Problémy s cyklem po potratu. Upraví se to?

samsa
17. únor 2009

Ráda bych znala zkušenosti podobně "postižených".
V prosinci jsem byla na revizi dělohy po potratu (byla jsem cca 9+3 tt). Nikdy předtím jsem neměla problémy, cyklus naprosto pravidelný, nikdy jsem nebrala HA. Otěhotnění taky bez problémů, dcerka byla první měsíc snažení, druhé se podařilo třetí měsíc snažení.
A teď po revizi hrůza, první MS přišla po 36 dnech, nejdřív špinění, pak velmi silné krvácení a pak zaše střídající se špinění s krvácením, celé to trvalo 13 dní, pak mi píchli injekci, aby se to zastavilo. Luteální fáze se mi zkrátila na 9 dní. Teď pro změnu tohle. Měřím BT, podle ní měla přijít MS v pátek (luteální fáze zase jen 9 dní). Místo toho přišly jen křeče, které mám doteď a dneska začalo hnědé špinění. Břicho mě bolí fest, takže asi nezbyde, jestli to tak bude pokračovat, zase navštívit mudr. Začínám být z toho trochu nervózní, protože jsme se chtěli začít pomalu snažit znovu. Za jak dlouho se to upraví a upraví se to vůbec? Měl někdo podobné problémy a otěhotněl bez problémů?

samsa
autor
26. únor 2009

Nikdo nemá podobnou zkušenost?
Nakonec MS přišla, ale zase se opakuje to, co minulý měsíc, už střídavě špiním a krvácím 11 dní ☹

aliva
26. únor 2009

Ahoj Samsa, ja som bola na kyrete /kvôli MA v 9tt/ 22.1. a dnes som dostala prvý krát MS. Po 36 dňoch.. Je normálna - zatial, ale nebolí ma vôbec brucho.
Počula som, že tie prvé mesiace bývajú také rozhádzané... Z vlasnej skúsenosti neviem zatial poradiť. 😒

jarulai
26. únor 2009

ahojte, ja som mala tiež kyret 22.1. /bola som v 8+5tt, mimi malo velkosť na 5tt/ a ešte som MS nedostala 😠 príznaky sú - ako citlivé a mierne bolestivé prsia a bolest brucha, ale zatial sa nič nedeje.
ale neviem, či sa to upraví alebo nie

aliva
26. únor 2009

Jéj, Jarulai, tak to sme skoro na rovnako.. Mne robili ale kyret 2x - na prvý krát sa to nepodarilo. 😠 Nevie sa prečo som potratila presne. Najprv som ostala v nemocnici kvôli hematómu (4cm x 1cm) v 7tt . Ale v 9tt prestalo byť srdce. Vraj nevyzerá, že by to spôsobil hematóm..tak neviem .Ja som skoro vôbec nekrvácala. Keď mi dali lieky som prestala uplne, a dva týždne to vyzeralo, že je všetko v ok, plod rástol hematóm nie. A takto to dopadlo.
A ty ako?

poleva
26. únor 2009

ahoj jarulai aj ja som bola 22.1.2009 na kyret
teraz beriem antikoncepciu tak som zvedava kedy mrcha dorazi

habibi78
26. únor 2009

ahojte, ja som to už niekde spomínala..... mala som ukážkový cyklus, ale mala som anovulačné cykly.... no ale aj tak sa jedno vajíčko kdesi zatúlalo a podarilo sa nám otehotnieť..... no a teraz mám už zasa cyklus ako hodinky.....
😀

poleva
26. únor 2009

ale mala si potrat ??

habibi78
26. únor 2009

mala som zamlknutý potrat.....

