Protilátky proti embryu. Zjistili je někomu z vás?

beruskony
18. čer 2008

Ahoj snazilky,
mate nektera stejny problem, ze vam zjistili protilatky proti embryu ☹ ?
Zatim nikoho takoveho neznam a jsem z toho zoufala.

christla
20. čer 2008

Beru, já na laparce byla a dá se to vydržet. Byla jsem pak 3 týdny doma.

Doktorka mi napsala žádanku prostě na imunologii a když jsem se tam objednávala, tak se mě rovnou ptali i na manžela, takže jsem pochopila, že teda jde taky. Ono to imuno ani jinak udělat nejde, ne? Bez manžela je to pak prd platný. Já se v tom moc nevyznám.
Jinak jdeme do Podolí. docela se bojím. Nic o tom vyšetření nevím a hlavně se bojím, jak to dopadne. Holky, za jak dlouho jste věděly výsledky?

beruskony
autor
20. čer 2008

Bigrendy, to je supr ze Prednison zabral! Ted se to urcite podari. Uz mas protilatky na normalni hranici? Jak moc pocitujes vedlejsi priznaku? Me Dr. rikala, ze pry bych nemela nic pocitit, ze jen v pripade, ze bych to brala cca. rok.
Kdy te ted ceka IUI, uz jsi nejake IUI nebo IVF drive absolvovala? Caj p. Kamenickove neznam. Prodava se v lekarnach pod timto nazvem?

Slysela jsem, ze protilatky se leci jak Prednisonem tak vysazenim pohlavniko styku na cca. 3 mesice. Pekne blba lecba 😀 . Muze se jen s ochranou, aby telo neprislo do styku se spermikama. Nevim ale jestli je to jen v pripade, ze ma clovek protilatky na spermiky, nebo i na embrya.

beruskony
autor
20. čer 2008

Nel, jak ti dopadli vysledku z krve? Urcite to do tretice vyjde 😉 . Prednison je asi takovy maly zazrak o zadnem jinem leku na protilatky jsem zatim neslysela.

beruskony
autor
20. čer 2008

Holky zustanou po laparce jizvicky? Primyslela jste nektera o laznich?

Christla, oni pokazde nedavaji doporuzeni na imuno i pro manzela. Ja jsem si ho musela tvrde vyzdadat, janak si taky myslim ze by to nemelo cenu. Zase bych mela pochybnosti jestli je i on v poradku. Podoli je pry nejlepsi jen se tam dlouho ceka na termin odberu. Ja jsem byla s manzilkem v Imumedu. Cekali jsem 2 mesice a vysledky jsme dostaly do 14dnu. Radeji jsem si pro ne rovnou zasla, nez ze by jim to jeste trvalo poslat.

nela08
20. čer 2008

Ahojky, tak jsem zpátky z nemocnice. Hcg je nízké, jak se dalo čekat, je jen 57, ale říkal, že musím doufat, uvidíme za týden, zda bude stoupat. To je důležitější než absolutní hodnota. Prednison budu brát dál, Utrogestan taky, dostala jsem neschopenku a budu čekat.
Po laparoskopii jsou jen nepatrné jizvičky, jedna těsně pod pupíkem a většinou dvě další v podbřišku. Když se ti jizvy dobře hojí, nejsou skoro vidět.
Christlo, manžel podle mě na imunologii musí taky, jinak to nemá moc smysl, musí mu nabrat krve a odevzdat spermíky. Měla jsem na žádance - "prosím o kompletní reprodukční imunologii páru".
A neboj se, jen nám změřili tlak, mě poslechla, prohmatala uzliny na krku, nabrali nám krev a povídali si s náma o nemocech v rodině , o zaměstnání, o sportech, o našich nemocech a šli jsme.
Na výsledky už čekáme 8. týden a víme jen telefonicky ty protilátky proti trofoblastu, jinak pořád nejsou.
O tom vysazení styku jsem taky četla, ale nevím, zda to je jen u protilátek proti spermiím.

bigrendy
22. čer 2008

Ahoj holky. ten čaj se prodává v bylinkářství v Týnské ulici u Staromáku. teprve to budu hledat potom řeknu víc. vedlejší učinky jsou hned a ne až po roce. přibrala jsem 10kg jsem plná vody -nateklé nohy a velké břicho plné vody no děs. a kdo má cukrovku jako já tak zvyšuje cukr. takj se musí každých 7dní na kontrolní krev. mě naštěstí cukr nezvýšil.
styk s ochranou je jen u protilátek proti spermiím .

