Snažilky s diagnózou PCOS (Polycystické vaječníky)

rudolflenka
7. únor 2014

Ahoj slečny, dámy, ženy...prostě všechny co už dítě máte, těhotné jste, nebo se snažíte otěhotnět a máte diagnózu PCOS...
Vím, že diskuzí na téma PCOS je hodně, ale já jsem se rozhodla založit tuto "skupinu" především pro ty, co se i přes tento syndrom snaží otěhotnět...možná plaším, možná ještě není vše ztracené, ale je tu obrovská nejistota, strach, ...a proto bych se ráda seznámila s někým, kdo má - prožívá podobné problémy, popřípadě, jak dále postupuje s léčbou a nebo taky gratulovala, že se to povedlo 🙂

Abych přiblížila svůj problém :
HA jsem začala brát v 19 letech, tedy 2,5 roku potom, co jsem měla MS ustálenou a pravidelnou a kdy jsem přestala mít kožní problémy (akné)...brala jsem ji pět let a po svatbě jsem se rozhodla, že vysadím a s manželem se pokusíme otěhotnět - tak nějak pozvolně, nechtěla jsem nic "hrotit".....takže v září 2013 jsem vysadila, hned jsem dostala MS a první spontánní MS jsem dostala koncem října, ale velmi velmi slabou....no nic, říkala jsem si - takhle to má hodně holek (alespoň mě o tom přesvědčovali, že po HA je "normální" nemít to třeba i rok). Pořád jsem si říkala, že lepší nějaká MS, než žádná...jenže měsíce plynuly, je únor a MS opravdu žádná nebyla. Zkoušela jsem bylinky apod. vím, že to chce čas, ale přesto jsem to nevydržela a šla dnes na gyndu....řekla jsem, že jsem vysadila a nemám MS...prohlídka (na koze) v pohodě, ale pak mi dělal vnitřní ultrazvuk (ten mi dělá vždy!) a řekl, že je to tím, že mám polycistické vaječníky - oba dva (jasně jsem to na UTZ viděla!) :( tak sem myslela, že se mu tam rozbrečím. Dostala jsem injekci na vyvolání MS a čekám, zda přijde, či nepřijde....sice mě dr uklidňoval, že to neznamená úplnou neplodnost a že CAR je až poslední možností, ale moc klidná teda nejsem.....jestli se dostaví MS tak mi udělá nějaký ten hormonální test/ přehled nebo co to je - prostě jestli nemám zvýšený testosteron (což je ta horší varianta). To se mi ale moc nezdá - nadměrné ochlupení ani akné nemám, vypadávání vlasů taky ne, obézní nejsem...Moc tomu nerozumím, páč se všude mele jen o téhle variantě, ale o té druhé moc ne....dočetla jsem se něco, že je důležité vyvolat ovu (to se dělá pomocí prášků apod.) ...ale fakt jsem z toho jelen a ta nejistota je ze všeho nejhorší. Manžel mimi moc chce a já taky a jestli to nepůjde, tak to bude průser ☹ ...jo a ještě něco. Pořád mi vrtá hlavou, jak je možné, že před braním HA (ano, toho neskutečného svinstva) jsem normálně menstruovala, měla ovu, vše pravidelné...no a po vysazení HA mi najednou diagnostikuje PCOS. To se přece nemohlo jen tak objevit ne? Ultrazvuk mi dělal často a přece si toho musel všimnou dřív...já mám totiž pocit, jestli to není užíváním HA. Neplodnost a PCOS je dneska strašákem skoro každé druhé ženy, dost možná už civilizační choroba...jaké na to máte názory? Může HA ovlivnit- zavinit PCOS ?

čekám nějakou vzájemnou podporu, Vaše příběhy, zkušenosti - hlavně těch, kdo se aktuálně snaží o mimčo s touto dg.

TĚŠÍM SE NA PŘÍSPĚVKY! 🙂

pipinka
24. čer 2015

@xmiel ahoj sice to nebylo na mě,ale já brala taky tuto kombinaci a do půl roku jsem otěhotněla 😉

