Snažilky s autoimunitním onemocněním

evitaa
23. kvě 2011

Moc toužím po vlastním děťátku, ale mám systémový lupus. Všichni doktoři mě odrazují, nevím, co mám dělat. Najde se zde podobně nešťastná dušička?

fori
23. kvě 2011

Ahoj, já lupus nemám ale má ho moje sestra. Děti nemá a doktoři jí to ani moc nedoporučují aby kdy otěhotněla. Záleží jak ten lupus každý má ?? Ale je to riziko....... 🙂

evitaa
autor
23. kvě 2011

Moje nemoc je středně aktivní. Znám dvě ženy, které přo lupusu měly dítě. Jedno v pohodě, dítě zdravé. Druhá rodila v 7. měsíci a dítě má mozkovou obrnu. Do té doby bylo prý vše v pořádku. Obrna ale vzniká při porodu, není vrozená nebo genetického původu.

ined77
25. zář 2014

Dobrý den maminky,

do naší Wiki knihovničky byl právě přidán nový článek https://www.modrykonik.cz/systemovy-lupus/ Systémový lupus.
Budu velice ráda, pokud napíšete i Vy své zkušenosti s tímto onemocněním. Vaše rady, zkušenosti a postřehy jistě ocení i ostatní maminky, které se třeba v těchto dnech s touto chorobou setkaly a hledají dostupné informace.
Předem Vám velice děkuji jak za Váš čas, tak i za to, že pomáháte Wiki knihovničku tvořit a rozšiřovat o cenné informace a zkušenosti 🙂 .

Krásný den a ještě jednou velké díky 🙂 ,
Denisa.

@evitaa @fori ... a další 🙂 .