Snažilky s diagnózou PCOS (Polycystické vaječníky)

rudolflenka
7. únor 2014

Ahoj slečny, dámy, ženy...prostě všechny co už dítě máte, těhotné jste, nebo se snažíte otěhotnět a máte diagnózu PCOS...
Vím, že diskuzí na téma PCOS je hodně, ale já jsem se rozhodla založit tuto "skupinu" především pro ty, co se i přes tento syndrom snaží otěhotnět...možná plaším, možná ještě není vše ztracené, ale je tu obrovská nejistota, strach, ...a proto bych se ráda seznámila s někým, kdo má - prožívá podobné problémy, popřípadě, jak dále postupuje s léčbou a nebo taky gratulovala, že se to povedlo 🙂

Abych přiblížila svůj problém :
HA jsem začala brát v 19 letech, tedy 2,5 roku potom, co jsem měla MS ustálenou a pravidelnou a kdy jsem přestala mít kožní problémy (akné)...brala jsem ji pět let a po svatbě jsem se rozhodla, že vysadím a s manželem se pokusíme otěhotnět - tak nějak pozvolně, nechtěla jsem nic "hrotit".....takže v září 2013 jsem vysadila, hned jsem dostala MS a první spontánní MS jsem dostala koncem října, ale velmi velmi slabou....no nic, říkala jsem si - takhle to má hodně holek (alespoň mě o tom přesvědčovali, že po HA je "normální" nemít to třeba i rok). Pořád jsem si říkala, že lepší nějaká MS, než žádná...jenže měsíce plynuly, je únor a MS opravdu žádná nebyla. Zkoušela jsem bylinky apod. vím, že to chce čas, ale přesto jsem to nevydržela a šla dnes na gyndu....řekla jsem, že jsem vysadila a nemám MS...prohlídka (na koze) v pohodě, ale pak mi dělal vnitřní ultrazvuk (ten mi dělá vždy!) a řekl, že je to tím, že mám polycistické vaječníky - oba dva (jasně jsem to na UTZ viděla!) :( tak sem myslela, že se mu tam rozbrečím. Dostala jsem injekci na vyvolání MS a čekám, zda přijde, či nepřijde....sice mě dr uklidňoval, že to neznamená úplnou neplodnost a že CAR je až poslední možností, ale moc klidná teda nejsem.....jestli se dostaví MS tak mi udělá nějaký ten hormonální test/ přehled nebo co to je - prostě jestli nemám zvýšený testosteron (což je ta horší varianta). To se mi ale moc nezdá - nadměrné ochlupení ani akné nemám, vypadávání vlasů taky ne, obézní nejsem...Moc tomu nerozumím, páč se všude mele jen o téhle variantě, ale o té druhé moc ne....dočetla jsem se něco, že je důležité vyvolat ovu (to se dělá pomocí prášků apod.) ...ale fakt jsem z toho jelen a ta nejistota je ze všeho nejhorší. Manžel mimi moc chce a já taky a jestli to nepůjde, tak to bude průser ☹ ...jo a ještě něco. Pořád mi vrtá hlavou, jak je možné, že před braním HA (ano, toho neskutečného svinstva) jsem normálně menstruovala, měla ovu, vše pravidelné...no a po vysazení HA mi najednou diagnostikuje PCOS. To se přece nemohlo jen tak objevit ne? Ultrazvuk mi dělal často a přece si toho musel všimnou dřív...já mám totiž pocit, jestli to není užíváním HA. Neplodnost a PCOS je dneska strašákem skoro každé druhé ženy, dost možná už civilizační choroba...jaké na to máte názory? Může HA ovlivnit- zavinit PCOS ?

čekám nějakou vzájemnou podporu, Vaše příběhy, zkušenosti - hlavně těch, kdo se aktuálně snaží o mimčo s touto dg.

TĚŠÍM SE NA PŘÍSPĚVKY! 🙂

zrofka
26. dub 2016

ahojky, můžu se přidat???? taky se řadím mezi vás s PCO.. 😒 ted čekám na MS,aby mi dr mohla udělat hormonální profil..a ona potvora nikde

danaet
27. dub 2016

@zrofka Ahoj. Jasně. Když jsem byla u obvoďačky na horm. profil, tak mi řekla, že je v pořádku. Tak jsem šla do CAR a to jsem byla 43 dc, tak jsem hned dostala 2 ampule agolutinu. Dostala jsem to za týden a šla jsem na hormonální profil. Ten samozřejmě už byl typický pro PCO. Ale to už mi v CAR řekl doktor hned po prvním ultrazvuku, že to nejspíš tak bude. Kolikátý DC jsi? Jestli nrbudeš mít lepší si zajít na vyvolávačku.