alkuska
24. čer 2015

@xmiel Ano, metformin jsem začala užívat loni někdy koncem dubna a postupně jsem si zvyšovala dávku, vždycky když jsem si zvykla na nežádoucí účinky (hlavně průjem a podrážděný žaludek). Metformin mi srovnal cyklus hned jak jsem ho začala užívat, už několik měsíců mám nejvyšší možnou dávku 3x 1000 mg denně (ale je fakt, že někdy v práci zapománím na tu polední). K tomu jsem si nejprve kupovala Inofolic, ale bylo to dost drahé a na podzim jsem si objednala z ebay samotný inositol v prášku, to vyšlo o hodně levněji. A to beru do teď ( ikdyž ten inositol někdy vynechávám, beru to jako doplněk, hlavně teď co jsem už těhotná). A začla jsem loni v květnu taky běhat a to mi vydrželo až do zimy. Největší váhový úbytek jsem měla mezi listopadem a únorem, držela jsem paleo dietu, která prý na PCOS taky dobře zabírá. No a v únoru jsem otěhotněla a potratila v 7 tt. Teď jsem znova těhotná. Takže to nakonec jde 🙂
Na hormonální jógu jsem slyšela samou chválu, tak snad ti pomůže. Já jsem si koupila DVD ale už jsem ji nevyzkoušela 🙂

alkuska
24. čer 2015

@pajule88 Držíme palce 🙂

zsh
24. čer 2015

@alkuska no ja hubnout nemam kam, jsem dost stihla... Cim vic ctu, tim vic me to ale desi... Asi zacnu objednavat taky nejake doplnky 🙂 z ebay, rikas? Jdu to omrknout 😉. Dikys
Hodne zdravi a at ti vse probiha bez problemu!

xmiel
25. čer 2015

@alkuska
@pipinka
Děkuji za rady.

xmiel
25. čer 2015

@zsh já inositol v prášku sehnala i na českým serveru🙂

pajule88
25. čer 2015

@alkuska Děkuju 🙂 A koukám, že tobě můžu gratulovat, to je super. 😉

haninka712
25. čer 2015

ahojte holky, tak včera jsme byli v CARu adohodli jsme se na prvním IVF, vyfasovala jsem léky a injekce, za dva týdny začínám. ale chtěla jsem se zeptat, naplánovali jsme to tak, že v prvním cyklu jen odebereme vajíčka, oplodníme je, zamrazíme, a v dalším bude transfer.. měl to někdo taky tak ?

alkuska
25. čer 2015

@xmiel Ahoj, a kde a za kolik? Myslím ten inositol v prášku... když jsem ho sháněla já, našla jsem jen nějaké kapsle.

Já jsem ho tehdy z ebaye kupovala 2 kg pytel. Zaplatila jsem celkem 3450 Kč, z toho bohužel skoro 1000 dělá poštovné do ČR, ale nemám žádné známé v británii aby to šlo doručit tam. Dvě kila inositolu mi vydrží na 500 dní když budu brát 2x2 gramy denně. Za stejnou dobu bych potřebovala 25 balení inofolicu, při ceně řekněme 380 Kč by to bylo skoro 10 000! Cenu listovky jsem zanedbala, ta je levná.

@zsh ale bacha, musíš to objednat z UK, abys neplatila ještě clo...

smtanka
25. čer 2015

@haninka712 já jsem to tak měla. Teď jsem po druhém Ketu. První nevyšel. S manželem jsme říkali, že příště bychom to už tak neudělali. Všeobecně se ví, že Ket má nižší pravděpodobnost úspěchu.

smtanka
25. čer 2015

@haninka712 Na druhou stranu, některé kliniky mají opravdu velmi vysokou úspěšnost i po KETu.
Já jsem dnes první den po. Tak uvidíme. Za 14 dní dám vědět 🙂

haninka712
25. čer 2015

@smtanka a kam chodis ? Drzim palce 🙂

korticka
26. čer 2015

@haninka712 Hani super...tak jste se pohli ve vývoji 🙂 určitě napiš jak pokračujete..hlavně jak to všechno na tebe působí atd....ať vím co mě čeká... 😉
asi se to takhle dělá při tom PCO, aby se tělo nějak nepřestimulovalo...si myslím

haninka712
26. čer 2015

@korticka jojo, taky jsem ráda, že se to hýbe. zatím zavádím utrogestan, aby ms přišla včas, takže zatím jsem jen hodně unavená. ale celkově se divím, že jsem relativně v klidu, když se dívám na tu hromadu léků a injekcí, ale to asi přijde, až to začnu všecko zobat a píchat se a tak ...

smtanka
26. čer 2015

@korticka Ahoj. Ano, přesně tak. Při pco se vytváří velké množství folikulu, což má za následek hyperstimulacni syndrom. Ale ten se nemusí vždy projevit. Má se hodně pít. To prý pomáhá. Je pravda, že mi narostlo i bříško. Před odběrem jsem už musela nosit volné oblečení. Trošku mě tlačilo. Ale já ho neměla. Po odebrání vajíček se totiž se stimulaci skončilo.

