Snažilky s diagnózou PCOS (Polycystické vaječníky)

rudolflenka
7. únor 2014

Ahoj slečny, dámy, ženy...prostě všechny co už dítě máte, těhotné jste, nebo se snažíte otěhotnět a máte diagnózu PCOS...
Vím, že diskuzí na téma PCOS je hodně, ale já jsem se rozhodla založit tuto "skupinu" především pro ty, co se i přes tento syndrom snaží otěhotnět...možná plaším, možná ještě není vše ztracené, ale je tu obrovská nejistota, strach, ...a proto bych se ráda seznámila s někým, kdo má - prožívá podobné problémy, popřípadě, jak dále postupuje s léčbou a nebo taky gratulovala, že se to povedlo 🙂

Abych přiblížila svůj problém :
HA jsem začala brát v 19 letech, tedy 2,5 roku potom, co jsem měla MS ustálenou a pravidelnou a kdy jsem přestala mít kožní problémy (akné)...brala jsem ji pět let a po svatbě jsem se rozhodla, že vysadím a s manželem se pokusíme otěhotnět - tak nějak pozvolně, nechtěla jsem nic "hrotit".....takže v září 2013 jsem vysadila, hned jsem dostala MS a první spontánní MS jsem dostala koncem října, ale velmi velmi slabou....no nic, říkala jsem si - takhle to má hodně holek (alespoň mě o tom přesvědčovali, že po HA je "normální" nemít to třeba i rok). Pořád jsem si říkala, že lepší nějaká MS, než žádná...jenže měsíce plynuly, je únor a MS opravdu žádná nebyla. Zkoušela jsem bylinky apod. vím, že to chce čas, ale přesto jsem to nevydržela a šla dnes na gyndu....řekla jsem, že jsem vysadila a nemám MS...prohlídka (na koze) v pohodě, ale pak mi dělal vnitřní ultrazvuk (ten mi dělá vždy!) a řekl, že je to tím, že mám polycistické vaječníky - oba dva (jasně jsem to na UTZ viděla!) :( tak sem myslela, že se mu tam rozbrečím. Dostala jsem injekci na vyvolání MS a čekám, zda přijde, či nepřijde....sice mě dr uklidňoval, že to neznamená úplnou neplodnost a že CAR je až poslední možností, ale moc klidná teda nejsem.....jestli se dostaví MS tak mi udělá nějaký ten hormonální test/ přehled nebo co to je - prostě jestli nemám zvýšený testosteron (což je ta horší varianta). To se mi ale moc nezdá - nadměrné ochlupení ani akné nemám, vypadávání vlasů taky ne, obézní nejsem...Moc tomu nerozumím, páč se všude mele jen o téhle variantě, ale o té druhé moc ne....dočetla jsem se něco, že je důležité vyvolat ovu (to se dělá pomocí prášků apod.) ...ale fakt jsem z toho jelen a ta nejistota je ze všeho nejhorší. Manžel mimi moc chce a já taky a jestli to nepůjde, tak to bude průser ☹ ...jo a ještě něco. Pořád mi vrtá hlavou, jak je možné, že před braním HA (ano, toho neskutečného svinstva) jsem normálně menstruovala, měla ovu, vše pravidelné...no a po vysazení HA mi najednou diagnostikuje PCOS. To se přece nemohlo jen tak objevit ne? Ultrazvuk mi dělal často a přece si toho musel všimnou dřív...já mám totiž pocit, jestli to není užíváním HA. Neplodnost a PCOS je dneska strašákem skoro každé druhé ženy, dost možná už civilizační choroba...jaké na to máte názory? Může HA ovlivnit- zavinit PCOS ?

čekám nějakou vzájemnou podporu, Vaše příběhy, zkušenosti - hlavně těch, kdo se aktuálně snaží o mimčo s touto dg.

