Přibírání, nepravidelná menstruace, nadměrné ochlupení

zuzkka88
12. zář 2013

Ahoj, měla bych prosím dotaz, zda se někdo nesetkal s tím, co právě prožívám. V březnu letošního roku jsem začala po dvou letech opět brát antikoncepci (Minisiston, už jsem ji předtím brala a nebyl žádný problém). Bohužel poslední asi tři měsíce jsem s užíváním měla velký problém (vím, byla to chyba, vzhledem k okolnostem jsem brala nepravidelně, zapomínala apod.). Přibližně stejnou dobu jsem zaznamenala nárůst váhy, s čímž jsem též nikdy neměla problém. Zakulacuji se úplně všude, i na obličeji, spíš mi přijde, že zadržuji vodu, cítím se celkově taková oteklá (vždy jsem mohla jíst co jsem chtěla a nikdy jsem nepřibrala, vždy jsem měla kolem cca 60 kg na 172 cm, spíš méně). Poslední menstruace (asi před dvěma týdny, od té doby HA neužívám) bylo pouze špinění. Dále jsem dnes zpozorovala nadměrné ochlupení na pravé tváři před uchem směrem dolů po linii čelisti, až jsem se lekla. Setkala jste se s tím některá? Mám obavu co to může být. Děkuji moc za odpověď!

muddledgirl
12. zář 2013

Může to být PCOS.....Zajdi si gyndu a zeptej se.Na ultrazvuku jsou pak takové malé cystičky....doktor to hned uvidí... 😎

bernicka
12. zář 2013

@zuzkka88 Příznaky by mohly odpovídat i problému se štítnou žlázou.

mmarch
19. zář 2013

@zuzkka88 ahoj, můžu se zeptat, jak to s tebou vypadá? byla jsi někde s tím tvým problémem? mám totiž to samé, zjistili mi syndrom polycystických vaječníků, taky mám zvýšenou hladinu testosteronu, ale nikdo mi s tím nic nedělá, v CARu mi jen nasadili hormony aby mi narostla vajíčka a já mohla otěhotnět, ale to není léčba, to můj problém vůbec neřeší, tak by mě zajímalo, jestli je to normální postup a nedá se s tím nic jiné dělat...

zuzkka88
autor
20. zář 2013

@mmarch Ahoj bohuzel neporadim. Jsem jeste mesic v zahranici, tak se na gyndu dostanu az pak. ☹ A jake ty mas presne priznaky a jak dlouho?

muddledgirl
11. říj 2013

@mmarch Ahojky, je to zcela normální postup.Mám to samé....PCOs jsou polycys.vaječníky...Jak dlouho se snažíte?Máte spermiogram hotový?Na PCOs je výborný Nosifol....odbourává postupně cystičky...Já jsem takto za 3 měsíce už jeden vyléčila...Teď mám doma dalších x balení.... 😉

mmarch
11. říj 2013

@muddledgirl ahojky, snažíme se 3,5roku z toho je to jeden rok co jsme v Caru, nosifol jsem brala tři měsíce a vůbec žádnou změnu jsem nezaznamenala. tak jsem se teď pustila do pořádného cvičení a snížení váhy by mělo snad zabrat. k tomu ještě zkouším Sarapis, kamarádka má také pcos a první cyklus se sarapisem se jí zkrátil z 43dnů na 30, což je docela úspěch a nosifol ji taky nijak nepomohl za ty tři měsíce, hold na každého zabírá něco jiné 🙂

muddledgirl
13. říj 2013

@mmarch Ahojky....Sarapis taky dobrý myslim,mám ho také v plánu....To je určitě uspech.Určitě na každého zabírá něco jiného........ 😉