Silný PMS, máte zkušenost nebo radu?

mrazulkav
29. zář 2012

Ahoj,
dávno mám silný PMS (zvracení, omdlévání, křeče v břiše a pod.) řešený hormonální antikoncepcí, takže se to dá přežít (občas bolesti, ale nevyřazuje mě to z provozu...). Jednou se mi povedlo, že jsem měsíc antikoncepci nebrala a při následné menstruaci se mi PMS vrátil s plnou silou (naštěstí už mi zase zabírají prášky na bolest, takže jsem to nějak přežila).
Teď bychom se rádi s manželem pokoušeli o miminko, ale já mám hrůzu z toho, že pokud se to nepovede brzy budu zase každý měsíc minimálně na 3 dny mimo :(
Nemáte s tím někdo zkušenost, nebo nějakou radu?

veruska007
29. zář 2012

Zkus kontryhel nebo sarapis. Oboje mi hodně pomohlo s jakýmikoli problémy s cyklem.

mrazulkav
autor
30. zář 2012

@veruska007 jako čaj? Kontryhelový jsem nikde neviděla, ale na zahradě na jaře určitě nějaký bude... a to druhé vůbec neznám... Bylinky jsem taky různé zkoušela, ale nijak nepomáhaly... ale jsem ochotná zkusit leccos, třeba tohle pomůže..

veruska007
1. říj 2012

@mrazulkav Kontryhel kupuju sypaný nebo přímo v sáčku v lékárně. Normálně na bylinky moc nedám, ale s kontryhelem mám výborné zkušenosti.

mrazulkav
autor
1. říj 2012

@veruska007 děkuji

lukava
19. zář 2013

@mrazulkav našlas něco, co pomáhá?
před porodem MS v pohodě, teď hrůza.
zkoušelas ten kontryhel?
našla jsem tento článek
http://www.dama.cz/zdravi/pms-jak-zmirnit-jeho-...

mrazulkav
autor
19. zář 2013

@lukava no... začla jsem brát kontryhel a otěhotněla jsem... 😅 takže bohužel nemůžu hodnotit...

lukava
19. zář 2013

@mrazulkav každopádně gratuluji k těhu a doporučuji kojení, měla jsem díky němu MS prázdniny asi rok 🙂

mrazulkav
autor
19. zář 2013

@lukava děkuji 🙂 bublince jsou už 3 týdny a kojíme, tak doufám, že budu mít prázdniny taky na dlouho (kamarádka tedy dostala MS i přes kojení po půl roce)

lukava
19. zář 2013

@mrazulkav njn, je to individuální, některá dostane MS i přes kojení hned po šestinedělí, tak držím palce, ať máš pokoj na dlouho 😉

pisisvori
19. zář 2013

@mrazulkav já jsem dostala MS 8 týdnu po porodupak už byla pravidelně, kojila jsem přes den každou hodinu v noci po 3☹.

mrazulkav
autor
19. zář 2013

@pisisvori no, "hezký" 😒