Snažilky a těhulky s epilepsií. Jaký je průběh těhot.?

angels_woman
2. lis 2010

Ahoj holčinky 🙂 zakládám toto fórum, protože je to pro mě aktuální téma. Snažíme se o miminko, mám k tomu spoustu otázek a taky bych se ráda seznámila s někým, kdo má stejný problém, jak ho řeší, jak se daří otěhulit a v průběhu těhu, zda je vše v pořádku... 😉
Doufám, že se připojíte!! 😵

lucia2431
2. lis 2010

ahoj , tak ja mám rok po pôrode a od roku 2004 sa liečim na epilepsiu. Pôrod mi veľmi pomohol a chcem len odkázať aby mamičky s týmto problémom sa nebáli. Ja som našťastie nemala ani jeden záchvat počas tehu a dokonca ma to dostalo z epi. Lieky ešte užívam ale záchvaty som nemala dva roky. Dr. mi povedala, že tehu môže ženu vyliečiť lebo všetky hormóny aj celý organizmus sa mení. Mne to pomohlo a som šťastná lebo som skoro zdravá a mám krásneho anjelika 😉
som rada, že si založila túto tému 🙂

angels_woman
autor
2. lis 2010

Ahojky holčičky, tak zkraje něco o mě...
Je mi 27 let, o miminko se snažíme 2 měsíce, epilepsii mám od 13ti let - grand maly - velké záchvaty s bezvědomím a beru ráno i večer léky. Zaplaťpánbůh jsem teď 1rok bez záchvatů. 🙂 🙂 🙂
Protože se snažíme o miminko, bojím se, že by mohlo být postižené, nebo že zdědí tuhle nevyzpytatelnou nemoc po mě...
Budu ráda, když se někdo ozvete.
Těším se... 😉

angels_woman
autor
2. lis 2010

@lucia2431 jééé, děkuji ti moc za odpověď... 🙂 A jaké záchvaty jsi měla???

lucia2431
2. lis 2010

@angels_woman nemusíš sa báť epi mimčo nezdedí, nie je to dedičné. No ja som mala také isté záchvaty dokonca ja som otehotnela v janurári a 5 mesiacov do zadu som bola v umelom spánku a nevedela som sa prebrať. Mala som viac záchvatov po sebe tak ma museli dať do umelého spánku. Bála som sa aj ja strašne keď som sa dozvedela ,že som tehu ale teraz už by som sa nebála. Dávala som pozor na seba a dokonca som sa aj vyliečila. EEG je čisté aj magnetická rezonancia. 😉

angels_woman
autor
2. lis 2010

@lucia2431 Tak to mi úplně bere dech, co píšeš. Už jsem to slyšela, že těhotenství dokáže epi "vyléčit", ale nevěřila jsem tomu!! Hlavně se třeba bojím, že bych mohla záchvat dostat a spadnout na břicho, nebo třeba spadnu a ujede mi kočárek někam do silnice...
Ale nebudu na to moc myslet. Teď jsem naštěstí na lécích, které mi "zatím sedí" tak jsem ráda... 🙂 Já bych byla tak šťastná, kdyby jsem měla eeg čisté... Nevím, co bych za to dala.
A můžu se zeptat, jak tě dali do toho umělého spánku, byla jsi nějak dlouho předtím v záchvatech?? Já mívala nejčastěji 1xtýdně velký záchvat. Takže proti tobě asi prd 😀 ale každý záchvat mám hrozné halucinace, nebo spíš sny a jsem po záchvatech strašně depresivní... Mám sny, že umírám a tak... No je to na palici... Jsem ráda, že mám teď "klid"
A máš holčičku nebo chlapečka??

lucia2431
2. lis 2010

@angels_woman netreba myslieť na to čo sa môže stať, treba žiť normálne a čo sa má stať sa stane. Kým berieš lieky tak to je dobré. Treba sa hlavne stresu vyhýbať 😉 Ja ani neviem ako ma dali do toho spánku len jak som sa prebrala tak všetci boli heppy lebo som sa mala prebrať za 12 hodín a ja som sa prebrala až o 4 dni. Nevedeli ma prebrať a keď som sa prebrala mala som ešte 3 záchvaty. Ja som po záchvate veľmi unavená a mám strašnú svalovicu na druhý deň. Počasie veľmi na mňa vplývalo a aj kramy ☹ v tedy som hneď dostala záchvat. Mám dievčatko Lucku. pozri fotoblog 😉

