Protilátky proti trofoblastu nebo proti spermiím

jana.cb
26. bře 2008

Ahojky holky zalozila jsem tohle tema protoze jsem tu nasla jen nejake podobne ale o trofoblastu zadne. Chtela jsem se zeptat zda tu mate nejaka zkusenost s timhle probleme, co vam bylo nasazeno, jak dlouho jste se lecily a zda se podarilo otehotnet. Me vcera prisly vysledky z Podoli a mam je mirne zvysene a tak beru Predniston 1 tbl denne, sexovat po dobu 2 mesicu s kondomem a pak kontrola po 2 az 3 mesicich zase v Podolí 😉 mame za sebou 2x IUI a otehotnela jsem ale telo embrijko vypudilo jako vetrelce 😒 Tak diky za vase prispevky.

janina76
3. dub 2008

Roni, podle toho, co všichni říají, tak má plzeň nejpodrobnější vyš., tak to chci zkusit tam. Možná každá z nás má víc problémů a ani to netuší, ale aspoň u tebe se už téměř ví a můžou se vrhnout na léčbu.
Já při IVF jsem měla Prednison, ale malé dávky, je to u nás v centru "zlatý standard", no a po transferu se to chytlo, ale už se to nevyvíjí, jak má.
Holky ještě jedna věc, když jsem si četla o habituálním potrácení na netu, tam doporučovali Wobenzym. Nebyla to reklama na něj, ale děla se nějaká studie a právě to bylo zamířeno na problematiku imunologie a měli hodně dobré výsledky. Takže až pojedu do Plzně na všechno se chci zeptat a potom vám napíšu. Krásný den 🙂

jana.cb
autor
3. dub 2008

No Plzen sice dela taky hodne podrobnejsi ale jediny Podoli dela neco navic co se tyce ty bunecny imunity a to nedela ani Plzen protoze mi to primo sam Madar rikal kdyz jsem se ho ptala kdo to co delaji oni tady v Cr vsechno dela a on ze oni a Plnez a ze narodzil od Plzne delaji i tohle nevim presne co to bylo to bych kecala ale bylo to neco z protilatek a budency imunity a to Plnez nedela pry ...tak nevim ono asi co Dr to nazor a to taky ruzna lecba ..nam jestli pomuzou tak budu jedine rada a kdyz ne tak to budu resit dal ale uvidim az za dva mesice zda se me mirne zvysene protilatky proti trofoblastu vylecili bo ne 😒

evenika
3. dub 2008

Janinko,tak já koukám,že to řešíte tady.No já jedu příští týden na imuno do Plzně,chtěla jsem spíš do Prahy,ale tam by nás vzali nejdřív v červnu.Jinak Špička řikal,že každej ma výsledky trochu jiný.Jak Plzeň tak Praha,ale ve finále se to všechno stejně léčí Prednisonem,tak jestli by nebylo dobrý ho rovnou nasadit aniž bych musela na vyšetření,ale to já tam prostě chci.

jana.cb
autor
3. dub 2008

no presne to me taky napadlo hele a pri ivf se tady v cb dava automaticky prej takze jako taky jsem jeste vcera resila na co 2 mesice cekam no ale zase u nas to slo normalka jen byl tenhle problem takze asi stejne 3 mesice bych cekala a lecila se tak jako tak rozdil je jen v ivf nic vic ze o nej budu usetrena ....no jasny s tim bych slouhlasila Eveninko s tema vysledkama protoze fakt se na vse dava Prednoson a tak si o nej rekni amas to ne?No jako jasny Plzen te vezme driv ale pak tam musis min 3x na kontrolu opet s manzou takzemin 3x cesta do plzne a zpet kdezdo v Podoli staci jen jednou oba dva a pak uz jen ty takze jako ono se to musi videt ze svech stranek pro a proti 😉

