Přirozené otěhotnění a Robertsonova translokace?

kikit
18. kvě 2013

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda je tu někdo, kdo má robertsonovu translokaci? Mám za sebou tři zamlklé potraty, potom přirozené početí a naropzení syna. Pak dvakrát zase zamlklý potrat, potom odeslání mým OG na gebetiku, kde zjištěna robertsonova translokace a nízké AMH.. 0,79. S mužem jsme byli dvakrát na IVF, ale bohužel oba pokusy dopadly špatně, poprvé nebylo k přenosu žádné embryjko, všechna byla po prodloužene kultivaci geneticky špatná. A na podruhé byla taky všechna embryjka postižená, až na jedno, které se po PGD přestalo vyvíjet a začalo degenerovat. Dr. mi řekla, že není moc rozumné zkoušet to přirozeně, vzhledem k výsledku z PGD. Nemůžou nám pak zaručit, že dítě bude mentálně v pořádku, pokud tedy vůbec přežije první trimestr. Tak jsem o tom přemýšlela a nevím, jestli na PGD zjistí mentální úroveň toho embryjka. Ano různé syndromy a scházející a přebývající chromozomy ano a s tím související mentální retardaci atd... Ale myslím si, že se to dá zjistit i z genetického UZ, když se podaří otěhotnět a dítě udržet. Máte s tím někdo zkušenosti prosím? děkuji za odpovědi. K

myrer
18. kvě 2013

Ahoj, manžel má robertsonovu translokaci. První dítě máme z IVF s PGD, manžel má špatný spermoigram, nízká nebo vůbec žádná pohyblivost. Druhé dítě jsme si vyrobili sami doma naprosto neplánovaně, já ani nevím jak jsem k tomu přišla, ale na testu byly najednou dvě čárky. Protože jsme o problému veděli, hned v 14 týdnu jsem šla na odběr plodové vody a dopadlo to dobře, jsem po porodu a dítě je zdravé. Manželův bratr má stejnou translokaci a má dvě děti přirozeným způsobem, trvalo to o něco déle, bylo tam několik samovolných potratů, obě těhotenství u nich byla kontrolována odběrem plodové vody a děti jsou v pořádku. Takže určitě to jde, zkontrolovat to jde plodovkou nebo i dříve odběrem choriových klků, ale to mi genetička moc nedoporučila z důvodu možnosti poškození plodu. Jaký má manžel spermiogram? Pokud dobrý, tak se to podaří, je to jen otázka času, přijde mi zbytečné dávat peníze za PGD.

sambuca
3. čer 2013

Ahoj, dovolím si také reagovat.. sama jsem nositelkou Robertsona 13 a 14 chromozom. IVF jsem podstoupila celkem 4x a to poslední se povedlo díky Bohu, ale bylo s darovanými oocyty, moje vajíčka jsou špatná ze 75%, tedy čekat zázraky lze těžko.. přišla jsem na to díky dvěma zamlklým potratům, následovala genetika a pak 3x IVF s PGD, měla jsem vždy kolem 30-64 vajíček a k transferu byla vhodná jen 2, ta se neujala. Takže jsem se po 5ti letech přestala trápit a šla do darovaných, nyní jsem chvilku před porodem a jsem konečně šťastná!!!!
Ještě dodám, že je obrovský rozdíl, zda je nositelkou žena nebo muž.. viz odpověď přede mnou.