Snažilky s diagnózou PCOS (Polycystické vaječníky)

rudolflenka
7. únor 2014

Ahoj slečny, dámy, ženy...prostě všechny co už dítě máte, těhotné jste, nebo se snažíte otěhotnět a máte diagnózu PCOS...
Vím, že diskuzí na téma PCOS je hodně, ale já jsem se rozhodla založit tuto "skupinu" především pro ty, co se i přes tento syndrom snaží otěhotnět...možná plaším, možná ještě není vše ztracené, ale je tu obrovská nejistota, strach, ...a proto bych se ráda seznámila s někým, kdo má - prožívá podobné problémy, popřípadě, jak dále postupuje s léčbou a nebo taky gratulovala, že se to povedlo 🙂

Abych přiblížila svůj problém :
HA jsem začala brát v 19 letech, tedy 2,5 roku potom, co jsem měla MS ustálenou a pravidelnou a kdy jsem přestala mít kožní problémy (akné)...brala jsem ji pět let a po svatbě jsem se rozhodla, že vysadím a s manželem se pokusíme otěhotnět - tak nějak pozvolně, nechtěla jsem nic "hrotit".....takže v září 2013 jsem vysadila, hned jsem dostala MS a první spontánní MS jsem dostala koncem října, ale velmi velmi slabou....no nic, říkala jsem si - takhle to má hodně holek (alespoň mě o tom přesvědčovali, že po HA je "normální" nemít to třeba i rok). Pořád jsem si říkala, že lepší nějaká MS, než žádná...jenže měsíce plynuly, je únor a MS opravdu žádná nebyla. Zkoušela jsem bylinky apod. vím, že to chce čas, ale přesto jsem to nevydržela a šla dnes na gyndu....řekla jsem, že jsem vysadila a nemám MS...prohlídka (na koze) v pohodě, ale pak mi dělal vnitřní ultrazvuk (ten mi dělá vždy!) a řekl, že je to tím, že mám polycistické vaječníky - oba dva (jasně jsem to na UTZ viděla!) :( tak sem myslela, že se mu tam rozbrečím. Dostala jsem injekci na vyvolání MS a čekám, zda přijde, či nepřijde....sice mě dr uklidňoval, že to neznamená úplnou neplodnost a že CAR je až poslední možností, ale moc klidná teda nejsem.....jestli se dostaví MS tak mi udělá nějaký ten hormonální test/ přehled nebo co to je - prostě jestli nemám zvýšený testosteron (což je ta horší varianta). To se mi ale moc nezdá - nadměrné ochlupení ani akné nemám, vypadávání vlasů taky ne, obézní nejsem...Moc tomu nerozumím, páč se všude mele jen o téhle variantě, ale o té druhé moc ne....dočetla jsem se něco, že je důležité vyvolat ovu (to se dělá pomocí prášků apod.) ...ale fakt jsem z toho jelen a ta nejistota je ze všeho nejhorší. Manžel mimi moc chce a já taky a jestli to nepůjde, tak to bude průser ☹ ...jo a ještě něco. Pořád mi vrtá hlavou, jak je možné, že před braním HA (ano, toho neskutečného svinstva) jsem normálně menstruovala, měla ovu, vše pravidelné...no a po vysazení HA mi najednou diagnostikuje PCOS. To se přece nemohlo jen tak objevit ne? Ultrazvuk mi dělal často a přece si toho musel všimnou dřív...já mám totiž pocit, jestli to není užíváním HA. Neplodnost a PCOS je dneska strašákem skoro každé druhé ženy, dost možná už civilizační choroba...jaké na to máte názory? Může HA ovlivnit- zavinit PCOS ?

čekám nějakou vzájemnou podporu, Vaše příběhy, zkušenosti - hlavně těch, kdo se aktuálně snaží o mimčo s touto dg.

TĚŠÍM SE NA PŘÍSPĚVKY! 🙂

gambrinkax
9. říj 2015

@alkuska tak at ti to dobre dopadne a cekas holcicku nebo kluka?

alkuska
9. říj 2015

@gambrinkax Díky, všechnoje prý v pořádku 🙂 co to bude nevíme, necháme se překvapit.