angels_woman
autor
2. lis 2010

@lucia2431 Lucinka je překrásná!! 🙂 A má nádherný nosánek 🙂 A očíčka po tatínkovi 🙂 Fakt se vám povedla!! A jste krásná rodinka!! Plánujete brášku nebo sestřičku pro Lucinku??
Doufám, že se jednou také dočkám a budu mít taky takovou panenku... 🙂
uuuuž aby to bylo... 🙂 A ty jsi otěhotněla hned jak tě probrali?? Jinak věřím, že museli být šťastní, když jsi otevřela oči... Co ty??? Byla jsi překvapená asi, že je o pár měsíců víc??? Já bych se asi zbláznila...
Jinak na mě nemá vliv nic z toho, co jsi psala... Záchvaty mívám pouze pozdě večer, většinou tak 20-23h... Je to následek únavy, prostě mi z ničeho nic a bez upozornění mozek vypne a rozhodne se, že bude odpočívat... 🙂

lucia2431
2. lis 2010

@angels_woman ďakujeme Lucka je naše zlatíčko a samozrejme, že plánujeme aj druhé ale tak o rok lebo Lucka je dosť živá 😉 Juuuj zle si ma pochopila nebola som 5 mesiacov ale iba 4 dni v kóme ale 5 mesiacov pred tým ako som otehotnela. 😉
Určite budeš mať aj ty takú neboj alebo chlapčeka. Ja som tiež mávala len večer záchvaty, cez deň ani raz, niekedy dokonca aj v spánku a ešte šťastie, že mm nemá tvrdý spánok.

angels_woman
autor
2. lis 2010

@lucia2431 Ahaaa, ještě že tak... Fakt jsem se polekala...takovou dobu!!! Ale i tak to muselo být hrozné... A ty máš epi od narození??? A má to někdo v rodině??? A ještě mě zajímá, jestli ti ty záchvaty přešly až po porodu?

angels_woman
autor
2. lis 2010

@lucia2431 vlastně jsi psala od r.2004... jsem trubka 🙂

lucia2431
2. lis 2010

@angels_woman no ja som dostala epi po úraze a v rodine to nikto nemal ale epi nie je dedičná toho sa báť nemusíš.

angels_woman
autor
3. lis 2010

@lucia2431 Ahojky, no, já vím, že dědičná není, také jsem ji dostala až ve 13ti a nikdo vrodině ji neměl, ale možná nějaké oslabení, nebo dispozice by mohly být, neee??
Jinak u mě ta epi je dána asi tím, že jsem ve 2 letech měla febrilní křeče a docela silné. Báli se, že umřu, možná se tam něco pokazilo... Neurologové to s tím občas spojují.
A jak se dneska máš??? My máme teď v práci volnější období, je "po sezoně", tak dělám různé dodělávky, na které není přes rok čas...
Dneska jdeme večer na návštěvu k "sousedům". Bydleli vedle nás a teď se přestěhovali do vedlejší vesnice a pozvali nás na kolaudačku, tak se těším...
Také jsem ráno slyšela, že bude nějaká výstava diamantů a šperků, tak bych to ráda viděla... Vždy se mi takové věci líbily... Tak zatím pááá

lucia2431
3. lis 2010

@angels_woman ahoj ,tak ja mám dnes otrasný deň. Ten posun času je taká somarina, že až 😠 Od kedy presunuli čas tak Lucka mi je hore už od piatej 😠 Dnes som strašne aj na ňu vyletela, vyčítam si to aj som ju udrela ale už mám toho veľa. Doma bordel, nič nestíham pri nej lebo len na zadku mi je nalepená, jesť mi poriadne nechce so všetkým sa len hraje a viac na nej alebo na zemi ako v ústach. Strašne už skúša čo môže a čo nie tak robí všetko to čo nemá a ešte aj napriek. Strašne som vybuchla a to ešte včera mrcha prišla 😠 Nezvládam to nejako to všetko. Potrebovala by som aspoň na chvíľu vypnúť.
No a čo sa týka mimča tak keď berieš také lieky čo neškodia a to treba povedať do predu dr. že plánuješ mimčo aby ti nasadila také lieky. Ja som brala lamotrigine a to vôbec neškodí plodu a ani mliečku 😉 aké lieky vlastne berieš???
Príjemnú návštevu prajem 😉