dckami
3. dub 2008

holky,
pomoooooc, já se z těch nemocí taky nevyhrabu 😢 😢 😢 😢 😢 . Před polednem mi volala moje dr. Černá - gynekoložka, ke které jsem měl dneska jít na kontrolu po laparce. Přišly jí výsledky z nemonice a při laparce mi odebírali z břicha nějakou tekutinu, která se posílala na rozbor. Ten dopadl hrozně, našli tam chlamydie 😠 . Takže jsem jela z práce k ní do Boletic, beru antibiotika na 20 dní. I manža musí jít na urologii na vyšetření. Takže jsem hned volala do Pronatalu, že mám na pondělí domluvenou inseminaci a teď do toho mám tohle. Můj dr. Těšina tam není,je neomcý, tak jsem mluvila s primářem, toho zajímalo jaká beru antibiotika. Prý to není takový problém, máme normálně přijet a IUI mi udělají.
Jsem z toho hotová, proč zrovna já musím mít sand všechno: porucha štítné žlázy, protilátky proti spermiím, teď ještě chlamydie 😢 😢 😢

jana.cb
autor
3. dub 2008

Jejdá dckamí to me mocmrzi tohle ☹(() panejo ....ale to se preleci antibiotiky a bude to zas ok dle me to taky nema vliv na IUI 😉 jen dalsi prasky mno ....ono mam za to ze ty chlamidie jsou sexualne prenosna choroba ne,kdyz jeden z partneru je sexualne aktivnejsi a pak to prenese na tu jednu ktera se s tim musi lecit a oan pak taky ...mel to kamarad prd 2 rokama ..pul roku chodil s holkou ta pak mela nejaky gynekologicky problemy pak se rozesli protoze to nebylo k tomu a ona mu za mesic zavolala ze musi obvolat vsehny kluky s kterejma spala protoze i oni musi jit na preleceni a stanoveni zda to taky nemaji nebo kdo je nakazeny a kdo nosic a to vypravel jak to i probiha na urologii ..to mu tam do pytlika strci neco s necim jako vrtulkou na konci a zasturaji a to pry boli docela dost a pak se to posila na kultivaci a ta zyden vi vysledky a prelecuje se to takze to neni nic hroznyho a docela bezna vec dneska kdyz ma nekdo vic partneru nebo zahyba jako ta Lucka jemu zahybala no a on ani netusilaz ejich mela vic ja vim to asi neni nic pozitivniho co jsem tu napsala ale jako tim jsem jen chtela rict zeto nic neni a da se to normalka lecit jen dasi prasky navic a masticka myslim ze Lucka mela ....ale oba dva ..neves hlavu Dc kami tedka si projdes tim vsim a pak z vas ceka jen to krasny neboj ale i to muze byt problem proc se nedari taky jsem to v nejaky diskuzi cetla 😉 takze se fakt neboj a bud v klidu ....jste zdravi?jste tak to je zaklad atohle kolem jsou banality!!!a tak to taky ber a nenervuj se ...co maj pak rikal lidi kterej vezmou treba delohu a vajecniky hm? ty by meli zoufat ale ty ne kocko 😉 hlavu vzhuru ....

jana.cb
autor
3. dub 2008

vyhrabes se z toho ale musis postupne a ono to pujde uvidis sama 😉 jen se to nesmi hrotit a chvata a vsechno v klidku i psychika hraje svou roli 😉

jana.cb
autor
3. dub 2008

holky mam dotaz ...zase jsem premyslela takze priklad:kdyz mi zjistili protilatky na trofoblast a beru na to Prednoson a za dva mesice kontrola v Podoli a pak mesic cekat tak kdybych si uz na cerven objednala IUI nez ohledu na vysledky co by to zmenilo v praxi?Logicky pokud ted ty protilatky mam tak za dva mesice by to melo byt uz ok a muzu si klidne dat inseminaci nebo prirozene a kdybych chtela ivf tak mi prednoson daji automaticky takze tohle by nezmenilo vlastne vubec nic ...takze jediny co je dulezity je dodrzet ty dva mesice kontrola a pak klidne IUI ci IVF ne?Uvazuju spravne???a pak dalsi vec co kdyz tam ty protilatky budu mit porad jaky je pak dal reseni?zvysovani davek kortikoidu bo jak?jako jde mi o to zda ma tedy cenu cekat 3 mesice pak mesic na vysledky kdyz jako muze tahle situace nastat no ..co si o otm myslite???

