Snažilky s diagnózou PCOS (Polycystické vaječníky)

rudolflenka
7. únor 2014

Ahoj slečny, dámy, ženy...prostě všechny co už dítě máte, těhotné jste, nebo se snažíte otěhotnět a máte diagnózu PCOS...
Vím, že diskuzí na téma PCOS je hodně, ale já jsem se rozhodla založit tuto "skupinu" především pro ty, co se i přes tento syndrom snaží otěhotnět...možná plaším, možná ještě není vše ztracené, ale je tu obrovská nejistota, strach, ...a proto bych se ráda seznámila s někým, kdo má - prožívá podobné problémy, popřípadě, jak dále postupuje s léčbou a nebo taky gratulovala, že se to povedlo 🙂

Abych přiblížila svůj problém :
HA jsem začala brát v 19 letech, tedy 2,5 roku potom, co jsem měla MS ustálenou a pravidelnou a kdy jsem přestala mít kožní problémy (akné)...brala jsem ji pět let a po svatbě jsem se rozhodla, že vysadím a s manželem se pokusíme otěhotnět - tak nějak pozvolně, nechtěla jsem nic "hrotit".....takže v září 2013 jsem vysadila, hned jsem dostala MS a první spontánní MS jsem dostala koncem října, ale velmi velmi slabou....no nic, říkala jsem si - takhle to má hodně holek (alespoň mě o tom přesvědčovali, že po HA je "normální" nemít to třeba i rok). Pořád jsem si říkala, že lepší nějaká MS, než žádná...jenže měsíce plynuly, je únor a MS opravdu žádná nebyla. Zkoušela jsem bylinky apod. vím, že to chce čas, ale přesto jsem to nevydržela a šla dnes na gyndu....řekla jsem, že jsem vysadila a nemám MS...prohlídka (na koze) v pohodě, ale pak mi dělal vnitřní ultrazvuk (ten mi dělá vždy!) a řekl, že je to tím, že mám polycistické vaječníky - oba dva (jasně jsem to na UTZ viděla!) :( tak sem myslela, že se mu tam rozbrečím. Dostala jsem injekci na vyvolání MS a čekám, zda přijde, či nepřijde....sice mě dr uklidňoval, že to neznamená úplnou neplodnost a že CAR je až poslední možností, ale moc klidná teda nejsem.....jestli se dostaví MS tak mi udělá nějaký ten hormonální test/ přehled nebo co to je - prostě jestli nemám zvýšený testosteron (což je ta horší varianta). To se mi ale moc nezdá - nadměrné ochlupení ani akné nemám, vypadávání vlasů taky ne, obézní nejsem...Moc tomu nerozumím, páč se všude mele jen o téhle variantě, ale o té druhé moc ne....dočetla jsem se něco, že je důležité vyvolat ovu (to se dělá pomocí prášků apod.) ...ale fakt jsem z toho jelen a ta nejistota je ze všeho nejhorší. Manžel mimi moc chce a já taky a jestli to nepůjde, tak to bude průser ☹ ...jo a ještě něco. Pořád mi vrtá hlavou, jak je možné, že před braním HA (ano, toho neskutečného svinstva) jsem normálně menstruovala, měla ovu, vše pravidelné...no a po vysazení HA mi najednou diagnostikuje PCOS. To se přece nemohlo jen tak objevit ne? Ultrazvuk mi dělal často a přece si toho musel všimnou dřív...já mám totiž pocit, jestli to není užíváním HA. Neplodnost a PCOS je dneska strašákem skoro každé druhé ženy, dost možná už civilizační choroba...jaké na to máte názory? Může HA ovlivnit- zavinit PCOS ?

čekám nějakou vzájemnou podporu, Vaše příběhy, zkušenosti - hlavně těch, kdo se aktuálně snaží o mimčo s touto dg.

TĚŠÍM SE NA PŘÍSPĚVKY! 🙂

rona1988
26. zář 2019

Právě, že IVF je business jak blázen. Moc se mi do toho nechce i když u nás nevypadá moc přehlídkově ani spermiogram, takže tam možná stejně skončím. Ráda bych právě znala názor někoho "nezaujatého" v CAR mě od drilingu budou odrazovat. Je otázka co je pro tělo horší zlo...

jarmarca
26. zář 2019

@rona1988 a mas sveho gynekologa nebo chodis k nekomu do caru? Tam te budou tlacit do ivf, to je jasny...U pcos je navic pri ivf riziko hyperstimulacniho syndromu, jak je hodne vajicek, tak jich i hodne dozrava, musi se stimulovat opatrne...jako za me byla ta laproskopie fakt o dost mensi zlo, i kdyz to byla moje prvni operace, ale nebylo to vubec nic strasnyho, druhy den jsem sla domu a nic mi nebylo🙂 Spermio mel manzel taky takovy prumer, dr rikal, ze jsme vlastne relativne v pohode, ale kdyz to dame dohromady, tak to bude trvat asi dyl🙈 tak drzim palce, at se nejak rozhodnes a dopadne to🙂 ono to stejne je 100 lidi, 100 nazoru, takze bych sla podle pocitu, ceho se bojis min a cemu vic vnitrne veris, ze dopadne;)

kkacca
26. zář 2019

@rona1988 v car me vubec do ivf nenutili, naopak sami přišli s drillingem, pak zkoušet iui, do ivf jsme chtěla jít pak sama po revizi, kdy už me cely kolotoc nebavil..OHSS jsem nemela vubec, měla jsem opravdu nízké dávky gonalu 🙂

eviks
26. zář 2019

@andy6230 ahoj, v jakem davkovani prosim beres ten metformin?

