Rok neúspěšné snažení, může to byt endometrióza?

jednaholkaa
10. dub 2018

Ahoj holky,

Chtela bych se zeptat. Snazime se o mimi skoro rok a zatim se podarilo jenom jedno biochem. tehu. Z gynekologickeho hlediska jsem pry naprosto v poradku, nikdy jsem zadne problemy neresila. Doktori vzdy komentuji ze vajecniky "vypadaji dobre" a ze si nemysli ze bych mela nekde srusty. Nasli vam nekomu i pres to pri laparoskopii v brise endometriozu? Nechci jit na to vysetreni zbytecne, ale jestli to potrebuju tak samozrejme pujdu. Vsechno ostatni je ok, ovulace atd.. Nicmene vim ze ta mrska endometrioza nemusi byt na UZ vubec nikde videt. Dekuju 🙂

beruda
10. dub 2018

@jednaholkaa těžko říct, důvodůproč se vám nedaří může být vícero a to, co vám tu mapíšeme může být jen hádání. V každém případě se většinou dělá vyšetření průchodnosti vejcovodů, a když vypadá blbě tohle, tak teprve potom se dělá laparoskopické vyšetření.

guinea
10. dub 2018

@jednaholkaa Proč hned myslíš na nejhorší? Doporučuju nechat si u dobrého fyzioterapeuta odblokovat pánev. Většina žen co pracuje v kanceláři (a pořád sedí) má svaly uvnitř stažené, a proto se oplodněné vajíčko neuhnízdí. Já jsem otěhotněla pár dní po odblokování...

lennus
10. dub 2018

Zkuste lázně - píšu o nich články, mrkněte 🙂

priefi
10. dub 2018

@jednaholkaa nekde jsem cetla, ze pokud se podari biochemicke, tak to nemuze byt endometrioza. Kdybys ji mela, myslim, ze bys mela i jine problemy 😉 precti si o tom vice clanku a uvidis sama, zda se v tom vidis nebo ne 😉

jednaholkaa
autor
10. dub 2018

Holky dekuju. Neni to ze myslim na nejhorsi, spis jen na vsechno 🙂 Je mi jasne ze me nikdo nerekne proc to nejde, ale spis zajima jestli nekomu tu endio nasli i kdyz nemel zadny UZ nalez.

Panev srovnanou mam, vejcovod pruchozi jeden minimalne bude vzhledem k biochem tehu..

rybkaryb
10. dub 2018

Mě našli endometriozu při laparce malá ložiska ale přece. Na utz nic vidět, žádný obtíže který by napovídaly na endo nemám. Na laparku jsem šla na profouknuti vejcovodu a obhlidku co kdyby něco našli a šlo to odstranit. Bohužel tahle odstranit nesla ale aspoň vím proč to nejspíš nejde. Není pravda ze bys nemohla mít biochem kdybys měla endometriozu. Ta nezpůsobuje neplodnost ve 100% případu ale rozhodne tomu nepomáhá. Ta laparka pokud nebudou nic velkého dělat je v pohodě, klidně na to bez ať mas jistotu.

jednaholkaa
autor
10. dub 2018

@rybkaryb Diky moc za odpoved. A rekli ti ze se da prirozene otehotnet i takto nebo rovnou jen na umele? Tipuju ze da, ale sance snizene..

rybkaryb
11. dub 2018

Dr se k nejakym zaverum moc nemel. Vysvetloval mi co to je a co to dela a jak nikfo poradne nevi jak to vznika a co to u konkretnich lidi zrovna vylucuje za latky tak nedokaze rict, co to zrovna me dela nebo nedela. Ale vzhledem k tomu ze se snazime rok a nic tak to nejspis bude ten problem a poslal nas do caru. Tam ale dost podobne nevi...

jednaholkaa
autor
11. dub 2018

@rybkaryb No nejak me to neprekvapuje, doktori si s tim moc nevi rady me se zda. Tady jsem cetla jedna mrkev denne.. takova blbost 🙂 Ale zas mrkev je dobra.. https://www.fertility.cz/cs_CZ/plodnost-a-zdrav...
Tak drzim palce. Jestli ses mlada tak bych na tvem miste jeste treba rok tomu dala, zazraky se dejou.. 🙂

priefi
11. dub 2018

@jednaholkaa mrkni tady na mk jsou taky o tom diskuze a docela pozitivne naladene 😉

jednaholkaa
autor
11. dub 2018

@priefi O cem konkretne? Mrkev nebo endio..?

priefi
11. dub 2018

@jednaholkaa o endo. Pisou, ze otehotnely a tehu jim to i vylecilo. Ale ze kdyz byly na umelem, ze se to casto nechytlo, ale pak prirozene ano. Jedna snazilka to resila, zda jit do umeleho s timto problemem nebo ne.