Rakovina vaječníků - informujte se, sledujte příznaky

dahska
11. lis 2013

Ahojky, chtěla bych se s podělit o svůj příběh. Mám PCOS, s manželem jsme se snažili o dítě několik let, prášky, inseminace IVF atd. a nic, pak jsem se v Modrém koníkovi od jedné dobré duše dověděla o drylingu vaječníků. Přečetla jsem si snad všechny dostupné články a příspěvky na internetu a pak při návštěvě svého gynekologa jsem se ho na dryling zeptala. Jeho odpověď byla,že tento zákrok v gyncentru neprovádějí, protože to není pro ně FINANČNĚ ZAJÍMAVÉ. No nic tak asi během 2-3 let jsem navštívila a oslovila 8 doktorů s tím, že bych tento zákrok chtěla podstoupit. Už jsem ztrácela naději. Při gynekologickém vyšetření mi v pravém vaječníku našel dermoidní cistu a že by bylo vhodné díky její velikosti ji vyjmout a s prosbou,že když teda mně už budou operovat,že by mi mohli provést ten dryling, a on že OK. Říkám si hurá konečně. A ono nic. Po laparo operaci mi bylo zděleno, máte povrch vaječníků nádorovité struktury, předáváme Vás vyššímu pracovišti onkologickégynekologie v Ostravě Porubě. Opět jsem si přečetla na internetu články o rakovině vaječníků, už nemůžu ani plakat,už namám co. Jsem sice úplně na začátku léčby a docela ještě nic nevím,a třeba je to i byzo, ale já nevím kdy je u mně brzy a kdy pozdě. Nikdy jsem neměla důvod se na rakovinu vaječníků informovat, protože jsem šla za svým snem MÍT DÍTĚ. Snad si můj příběh někdo přečte, nechci aby jste mně litovali, jen bych chtěla, abyste se o rakovině vaječníků informovali a sledovali příznaky, týká se to KAŽDÉ ŽENY, taky jsem si myslela, že MNĚ SE TO NETÝKÁ. Dnes už vím že týká. Je mi36 let nevím jestli mi bude 37. Díky za přečtení Dáša

pisisvori
11. lis 2013

@dahska moc držím palce ať léčba pomůže i když vím, že zrovna tahle diagnóza j eopravdu náročná.
A můžu se zeptat na ty příznaky u tebe. Vím, že nebezpečí je právě v tom , že jsou hodně nespecifické a hodně dlouho jako trávicí problémy, nespecifická bolest podbřišku. Je vůbec na to přijít dřív než se objeví dostatečně velký nádor na vaječníku viditelný UTZ?

blahova_andrea
11. lis 2013

@dahska přečetla jsem si tvůj článek a moc mě mrzí, co tě potkalo. nezbývá než ti přát, aby vše mělo co nejkratší průběh s co nejlepším výsledkem a aby jsi se i ty jednou dočkala miminka a toho být maminkou. nepotkalo tě nic lehkého, ale zároveň tě nepotkalo snad nic, co by nešlo zvládnout. přeji tobě i tvému manželovi hodně síly a štěstí 😉

dahska
autor
11. lis 2013

@pisisvori já jsem vlastně neměla žádné příznaky, protože jsem se tímto zématem nezabývala, až po přečtení článků jsem zjistila, že jsem ve velmi ryzykové skupině, že jsem nikdy nerodila, mám pcos, prošla jsem několika stimulacemi vaječníků před pokusy otěhotnět. Jediný příznak co jsem pozorovala byl časté pálení žáhy a v moči při předoperačním vyšetření více bílých krvinek. Moc děkuji 🙂

dadushe
11. lis 2013

@dahska Ach jo, co na to říct, je to hrůza ☹ Každopádně nádorovitá struktura podle mě ještě nemusí znamenat přímo rakovinu, ne? Nádorovité jsou podle mě prostě nějaké novotvary, ale jejich záměr se musí ještě vyšetřit, nebo to jsi už po histologii? Fandím, aby jsi to všechno zvládla, dneska už jsou doktoři kabrňáci🙂

janicka85
11. lis 2013

dahska ahoj, co když to bude jen cysta? máš to vyšetření již z histologie? Pokud chceš - napiš MUDr. do cenap@cenap.cz přes poradnu pro zdraví. Léčí úspěšně neplodnost, pokud to půjde, jistě Ti poradí, rozhodně do tebe nebude rvát zbytečně hormony 🙂
držím Ti palce 🙂

kocka5
12. lis 2013

Díky za tvůj příspěvek. Musí to být pro tebe šok. Hlavně se drž, kdoví možná to nebude takový děs.

