Snažilky s diagnózou PCOS (Polycystické vaječníky)

rudolflenka
7. únor 2014

Ahoj slečny, dámy, ženy...prostě všechny co už dítě máte, těhotné jste, nebo se snažíte otěhotnět a máte diagnózu PCOS...
Vím, že diskuzí na téma PCOS je hodně, ale já jsem se rozhodla založit tuto "skupinu" především pro ty, co se i přes tento syndrom snaží otěhotnět...možná plaším, možná ještě není vše ztracené, ale je tu obrovská nejistota, strach, ...a proto bych se ráda seznámila s někým, kdo má - prožívá podobné problémy, popřípadě, jak dále postupuje s léčbou a nebo taky gratulovala, že se to povedlo 🙂

Abych přiblížila svůj problém :
HA jsem začala brát v 19 letech, tedy 2,5 roku potom, co jsem měla MS ustálenou a pravidelnou a kdy jsem přestala mít kožní problémy (akné)...brala jsem ji pět let a po svatbě jsem se rozhodla, že vysadím a s manželem se pokusíme otěhotnět - tak nějak pozvolně, nechtěla jsem nic "hrotit".....takže v září 2013 jsem vysadila, hned jsem dostala MS a první spontánní MS jsem dostala koncem října, ale velmi velmi slabou....no nic, říkala jsem si - takhle to má hodně holek (alespoň mě o tom přesvědčovali, že po HA je "normální" nemít to třeba i rok). Pořád jsem si říkala, že lepší nějaká MS, než žádná...jenže měsíce plynuly, je únor a MS opravdu žádná nebyla. Zkoušela jsem bylinky apod. vím, že to chce čas, ale přesto jsem to nevydržela a šla dnes na gyndu....řekla jsem, že jsem vysadila a nemám MS...prohlídka (na koze) v pohodě, ale pak mi dělal vnitřní ultrazvuk (ten mi dělá vždy!) a řekl, že je to tím, že mám polycistické vaječníky - oba dva (jasně jsem to na UTZ viděla!) :( tak sem myslela, že se mu tam rozbrečím. Dostala jsem injekci na vyvolání MS a čekám, zda přijde, či nepřijde....sice mě dr uklidňoval, že to neznamená úplnou neplodnost a že CAR je až poslední možností, ale moc klidná teda nejsem.....jestli se dostaví MS tak mi udělá nějaký ten hormonální test/ přehled nebo co to je - prostě jestli nemám zvýšený testosteron (což je ta horší varianta). To se mi ale moc nezdá - nadměrné ochlupení ani akné nemám, vypadávání vlasů taky ne, obézní nejsem...Moc tomu nerozumím, páč se všude mele jen o téhle variantě, ale o té druhé moc ne....dočetla jsem se něco, že je důležité vyvolat ovu (to se dělá pomocí prášků apod.) ...ale fakt jsem z toho jelen a ta nejistota je ze všeho nejhorší. Manžel mimi moc chce a já taky a jestli to nepůjde, tak to bude průser ☹ ...jo a ještě něco. Pořád mi vrtá hlavou, jak je možné, že před braním HA (ano, toho neskutečného svinstva) jsem normálně menstruovala, měla ovu, vše pravidelné...no a po vysazení HA mi najednou diagnostikuje PCOS. To se přece nemohlo jen tak objevit ne? Ultrazvuk mi dělal často a přece si toho musel všimnou dřív...já mám totiž pocit, jestli to není užíváním HA. Neplodnost a PCOS je dneska strašákem skoro každé druhé ženy, dost možná už civilizační choroba...jaké na to máte názory? Může HA ovlivnit- zavinit PCOS ?

čekám nějakou vzájemnou podporu, Vaše příběhy, zkušenosti - hlavně těch, kdo se aktuálně snaží o mimčo s touto dg.

