Protilátky proti trofoblastu nebo proti spermiím

jana.cb
26. bře 2008

Ahojky holky zalozila jsem tohle tema protoze jsem tu nasla jen nejake podobne ale o trofoblastu zadne. Chtela jsem se zeptat zda tu mate nejaka zkusenost s timhle probleme, co vam bylo nasazeno, jak dlouho jste se lecily a zda se podarilo otehotnet. Me vcera prisly vysledky z Podoli a mam je mirne zvysene a tak beru Predniston 1 tbl denne, sexovat po dobu 2 mesicu s kondomem a pak kontrola po 2 az 3 mesicich zase v Podolí 😉 mame za sebou 2x IUI a otehotnela jsem ale telo embrijko vypudilo jako vetrelce 😒 Tak diky za vase prispevky.

jana.cb
autor
27. bře 2008

😉

jana.cb
autor
27. bře 2008

nerikejte ze tu zadna nejste ☹ 😀

pavlinka3
27. bře 2008

ahoj jano - já měla problém s protilátkama proti spermiím - brala jsem Prednison jako ty a samo sebou milování s kondomem - povedla se 3.IUI - hlavně nepropadej panice, doktoři vědí, co dělají a určo to půjde znova a udrží se.... 😉

barag
27. bře 2008

neboj Jani, on se sem někdo nakoukne, kdo tu měl stejný problém, v tématu další potrat, co dál, zrovna taková holčina byla, kuknu tam a pošlu ti odkaz

jana.cb
autor
27. bře 2008

Pavlí fakt?Jééé no ty jo to je super!To moc gratuluju ....ja co jsem kde cetla tak uspesnost to ma no i kdyz tady u nas v Caru tomu moc nedavaji a predniston mi Dr Madar taky nasadil po dobu 2 mesicu pak na kontrolu a pak s euvidi co a jak dal zda uz to bude dobre ..a jela jsi tam pak na kontrolu jeste jak pisou?IUI taky planuju hnedka po 2 mesicich az to bude ok no ....kazdopadne dikes za info Pavlí?zdravim baragíííí 😉

jana.cb
autor
27. bře 2008

nu cim vic lidi tady nakoukne a prda svuj nazor tak tim lip 😉
Pavli hele a kdyz jste sli na tu dalsi kontrolu po 2 mesicich bo kdy tak musel zase manza davat spermio nebo stacilo jen ty krev? 😉

jana.cb
autor
27. bře 2008

😲

dckami
27. bře 2008

Já mám také zjištěné protilátky proti spermiím, užívala jsem Prednison. V úterý jdu na kontrolu, takže asi znovana krev, zda se to od února zlepšilo. také sexujeme s kondomem. Jsem po 2 IUI a po laparce, tak uvidíme, co dál. 😉

jana.cb
autor
27. bře 2008

tak to drzim mooooooc palecky dckamí 😉 a jak dlouho jsi ho brala taky 2 az 3 mesice?No bylo by prima kdyby brali znova jenom krev 😉 no my ted taky zaciname sexovat s kondomem 😎 😖 nojo ale co nadelame kdyz je to treba ....hje at vam to pak hned vyjde ty jo 😉

dckami
27. bře 2008

Já jsem ho brala od února do půlky března 1/2 tbl., potom jsem dobrala krabičkua vola jsem dr. , zda si mámpřijít prodalší aříkal že ne, že uděláme znovu krevní testy a uvidíme, zda se to zlepšilo. Jenom říkal, že stále kondom máme používat, tak nevím. Vzhledem k tomu, že jsem byla 17.3. na laparce a v neděli jsem to dostala, máme absťák 😖 .
Teď jdu na utz 1.4. tak se zeptám, jak dál.... 😉

jana.cb
autor
27. bře 2008

jasanka rozumim 😉 ja tam ted volala a jdeme 2.6 na kontrolu po 2 mesicich a sestricka mi nepotvrdila ani nevyvratla zdak tomu bude potreba zase manzovo sperma i kdyz on ma vse ok py ho mam vzit s sebou a Dr rozhodne na miste zd abude stacit jen ma krev nebo i jeho sperma bo co vlastne 😉 no kazdopadne dej vedit jak jste dopady kočko 😉 hele hlavne ze je laparka ok a tohle se tema kortikoidama srovna a uvidis mimis bude co nevidet 😉 to se urcte zeptej a kdyby neco novyho tak sem s tim 😉

dckami
27. bře 2008

ok, ozvu se příští týden. 😉

jana.cb
autor
27. bře 2008

super dekuju moc 😉 to budes moc hodnááá .....