zrofka
27. dub 2016

@danaet 43DC.. no počkám do pondělí... ted nemůžu mam odpolku..snad se tělo smiluje 😒

ivanka8485
27. dub 2016

já jdu zítra na vyvolávačku .... :( už mně to nebaví... docela už chodila po Fertilpromě hezky... a ted zas nic... nevím, čím to...:(

danaet
28. dub 2016

@zrofka Kdyby ne,tak si raději zajdi. Víš jak. Kdybys byla třeba těhotná, tak to tím podpoříš. A kdyby ne, tak pak můžeš na ten hormonální profil.

danaet
28. dub 2016

Já mám dnes hysteroskopii za sebou. A žádanky na další vyšetření. Jedno na genetiku na místní poliklinice. A druhé na imunologii do Prahy.

danaet
28. dub 2016

A ještě už i papíry na IUI.

zrofka
28. dub 2016

@danaet včéra jsem dělala test...samozřejmě /...nic jiného jsem taky nečekala..volala jsem na gyndujestli tam mam vysledky genetiky.nic...tak jsem jí to hnedka řekla, zda by byla možná vyvolávačka..tak až ve čtvrtek 😒

danaet
29. dub 2016

@korticka Tak ve čtvrtek už jdu taky na imuno do Prahy a v červnu genetika. Celkem fofry. Poprvé jsem šla do CAR v únoru a v červnu už budu mít komplet všechna vyšetření. Doktor v CAR říkal, že to IUI udělá až bude mít výsledky z imuna a genetiky, že by byla škoda kdybych to podstoupila dřív a pak by se vyskytl nějaký problém kdybych otěhotněla. Chce maximálně předejít komplikacím.

zrofka
29. dub 2016

@danaet na výsledky z genetiky čekám už 4týdny 😒 my jdeme rovnou na IUI... teda až dopadne genetika a hormon.profil

danaet
29. dub 2016

@zrofka slyšela jsem, že ty výsledky trvají až 6 týdnů. Taky z toho nejsem nadšená, ale co s tím naděláme.

zrofka
29. dub 2016

@danaet já už si přijdu blbě, když na gyndu volám každý týden 😒 mě řekla minimálně 14dní... mno uvidíme... je čas...ještě musím podstoupit kvůli jiným důvodům CT vyšetření a cystoskopii a pak se můžu připravovat na IUI..jak dlouho se snažíš?

danaet
29. dub 2016

@zrofka už dlouho, přes 6 let. Předtím jsem měla jiné gynekology a ti vždy tvrdili, že jsem ok a i hormonální profil dělali asi nějaký základní, když říkali, že je ok. Až v CAR doktor hned u prvního ultrazvuku řekl PCO a hormonální profil u něj to potvrdil. Vysoké AMH a nepoměr FSH a LH.

zrofka
30. dub 2016

@danaet tyjo,tak to je fakt dlouho ☹ já teda do car nechodím... moje gynekoložka má s CAR smlouvu,takže až budou výsledky tak mě nastimuluje a jedeme s přítelem do Prahy..a taky ostatní dr když jsem tam chodila,že nemam pravidelnou MS tak,že to nic není..A tahle nová dr na utz hned poznala PCO

danaet
1. kvě 2016

@zrofka njn, je to mazec. Já už do CAR šla protože moje gynekoložka řekla, že hormonální profil mám OK, ale že mne zkusí něčím nastimulovat. A víš jak. Zase dělat ze sebe naslepo pokusného králíka, to by se mi mohlo vymstít. Teď jsem dostala antibiotika a už jsem je měla téměř dobrané a pěkně jsem se osypala. A zrovna na potvoru o víkendu. Chybí mi dobrat už jen 3 tabletky ze 14-cti. Zavolala jsem na pohotovost a radili vysadit a že si můžu vzít nějaké histaminika a v lékárně mi přidali ještě calcium. Tak budu zítra volat do CAR co teď když jsem musela ty antibiotika vysadit

danaet
1. kvě 2016

@zrofka a ještě k těm doktorům. Mi taky ti předchozí říkali, že jsem absolutně zdravá. Takže jsem pak nechápala, jestli to tak zadrbávají a nebo na to nemajì dostatečnou technologii a zkušenosti. Ale tak už s tím stejně nic nenadělám. Jsem ráda, že v CAR mám fakt dobrého doktora, který dělá v rychlém sledu veškerá možná vyšetření a nestřílí nic od boku.