TĚŠÍM SE NA PŘÍSPĚVKY! 🙂

alkuska
10. srp 2015

Ahoj holky, jak válčíte? Po dlouhé době jsem se přišla na vás podívat jestli poctivě bojujete, pže to stojí za to 🙂 Doufám že někoho nerozesmutním nebo nenaštvu, sama vím jaké to je když to nejde a někomu jinému se daří, i když mu to člověk přeje. Ale chtěla bych na vás nasypat trošku těhotenského pelu, třeba to pomůže a povzbudí.

Já jsem dneska byla na první velký ultrazvuk a screening vrozených vad a jsme v pořádku, tak už opravdu věřím že to doklepeme v pořádku až do února. Ale věřte mi, že nemine den abych si neřekla jaký je to zázrak, že jsem otěhotněla přes pitomý PCOS, a jak si toho vážím. A že už nemusím měřit bazální teplotu a polykat metformin a zkoumat hleny a stavět se na hlavu... Opravdu si často vzpomenu kolik holek se tady snaží a přeju vám to všem! Spousta holek do toho spadne ani neví jak a neuvědomují si co už tady všechny víme, že to není samozřejmost.

Takže tfuj tfuj tfuj, chytejte, ať se vám také zadaří! A nevzdávejte to, nakonec to půjde!

serenna30
10. srp 2015

@korticka prave nevim, taky jsem myslela ze utz delat budou, priste se zeptam 😀 priznaky žadny, zitra jsem 6DC a snad vydrzim do soboty netestovat. Ale treba me prekvapi MS za 3 dny. U me fakt nevis, mam to posledni dobou blby...MS po 35 dnech je ok! Dneska jsem objednala dalši balicky inofolicuuu

korticka
11. srp 2015

@serenna30 bereš inofolic jo? a jak dlouho už? já zpozorovala účinky nosifolu na sobě až tak po 2 baleních...

serenna30
11. srp 2015

@korticka jj, beru inofolic už asi půl roku...cyklus se zlepšil, ale chce to čas..

katjja123
15. srp 2015

Prosím poradíte mi. Jsem 22 DC a beru už sedmý den utrogestan, a začala jsem slabě krvácet, žádné bolesti nemám, ani příznaky menstruace. Setkali jste se s tím? normální mi to nepřijde :(

kataamisa
15. srp 2015

@katjja123 ahoj, podle mého laického názoru by to mohla být ovulace. Při takzvané ovulační krizi může dojít ke krvácení, pocitům jako při MS a i bolestem.

haninka712
18. srp 2015

ahoj holky, tak zítra jdeme na náš první KET... konečně jsme se k tomu dobrali... 🙂 tak snad to dopadne dobře... 🙂

serenna30
19. srp 2015

@haninka712 moc ti držím palce!!!!! 🙂

korticka
20. srp 2015

@haninka712 závidím a držím palečky!!! věřím že to dobře dopadne a pak k nám občas zavítáš do diskuze....
já čekám 10 dní na ms a pak bude IUI...asi poslední před IVF 🙂

haninka712
20. srp 2015

@serenna30 dekuju 🙂
@korticka diky 🙂 jeste nemam vubec vyhrani, radsi si nedelam zadne nadeje, abych pak nebyla zklamana.... my nemeli IUI ani jedno, u nas by to pry nemelo smysl....

serenna30
20. srp 2015

@korticka achoj! takže taky IVF? Nás čeká druhá inseminace. 31.8. jdu na UTZ a uvidí se. Opět to zkoušíme bez jakékoliv stimulky, jen s pregnylem. Třetí IUI už chci aspoň clostík. Moc držím palce. 😉

korticka
20. srp 2015

@serenna30 děkuji za podporu 🙂 já od laparky bez stimulace a bez hormonů...minule menses přišel sám tak doufám že ted taky a pak hned volám k dr.ohledně Clostilbegytu...u mě evidentně laparka moc nepomohla, možná snad jen ten cyklus a to uvidíme 😉
takže ted už jen IVF...už bych nejradši 😠 to nekonečné čekání pořád na něco mě ubíjí 😢
kolem mě se jen rodí a těhotní...už ani nemůžu jít pořádně s kamarádkama sednout, protože to jejich povídání jen o miminkácch...no pak z toho vždycky dlouho smutním 😢 😢
a pořád věřím že u nás to hned vyjde, s vajíčkama problém nemám-po stimulaci věřím že jich tam bude dost a manžel je 100% zdravý...člověk musí být pořád optimistický 😵
Takže optimismus a jedem dál serenna :D