zlobidlo77
22. čer 2008

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat jak jsou velké ty abletky Predniston a jak dlouho jste čekali než Vás objednali do Podolí na imunologické vyšetření. Díky Zlobidlo77

bigrendy
22. čer 2008

Ahoj zlobidlo prednison je mali . ja do Podolí nechodím. já chodím na Karlák.

christla
23. čer 2008

Zlobidlo, my jdeme do Podolí za 14 dní a čekali jsme myslím 3 měsíce na termín.

zlobidlo77
23. čer 2008

Ahoj Christlo,
dneska jsem se objednávala a taky čekáme až do září. Napíšeš mi pak jak to probíhalo ať vím co všechno si mám připravit? Díky Zlobidlo77

bigrendy
24. čer 2008

Ahoj holky. tak jsem 41dc a nic teplota 37,3 tak snad je to ono.
dnes jsem se dozvěděla výsledky . prednison krásně zabírá. mam skoro po protilátkách.
prednison je opravdu dobrý.

madla28
24. čer 2008

Ahoj holky, já prednison beru dva měsíce a oteklý nohy nemám. Beru k němu ještě anopirin.

roninka
24. čer 2008

Ahoj všechny, předám vám trochu mých nových zkušeností, přošla jsem imunologií v Plzni i Praze, ale na příčinu nakonec přišli až na imunologii v Brně, kde dělají velice podrobné imunologické vyšetření, protože ani v Plzni a ani v Praze nepřišli u nás na nic závažnějšího a jako každému nasadili prednison. V žádném případě, takovou poruchu imunity, jakou mám např. já, nespraví 1/2 a nebo 1 tableta prednisonu. Bohužel je to hodně skrytá příčina, na kterou se jen tak nepříjde a může třeba ohrožovat i život, takže pokud se Vám nedaří mít mimčo ani po opakovaných IVF a letech strávených chozením po doktorech, určitě to chce jít víc do hloubky, ono nic není bez příčiny, jenom je škoda, že u nás to hledání trvalo 13 let a mohlo se s tím už dělat něco dřív.

christla
25. čer 2008

Zlobidlo, určitě ti napíšu, jak to probíhalo!!!

nela08
25. čer 2008

bigrendy, tolik bych Ti to přála!!! Vypadá to velmi nadějně. Držím pěstičky a dej vědět, jo. Zkusila si TT?
Moje protilátky bohužel zase vyhrávají, dnes hcg bylo jen 187, špiním a tak znovu v pátek na krev a pak mi prášky vysadí a nechají mě potratit. Tak doufám, že když budu Prednison brát předotěhotnění, že to konečně dopadne lépe.

beruskony
autor
25. čer 2008

Nel, drzim palecky at to dobre dopadne!

Ja mam taky strach z toho, ze kdyz mi Dr. nasadi Prednison az pri stimulaci na IVF ze je to moc pozde. Sama se to ale bojim jen tak naordinovat.

Bigrendy, to je supr ze se to tak lepsi. Kdy pujdete znovu do toho 🙂?

Ahoj Madlo vitam te mizi nama, jakou beres davku Prednisonu? A co mate vsechno za sebou?

Ahoj Roniko take te tu vitam, co specialniho ti v Brne delali za vysetreni a co vam nasli? Urcite to bude zajimat nas vsechny, abychom si pripadne toto vysetreni mohli take udelat. Pomohlo vam to?

beruskony
autor
25. čer 2008

Holky mam takovy dotaz, stalo se vam nekdy, ze jste po pomilovani jakoby spinili, mely trosku krve. Nevim jestli je to nejaky zanet, nebo ovulace. Dnes me poboliva brisko a vajecniky a jeste rano jsme mela trosku spineni ☹ . V pondeli mam jit na kontrolu jestli uz cysta zmizela nebo ne.

bigrendy
25. čer 2008

Ahoj holky tak pořád nic. bolí mě pěkně podbříšek. rozhodla jsem se že ráno koupím test a uvidím co tam najdu. mám děsný strach. už mě to věčné čekání nebaví.

nela08
26. čer 2008

Tak bigrendy, jak?
Moc na tebe myslím.

Berusko, po milování jsem nikdy nespinila, ale při ovulaci ano, to je možné, taky u ovulace často bolí břicho. Držím palečky na pondělní kontrolu - ať tam ta cysta už není.