roninka
27. bře 2008

Patrim take mezi Vas, mam protilatky snad proti vsemu. Lecba 1 tbl Prednisonu nepomohla ani po dvou letech. Pripada mi, ze v Podoli leci vsechny stejne, protoze jsem to zacala vice sledovat.At maji hladinu protilatek vyssi nebo nizsi, kazdy ma 1/2 nebo 1 celou tabletu Prednisonu + kondom. styk. Zacala jsem patrat po jinych moznostech,protoze se mi to nepozdavalo a myslim, ze se podarilo. Nasla jsem imunolozku p. Janikovou, ktera nas ma momentalne ve sve peci a je to uplne o necem jinem. Nemam proti Podoli nic, ale jde to tam hodne jako na bezicim pasu. Existuji i jine radikalnejsi moznosti lecby, ne jenom Prednison. Davam do toho po 13 letech neuspechu velkou nadeji, ze se nam konecne zadari, protoze se vyleci pricina.

jana.cb
autor
27. bře 2008

ty jo Roninko fakt?Jako je fakt ze tam maji nasup lidi to jo a kazdymu asi davaji ten Predniston + nesex ale vetsine lidi to taky pomohlo co jsem kde cetla tak tomu taky verim no ☹( me tady vcera Dr vc Caru rikal ze obchazeji imuno a nabizi ivf a rovnou davaji ten predniston po transferu no protoze imuno prej zjisti spoutu veci ale spousty jich nevi Dr vubec jak lecit takze vlastne na cloveku pak pokusuji a tim dotycny ztraci cas no nevim mozna na to neco je ...tak to moc preji aby se vam co nejdrive zadarilo kocko 😉 nasadila jsi mi minimalne brouka do hlavy 😒 ale dokud nebudu po kontrole toho 2.6 tak nemuzu rikat nic no ..kdyz se to zlepsi tak jedine dobre a kdyz ne tak nevim .-((

roninka
27. bře 2008

Uz o metodach lecby neplodnosti vim svoje, prosla jsem snad vsim moznym i nemoznym. Znam spis vic lidi, kterym pomohla az lecba jinyma lekama nez je Prednison. Bohuzel na CRM se vetsinou vysetruji jen zakladni parametry imunologie.

jana.cb
autor
27. bře 2008

No ja nevim tomu ja zas tak nerozumim takze kazdopadne zkusim to co mi rekli v Podoli a pokud se to nezlepsi tak to budu resit dal ted asi v mem pripade nema cenu neco resit dal 😉 ale urcite na tom neco bude to jo 😉 zase kazda jsme jina akazda mame jiny problem a jinou reakci tela a jiny protilatky a tak takze co nepouze jedne muze pomoct druhe se stejnym problemem no a dokud to nezkusim tak nemuzu soudit 😎

roninka
27. bře 2008

Ja vim, ze kazdy je jiny. Jenom po tom vsem co jsme uz zkusili, jsem spise pesimista. ☹ Ty jsi asi na zacatku a zkousis teprve kratce, takze je to jine. Ja jenom vidim, jak nam utika cas.

jana.cb
autor
28. bře 2008

no ten cas me prave taky na tom stve ze dva mesice zkousis neco co vubec nemusi taky zabrat 😒 ale vetsine to pomohlo tak snad doufam ze i nam navic ja otehotnim ale pak to moje telo vypudi jako vetrelce coz je ma mirna alergie na trofoblast takze pokud by se to zlepsilo tak zkusime IUI posledni a kdyz se to nezlepsi tak IVF a tady u nej nasazuji automatciky predni¨ston do 3 mesice no a dari se s nim IVFka takze riknu pak uz i to 😉 neztracej optimismum jednou se to vyresi neboj a zadari se musis tomu verit a byt v pohode a ne byt totalne pesimistycky clovek ona taky psÿchika hraje velkou roli

jana.cb
autor
29. bře 2008

Kuk 🙂

roninka
30. bře 2008

Jani, dam vedet jak budumit nova vysetreni a novou medikaci, aby jste vedeli, ze neni jenom lecba prednisonem, ale ze existuji i dalsi moznosti a lidi, kteri to potrebuji o nich vedeli, bohuzel ted neznam presne nazvy tech leku ktere budu mit, zatim mi to mudr. rikala jen ustne, presne se uvidi po rozborech.