TĚŠÍM SE NA PŘÍSPĚVKY! 🙂

hlavajdaz
11. čer 2015

@korticka ahoj,jasne,nerikam ze to jde samo.taky jem pro to musela podstupovat mozne i nemozne.....

serenna30
12. čer 2015

@korticka ahojky,, tak jak se vede po laparce? U mě stále vše při starém, mrcha chodí na čas, což je úspěch, ale mimi stále nic. Laparka asi v říjnu/listopadu, stále doufám, že se zadaří... 😠 😠

korticka
12. čer 2015

@serenna30 čauki 🙂 ...no já včera dobrala utroš, čekám na mrchu a pak začnu stimulovat Clostilem na IUI.
jsem zvědavá jak to ted po laparce půjde a zda tělo bude dobře reagovat....další měsíc tomu necháme volný průběh...jinak je mi fajn-po laparce...už ani nevím že jsem na ní byla 😉 takže se toho vubec neboj...a směle do toho, věřím že ted to už krásně pujde.
Po té laparce mi totiž dr.říkal, že tam byly dvě větší cysty-z neuvolněného folikulu, který sice narostl ale nemohl se uvolnit a že ted když vaječníky nařízl tak to pujde jedna báseň 😀 no nevěř mu 😀 😀
a tobě mrcha dříve nechodila přesně? užíváš ted něco nebo nic?

korticka
12. čer 2015

@alkuska tak co Alkuska 😉 doufám že máš samé dobré zprávy? 🙂

alkuska
12. čer 2015

@korticka Ahoj, já jsem trochu prdlá s tím testováním... ale nemůžu si pomoct. Ty testy co tu dávám jsou sice skoro všechny každý jiný a mají i různou citlivost (pohrabala jsem doma všechny zbytky), ale celkově sílí a docela rychle, až jsem překvapená, za 5 dní od ducha po dvě čárky... Ten 10 dpo je ten duch, na fotce ale není vidět. Jediný co je tam dvakrát je LadyMax. Tož kukni 🙂

Jinak - cítím divně, jako bych měla nízký tlak, při dlouhém stání se začnu trochu motat a mám žaludek na vodě už od úterý. Včera mi bylo na zvracení po hrsti gumových medvídků. Tak je to asi na dobré cestě 🙂 Hlavně aby to vydrželo, zatím mám strach se moc radovat.

alkuska
12. čer 2015

@korticka A samozřejmě přeju hodně úspěchů se snažením, to je príma že ta laparka dopadla dobře 🙂

yukinkaa
12. čer 2015

Holky, abych tak trošku přispěla 🙂 Také mám diagnózu PCO. Půl roku jsem docházela do CAR, MS nikdy nechodila sama, jen s Agolutinem, Utrogestanem, Duphastonem apod... Vždy v začátku cyklu stimulace Clostilem, nějaký folikul narostl, ale asi žádný šlágr. Mám za sebou dvě IUI bez výsledku, v listopadu laparoskopii. Cyklus mi po laparce nenaskočil, jak všude slibovali... V CAR jsem byla naposledy v lednu a rozhodla jsem se odejít, protože neřešili absolutně proč tělo nefunguje, ale chtěli mi místo clostilu (na který jsem po laparce už vůbec nereagovala) nasadit injekce s hormony.... No odešla jsem... Vrhla jsem se na hormonální jógu a holky budete se divit, ale mrcha dorazila po pár dnech cvičení a světe div se, od té doby chodí téměř pravidelně každý měsíc... První měsíc užívám kapičky od MGR.Podhorné z Naděje a světe opět se div, dorazila i OVU sama a bez jakýchkoliv hormonů 🙂 Tak už věřím, že to zvládneme i bez CAR apod... Držím Vám pěsti...

PS: Vždy jsem 100% věřila lékařům a takovéto alternativě vůbec, ale víc a víc mě přesvědčuje, že to byla chyba.....

korticka
12. čer 2015

@alkuska no jako ja uz bych se teda jako radovala 🙂 takove pekne silici carky...byt tebou tak jdu pristi tyden na krev.test ;) moc ti drzim palce..vypada to pekne ;) :*

alkuska
13. čer 2015

@korticka Ty jo, to jsem neplanovala, proč myslíš? Chtěla jsem se normálně objednat na gyndu koncem června.