angels_woman
autor
3. lis 2010

@lucia2431 Ahoj, nic si z toho nedělej, takové dny máme občas každý... Ale věřím ti, že toho máš hodně. A celé dny tráviit jen s malou je asi taky na palici... Ikdyž člověk to dítě miluje, občas to chce pauzu...
Tak si na zítra domluv hlídání někde u babičky a dej si oddych... Budeš čerstvá, odpočinutá...
Jinak u nás dnes v pohodě, jen jsem se dověděla, že k nám za 14dní přijde audit a budou mi kontrolovat skládek, co mám na starost... ☹ To bude... Pracuju ve firmě na bazény, zastřešení, vířivky a jsem tady coby asistentka + mám k tomu ten skládek... No, skládek, spíš sklad. A víš jak, musí všechno sedět a tak... Teda mě to sedí, ale člověk má strach, že se něco najde...
Jinak dneska teda ta návštěva a zítra chci jít na výstavu diamantů a šperků... Tuším že přijela z Bratislavy, tak se moc těším...
Já beru teď Neurotop - úplně prehistorický lék, který jsem brala jako malá...postupně jsm vyzkoušela modernější léky, které se nefiltrují přes játra, atd, ale ani jedny mi neseděly... ☹ Vždy jsem měla záchvaty. Vzpomněla jsem si, že jsem na začátku brla toto a fungovalo to, tak jsme přešly znova na tento. Paní doktorka říkala, že miminku, ani mlíčku to nevadí, tak to zatím tak nechám... Budu doufat, že po těhu mi epi také přejde... Mrška jedna...

lucia2431
3. lis 2010

@angels_woman no zajtra s Lucku pôjdem do materského centra tak si oddychnem lebo tam sa vie pekne pohrať 😉 Tak keď ti tie lieky robia dobre a nevadí to plodu tak to je super. 😉 Nemáš sa čoho potom báť, ver mi. Tak držím palce aby audit dobre dopadol. A vlastne už ako dlho sa snažíte o bábo???

angels_woman
autor
4. lis 2010

@lucia2431 Dobré ranko 🙂 No tak to je super, že malá si jde pohrát s jinýma dětma!! Budeš mít klídek, co??? Co máš v plánu, když bude malá pryč???
Jinak se snažíme teprve druhý měsíc... Takže pro lidi, co se snaží a mají to na roky, tak je to směšné, ale já se fakt nemůžu dočkat... 🙂 Jinak mám 7mý den píchlou vyvolávačku a ms furt nikde... Navíc mě včera začaly bolet prsa, tak ti nevím... Před ms mě nikdy prsa nebolely, vždy jen břicho. A břicho teď nebolí... Myslíš, že se mimínek mohl schovávat někde??? Byla jsem totiž před týdnem u mudr a nic tam neviděl, ani v krvi nic... Jedině by k opl.došlo později...
Ach jooo, jsem z toho jelen...

lucia2431
4. lis 2010

@angels_woman Lucka je strašne rada medzi deťmi len hrať sa nevie so všetkým hádže, trhá a nevie sa sústrediť na jednú vec ale preto tam chodíme aby sa to naučila. 😉 Ja chodím s ňou ale oddýchnem si tam trošku lebo sa tam vyhraje a neotravuje ma 😉
No na tvojom mieste by som si spravila test a šla k dr. lebo nechcem ťa strašiť ale môže to byť aj mimomaternicové tehotenstvo. No dva mesiace je málo to je pravda my Lucku máme po 4 rokoch aj to s veľkým bojom lebo je cez iui.
Ako dopadla návšteva???