dckami
3. dub 2008

Jani, já mám pozitnívní protilátky proti spermiím také, od února jsem brala Prednison. teď v pondělí jedeme na IUI na naberou mi krev, zda se to zlepšilo. Prednison jsem brala 1 balení po 1/2 tbl.denně a další jsem už nedostala, že to testneme, zda se to zlepšilo, abch to do sebe neládovala zbytečně. Tkaže teď máme chráněný styk, než budou výsledky z krve. 😉

jana.cb
autor
4. dub 2008

hele kocko a to staci jen tobe nabrat krev to uz neni potreba manzela tam???tak to jako nemusim do POdoli ale muzu tady v Cb protoze zakladni imuno tu taky delaj rikala to moje gynekolozka kdyz z manelovo strany je vse ok a ty jdes jen na krev na kontrolu ty jo to by bylo super jezis ty jsi zlaticko hnedka to vyzjistim :o))))) jak to je ...bychom nemuseli do prahy 😉 ja beru 1 tbl kazdy rano a mela bych do kontroly a pak by se videlo zda pokracovat ci ne ....no jako tak to je super pristup tvyho Dr to jako klobouk dolu me rekli brat to 3 mesice no magori ja jim dam 3 mesice jdu volat a zjistovat 😠 😀 fakt jses zlaticko D¨c kamíííííííí 😲 jo jo sexovat skondomem zustava to vim s ti taky pocitam to jo do vysledku nebo do IUI ..takze si ji v pohode naplanuju na cerven IUI 😵

jana.cb
autor
4. dub 2008

holky ja mam novou zpravu my jsme oba dva v poradku ..dneska jsem byla v Caru a volal i do Podoli Dr a nemam zadny protilatky na spermie ani trofoblast pouze mam mirne zvysenou BI coz ma prej kazdej druhej nebo kdokoliv stimuloval pri IUI nebo bral antibiotika takze vicemene jsme odhalili v sem je u nas problem a to ve me a to z hlediska dodrzovani klidu po IUI.Po prvni IUI kdyz jsem otehotnela jsem po celou dobu chodila jako driv s manzou do sauny ob den, plavat, na kolo a brusle, doma piglovala byt luxovala vesele pradlo apod. no a pri druhe jsem to sice omezila ale prozmenu jsem sla na preockovani meningokokem i kdyz se me 3x ptali zda jsem tehotna a ja rekla ne protze v te dobe jsem na testu nasla jen dve slabe // takze kdyz se vezme moje mirne zvysena BI+//+aktivia ktera byt nemela+preockovani tak to nemohlo pry dpapdnout jinak ani napodruhe tudiz jsem jeste dostala malem kopr a tedka si to vycitam ze jsem mohla byt treba uz tehule .-(( a takhle sjem to posrala takze v cervnu jdeme na IUI po ni musim mit 100 klid a nic nedelat a zadny ockovani hlavne jinak Prednisom na srovnani BI do normalu mam brat porad az do kontroly v POdoli coz je 2.6 ale bez ohledu na vysledky mame jit do IUI protoze u nas zvysena BI nema vliv na poceti mimca super ne? 😢

jana.cb
autor
4. dub 2008

chjo jsem takova picka a krava debilni ..ja tomu moc neprikladala vahu neresila to no a posrala to tim nejsps ale je to jedna z moznosti neda se to rict 100% ale kdyz jinak mame vse ok a po IUI vzdy otehotnim tak jako tohle se jevi jako jedna z moznych a nejpravdepodobnych pricin .-(((
fakt co dr to nazor a pak se v tom vyznej.-((

jana.cb
autor
6. dub 2008

🙂 kuk

dckami
6. dub 2008

Jani, nevěš hlavu 😒 , hlavní je to, že jsi v pořádku a v červnu máš velkou naději, že se to povede. 😅
Já jedu zítra do Pronatalu na 3.IUI, i když si myslím, že je už pozdě. Mám takový divný pocit, že jsem ovulku měla už včera 😕

jana.cb
autor
7. dub 2008

no moc tomu neverim uz po tom vsem 😒 ale uvidime dckamíku 😖 at uz je cerven ...no tak to budu drzet palecky at vam vyjde!!!!a uz musi!!tedka jo ...a dej pak vedit jasanka?a bud v klidu a nenervuj se 😉 a tebe pred IUi stimuluji nebo to mas bez stimulace?