Včera jsem našla nějaké stránky o tom tématu a myslím, že příznaky jsou tak obecné, že si troufnu říct, že už jsem to měla za život několikrát. Bohužel........ Neutápěj se v depresi a B O J U J.

nasekuratko
12. lis 2013

Taky mě zajímají příznaky a jakým vyšetřením se to dá zjistit?

nasekuratko
12. lis 2013

@dahska moc mě mrzí, co se ti stalo... co ti řekli doktoři? Jak můžeš bojovat? Co dělat pro uzdravení-zdravá strava apod.? Nepomohlo by? Nebo zelené vitamíny -chlorella, spirulina, popřípadě olej z černého kmínu apod.? Nezkoušelas něco z toho? nevzdávej to! Držím palce!

dahska
autor
12. lis 2013

@nasekuratko Všechno se dovím v pátek a pak 22.11. Zatím jen vím,že co půjde a pokud to půjde tak opetativně odstranit a pak chemoterapie. O příznacích so přečti na rakovina vaječníků,tam se všechno dozvíš. Pod tímto názvem je spoustu článků. Ty příznaky jsou tak různorodé že při pálení žáhy by se každá žena měla bát že má rakovinu.

memedik
12. lis 2013

ja na to že mam rakovinu vaječníkou som prišla náhodou mala som zápchu a nič už nezaberalo, šla som k lekárovi a skončila v nemocnici na podozrenie zauzlenia čriev ,pri všetkých vyšetreniach ma poslali aj na ženské,a tam to azistili prišla som o celú ľavú stranu vaječník aj vajcovod to bolo pred 3rokmi a teraz mám zatial pokoj som po liečbe a život ide ďalej inak teraz sa už vážne citim fajn pravidelné kontroli mam stále malú dušičku keď tam idem ale je to fajn,len treba veriť že to dobre dopadne pozitývne myslenie je dôležité

dahska
autor
12. lis 2013

Zjistili to až při operaci. Při laparo se tam koukají kamerkou a viděli to tam mají to i natočené pro další zhodnocení. Ve správě je psáno tumor ovaria předána na vyšší pracoviště do OV-Poruby

dahska
autor
16. lis 2013

@memedik moc ti děkuji za tvůj příspěvek, dodává mi to sílu v boji s nemocí. Když jsem se dověděla že mám rakovinu ztratila jsem smysl života, dneska už je to lepší a dělám běžné věci jako dřív. 🙂 Snad to bude i můj případ že se mi podaří tento boj vyhrát. Přeji ti, ať se ti rakovina vyhne velkým obloukem a už se nikdy nevrátí.

zelva
16. lis 2013

@dahska Přeji hodně moc sil a moc moc přeji ať léčba dopadne dobře!!!!Člověk neví dne ani hodiny..V jednu chvíli může být šťastný a vzápětí ho život srazí na kolena..☹ A může se to stát komukoliv z nás..Zde je asi hodně na místě, aby se člověk co nejrychleji sebral a bojoval!!!A určitě ten boj vyhraješ!

memedik
16. lis 2013

@dahska ďakujem a ver aj ja som sa s tým mala problém vyrovnať ale neboj zvládneš to je to ťažké ale ako som písala nepoddávaj sa depresiám a maj stále pozitývne myslenie zvládneš to ako aj ja a ver dá sa s tým žiť strach taam je stále že sa vráti ale nepripúšťam si to a vážne nie je to klišé ale pravda že veriť v to že sa uzdravýme je viac ako polovica úspechu. so srdca ti držím palce a ver dopadne to dobre a budeš zdravá len sa teš zo života držím palce

januzza80
16. lis 2013

@dahska Drzim moc palecky a nejlepsi je cekat az na vysledky.Pokud je to jen na vajecnicich,tak je velka sance uzdraveni,chemoterapie,pak i radioterapie.Bohuzel rakovina je svinstvo,ktera se neda zjistit hned a nejsou zadne bolesti.Drz se

hastr
Odpověď byla odstraněná
Zobraz