danaet
14. říj 2015

Děvčata, nezkoušela jste některá vysadit lepek a cukry? Tak nějak si dedukuju, že by to mohlo pomoct. Teda jako rovnou to zkouším, že jo 🙂. Lepek i cukry právě mají vliv podle informací na netu, na hormonální nerovnováhu krom jiného ( způsobují i kopřivku, ekzémy, vypadávání vlasů, náladovost, deprese, poruchy menstruace - nepravidelnost, delší cykly, závratě, záněty, bolesti kloubů, zalehlé uši, mravenčení, svalové křeče....atd.). Zatím teda nepomohlo nic, co jsem zkoušela (gynex, inofolic, čaj od Mojžíšové, šalvěj, tinktury jeřáb ptačí a černý rybíz s maliníkem,snížení váhy).

xmiel
14. říj 2015

@danaet ahoj, já zkouším vysadit lepek🙂

fidelka81
14. říj 2015

Dobrý večer, tak já se přidávám ke snažilkám s diagnozou pcos. Jedno dítě už máme (5 let) a už tak tři roky s přestávkama, zkoušíme druhé a bez úspěchu. Pila jsem kontryhel, brala různé vitamíny a teď naposled jsem pila tři měsíce Nosifol a nic. Hormonální léčbou clostíkem už mám dvakrát zasebou. Já teda mám od začátku probémy s ms, bez antikoncepce jsem jí neměla třeba i půl roku,ale nikdo to semnou neřešil. Dali mi hormony a nazdar. Až když jsme se začali snažit o druhé, jsem zjistila, jak na tom jsem. Příští týden jdu na konzultaci k novému dr a čekám, že mi opět nasadí hormony. Nechci už na nic čekat, nejsem zrovna nejmladší a tak bych to ráda opět začala nějak řešit.

alkuska
15. říj 2015

@danaet Ahojky, já 🙂 cca čtyři měsíce jsem držela paleo dietu bez lepku a mléka a s omezením sacharidů a začla jsem ovulovat. Výsledek má už skoro půl kila ;) Já jsem to tady někde podrobně popisovala před pár měsíci, tak si to najdi a přečti... jestli umíš anglicky, dej do googlu "PCOS paleo diet" a uvidíš co ti toho vyleze...

alkuska
15. říj 2015

@danaet Tak jsem to našla asama a zavzpomínala jsem... 🙂 je to v březnové diskusi. Určitě doporučuju vyzkoušet, držela jsem to od listopadu, v únoru dvě čárky, ale nedopadly, pak jsem pokračovala v dietě a v červnu znova dvě čárky a to už je OK. Opravdu to vyzkoušej a vydrž u toho pár měsíců, spoustě ženských ta dieta už pomohla. Teď už tu dietu nedržím, úplně se mi změnily chutě a za masa je mi špatně 🙂

danaet
15. říj 2015

@xmiel No u mne to byla idea hned zrealizovaná v momentě, kdy mne napadla. Takže jsem teď teprve druhý den na bezlepkové stravě. Tak uvidíme, jaké to bude mít účinky. Teda jako nevím jestli to bylo teď tou jinou stravou, ale po dlouhé době jsem spala klidně celou noc. Obvykle se tak 3x za noc probudím a teď až s budíkem. Snažíme se už 5,5 roku, ale letos jsem se rozhodla, že už se nebudu stresovat neúspěchem, rodinnými trably, šikanou v práci a hodím se do pohody. Jsem víc v klidu, v práci se to s novým šéfem zlepšilo, situace v rodině se uklidnila. A já jsem ve fázi přerodu myšlení z nejde nám to na už se těším, až to vyjde 😀. Teď ta strava, aspoň mám na co se soustředit 🙂...

danaet
15. říj 2015

@alkuska To je naprosto super 🙂 Moc gratuluju. Jj, anglicky umím, prolustuju. Děkuji za tip.

bebinko1
15. říj 2015

@alkuska prosim o odkaz diky

alkuska
15. říj 2015

@bebinko1 @danaet
Odkaz na co, nějaké stránky o paleo dietě u PCOS? Tak já jsem toho přečetla fakt hodně, v podstatě vše co google vyhodil, mrkni třeba sem:
http://www.overcomepcos.com/home/-why-the-paleo...
http://robbwolf.com/2011/05/30/real-life-testim... (robb wolf je chlapík co napsal o paleo dietě nějaké knihy, je biochemik a docela se mi zdá že má zajímavé názory jak to celé funguje)
http://paleoforwomen.com/paleo-and-pcos/
http://paleoleap.com/paleo-pcos/

dieta u PCOS:
http://youngwomenshealth.org/2013/12/12/pcos-nu...
http://www.pcosdietsupport.com/