angels_woman
autor
4. lis 2010

Díky! Návštěv dopadla super!!! Mají krásný byteček! Musím říct, že jim závidím (jako v dobrém, moc jim to jinak přeju...). Víš, my máme malý byt, když jsme ho kupovali, tak mi tak malý nepřišel, ale jak jsme začali plánovat miminko, tak začínám vidět, jak je maličký... ☹
Máme sen, že si jednou postavíme domeček, ale kde vzít a nekrást... ☹ Neříkám, že nepracujem, nebo nevyděláváme, ale máme na krku hypotéku, auto jsme koupili, protože co jsme měli auto předtím, pořád nám ho kradli, tak jsme vybrali jiné, něco jeeště doplácím mmce... Je toho nějak moc, musím vždy všechno rozpočítat, aby nám to na měsíc vyšlo... Ale zase neříkám, že si nezajdeme do kina nebo na boling...ale občas...tak 1xza měsíc... Tak jsem se včera namlsala a tak nějak jsem z toho malinko smutná...
No, jsem si tady vylila srdíčko, nezlob se... Už to chtělo ven.
Jinak ms stále nedorazila, ale začaly mě včera docela brutálně bolet prsa. Nikdy mě před ms nebolely, tak nevím, co to znamená... ☹
A o ty?? Co malá?? Už si vyhrála???

lucia2431
4. lis 2010

@angels_woman to je dobre, že návšteva dopadla dobre a s bytom sme na tom rovnako ešte ani balkón nemáme a tlačíme sa tu ako sardinky. No a finančne ani nehovorím. Dostávam 186eur a mm veľa nezarobí, tiež hypotéka na krku a ja som nepracovala lebo ma nechceli s epi nikde zamestnať tak som na polovičnej invalidke ☹
Nevadí, kľudne sa vyrosprávaj aj ja tu kvôli tomu chodím lebo to dosť pomáha niekomu sa vyhovoriť 😉
Lucka dnes bola zlatá ale dala som jej nurofen lebo sa jej tlačia očné zúbky a bolo vidno ,že mala bolesti tak sa potom len ku mne túlila a pusinkovala anjelik môj 😉 No na tvojom mieste by som šla čo najskôr na gyndu lebo všetko čo píšeš sú príznaky tehotenstva, robila si si test???

angels_woman
autor
5. lis 2010

@lucia2431 Dobré ranko Luci, tak mrcha dnes ráno dorazila ☹ ale nesmutním, jen jsem byla trošku "překvapená" že fakt přišla 🙂 (směšné, že?? 😀 ) Ale beru to tak, že se můžeme brzy zase začít snažit 🙂
Mám napsanou tu Proveru, četla jsem teda, že je to hrozné svinstvo, ale kdyby to zabralo... Co myslíš?? Hlavně mi to dali na úpravu cyklu, tak snad to zabere...ale trochu se bojím, že po tom budu přibírat nebo tak... ☹
Jinak včera jsem byla na té výstavě diamantů...no řeknu ti, to bylo nádherné... jeden takový mini kamínek stál 8milionů!!!! Jsem si říkala, kdyby mi tak jeden patřil... Žilo by se líp... 🙂
Teda řeknu ti, že 186 eur (musela jsem si to teda přepočítat na koruny 🙂 ) není žádná sláva. To bysme asi nevyžili, kdybych měla brát tolik peněz... To mě mrzí, že máš z inval.důch.takto málo... Ale neměla by jsi dostávat nějaké životní minimum-o něco víc peněz??? To je přece málo, ne??? Já mám pocit, že u nás je životní minimum kolem 7.000,- kč. A navíc, když máš dítě...
A můžu se zeptat, vy bydlíte v bytě nebo domečku????? My máme 1+1, ale celkem velkou, která se bohužel dispozičně nedá předělat na 2+1, ikdyž máme poměrně hodně metrů... Musel by přijít někdo a fakt nám to namalovat... já mám nějakou svoji představu, ale nevím, zda reálnou... 🙂
Teď chci, novou postel, protože dotď, co jsme byt koupili, tak spíme pouze na matracích... A také novou kuchyň... Ta co tam máme je absolutně strašná, je tam pouze dvoukolák vařič, není tam sporák, trouba... No hrozné.
Zatím páčko a písni. Zlata

lucia2431
5. lis 2010

@angels_woman no tak to ma mrzí , že mrcha dorazila ale neboj určite sa vám to čo najskôr podarí 😉 Som rada, že sa ti výstava páčila 😉 No neviem či od toho priberieš uvidíš 😔
No my bývame v byte 42m2 bez balkóna je to jeden a pol izbový byt. ☹ No a čo sa týka peňazí tak oni berú aj mm príjem a to mi na vyše nič nedajú. Keď bol bez práce tak dostával len 9 eur lebo toľko nám chýbalo do minima a to u nás je 8600sk to ešte v starých korunách takže necelých 300eur a to k zaplateniu všetkého nám treba 450 eur a nikoho to nezaujímalo,že toľko nemáme a máme dcérku. Náš štát sa o sociálne slabších nestará. Teraz máme do kopy príjem asi tých 600eur takže tiež nám veľa na žitie neostane a to Lucka pije sunár , ktorý je drahý. Takže máme to dosť ťažké. No čo už nejak bolo a nejak bude, možno bude lepšie. Ja stále tvrdím , že treba dúfať a nie zúfať. 😉 No a zlatá to patrilo mne??? No ešte som nevidela, že by som sa blískala ako zlato 😀 😀 😀 😀 😀
ale nie som rada, že sme si rozumieme a môžeme si poradiť navzájom. Tak pa zatiaľ a čakám na odpoveď 😉 😵