jana.cb
autor
30. bře 2008

No bylo by prima kdyby existovalo neco krome Prednisonu co taky ucine zabora a neni takovej driák 😖 😒 Díkes moc Roní 😉 ono jak tu ruzne ctu tak se pouziva fakt na vsechno a kdyby to slo tak ho davaji asi i na blbou chripku ☹ no uz se tesim!

dckami
2. dub 2008

Ahoj, koukám, že námto tady nějak umírá ☹
Včera jsem byla v CARu na utz, mám folík a v pondělí jedeme na 3.IUI ( 1. po laparce). Zároveň mi veznou krev,aby se zjistilo, zda mám stále protilátky proti spermiím. 😕 Doufám, že ty mršky zmizely, abychom se mohli snažit i sami. 😉

janina76
2. dub 2008

Ahoj holky, vstupuju do vaší diskuse, protože mě čeká imunologické vyšetření. Měla jsem 2xzamlklé těhu (to jsem otěhotněla spontánně když jsem byla nemocná), potom už se to nepodařilo. 2xneúspěšné IUI a teď po IVF. hCG mám pozitivní, ale roste pomalu, takže mě asi čeká čištění. Chtěla bych se objednat do Plzně. Nemáte některá zkušenost s tímto vyšetřením, výsledky a léčbou. Děkuju a pěkný den všem snažilkám.
Roninko, je dobře žes našla tu pravou lékařku, já mám namířeno k doc. Gallové

jana.cb
autor
2. dub 2008

Tak to budu moc drzet palecky dckami 😉 ted uz to musi vyjit!!!!ja uz zobu Predniston a zacatkem cervna jedene na kontrolu do Podoli zda se to zlepsilo ci ne 😒 chtelo by to abychom jako dalsi zensky vyzraly nad tim imunem 🙂 a aby se ledy prolomily 😉

jana.cb
autor
2. dub 2008

Janino zdravim te tu ,.....s Plzni zkusenost nemam tak bohuzel neporadim ale s Podolim jo ..no ono vetsinou se na vsechno nasazuje Predniston ale v ruznch davkach dle toho jaky to mas moc zvyseny a pak chodis na kontroly po 2 mesicih ..sexujes jenom s kondomem a pak by se to melo povest prelecit 😉

jana.cb
autor
2. dub 2008

jinak vysetreni probiha ze ty das krev a manza spermio a pak cekate mesic na vysledky a dle toh ose pak ridi lecba ale ja jsem zcatecnik v brani Prednistonu takze ti asi moc neporadim

jana.cb
autor
2. dub 2008

taky sbiram zkusenosti spis ...

roninka
2. dub 2008

Vsecky zdravim, v Plzni u dr. Gallove sme byli taky po tretim neuspesnem IVF, je to prijemna pani, bohuzel nam vsak nic nevyslo ani po navsteve u ni. Je chyba, ze kazdy doktor si "hrabe na vlastnim pisecku" a nespolupracujou mezi sebou tak, aby sladili odlisne lecby s diagnozou. Predepsala mi opet 1/2 Prednisonu. Ted uz vim, ze u nas je to k nicemu, je nutna radikalni lecba. Dnes sme byli v Brne na odbery, tak jsem zvedava jak dopadnou, za 3 tydny mam vysledky a pak uz snad neco konecne zabere, ale u nas je to komplikovane, jak uz sem psala. Mam tech problemu vic, ktere se michaji dohromady a pro embryjka je to spatne, protoze staci jeden z techto problemu, a ne jeste k tomu takova nestastna kombinace jako ta moje. Jsem tezky astmatik, coz souvisi s imunologii, tzn. nemam dobre okyslicenou krev a to je spatne, embria se udusi, navic trombofilii resenou injekcne, jedno horsi nez druhe, ale vzdat to zatim nechci, i kdyz je to slozite. Musi se vsechno skloubit tak, aby pri dalsim IVF bylo vse OK, jinak, jak mi rikali, to nema ani cenu zkouset.

jana.cb
autor
2. dub 2008

Roní to me mrzi tohle ale nezoufej uvidis ono to vyjde!!!ono to snazeni je hrozny pro kazdou asi z nas bez ohledu kdo je jak daleko nebo jaky ma problemy 😢 chjo to je prace ...moc bych ti to prala po tom vsem co mate uz za sebou!