smtanka
26. čer 2015

@haninka712 Nejhorší je asi ta únava. Já měla i dost plačtive období. Ale jinak ty injekce jsou úplně v pohodě. Když mi je sestřička dávala, řekla: ještě se vám po nich bude stýskat. A měla pravdu. To byl fajn pocit, že se už konečně něco děje 🙂

korticka
26. čer 2015

@haninka712 no já si to nedovedu představit si něco píchat ☹ to asi nezvládnu 😒 jsi statečná 😎

haninka712
26. čer 2015

@korticka teďka sice machruju, že je to v pohodě, ale je mi jasné, že jak si budu muset tu injekci poprvé píchnout, tak radši vstanu o hodinu dřív 😀 😀 😀

ale zas si říkám, že tolik lidí si denně píchá inzulin atd., že to snad zvládnu na pár dní, ne ? 🙂

korticka
26. čer 2015

@haninka712 ty a to jsou klasické jehly natahovací? nebo nějaké pera ?

haninka712
26. čer 2015

@korticka právě že to je automatické pero, nemusíš nic dávkovat, jen to prostě do sebe bodnout 🙂

alkuska
29. čer 2015

Ahoj holky, tak já hlásím dneska na ultrazvuku srdíčko, takže už to beru jako že asi fakt jo 😵 Jsem v 7tt, podle data ovulace by termín porodu měl být 19.2. Jsem fakt šťasná...
Přeju vám všem taky hodně štěstí ve snažení, kdyby mi někdo něco chtěl, klidně mi písněte, ale už sem asi nebudu tak pravidelně nakukovat, přesunu se někam do čekanek...
@korticka Myslím na tebe a držím ti palce...

korticka
29. čer 2015

@alkuska ahojki...obcas se stav na nas podivat ;) hlavne preji hodne zdravi pro vas oba..

gambrinkax
4. črc 2015

Ahoj holky uz 2 roky se snazime o druhe dite a zatim marne....pri posledni navsteve mi na utz dr rekka ze ma podezreni na pco. Na utz byli foliky jako koralky navliknuty na sobe a to pry byva pri pco. Takze pujdu na hormonalni profil az prijde ms a uvidi se a nasadi se clostil. Dr sem ukazovala ovulacni testy ktere jsou pozitivni ale dr nechape jak je to mozny.....takze to o sobe shrnu...ms mam pravidelnou ovulacni testy pozitivni ale zrejme se jedna o pco...:( byla bych rada kdyby jste mi napsali sve zkusenosti co vam pomohlo 🙂

andrisek123
4. črc 2015

Holky já mám po operaci (laparoskopii) polycystického vaječníku a 14 dní po operaci se mi podařilo otěhotnět. a přitom to předtím takovou dobu nešlo 🙂 Takže to nevzdávejte 🙂

gambrinkax
4. črc 2015

Holky jeste se zeptam kdyz vam dr rekne ze ma podezreni na pco a posle vas do centra co vsechno delaji za vysetreni?

gambrinkax
4. črc 2015

@andrisek123 velka gratulace jak jste se dlouho snazily?

andrisek123
4. črc 2015

@gambrinkax třičtvrtě roku... samozřejmě se to někomu nemusí zdát dlouho, ale s menstruací a celkově se spodkem sem měla problémy již odmala a lékaři mě strašili, že to nepůjde vůbec. Před čtyřmi měsíci jsem změnila doktorku (již třetí za poslední rok, protože mi přišlo že ty předchozí vůbec nic neřešily) a ihned si všimla, co mi je... objednal se termín no a 14 dní po operaci se prostě zadařilo :D snad to dopadne dobře 🙂

gambrinkax
4. črc 2015

Jaky musi byt duvod aby udelali laparo? Me dr rekla ze ma podezreni na pco protoze foliky mam jak koralky na snurce a nechteji dozravat. Ms mam pritom krasne pravidelnou jen ta ovu chybi....a co ctu tak laparo pomohlo dost zenam a nejradsi bych do toho sla taky

andrisek123
4. črc 2015

@gambrinkax mě řekla, že má tedy pouze také podezření a že to zatím můžeme nechat být a že se uvidí časem, že by mě na operaci poslala časem, že prozatím nasadíme nějaké léky na tu ovulaci. Já ji poprosila, zda by nebyla rovnou možná ta operace, protože do sebe hormony cpát nechci a paní doktorka souhlasila 🙂
Takže se svého lékaře zkus aspoň zeptat jestli by ta laparka nešla 🙂

gambrinkax
4. črc 2015

@andrisek123 tak to taky asi zkusim moc pro ty hormony nejsem