Prolaktinémie, máte s ní některá zkušenosti?

terim
21. zář 2013

Jak se dá léčit? A je pak možné otěhotnět?

lucijenda
23. zář 2013

Zkušenost mám, léčím se cca 8let lékem Dostinex. Naštěstí moje tělo reagovalo dobře už na malinké dávky - jen 1/2 tabletky jednou týdně stačilo na snížení hladiny prolaktinu. S tím otěhotněním sama nevím, brala jsem celou dobu HA a teď jsem vše vysadila - HA i ten Dostinex. Za 14 dní jdu na kontrolní odběry tak jsem zvědavá! Možná byl ten zvýšený prolaktin právě z antikoncepce a když ne, tak zas budu muset brát Dostinex 😒

terim
autor
23. zář 2013

Děkuju ti, že jsi odepsala, už jsem myslela, že jsem sama.. Já neberu HA už dva a půl roku, snažíme se celou dobu o mimi a nic, tak jsme to začali řešit.. vyšel mi právě vyšší, mám 67, říkala že je to dvakrát nad normou. Žádný jiný problém zatím u nás nezjistili, přítel má vše ok a menstruaci mám pravidelnou, kdyby byl prolaktin opravdu takový problém, neměla bych ji prý mít vůbec. Jenže ovu testy mám negativní, i když tento měsíc jsem brala nosifol a vyšel mi dvakrát pozitivně, nebo si teda aspoň myslím, že pozitivně vypadal 🙂 on má prolaktin právě na dozrávání vajíček vliv, proto pak není MS :/ ale tak snad to nějak Dr. vymyslí.. Jinak jsem se na jiných stránkách u nějaký kolegyně dočetla, že brala jeden měsíc na prolaktin Agnucaston a druhý měsíc byla těhotná :D 🙂 Tak snad nám to už teď půjde taky tak rychle, přeji hodně štěstí 🙂

lolelole
23. zář 2013

@terim ahojky já jsem měla vysoký prolaktin taky a rovnou nás poslali do centra asist. reprodukce, protože jsme se dlouho snažilio bezúspešně o mimi. Pak mi endokrinologička nasadila eupthyrox a prolaktin klesl během chvilky a miminko se podarilo hned na další cyklus. Takže hlavu vzhůru, určitě se zadaří 😉 Teď bych za vysoký prolaktin dala kdoví co, abych měla více mlíčka, protže nám nejde kojení. Dokonce jsem na zvýšení prolaktinu brala Motillium 😠 ale to ji jiný problém. Držím palce 😵

terim
autor
23. zář 2013

No na nás už to právě taky zkoušeli, že nám to normálně nikdy nepůjde, ať už si pomalu začneme vybírat nějaké jiné centrum (pže jsme byli v Pronatalu v Praze na spermio, ale nebyli jsme spokojení, pže nám dali pro moji Dr. nekompletní zprávu a ještě po ní pak štěkali do telefonu) že tam už si s námi poradí.. to je nejlepší, nechat všechno na centru, kde bychom vyhodili desetitisíce a stejně k ničemu.. Já to mám si myslím asi vážně jen ze stresu, teď si doděláváme barák, ve kterým jsme 9tý měsíc, takže furt kupa vztekání se a stres s prolaktinem dělá hodně.. uvidím na dalším vyšetření.

lolelole / to jsi měla štěstí 🙂 hned si píšu ten lék a pak to tam na ní všechno vybalím, to bude čumět, už tady mám pěknej soupisek 😅 a cykly jsi měla pravidelné? Mně právě pořád nejde do hlavy, že když ho mám zvednutý, že mám MS ale ovu mi vychází negativně. To je pech, nejdřív ho snižovat a pak zase zvyšovat 😀 ale to se třeba časem upraví, držím palečky 🙂

lucijenda
24. zář 2013

@terim Mně doktorka řekla, že si myslí že nebudu mít vůbec menstruaci bez pomocí léků. První menstruaci po vysazení HA už mám za sebou - to byla ještě ta nepravá z poklesu hormonů a asi začátkem října mám dostat první menstruaci bez léků, tak uvidíme. Mám z toho strach, nechci se zas cpát tou chemií 😒 Ale zas na Dostinex nedám dopustit, měla jsem na magnetické rezonanci 2 mikroadenomy (nádorky hypofýzy) a díky tomuto léku jsou pryč. Předtím jsem brala Medocriptine a po něm jsem měla šílené nežádoucí účinky - zvracení, ucpaný nos, omdlévání, no hrůza.
Možná ti prolaktin blokuje tu ovulaci, poptej se určitě u endokrinologa na nějaké léky 😉

terim
autor
25. zář 2013

No právě, že blokuje. Ale o víkendu mi 18ctý DC vyšel pozitivní ovu test 🙂 poprvé. Jinak jsem měla menzes 11dní :/ to je taky divný..Prvního jdu zase na krev, tak uvidím. A ty mikroadenomy- bolela tě třeba hlava? Já mívám často migrénu a poslední dobou taky hrozně špatně vidím, ono to může být z toho prolaktinu samotného, ale tak doufám, že mě taky pošle ma MRI.

lucijenda
25. zář 2013

@terim Jo bolela mě hlava, před migrénou mám vždycky problém se zrakem, skoro nic nevidím, pak to odeznívá a začne mě bolet hlava jako střep. Musím zaklepat, že mám teď delší dobu klid! 🤐 Nijak jsem to neřešila až do chvíle, kdy jsem sebou sekla - udělalo se mi špatně, slabo a už jsem letěla (naštěstí na židli) a prý jsem sebou divně cukala...ten den jsem přišla na to, že mi dokonce něco teče z prsou! Tak začal kolotoč vyšetření - gynda, oční, EEG a nakonec MR kde mi našli ty mikroadenomy. První lék hrůza jak už jsem psala a druhý naštěstí zabral - mlíko už nemám 😀 a adenomy snad taky ne.