angels_woman
autor
5. lis 2010

@lucia2431 Ahoj Lucí, jsem také ráda, že si můžeme písnout a popovídat!! 🙂 🙂
Jinak Zlata je moje jméno 🙂 🙂 ale musím uznat, že !jsi zlatá! 🙂
Moc ráda si s někým píšu a hlavně svěřená starost =poloviční starost, sdělená radost=dvojnásobná!!! 🙂
No, s těma penízkama musím říct, že to není žádná hitparáda. Přepočítala jsem to a je to asi 15-16tis. Musím říct, že tě obdivuju. S tak málo penízkama vyjít... Ale napadlo mě, zrovna včera jsem četla, že je možné v tíživých situacích v nějaké asociaci požádat stát o oddlužení. Že by jste nemuseli platit hypotéku nebo tak...
Jinak u nás to také není nijak valné... Bereme sice více peněz, ale splácíme toho tolik a vše v praze je tak drahé, že nám po zaplacení všech trvalých příkazů zbyde pár tisíc na jídlo, telefony, oblečení... Prostě zážitek...
Ale zvládáme 🙂
Jinak si jdu zrovna pro oběd, tak jestli bašíš, tak ti přeju obrou chuť a zase písni, těším se, papa

angels_woman
autor
5. lis 2010

@lucia2431 Ahojky, chci ti ještě popřát krásný víkend, zítra ráno odjíždím do Brna k sestřence (má termín v lednu), tak nevím, jak se tady ukážu, ale budu ráda, když písneš. Pa a užij si víkend!!!
Zlata

lucia2431
6. lis 2010

@angels_woman no ja som si teraz fajne zafandila 😀 😀 😀
nič nám nepatrí lebo mm robí a nestarajú sa v našom štáte, že peniaze nám nevychádzajú 😠 No a nie to ešte, že by za nás vyplatili úver. ☹ Nejako musíme z toho vyjsť a šetríme a kupujeme len to najnutnejšie ale dosť nám pomáhajú svokrovci lebo moji rodičia tiež nemajú nazvyš ☹ Tebe tiež prajem krásny víkend a čakám kedy odpíšeš 😉
pá pá

angels_woman
autor
8. lis 2010

@lucia2431 ahojky!!! Dobré ranko!!! 🙂 Tak už jsem tady. 🙂
U sestřenky bylo báječně, má už krásné bříško...moc jim to přeju!! Ale stejně mě vždy píchlo u srdíčka, jak jsem ho viděla, jak si bříško hladí... Byla jsem ráda, že se jim povedlo, ale zároveň jsem jí tak moooc záviděla!!!! ☹ ☹ ☹ úplně se za to stydím... ☹ ☹ ☹ Není to ode mne hezké, co??? ☹ ☹ ☹
A jaký jsi měla ty víkend??? Mě je z toho všeho tak nějak smutno... ☹

lucia2431
8. lis 2010

@angels_woman ale no veď nebuď smutná. to nie je taká závisť , že im to nepraješ 😉 Praješ im to len ti je ľúto, že ty ešte nie si tehu ale čoskoro budeš uvidíš 😉 My sme mali super víkend, oddýchlo som si trošku lebo svokra mala Lucku. Dnes sme doobedu boli v materskom centre tak Lucka sa vyhrala a teraz už spinká. Ja by som tak o rok tiež veľmi chcela druhé bábo no do nášho malého bytu nehrozí. ☹ No uvidíme čo prinesie čas 😉