rona1988
26. zář 2019

@kkacca driling ti dělali kde, v CAR?

kkacca
26. zář 2019

@rona1988 drilling mi delali ve Vinohradech, ale docent z Pronatalu

andy6230
26. zář 2019

@eviks ahoj,beru 1x za den silu nejakych cca 800..ale zadny zmeny ani ucinek.

martaskaaa
26. zář 2019

@rona1988 já na drillingu byla v listopadu 2014 a rodila jsem říjen 2018 😂 mě teda nepomohl

martaskaaa
26. zář 2019

@jarmarca ty jsi šla po laparce druhý den domů???? Já tam byla 3dny, narkózu jsem snášela špatně, nemohla jsem se ani hnout. Cesta domů byla peklo a pak jsem byla na neschopence😂

martaskaaa
26. zář 2019

@rona1988 hele ale když není průchozí vaječník (aby se vajíčko uvolnilo z něho ven do vejcovodů), tak je IUI k hovnu. Mě v Caru, přestože věděli že mám PCOS, 2x nastimulovali, vyrostl folikul, dali pregnyl na uvolnění a udělali IUI. 2x bez úspěchu, jasně, když to vejce nemělo kudy jít ven... A třetí pokus byl po drillingu a taky prd. Pak teda jakože na mě serou ať jdu radši na IVF. Nechtěla jsem! Věřila jsem, že jednou se to povede. No ale nějak se nedařilo. Pak jsme se rozešli a já potkala nynějšího partnera a nijak jsme se nechránili, proč taky žejo 😀 začali jsme spolu chodit do fitka, jíst zdravě a tak nějak si uživat. Pak po roce jsme si řekli, že se k němu nastěhuju, ať neplatime dva byty. A týden po nastěhování jsem zjistila, že jsem v 7.tydnu 😅

jarmarca
26. zář 2019

@martaskaaa joo, rano v 8 laparka a druhy den odpolko doma🙂 ale mne po narkoze nic nebylo, nemela jsem dren ani cevku, normalne jsem mohla hned chodit🤷‍♀️ Ale neschopenku jsem pak taky mela... Byla jsem ve fakultce, ty v caru nebo v nemocnici?ja vim ze nektery holky psaly ze je pustily jeste ten den, ale to mi prijde uz moc brzo

martaskaaa
26. zář 2019

@jarmarca já měla teda drén a byla jsem v CARu. Já po probuzení zvracela a nemohla se ani postavit na nohy. šla jsem na sál v 1 a z jipky na pokoj mě převáželi až o půl 8 večer. Nemohla jsem ani zvednout hlavu, musela jsem si ji rukou jakoby nadzvednout, abych se vůbec napila. Hrozný jako. Na žádné operaci jsem nikdy nebyla a tohle jsem nečekala

jarmarca
26. zář 2019

@martaskaaa tyjo tak to sis uzila:( to se nedivim ze jsi nesla hned domu...a jak dlouhou jsi mela operaci vis?? Ja asi necelou hodku, pak dve hodky na jipce, rovnou tam jsem si dosla na wc a od ty doby mi bylo fajn🙂 ja vim ze prvni co jsem se po probuzeni divala, jestli nemam dren, to byla moje nocni mura pak to vyndavani🙃

martaskaaa
26. zář 2019

@jarmarca právě to trvalo prý taky tu hodku, ale já se po probuzení pozvracela a bylo mi zle, na WC mě táhli, nohy mi vůbec nechodily a čůrat mi nešlo, protože jsem neměla co čůrat, když jsem od vecera nepila a ani celý dopoledne a šla na řadu až v 1. Takže mi vždycky dali do kapacky něco a zase jsem spala, takhle asi 3x až teda večer už jsem jela na pokoj. Jedna spolubydlící se právě bála, kde jsem tak dlouho 😂 no a tak mam dvě jizvy a ani mi to k prckovi nepomohlo

jarmarca
26. zář 2019

@martaskaaa tyjo to je mazec, to mi nekdo napsat predtim, tak asi nejdu😂 a jak mas velky jizvy? Ja mam dvakrat po jednom stehu a v pupiku dva, ale videt to uz neni...po tom drenu mas asi vetsi co? No ja bych prave kvuli druhymu sla klidne zas, uvidim, mne to k ovulaci teda pomohlo, vedela jsem o ni kazdej mesic a povedlo se asi za trictvrte roku🙂

martaskaaa
26. zář 2019

@jarmarca v pupku už to není skoro vidět a pak mám tak půl cm nad pipkou a ten je teda vidět pořád. Tam jsem měla právě ten drén. No hele tenkrát ta touha byla taková, že jsem do toho šla 😂 teď už bych asi nešla dobrovolně pod kudlu. Hlavně, že se povedl přirozene. Teď mám zas problémy, už jsem asi 100dc 😂😂😂

jarmarca
26. zář 2019

@martaskaaa no hele jak jsme si o tom psaly na zarijovkach, tak jsem to z toho dostala po 3 mesicich😂 a ted jsem asi 17dc, tak dalsi cekam tak na vanoce🙈🤣 treba je to jen tim kojenim a pak se nam to srovna😇