korticka
2. kvě 2016

@danaet Ahoj...tak to máš fakt super doktora..toho se drž. Mě inseminaci udělali hned ten cyklus kdy jsem přišla na první pohovor...jen měli spermiogram a horm.profil. a imunologii a genetiku o tom se se mmnou vubec nikdo nebavil, dokonce ani po nevydařeném IVF mi nic nenavrhl, sama jsem si to musela vyprosit...ta jsem z tama utekla...a ted čekáme na první pohovor na kliniku do Heliosu v Brně 🙂

zrofka
2. kvě 2016

@danaet ty antibiotika bereš kvůli nějaké nemoci?? nebo kvůli stimulaci? já toto neznám..syn se nam s manželem povedl dá se řict hned... a to jsme se nesnažili...

danaet
2. kvě 2016

@korticka nejsi náhodou z Ostravy? Pokud ano, tak zkus Mudr. Konstantina Čaplygina. Je ve Frýdku-Místku, to je z Ostravy kousek. Mi prvně udělal horm. profil,vysledoval přirozený cyklus. Pak nasadil Clostil, i dost dlouho čekal na pregnyl. Dostala jsem ho myslím až 35 DC. To jsem pak šla hned na PCT a pak jsem šla na hysteroskopii a manžel na spermiogram. Toto vše si zařizuje ten doktor sám. Teď mne ještě poslal na imuno a genetiku a pak začne stimulace na IUI. Já jsem z Ovy a u nás jsem do CAR nechtěla kvůli negativním recenzím.

danaet
2. kvě 2016

@zrofka jj. Kvůli nemoci,ale ke konci užívání jsem to teď musela vysadit. Vyhodila se mi alergie. Tak to jo. My se snažíme o první.

zrofka
2. kvě 2016

@danaet já od vánoc brala každý měsíc antb..:-/

korticka
2. kvě 2016

@danaet Děkuji jsi hodná, už jsem o Čaplyginovi slyšela, ale já už ten Clostilbegyt nechci...už jsem ho brala hodněkrát ...myslím že i víc než by se měl...a na mě prostě nepůsobí. Navíc nevím jestli tam náhodou u mě nebude třeba ještě jiný problém...třeba alergie na sperma, vejce atd...a to se právě ted dozvíme

danaet
2. kvě 2016

@zrofka taky jsem vánoce strávila na antibiotikách

ivanka8485
2. kvě 2016

Holky a jak se na to tváří vaši doktoři - když zjistili, že máte PCO - odeslali vás hned do CAR nebo jak se to léčí, když nehcete třeba pak už děti... přece nebudeme pořád s vysokými dávkami testosteronu, abychom na to pak "umřeli" na nějakou civilizační chorobu z přemíry hormonů,....

danaet
2. kvě 2016

@korticka jj, na každou působí asi něco jiného. Jinak já tento cyklus nestimuluji ničím. Budu až pak na to IUI. Mi právě říkal, že kdyby ten cyklus s Costilem folík nedorostl, tak by další cyklus zvýšil dávku a kdyby i tak nic, tak by nasadil něco jiného. Ale tím, že při PCT nebyla v hlenu nalezena žádná spermie, tak to chce prověřit na imunologii.

danaet
2. kvě 2016

@ivanka8485 mí lékaři to ani neodhalili, do CAR jsem si zašla sama. Podle mne pokud děti už chtít nebudeš, tak žádná léčba není nutnâ. Podle mne postačí jíst sacharidy s mírou, zdravý pohyb vzhledem k tlaku, který u PCO bývá vyšší a aby aspoň nějak chodila MS.

korticka
3. kvě 2016

@ivanka8485 já třeba mám testosteron v pořádku...a přitom mám PCO jak víno 🙂

veruska87
3. kvě 2016

@ivanka8485 U mne zjistili PCOS až v CAR, kam jsem si žádanku musela přímo vydupat od své bývalé gyndařky a vysoký testosteron u mne nejde ani nijak léčit....takže jsem si nasadila dietu a až budeme chtít ještě tu holčičku 🙂 tak půjdeme asi zrovna do CAR a té náhodě trochu pomůžeme 🙂

alice07
5. kvě 2016

@ivanka8485 mě to třeba lékař odhalil při ultrazvuku, jako první řešení mi nabídl laparku, tak uvidíme, jestli se to zlepší 🙂

danaet
9. kvě 2016

Tak už máme imunologii v Praze za sebou. Výsledky prý do konce měsíce. Pak už jen v půli června genetika a hurá na IUI.