angels_woman
autor
8. lis 2010

@lucia2431 Díky moc, jsi hodná.. Je to fakt, moc bych si už také přála nosit bříško... ☹ Ach jooo...
No a ten náš byt je ale také pidi... Úpně mikro řekla bych 😀 Máme jeden pokoj - sice větší, ale jeden... A to je fakt málo... Vejdeme se tam tak do 4-5 roků mimča. Pak budem muset hledat něco jiného... ☹ Ale i tak se moc těším... A mysím, že když se začnete snažit o mimí už teď, tak to akorát vyjde a aspoň si spolu vyhrajou. 🙂
Já se moc těším, jak začnu nakupovat vánoční dárky. Už to mám celkem pěkně vymyšlené, ale nevím, co bráchovi..??? Ach joooo. Vůbec mám dneska nějakou blbou náladu... Navíc mi volali z finančáku (před 1,5rokem jsem ukončila živnost) a prý potřebují veškeré dokumenty k autu, co jsem měla zařazené do podnikání. Jenže nevím, proč to po takové době chtějí??? A navíc nemám ty výpisy z účtů, co oni chtějí, protože už nemáme účet v bance vedený u komerční banky, ale přešli jsme jinam, tak je to takové zamotané... ☹ Jse z toho nervózní a bojím se, že to všechno neseženu... No, snad to bude ok... ☹ Je mi z toho nějak smutno ☹ Promiň, dnes nejsem asi dobrý společník na psaní, co???

lucia2431
8. lis 2010

@angels_woman ale nie vôbec nie si zlý spoločník. Ja tiež mávam riadne depky a je lepšie sa vyrozprávať 😉
No my s tým bytom je katastrofa a k tomu aj zlého suseda máme pod nami, vadí mu keď sa Lucka hraje aj náš psík proste všetko. Niekoľko krát sme sa už aj hádali a tak chceme ísť bývať niekam inam no na väčší byt nemáme tak do takého istého asi ale máme problém predať náš ☹

angels_woman
autor
9. lis 2010

@lucia2431 Dobré ranko Luci, dnes už je mi trochu líp... Ale představ si, já včera volala kvůli tomu finančáku mojí účetní, co mi tehdy dělala daňové přiznání a možná, že je tam i její chyba, proto to chtějí prověřit, a víš, co mi pinda (promiň ten výraz) napsala???!!! Že je na školení a nemá čas řešit "moje problémy"!!!! Já byla tak nasraná, že jsem viděla úplně rudě!!! Nic jsem jí už nenapsala a už ani nebudu, budu si to řešit sama a kašlu na ni!
Promiň ty výrazy, ale muselo to ven!!!
Jnak dnes už je to lepší, už jsem se uklidnila 🙂 Jsem v práci a dělám takové dodělávky. Čeká mě zakládání smluv, pošta a tak...
Co ty dneska děláš???
Jinak co se toho bytu týče, tak pokud máte souseda pako, tak je asi nejlepší byt prodat a najít něco jiného...třeba aby to měl manžel blíže do práce, nebo tak... My budeme ten náš byteček také asi potom prodávat...potřebujeme něco většího... Nechápu, že jsem to předtím neviděla, jak je malý ☹ Přitom ho mám moc ráda a jsem v něm ráda... Ach jooo... Prostě musíme bojovat. Nikdy nám nikdo nedal nic zadarmo, všechno jsme si museli vybudovat a tak to bude i teď... Takže bojujme a štěstí se obrátí v náš prospěch... 🙂
Měj pěkný den a zase napiš!! Těším se, papa
Zlata

lucia2431
9. lis 2010

@angels_woman no som rada , že je ti trošku lepšie 😉 No dúfam ,že to bude s tým všetkým v poriadku a na tú hus sa vykašli , takých ľudí zbožňujem 😠 😠 😠
Ja som dnes doobeda bola u rodičov lebo ocko bol v nemocnici, operovali mu ruku a dnes prišiel domov. Lucka mi dnes fajne pospala poobede až tri hodinky, veľmi ma to prekvapilo ale idú jej zúbky a nechce mi veľmi papať a je nervóznejšia. ☹ Nech už vyjdu všetky vonku. Potom pred večerom sme boli u svokrovcov lebo neboli tri dni doma tak sme šli tam lebo chceli vidieť Lucku.
No a s tým bytom tak to je na nervy. Strašne by som chcela ísť inde bývať, som tu nešťastná, nespokojná, nervózna kvôli susedovi ☹ 😠
Čakám na odpoveď pá Lucia 😉