jana.cb
autor
7. dub 2008

🙂kuk

dckami
7. dub 2008

ahoj kočky,
tak to mám za sebou, udělali mi 3.IUI - bez stimulace. Primář mě ujistil, že chlamydie jsou zcela běžné, že to má každá 2 ženská,ale vzhledem k tomu,že se to nijak moc neprojevuje, o tom většina ani neví. Ani při preventivní prohlídce na gyndě se nezjišťují, pouze na vyžádní pacientky a zaplatí si to. Takže mám normálně pokračovat v antibiotikách, prý to nevadí, pokud se to zjistí u těhulí, musí se také přeléčit. Tak mám být v klidu. Prý je lepší, že se to vyléčí teď, než v těhu, což má pravdu. Jsem z toho všeho sama zmatená, ale doufám, že alespoň lékaři v Pronatalu vědí, co dělají....
Jo, ještě mi nabrali krev na kontrolu protilátek proti spermiím, výsledky budou za týden. 🙂

jana.cb
autor
7. dub 2008

no vidis dckamíku budes zobat antibiotika a pak se zadari vse jak ma 😉 neboj se vlka nic to je dobra zpravicka tak koukej byt v klidu at se mimis zavrtava jasny? 😉 no uz se to tu pekne rysuje jen tak dal a at jsme tu samy tehule 😉 ale to je sila ze to nezjistuji kdyz je to tam bezny tohle 😠 ja bych to zavedla automaticky a povine 😠

dckami
15. dub 2008

ahojky,
ráno jsem volala do Pronatalu na výsledky krve - mám negativní protilátky proti spermiím 🙂 Hurááááááá

jana.cb
autor
4. kvě 2008

to moc gratuluji dckamí jééé no vidis to je paradicka .o)) a co IUI vysla vam? 😉 hele a prosimte tykontrolni testy delali jen tobe nebo k tomu potrebuji zase manzela ajeho spermie??Dikes moc 😉

chrobacek
13. led 2010

Holky dotaz 🙂 doktor mi řekl, že Prednison ty protilátky nevyléčí jen při ivf potlačí ... není to blbost ? to co jsem tu četla bylo, že po 3 měsích Prednisonu + kond. styku se protilátky vyléčily ne? díky

chrobacek
13. led 2010

MUDr.Řežábek

Můj dojem z praxe je ten, že až na výjimky je imunologické vyšetření pro otěhotnění velmi málo přínosné a Prednison obdobně.

sedmitecka
13. led 2010

chrobacek, asi te zklamu, ale myslím, že protilátky ti nic nevyléčí, můžeš je jen léky utlumit...pokus si je tělo vyrábí, nic s tím neiděláš, je to porucha imunity....já tvořím protilátky proti štítné žláze, takže jsme fakt zvědavá, jestli mi neobjeví teď v CAR ještě nějaké další, chjoooo ☹

chrobacek
13. led 2010

ahoj semitečko, no právě jsem myslela, že se vyléčí .. alespon na nějakou dobu resp. .... já ted beru Prednison 5mg od konce prosince a ET by měl být v půlce března tak snad mi to pomůže ne?

sedmitecka
13. led 2010

to určitě jo, ale pak se časem asi zase vytvoří...aSPOŇ MYSLÍM, ALE TŘEBA NEEEE.....zeptej se doktorů, jak to funguje, ale ten Prednison je určitě na čas zlikviduje, aspoň než otěhulíš 😉

chrobacek
13. led 2010

jo tak to určitě.... po čase jsou zpět tak jak se tam vytvořily to je jasné 🙂

maku78
31. led 2011

Ahoj, take mi objevili v Podoli protilatky proti spermiim - mam Prednison 5mg na 2 mesice. Mate nejake zkusenosti s vedlejsimi ucinky - letak me dost vydesil. A sestra ma RS, takze s kortikoidy mame opravdu neblahe zkusenosti ☹

vysocanka
31. led 2011

@maku78 MAKU JA BRALA PREDNISON SKORO CTYRI MESICE PRAVE KVULI PROTILATKAM NA SPERMA.. MOC PEKNY TO BYLO JEDNAK SEM NABRALA ASI DEVET KILO, NEUSTALE SE MI CHTELO ZVRACET BYLO TO SILENE, ALE POMOHLO TO A MAM DOMA CHLAPECKA PO IVF DIKY LECBE PRAVE PREDNISONEM
ZKUS SI KOUPIT V LEKARNE RANISAN MELO BY TO SNIZOVAT PRAVE TY ZALUDECNI NEUROZY PO TAKOVYCHTO LECICH ME DOST POMOHL... KLIDNE PISNI DO IP