serenna30
20. srp 2015

@korticka no to si piš, že to vyjde! 🙂 ženské s PCOs mají hodně vajuch, takže z toho neměj strach, určitě bude z čeho vybírat 😉 . A pokud je manža zdravej, tak máš (máme) půlku vyhranou. Muj má taky "normospermie", takže muj Dr. byl spokojenej, říkal, že s mou diagnózou a ještě s blbým spermiem by to bylo naprd a hlavně by IVF stálo majlant.
O kamarádkách mi nemluv, mám to stejně, přeci jen mě je přes 30 a všechny mají min. 1 dítě, takže řeší na vínku plenky, dudlíky a plánují si kdy počnou druhé 😠 , no příjemné to není, ale prostě věřím, že se zadaří. "Závidím ti", že máš laparku za sebou, já už se na ni pomalu chystám, po druhém IUI jdu zase na konzultaci a už budeme asi domlouvat termín....

korticka
20. srp 2015

@serenna30 laparka je uplně v klidku 😎 škoda jen že moc nepomohla mrcha jedna 😀 nic to není, je to taková malá předpřípravička na miminko 🙂 a hodně holkám už pomohla, takže věř že ty budeš ta štastnější 😉
každým krůčkem blíž a blíž k mimču...kdyby mi aspoň někdo prozradil kdy už to konečně bude!!! 😀

xmiel
20. srp 2015

jj, souhlasím s Váma holky. Kdyby mi někdo řekl, když už se konečně dočkám asi by se mi ulevilo. Nezbývá než bojovat🙂

gambrinkax
25. srp 2015

Ahoj holky nekolikrat jsem byla na UTZ foliku a dr mi rekla ze ma podezreni na PCO.Hormonlani profil co mi ted delala je pry naprosto v poradku. Je tady nektera ktera mela PCO a hormonalni profil v poradku a presto neovulovala?

eviks
25. srp 2015

@gambrinkax Ahoj, tak treba ja, mam vsechny hormony v poradku, ale ovulace naprosto nikdy prirozene neprobehne, musim mit hormony.

katjja123
28. srp 2015

holky brala jsem poprvé clostilbegyt, v úterý jsem byla u doktora a měla jsem folikul na levé straně 21 cm, píchli mi pregnyl na vyvolání ovulace. Dneska mě bolí jakoby vaječník na levé straně, myslíte že je to ovulace teprve teď? měli jsme styk ve stredu i čtvrtek podle rozkazu doktora, nevím jestli by to nemělo být spíše dnes. Asi je to blbý dotaz, ale nevím jestli jsme neudelali něco špatně

haninka712
2. zář 2015

Tak dneska kontrola po 1. KET .....A potvrzeno tehotenstvi !!! 🙂 za 10 dni jdu na kontrolu, to uz by melo byt videt i srdicko 🙂

korticka
3. zář 2015

@haninka712 Hani tak to je nádhera!!! gratuluji moc moc moc a závidím 😉 🙂 at je vše v největším pořádku a občas se přijd mezi nás ukázat a dát zprávu 😎

haninka712
3. zář 2015

@korticka děkuju moc ! 🙂 ještě tomu pořád nějak nevěřím... fakt jsem ani v nejmenším nečekala, že se zadaří hned napoprvé...