Roninko, moc by mě zajímalo, na co u Vás nakonec přišli, je to zvláštní, že to ani v Plzni neobjevili. Jestli tedy nám chceš o tom napsat něco podrobnějšího, budem rády.

Madlo, a kolik ho bereš? Jdeš pak na kontrolní odběr? Co Ti řekli, jaká naděje na zvládnutí těch protilátek?

bigrendy
26. čer 2008

Ahoj holky na testu nic. dnes 43dc teplota 37 tak nevím.

roninka
26. čer 2008

Předem Vás všechny zdravím, podrobnosti napíšu jenom jak budu mít podrobné výsledky, tj. za 14 dní a konzultaci s dr. Zatím mám zjištěnou alergii na lepek a spoustu dalších, tj. z asi 10 hlavních zjišťovaných hodnot mám pozitivních 9 a autoimunitní onemocnění proti vlastním orgánům (teď jsem byla na dalších podrobnějších testech), tzn. že sama sebe nějakým způsobem ničím (bohužel jsem teď neměla čas mluvit s dr. o podrobnostech anejsem odborník, sama z toho nejsem momentálně chytrá, ale prý je to velice vážné onemocnění a pokud není hlídáno, může být i smrtelné). Skrytá alergie na lepek apod., popř. autoimunitní onemocnění může být příčinou dlouholeté nemožnosti donosit dítě - náš případ. Je akorát škoda, že jsem se musela ke všem informacím a vyšetřením dopídit sama a doktory na CRM ani nenapadlo aby nás někde poslali a že by mohla být příčina v této věci, jak už sem psala - nic není bez příčiny ani u lidí, kteří jsou vedení jako nevysvětlitelná neplodnost, prostě v něčem "zakopaný pes" být musí. Trochu mě mrzí, že to v centrech jede jak na běžícím pásu, všichni stejné vyšetření, stejná univerzální medikace apod., a že lidi nejsou braní jako individuální osobnosti ale spíš jako peněženka, která dá za to po čem touží vše ať to stojí kolik chce. Samozřejmně, že bych tuto variantu vyšetření nezvažovala třeba po 1 roce zkoušení o potomka, ale třeba po 5 letech si myslím, že už není na co čekat a chce to zkusit i tuto variantu, která může být skrytá.
Takže na závěr: pokud se pokoušíte o mimčo už víc let a nemáte zjištěnou jinou příčinu, která těhotenství znemožnňuje, ať se doktoři zkusí zabývat i touto možností že to může být autoimunitní onemocnění, ale z mojí zkušenosti vím, že jsem vetšinu kroků na jiná vyšetření než nabízí si musela vždycky zajistit sama po dlouhém pátrání. A věřte, že třeba tady k této variantě jsem se dostala jen náhodou, protože jak chcete hledat něco o čem jste v životě neslyšeli, protože se o tom moc nemluví.

dada3
26. čer 2008

Roninko, prosím ťa, kde si bola v Brne na imunologickom vyšetrení? Ďakujem za odpoveď.

roninka
26. čer 2008

U mudr. Láníkové, velice hodná paní doktorka, a je vidět, že dobře rozuní této problematice.

roninka
26. čer 2008

Můžu vědět jak dlouho se o mimčo pokoušíš?

roninka
26. čer 2008

Napiš mi do interní pošty. dík

kata29
13. zář 2008

Dobre vikendove rano.
Taky mam problem s udrzenim embryjka,ale na imuno nas teprve ted poslou.

Chci se zeptat,jestli jste myvaly casto zanety, chlamydie, virova onemocneni apod? z neceho to preci musi vzniknout! hnus 😠
Taky by me zajimalo,jestli to muze zpusobit i podvedomi. Od IVF resim,ze z nejakeho duvodu se k sobe s manzou nehodime,ze mozna nemame byt spolu a uz vubec nemame mit dite...

no je to veda

moni.moni
24. říj 2008

Ahojky,tak si tady čtu ty vaše příspěvky a nedá mi to se přidat.
Jsem pátý den po ivf a prednison beru od odebrání vajíček a k tomu ještě utrogestan.
Čekám 14 dní abych si mohla udělat test a jsem nervozní jak to dopadne.

adrusenkaaa
18. bře 2016

@roninka ahoj prosim te muzu se zeptat u koho v Brne jste si nechali udelat reprodukcni imunologii?