korticka
13. čer 2015

@alkuska no tak jako ja bych chtela vedet jestli teda jo nebo ne... 😉
ale to neber...u me je to jinak a tim ze kazdy cyklus ted stimuluji hormonama tak i proto vis...🙂

alkuska
13. čer 2015

@korticka Ale to já taky chci vedet, však to víš jak dlouho už s tím tady oxiduju, ale myslím že těm testům se dá docela věřit že tam to hcg je. Jinak jsem je měla vždycky sněhobílé, tyhle jsou jasné, ale stejně nemám žádnou jistotu jak to bude pokračovat. Krev mi to sice potvrdí že tam je, ale víš co, minule jsem taky měla pozitivní testy a hcg v krvi a co z toho? Leda bych chodila opakovaně jestli to roste, aby mi to teda něco řeklo, a to si nejsem jistá že chci (nechce se mi za to platit a nechce se mi nechat do sebe píchat), protože kdyby mi přestalo hcg růst, stejně s tím tahle časně nikdo nic neudělá. Jak gyndař tak endokrinolog se tím vůbec nazalamovali, že se to prostě stává a nic si z toho nemám dělat. A ovlivnit se to moc nedá, prostě jak je něco blbě, nikdo zázrak neudělá.

Spíš teď přemýšlím na kdy se vlastně objednat. Poslední MS byla 6.5. ale ovulka až 28.5 (až 23DC). Takže:
a) půjdu tam a budu dělat blbou a vezmou mě dřív podle menstruačního stáří, ale UTZ nemusí být ještě nic pořádně vidět (a možná mi vezmou hcg sami), ale aspoň mě gyndař prohlédne
b) vím kdy byla ovulka a půjdu se objednat o dva týdny později, na UTZ by mělo být už něco vidět, ale zas budu muset vydržet čekat
c) půjdu tam, řeknu co vím a zeptám se na kdy si mě sami objednají

camillaq
13. čer 2015

Taky přispěji svým příběhem. O miminko se snažíme pět let, před třema rokama zamlklý potrat 10 tt, před rokem biochemické těhotenství. Po biochemickém jsme šli do car. Mě zjistili Pco a příteli trošku horší spermio. Dostala jsem glucophage a zkoušeli jsem IUI, to se nedařilo. Minulý měsíc poslední 6 IUI, spermiogram se nám strašně zhoršil, Dr. říkala, že s takovym spermio to vidí na IVF, které jsem si domluvili na červenec. A co se nestalo MS nedorazila a jsem 6 tt. Teď musím jen doufat, že bude všechno v pořádku. Jednou se přece miminka musíme dočkat všechny!!!

korticka
13. čer 2015

@alkuska me treba endokrinolozka rekla ze mam prijit hned jak otehotnim...kvuli uprave davkovani euthyroxu...ze je to dlezite hned v prvnich tydnech

alkuska
14. čer 2015

@korticka To mě taky, tam zavolám hned příští týden, ale když jsem se zmínila o potratu, řekl mi že to thyroxinem určitě nebylo. Zdá se mi že začínám trošinku maličko špinit, tak jsem otrávená. Možná si na tu krev fakt zajdu.

korticka
14. čer 2015

Zajdi..si myslim ze by ti mohl na to dat utrogestan ;) drzim palce 😉

alkuska
14. čer 2015

@korticka Nemyslím že mi gyndař něco dá, protože mě ani nebude chtít vidět, minule mě sestra objednala až na 7 týden a hotovo, ani jsem s ním nemluvila. A když jsem byla pak u něj už s krvácením (a pak ještě v půlce května normálně na prevenci) tak neřekl půl slova že bych měla přijít hned jak otěhotním nebo něco. Když jsem se ptala co pro příště mi doporučí, řekl že pauzu před dalším snažením. O utrogestanu nepadlo slovo.

Ale teďka to zašpinění bylo fakt slaboulinké a už to přestalo. Přemýšlela jsem nad tím celý den a usoudila jsem, že se moc sleduju a moc to řeším a že to nemá cenu to hrotit. Akorát se sama vystresuju. Takže jsem se rozhodla, že zajdu do unicy, objednám se jak mi řeknou, zeptát se na samoplátecký odběr ale zatím na něj nepůjdu a přestanu se testovat. Zítra naposledy a pak šlus nebo se z toho zblázním a začnu si to raději trochu užívat. Je to hrozně těžké nemyslet na to jak to může zase dopadnout, ale nemá to smysl. Opravdu jsem přesvědčená, že to stejně ovlivnit nemůžu, prostě buď je to v pořádku, nebo ne.

korticka
14. čer 2015

@alkuska jj hlavne bud ty v klidu...uzivej slunicka...jsem te nechtela nicim tady mystifikovat 🙂
Ja jsem sama zase poplasena...ve stredu jsem dobrala utros a zatim ms nikde :/ mam stimulovat na inseminaci...no tak nevim ted ze 😔

alkuska
15. čer 2015

@korticka Já jsem dnes udělala poslední test (byl nejhezčí ze všech - takže pozitivní motivace) a ostatní schovávám zpátky do skříně. Manžel se mi směje že mi nevěří, že to vydržím. Objednala jsem se na 29.6., to datum se mi vyloženě líbí 🙂 Na odběry jsem se ani neptala, nebudu to řešit.