těch stránek je fakt moc a všude v těch textecha njdeš prokliky na další blogy a stránky, je to jak letadlo 🙂 Hondě z toho jsou i reklamní stránky kde ti nakonec nabídnou nějakou kuchařku nebo odborné vedení. Samozřejmě to není potřeba, já jsem si recepty našla na netu a některé knihy se dají i postahovat v pdf, spíš jsem potřebovala tomu porozumět a pochopit celý koncept této diety. České stránky o paleo jsou např tyto http://www.paleodieta.cz/ (najdeš tu i recepty) nebo http://www.veseleboruvky.cz/p/paleo.html nebo http://www.viviente.cz/paleo-dieta/ , ale nepíšou tam myslím specificky o PCOS, o tom fakt najdeš víc v angličtině.
Bohužel teď nejsem schopná najít ještě jedny stránky kde byly právě ty success stories které mě namotivovaly se do toho fakt pustit, možná na to ještě někde narazím.
Ale fakt pogoogli, je toho všude plno.

Každopádně vám držím palce pokud se rozhodnete to zkusit, chce to jen odhodlání a nedělat ani malé ústupky protože z malých jsou snadno velké 🙂

katjja123
16. říj 2015

Holky máte někdo zkušenost? brala jsem clostibeghyt a mám už 37 dní zpoždění s menstruací, těhotenský test je přitom negativní.

katjja123
16. říj 2015

špatně jsem to napsala,jsem 37 DC, 8 dní zpoždění.

bebinko1
16. říj 2015

ja mela i 14 dni zpozdeni a nic...ale treba ovu si mela pozdeji a proto se ti to jeste neukaze na testu...drzim pallce

katjja123
17. říj 2015

devátý den zpoždění, test stále negativní, břicho nafouknuté,ale menstruační bolest nikde :( už jsem z toho nešťastná

bebinko1
17. říj 2015
bebinko1
17. říj 2015

@katjja123 vim presne jak ti je ja po 10 dnech sem zasla na krev a pozitivni tak pokud se ti nechce cekat zkus to

rips
19. říj 2015

Ahoj holky,
prosím, včem spočívá ta dieta ??? Našla jsem si to sice na googlu,ale AJ není má silná stránka a překladač je mnohdy k smíchu. Mohly by ste mi, prosím tady napsat jídelníček , a bližší info?
Pokud si s tím někdo dá tu práci, tak předem moooooc děkuji 😉

korticka
19. říj 2015

@katjja123 Ahojki...a brala jsi něco na podporu druhé části cyklu? Utrogestan?

katjja123
19. říj 2015

@korticka Utrogestan jsem nebrala :( ale asi jsem měla :( ve čtvrtek jedu na gynekologii na krev, bohužel kvůli práci dřív nemůžu :(

korticka
26. říj 2015

Holky drzte vsechny palce...dnes a ve stredu iui..2.folikuly,17 a 18mm...posledni pred ivf...boze prosiiiim 😵 😀

kataamisa
26. říj 2015

@korticka držíííím ... 😀

adydejka2609
26. říj 2015

@korticka drzim vsechno mozne 🙂 hlavne at to vyjde...🙂 ja skoncila s hyperstimulakem na kapackach..uz jsem doma ale vajecnik ma porad 9 cm s plno cystama no ☹

korticka
27. říj 2015

@adydejka2609 božínku chudáku 😢 ...tak se drž 😔 a jaktoo ? to tě tak nadopovali hormonama?

ivanka8485
29. říj 2015

@adydejka2609 a čím tě stimulovali tím clostíkem?

adydejka2609
30. říj 2015

@ivanka8485 clostikem,menopurem a pregnylem,folikuly jsem mela kolem 17-18mm ..u me je teda taky problem s PCO....po dvou iui jsem mela vzdy cysty po tretim iui ohhs.

adydejka2609
30. říj 2015

@korticka ten postup byl stejny jak u.predeslych dvou iui..bohuzel treti se nepovedlo vubec...davam ted na.delsi dobu pauzu..zkusim vse mozne a uvidime...ohhs neni nic prijemneho a potrebuju chvilku oddych..

korticka
30. říj 2015

@adydejka2609 tak se drž... 😵 já budu mít do nového roku taky oddech...budu chodit běhat..a cvičit a makat!! Ať jsem štíhlá krásná těhule 😀 😀

ivanka8485
30. říj 2015

Já se právě tomuto chci vyhnout, chci zkusit cokoliv jiného.... hubnout, cvičit, vynechat sacharidy, apod.... hormony zatím nee....

xmiel
30. říj 2015

taky si dávám do nového roku pohov, jen lepší strava a bylinky🙂