Pseudo ovulácia. Čo to znamená?

matken
7. dub 2010

Ahojte dievcata,

zakladam tuto temu, nakolko som frustrovana z doktorov a ich ,,liecby". Ak ste uz tuto temu preberali, ospravedlnujem sa. Na nete som nasla malo informacii a zvacsa sa spajaju s uzivanim antikoncepcie. Velmi ocenim skusenosti, rady ak niektora z vas ma podobny problem.
Cyklus mam velmi nepravidelny, ale podla merania bazalnej teploty a krcka hlienu, vzdy ovulacia dosla. Tento cyklus chodim na folikulmetriu a dnes som bola na kontrole 29. cyklu (podla merania mi nastala ovulacia 22.den cyklu), ale podla ultrazvuku ovu nenastala. Jeho vyjadrenie, asi mate pseudo ovulaciu a aj krvacanie menstruacne co mam je vraj pseudo menstracia. Este podotykam, ze vzdy od zvysenia BT mi na 14.den pride menzes. Ale co znamena ta pseudo ovulacia / menstruacia? Dakujem uz vopred 🙂

vecernice
7. dub 2010

ahoj matken. nevim jestli ti moc pomuzu, ale muj dr. leci jen dle bazalnich teplot - bifazicka krivka=ovulace. takze ja sdilim jeho nazor. pak podle poskakovani teplot jeste posoudi, jak to vypada s hormony. nemas nekde grafik BT?
a na 29DC tedy 7DPO by dle meho mel videt zlute telisko .... nevidel nic?
pseudomenstruaci chapu jako pojem tak, ze nedejde k ovulaci, neboli folik nepraskne, ale stejne z tela odchazi sliznice nebo neco podobneho .....