jarulai
26. únor 2009

aliva, ja som začala špiniť, tak som utekala k svojmu dokimu. povedal, že mám nízko placentu, ale ža zatial sa neodlučuje, tak je všetko OK. a videli sme krásne biť srdiečko. večer som začala krvácať, ráno sme teda utekali do nemocky. srdiečko už nevideli biť, ale že mi dajú ešte 2-3dni.nechali si ma tam, napichali 3injekcie proti krváacaniu, dostala som 2 druhy liekov na udržanie, ale do rána som krvácala už ako pri mrche /aj ked ma nič nebolelo a nešli zo mna žiadne hrudky, len čistá krv/.zase mi urobili vnútornésono a zase nebolo vidieť srdiečko, tak že sa nedá nič robiť ☹ vraj to mohol sposobiť chrípkový vírus. aj ked mne nič nebolo, prešlo to hned na mimi a takto to skončilo ☹ ☹

akejka
26. únor 2009

samsa: mne dali po potrate (8TT) a revízii HAK na 3 mesiace. Aby mi to upravilo cyklus. A upravilo - presne ako hodinky. 😉 Prvú MS po potrate som dostala presne mesiac po revízii.

samsa
autor
26. únor 2009

Holky, děkuju za reakce. Akejko, já právě HAk nechci, bojím se těch umělých hormonů, raději bych, aby se s tím tělo nějak vypořádalo samo. Holt tomu budu muset asi dát čas, chtěli jsme se začít teď po druhé MS snažit, ale asi to bude trvat déle 😒

jarulai
26. únor 2009

samsa, ja by som tiež nechcela HAK. ja som ju brala asi rok a potom sa mi rok nemohol dať cyklus do poriadku /po nej som ho mala 53-56-dnový/. a ešte som nou aj získala krčové žili 😠 ale myslím, že snažilkovať by ste už teoreticky mohli - ja som otehu a nemala som práve ukážkový cyklus /28-35 dní/

len
26. únor 2009

Já měla první MS po MA za 28 dní (nejdelší cyklus v mém životě) a pak hned v dalších cyklech mi to najelo na 23 dní, teď už mám 4. MS po revizi a je to jak hodinky (kromě těhotenství, ale kdo by se divil, když to první bylo po 36 cyklech po IVF, že? 😉 ). Takže někdy to naběhne vzorně hned samo a někdy to holt trvá o dost dýl, přirovnala bych to asi k cyklu po vysazení HA - mně najel okamžitě vzorně ovulační a někdo čeká rok 😔

poleva
27. únor 2009

aj mna sa po prvom kyrete pekne upravil cyklus
teraz mi antikoncepciu odporucila lekarka ale len na 3 mesiace

bobatko
27. únor 2009

ahpjte baby ja som mala kyret 16.12 a dostala som mrchu po 65 dnoch uz konecne a uz ani necakame zacali sme sa snazilkovat hned vcera ako mi skoncila mrcha. doktor mi povedal ze maternica v poho tak nemame na co cakat lebo na 1 mimi sme sa snazilkovali vyse 3 rokov a dopadlo to kyretom a na druhe uz len 9 mesiacov a dopadlo to tiez kyretom tak som povedala doktorovi ze nemienim cakat a brat antikoncepciu ako predtym aby som sa zase sklamala. tak sme na vlastne riziko zacali. 😉 😉

xuan
27. únor 2009

holky je kyretaz a interupce podobna???myslim jako traba bolest???bolelo vas to???vim ze to tu asi nepatri ale pokud muzete poradte dekuji mooooc

strouzek
27. únor 2009

já bych řekla že je to to samé jenom jiný název. asi záleží na stupni těhotenství ale podle mě ti budou dělat zákrok kyretou (vypadá to jako dlouhá tužka kterou protáhnou přes čípek)

garfieldmail1
27. únor 2009

Ahoj, já jsem byla na kyretáži. Hodně asi záleží, ve kterém týdnu zákrok podstoupíš. Já jsem byla v 8tt a pak to bolelo, protože se zpátky zavinovala děloha, byly to takové silnější menstruační křeče. Ale samozřejmě vydržet se to dalo. Zákrok jako takový samozřejmě nebolel, bylo to pod narkozou. A bolesti potom jsou ale stejně asi individuální, jako všechno.
A trvalo pak asi 5 měsíců, než se mi cyklus opět upravil a jakmile se tak stalo, hned jsem zase otěhotněla a syn bude mít 2 roky 🙂

xuan
27. únor 2009

je holky jsem rada ze poradite a neodsoudite hned dekuji!!!a prominte vim ze to sem nepatri

poleva
27. únor 2009

prva mrcha asi pride kedy si jej zachce a potom sa to snad upravi