Prolaktinémie, máte s ní některá zkušenosti?

Jak se dá léčit? A je pak možné otěhotnět?
lucijenda
23. zář 2013
Zkušenost mám, léčím se cca 8let lékem Dostinex. Naštěstí moje tělo reagovalo dobře už na malinké dávky - jen 1/2 tabletky jednou týdně stačilo na snížení hladiny prolaktinu. S tím otěhotněním sama nevím, brala jsem celou dobu HA a teď jsem vše vysadila - HA i ten Dostinex. Za 14 dní jdu na kontrolní odběry tak jsem zvědavá! Možná byl ten zvýšený prolaktin právě z antikoncepce a když ne, tak zas budu muset brát Dostinex :-|
terimautor
23. zář 2013
Děkuju ti, že jsi odepsala, už jsem myslela, že jsem sama.. Já neberu HA už dva a půl roku, snažíme se celou dobu o mimi a nic, tak jsme to začali řešit.. vyšel mi právě vyšší, mám 67, říkala že je to dvakrát nad normou. Žádný jiný problém zatím u nás nezjistili, přítel má vše ok a menstruaci mám pravidelnou, kdyby byl prolaktin opravdu takový problém, neměla bych ji prý mít vůbec. Jenže ovu testy mám negativní, i když tento měsíc jsem brala nosifol a vyšel mi dvakrát pozitivně, nebo si teda aspoň myslím, že pozitivně vypadal 🙂 on má prolaktin právě na dozrávání vajíček vliv, proto pak není MS :/ ale tak snad to nějak Dr. vymyslí.. Jinak jsem se na jiných stránkách u nějaký kolegyně dočetla, že brala jeden měsíc na prolaktin Agnucaston a druhý měsíc byla těhotná 😃 🙂 Tak snad nám to už teď půjde taky tak rychle, přeji hodně štěstí 🙂
lolelole
23. zář 2013
@terim ahojky já jsem měla vysoký prolaktin taky a rovnou nás poslali do centra asist. reprodukce, protože jsme se dlouho snažilio bezúspešně o mimi. Pak mi endokrinologička nasadila eupthyrox a prolaktin klesl během chvilky a miminko se podarilo hned na další cyklus. Takže hlavu vzhůru, určitě se zadaří 😉 Teď bych za vysoký prolaktin dala kdoví co, abych měla více mlíčka, protže nám nejde kojení. Dokonce jsem na zvýšení prolaktinu brala Motillium ]-( ale to ji jiný problém. Držím palce x-)
terimautor
23. zář 2013
No na nás už to právě taky zkoušeli, že nám to normálně nikdy nepůjde, ať už si pomalu začneme vybírat nějaké jiné centrum (pže jsme byli v Pronatalu v Praze na spermio, ale nebyli jsme spokojení, pže nám dali pro moji Dr. nekompletní zprávu a ještě po ní pak štěkali do telefonu) že tam už si s námi poradí.. to je nejlepší, nechat všechno na centru, kde bychom vyhodili desetitisíce a stejně k ničemu.. Já to mám si myslím asi vážně jen ze stresu, teď si doděláváme barák, ve kterým jsme 9tý měsíc, takže furt kupa vztekání se a stres s prolaktinem dělá hodně.. uvidím na dalším vyšetření.

lolelole / to jsi měla štěstí 🙂 hned si píšu ten lék a pak to tam na ní všechno vybalím, to bude čumět, už tady mám pěknej soupisek :-N a cykly jsi měla pravidelné? Mně právě pořád nejde do hlavy, že když ho mám zvednutý, že mám MS ale ovu mi vychází negativně. To je pech, nejdřív ho snižovat a pak zase zvyšovat 😃 ale to se třeba časem upraví, držím palečky 🙂
lucijenda
24. zář 2013
@terim Mně doktorka řekla, že si myslí že nebudu mít vůbec menstruaci bez pomocí léků. První menstruaci po vysazení HA už mám za sebou - to byla ještě ta nepravá z poklesu hormonů a asi začátkem října mám dostat první menstruaci bez léků, tak uvidíme. Mám z toho strach, nechci se zas cpát tou chemií :-| Ale zas na Dostinex nedám dopustit, měla jsem na magnetické rezonanci 2 mikroadenomy (nádorky hypofýzy) a díky tomuto léku jsou pryč. Předtím jsem brala Medocriptine a po něm jsem měla šílené nežádoucí účinky - zvracení, ucpaný nos, omdlévání, no hrůza.
Možná ti prolaktin blokuje tu ovulaci, poptej se určitě u endokrinologa na nějaké léky 😉
terimautor
25. zář 2013
No právě, že blokuje. Ale o víkendu mi 18ctý DC vyšel pozitivní ovu test 🙂 poprvé. Jinak jsem měla menzes 11dní :/ to je taky divný..Prvního jdu zase na krev, tak uvidím. A ty mikroadenomy- bolela tě třeba hlava? Já mívám často migrénu a poslední dobou taky hrozně špatně vidím, ono to může být z toho prolaktinu samotného, ale tak doufám, že mě taky pošle ma MRI.
lucijenda
25. zář 2013
@terim Jo bolela mě hlava, před migrénou mám vždycky problém se zrakem, skoro nic nevidím, pak to odeznívá a začne mě bolet hlava jako střep. Musím zaklepat, že mám teď delší dobu klid! :-x Nijak jsem to neřešila až do chvíle, kdy jsem sebou sekla - udělalo se mi špatně, slabo a už jsem letěla (naštěstí na židli) a prý jsem sebou divně cukala...ten den jsem přišla na to, že mi dokonce něco teče z prsou! Tak začal kolotoč vyšetření - gynda, oční, EEG a nakonec MR kde mi našli ty mikroadenomy. První lék hrůza jak už jsem psala a druhý naštěstí zabral - mlíko už nemám 😃 a adenomy snad taky ne.

Začni psát odpověď...

Odešli