Sactosalpinx a IVF. Podstoupily jste?

werinka1
14. únor 2012

Zdravím všechny, chtěla jsem se zeptat, zda je tu někdo, kdo i přes sactosalpinx (neprůchodné vejcovody naplněné zánětlivou tekutinou) podstoupil IVF a bylo úspěšné? Děkuju za odpovědi.

uhlicek
16. únor 2012

Ahoj werinko ja sactosalpinx mela,podstoupila jsem 1 IVF,ktere nevyslo.S mym dr.jsem byli domluveny,ze pokud to nevyjde,necham si vejcovody odstranit.5 mesicu po odstraneni jsem podstoupila 2IVF,z ET mam 1 chlapecka a z KET 2 chlapecka.

kvetinka84
17. únor 2012

Ahoj, taky jsem toto měla u jednoho vejcovodu, 1. IVF neúspěšné, pak jsem podstoupila laparo, nechala si špatný vejcovod odstranit a 2. IVF bylo úspěšné. Doktor mi říkal, že ta tekutina působí na embryjka jedovatě a může je spláchnout a bránit jim v uhnízdění. Úspěšné IVF není vyloučené, ale šance se výrazně snižuje

visnu
15. bře 2012

Ahoj werinko1, ja mam sactosalpinx v pravem vejcovodu, levy mi odebrali pro mimodelozni těhotenství. Ivf bych mela podstoupit v dubnu, ale mam lehce rozhozenou stitnou zlazu, taze se to mozna protahne. Taky jsem s doktorkou domluvena,ze kdyz 1. pokus nevyjde,pujdu na odstraneni druheho vejcovodu.Ty se chystas na ivf kdy?

kinos
19. bře 2012

ahoj visnu, ja měla sactosalpinx v obou a mám oba odstraněny, chystam se na ivf co nejdříve.

ipuska
12. dub 2012

je toto téma ještě aktuální? Povedlo se někomu po odebrání vejcovodu(ů) IVF? zrovna jsem přišla z nemocnice a čeká mě Ket.....

irisi
13. dub 2012

Ahoj, já mám proměnlivý pravidelný sactosalpinx, chvíli tam je, chvíli tam není v cyklu.... podstoupila jsem IVF, bohužel to bylo pouze biochemické těhotenství a nevím co neúspěch zapříčinilo ☹. Podezření mám právě na uvolně ní tekutiny, protže jednu chvíli mě na té sraně strašně zabolelo a od té doby se // postupně vytratili... poté jsem byla na hystero/laparoskopii s tím, že pokud tam bude či nějaká anomálie na vejcovodu, tak je odstraní. Po probuzení mi bylo řečeno, že vše je v pořádku 😕 ..... v současné chvíli jsem po KET a čekám .... Nevím jak budu v případě neúspěchu dále pokračovat.
Po odebrání je prý větší úspěšnost IVF, ale mě doktor přesvědčuje, že i sactosalpinx nenusí být napořád a lze otěhotnět...

lucmora
17. led 2013

mě byl prokázán sactosalpinx jestli to dobře píšu,, a přes IVF jsem otěhotněla, ted zkoušíme další a vůbec se nám nedaří 😔

alenadv
24. bře 2021

Ahoj, je tu někdo komu se podařilo úspěšné IVF i přes sactosalpinx od posledního komentáře? Já jsem teď po prvním neuspěšném pokusu IVF a řeším, jak se rozhodnout dál... O jeden vejcovod jsem již přišla na druhém je sactosalpinx. Bojím se všechno vsadit na IVF a nechat si odstranit i druhý vejcovod.

rootham
2. dub 2021

@alenadv ako si sa rozhodla? Aj mňa straší fakt, že je to definitívne... 😕 U mňa by to znamenalo tretiu laparoskopiu... 😕

alenadv
6. dub 2021

@rootham začínám na konci měsíce se stimulací. Dali mi delší protokol a vyšší dávku. Uvidím, kolik bude vajíček, kolik se jich bude vyvíjet a podle toho se rozhodnu. Když bude jedno, dvě nechám zamrazit a půjdu na operaci... Když jich bude víc, ještě to risknu. Přece jen, je to definitivní...

rootham
6. dub 2021

@alenadv správne premýšľanie. Ja ale nereagujem na dlhý protokol a vysoké dávky. Tak chcem soft ano native, čo znamená jedno či dve vajíčka... Ak vôbec, keďže amh je žalostne nízke 😕. Dik za iný pohľad

rootham
6. dub 2021

@alenadv nezhanala si názory na vybranie toho vajcovodu aj u iných lekárov? Vieš... Názory sa líšia... A sú aj baby, čo s tým otehotneli. Dokonca jedna pražská klinika tvrdí, nevyberat... Tak Neviem

alenadv
7. dub 2021

@rootham Příjde mi, že názory jsou většinou negativní.. Moje gynekoložka mě dokonce přesvědčovala, ať jdu na odstranění raději hned.. Nevím. Co jsem četla, sactosalpinx je pokaždé jinak velký, takže pokaždé jiná šance? Dle doktorky v IVF nemá vůbec vliv na stimulaci, ale na uhnízdění. Ale nikdo Ti to neřekne s jistotou..

rootham
7. dub 2021

@alenadv Áno, veď to je jasné, že stimuláciu neovplyvňuje, iba uhniezdenie. Len v mojom prípade je to jedno, lebo nejdem na stimuláciu. Posledná šanca native poprípade soft, lebo po čase zistili, že mi rastú krásne foliky aj samé od seba... Len ďalej to nedôjde 😕

anicka_fallova
29. lis 2021

Ahoj holky, ve středu mne čeká laporoskopie, jelikož v létě jedna doktora na ultrazvuku preji objevila sactosalpinx ,ostatní lékaře jeho ne videji....jelikož jsme s manželem snažíme o miminko 5 let a nic, tak nás posílají na ten zákrok, mám strach ať fakt nepřijdu o dva vejcevody 😒a k tomu ještě mám podprumer vajíček (bojím se ať to ještě ne klesne)prosím kdo podstoupil operaci a to nepotvrdilo ?komu to odstranění pomohlo k cestě s mimi 🙏

rootham
29. lis 2021

@anicka_fallova oni ti nezoberú vajcovody len tak. Keď sa to potvrdí, tak ho zoberú, lebo vtedy je vajcovod nefunkčný. Ešte naviac, tekutina, ktorá sa z neho vylieva do maternice, je toxická pre plod. Takže radšej ísť do laparky, kde lepšie zistia ako na sone. A možno vajcovody len prefuknu a hneď sa zadarí 😉. Držím palce 🍀

anicka_fallova
30. lis 2021

@rootham děkuji za odpověď 🙏a jak jste nakonec dopadli vy?