

ahoj holky, už se pěkně dlouho snažíme o mimčo, a nedaří se.. hezky jsem poznávala svoje tělo. už bezpečně poznám, kdy mám ovulaci - podle bolesti v podbříšku a ověřeno i testy. ale divné je, že mě skoro vždy píchá jen u levého vaječníku... myslíte že ten pravý funguje? na druhou stranu ovulační testy vycházejí dobře každý měsíc.. jsem z toho hodně zmatená..

irenee
26. dub 2012

@maximka tak to jsme na tom stejně, akorát mě zase píchá jenom pravý vaječník 😀 , vzhledem k tomu že ovulaci mám, tak to nějak neřeším. Hlavně, že k ní dochází. Jinak taky se neúspěšně snažíme už rok a půl o mimčo. Zrovna rozjíždíme koloběh vyšetření tak jsem zvědavá..... Ptala jsi se na to doktora? Nebo mrkni na nějakou poradnu, třeba tam něco o tom budou psát 😉

irenee
26. dub 2012

ááá pardon oprava, ne @maximka, ale @maximka33 občas se mi nicky popletou 😅

maximka33
autor
26. dub 2012

@irenee jo děkuji. my už nějaké vyšetření máme za sebou. ale třeba pro laparoskopii doktorka nevidí důvod. už jsme začali navštěvovat CAR, tak že prý by mi to udělali až tam. včera už to vypadalo, že bude bolet pravá strana (rychlejší), ale nakonec zas vlevo. tak to už se taky snažíte delší dobu. neleze ti to už na mozek? mně jo, hlavně po dvou nezdarech 😔 😔
jo a když chceš psát někomu konkrétnímu, stačí kliknout na Odpověz pod jeho zprávou.

martina_z
26. dub 2012

To muze byt cokoliv, treba i srusty. Chtelo by to poradne vysetrit, takze se s duverou sver svemu lekari.

irenee
26. dub 2012

@maximka33 ahá zase jsem o něco chytřejší 😅 , no já taky za ten rok a půl "stihla" 2 spontánní potraty a jedno biochemický těhotenství 😔 Dřív mi to lezlo na mozek opravdu hodně, moc jsem se trápila, strašně pořád brečela. Teď už jsem se nějak srovnala, říkám si, že jestli nám má být přáno, tak bude a když ne tak s tím prostě nic neudělám..... Já si pamatuju, že naposled mě levej bolel někdy v listopadu, tak možná, že občas dominuje jeden vaječník nad druhým, jednou jsem o tom někde četla, ale už bohužel nevím kde 😒

maximka33
autor
26. dub 2012

@irenee teda, taky toho máš za sebou už dost... 😔 😔 😔 taky se s tím už snažím nějak vyrovnávat, jedno zdravý a bystrý dítě máme a každý den nám dělá víc radosti. možná už toho máme dost. ale dokud budu moct, tak se ještě budem snažit.
a ještě jsem se tě chtěla zeptat, jestli ti zesílily bolesti kolem ovulace po potratech? mně to přijde nějaké intenzivnější... teď je první ovu po revizi..

irenee
27. dub 2012

@maximka33 určitě jo, já před prvním potratem ovulaci necítila vůbec a teď hodně..... Při první ovu po potratu jsem jí cítila vždycky hoodně intenzivně

jop
27. dub 2012

@maximka33 ahoj, abych vám do toho vznesla trochu zmatku, tak mě při ovulaci dřív píchal levý vaječník, i když ho už několik let mám vyoperovaný 😀 Nechápu, jak je to možné, ale po porodu to přestalo. Myslím, že to snad mohly být srůsty po té operaci...

damai
27. dub 2012

@maximka33 ahoj, my se snažíme 4 měsíc, a přesně 13 - 15 DC mě bolí všechny 4 cykly JEN pravý vaječník, o levém nevím ani že mám 🙂 testovala jsem 2 měs. ovu testama, které mi to jen potvrdily, že probíhá 13den ovulace. Ptala jsem se na to Dr. - tak mi udělala vnitřní utz, prý i ten levý je OK, že se to tak stane, že na něm nic špatného nevidí, folikuly atd.že se jí zdají být v pořádku...no moudrá z toho nejsem.
Jinak teda tu ovulaci a bolest vaječníku mám docela silnou, dost silná bolest...

maximka33
autor
27. dub 2012

@jop tak to je vážně zajímavé!
@damai tak to máš zrcadlově jako já. podle utz jsem taky v pořádku, ale nevím, jaká možná vyšetření by něco mohla odhalit. tu bolestivou uvu jsi měla vždycky?

diviska
27. dub 2012

@maximka33 mě taky píchalo u vaječníku, ale jako fakt hodně, skoro jak při menstruaci..no a mám Amálku, takže to může znamenat cokoliv.

damai
28. dub 2012

@maximka33 jj, od té doby co neberu HA (ty 4měs.) tak každý cyklus zatím vzorně 🙂 mě ovulka bolí...teda ten pravý vaječník... Vyšetření zatím žádná, pokud se nezadaří, tak v létě, ale nevím co.

petula5
30. dub 2012

Ahojky, my se už taky nějakou dobu snažíme celkem to budou dva roky a z toho bylo jednou mimoděložní. Taky jsem si myslela, že každý měsíc vím, kdy k ovulaci dochází. Mám v půlce cyklu velké bolesti nejdříve buď nalevo nebo napravo a pak ta bolest postupně sestupuje dolů. Byla jsem na laparce na průchodnosti vejicovodu a u toho zjistili, že mi nefunguje zluté tělísko a pak tedy nedochází k ovulaci i přes bolesti, které mám. Takže je to prostě zajímavé, ale někdy to funguje úplně jinak ☹

maximka33
autor
30. dub 2012

@petula5 ahoj. tak to je fakt zajímavé.. a zkoušela jsi ovulační testy? mně by zajímalo, jestli opravdu garantují ovulaci. na té laparce ti teda nepomohli?

petula5
2. kvě 2012

@maximka33 ahojky, ovulační testy jsem nezkoušela, protože jsem si vždycky myslela, že to není potřeba, když jsem měla takový bolesti a navíc jestli mám anovulační cykly jako, že k ovu dochází, ale nepraskne folikul, tak to ti stejně ovulační testy neukážou. Laparka dopadla dobře vejicovod je naprosto v pořádku a průchodný, ale nenašli to žlutý tělísko, takže po ultrazvuku v půlce cyklu by mě nasadil Clostil, tak uvidíme.

lalinka18
29. říj 2014

Ahojky holky, potřebovala bych,radu snažíme se o miminko 4 měsíce, při ovulaci mě strašně picha leuy válečník , nevím Proc nikdy se mi to nestává, byla bych rada kdyby mi někdo napsal Proc, děkuji

zuza01
29. říj 2014

Mívám to samé, jen na jedné straně, problém se nezjistil, prostě to tak je. Ale chce to doktora, aby vás uklidnil a zkontroloval 😉