Protilátky proti komplexu PT/PS IgM pozitivní

bibianca
30. dub 2014

Zdravím, omlouvám se, že otvírám další diskusi, ale nikde jsem nenašla co to vlastně IgM znamená a jaké jsou hodnoty "normální". Právě mám před sebou zprávu z hematologie, kde čtu, že právě tohle může způsobovat potraty v 1 trimestru gravidity.

mysonek
30. dub 2014

IgM je jeden druh protilátek (ještě jsou IgG, IgA, IgD a IgE). Je to ale celý složitý. Protilátky je jeden ze způsobů jak se zbavit infekce. U akutní infekce vznikají nejprve IgM proti určitému "bacilu" (ty později vymizí) a posléze IgG, které v těle přetrvávají dlouhodobě, někdy i trvale a umožňují rychlejší reakci na tu samou infekci, případně doživotní imunitu (u některých nemocí jako např. spalničky, zarděnky...). U některých lidí se ale tvoří protilátky proti součástem vlastních buněk, což je špatně a může (ale nemusí) to způsobovat obtíže. Tyto protilátky mohou ve kterékoli třídě, nejčastěji IgM a IgG. Ty tvoje protilátky mohou být pozitivní u tzv. antifosfolipidového syndromu, který způsobuje "vyšší srážlivost" krve. Na diagnosu syndromu nestačí jen pozitivní protilátky, ale musí být v předchorobí údaj o trombose nebo o více potratech v 1 trimestru nebo alespon jednom potratu v 2. trimestru. Pokud tato kriteria splňuješ tak bude třeba nějaká léčba buď na hematologii nebo reprodukční imunologii (pokud se snažíš otěhotnět) Zřejmě bude nutná aplikace injekcí proti srážení krve alespoň v době gravidity. Normální hodnoty záleží na laboratoři a metodě jakou použily.

bibianca
autor
1. kvě 2014

@mysonek Moc moc děkuji za upřesnění. Už jsem 2 x potratila, tak... snad se podaří příště až do konce. Fraxiparine injekce už mám doma a asi budu užívat i Anopyrin... uvidíme. V úterý jdu ještě do prenatálního centra. Třeba mi tam řeknou víc.