Držím palce ať se ti zadaří. Zkus si dát pořádně do těla někde v tělocvičně nebo na zahradě. Já jsem to pořád nemohla dostat minule, už jsem cítila že je to na spadnutí a furt nic. Tak jsem na zahradě přeryla do hloubky celý záhon a zasadila 30 rajčat, nadřela jsem se, ale úplně jsem cítila jak se to při tom tělocviku hnulo a fakt jsem to večer dostala... Anebo saunu.

Hele, a nemůžeš být taky v tom?

korticka
15. čer 2015

@alkuska tak třeba už něco pujde vidět 🙂 nějaká tečka 😅 .....
zkusím dát na tvé rady 😵 chci začít zase běhat...tak uvidíme. těhotná určitě nejsem 😕 a ani nemám žádné příznaky....uvidíme jestli s takovou stihnu ještě tu inseminaci, máme totiž jet za chvíli na dovču....

haninka712
15. čer 2015

ahojte holky, tak zase po delší době jsem nakoukla...

máme za sebou všechny vstupní testy v CAR v Brně, našli mi tam něco špatného v krvi, tak jsem ještě byla na hematologii na další testy, přesně za týden si jedem pro výsledky a s výsledkama pak ve středu do CARu, tak jsem zvědavá, co teda bude ...

abych se mezitím nezbláznila, tak jsem začala taky běhat, už mám za sebou dva běžecké závody a trénuju na další 🙂 taky s manželem plánujeme dovču někde u moře, tak už se moc těším 🙂

držím všem palce !!!! 🙂

alkuska
15. čer 2015

@korticka Tak jsem zvědavá na tu tečku 😀 Cítím se zatím dobře, tak snad tam bude.

Na příznaky se vykašli, to je strašně neurčité. Ale na dovče se to musí podařit 🙂 My jsme tu naši odložili na neurčito, jé, azurové moře musí počkat 😎 A moje rady... tož, ráda bych ti poradila, no ale už jsem tu psala dřív co jsem všechno podnikla, tak nevím co z toho zabralo... 😒 Asi že jsem zhubla a beru furt ty patáky, co já vím?

alkuska
15. čer 2015

@haninka712 Príma, taky držíme 🙂

korticka
15. čer 2015

@haninka712 ahoj...já taky běhám 😅 začlo mě to hrozně bavit, ted jsem to musela přerušit akorát kvůli laparce, ale zítra zase začínám 😎 ....běžně už běhám cca 8km...a letos chci zvládnout taky nějaký závod 😉
drřím pěsti my taky odpočíváme...ted dovča moře, tak se posnažíme, třeba to po té laparce ted pujde samo 😀

haninka712
15. čer 2015

@korticka to jsi dobrá, já jsem ráda, když dám pětku 😀 ale makám, makám, ať se můžu hlásit na závody i na desítky 🙂 dovča je důležitá, taky se na ni už těším, jinak mi z toho tady hrábne 😀

katjja123
15. čer 2015

Holky chodíte se s PCO léčit i na endokrimonologii?

korticka
16. čer 2015

@katjja123 já ano...

haninka712
16. čer 2015

@katjja123 já zatím ne.

@korticka a na tu endokrinologii Tě poslal normální gynekolog nebo z CARu ?

korticka
16. čer 2015

@haninka712 z Caru...podle krevních hodnot...

haninka712
16. čer 2015

@korticka aha, tak to se u mě asi ještě uvidí, jedu tam v pondělí 🙂

korticka
16. čer 2015

@haninka712 a dělali ti taky krevní testy? mě říkal že mám tu hodnotu tak na hranici, ale že pro to otěhotnění je důležité je trošku srazit, ale v normálním životě mě to prý nijak neohrožuje...a až otěhotním tak určitě musím hned klusat na endokrinologii aby to zase upravili ...no je to složité...
držím ti palce at máš radši vše v pořádku 😉