držím pěsti, ať i u vás to dopadne dobře co nejdřív ... 🙂

serenna30
3. zář 2015

@korticka ahojky, tak kdy jdeš na to? Já dnes byla na utz a v sobotu nás čeká druhá inseminace, takže pak zase jenom čekání 😠

korticka
3. zář 2015

@serenna30 ahoj 🙂 já čekám na mensky...ale asi zase marně 😠 dnes jsem 34DC...zrovna jdu volat do CARu at mě objednají na kontrolu a asi vyvolávačku...a dohodnem s doktorem termín poslední IUI...
achjo 😖 už mě to nebaví 😔 někdy si říkám že už další neúspěchy a čekání prostě nezvládnu...
hodně štěstí tobě ale! vy chodíte i v sobotu na IUI ? tyyyjo u nás jen přes týden

serenna30
3. zář 2015

@korticka chodím do Heliosu v Brně, tam je otevřeno i v sobotu. Super, že ještě zkusíš inseminaci, třeba to klapne a IVF nebude potřeba 😉 zkus test, třeba jsi těhu 🙂

xmiel
3. zář 2015

@haninka712 super zpráva, gratulace!

korticka
11. zář 2015

@serenna30 ahoj...tak dnes po kontrole v CARu...mi zjistil cystu 5cm ☹ dostala jsem agolutin a čekám ms....pak mám přijít 4dc na ultrazvuk jestli můžem stimulovat na IUI....
Tak doufám že cysta odejde s MS 😠 achjoooo 😢

serenna30
14. zář 2015

@korticka achooj🙂 tak to je naprd! Já mám po druhé inseminaci a čekám. Dnes jsem 30 DC a začínám špinit, takže taky "klasika" ☹ V pátek jdu k Dr., chci se s ním domluvit na průchodnosti vejcovodů, zatím bez laparky. Snad to zvládnu, prý je to někdy bolestivé...Držím palce at cysta zmizí s MS, já to takhle měla jednou po clostíku a zmizela, tak snad to tak budeš mít taky 😝

korticka
14. zář 2015

@serenna30 jo je to na prd a na ho..o :D u nás když to ted nevyjde tak ještě do vánoc chcem stihnout jeden pokus IVF...už to seru. 😠 Chtěla jsem to všechno přírodně, vyčistit tělo , vitaminy, sportuju, zdravá strava...ale absolutně to s mým tělem nehlo..tzn že ho musím nakopat opravdu hormonama 😖 nedá se nic dělat 😔
Na ten profuk ti držím palce, kámoška na to byla..prej to bolí, ale je to rychlé a víš na čem jsi...já takhle podstoupila ambulantně hysteroskopii..

serenna30
14. zář 2015

@korticka jj, my druhé IUI a taky nic. Umělko až po novém roce, ještě na to nejsem připravená, ale taky už mě to sere! Čínská medicína super, cyklus mám, i MS je míň bolestivá, ale co z toho, když // furt nejsou? Dnes jsem 30 DC a MS už se ohlásila.
Vždycky s MS to na mě padne ten splín....posbírala jsem snad všechno, PCO, alergii na sprema, pravděpodobně neprůchodné vejcovody - no hrůza 😔 😔

kataamisa
14. zář 2015

... tahle diskuse je velice přínosná pro nás, co máme diagnózu PCO teprve krátce - já osobně jsem se díky Vaším zkušenostem dokázala připravit na to, že to chce čas ... už neblázním každý cyklus a snažím se brát své šance více střídmě ... V pátek jsem byla u lékaře a podle všeho máme jeden fungující vaječník, ten levý 🙂 I přesto jsem dnes 56DC = 4tý den po vyvolávačce. prý to je normální, protože se za tu dobu nabalilo na vaječníky spousta vaziva, ty nedozrálá vajíčka a podobně a proto je cyklus prodloužený. Zároveň prý drilling vaječníků a laparoskopie je dnes již překonaná léčba a tedy k ní v mém případě nedojde, ovšem pokud se nebude dále dařit, jdeme rovnou na IVF.
Beru Metformin, Inofolic, B-komplex, listovku a homeopatika ... manžel přestal kouřit (8 týdnů bez cigaret, juchůů), změnili jsme životosprávu, omezila jsem cukry, teď chce jít doprovolně na spermio a chce brát zinek, aby naše snažení také podpořil - nemohla jsem si chlapa lépe vybrat a věřím, že bude úžasný táta .... 😀