Snažilky s diagnózou PCOS (Polycystické vaječníky)

rudolflenka
7. únor 2014

Ahoj slečny, dámy, ženy...prostě všechny co už dítě máte, těhotné jste, nebo se snažíte otěhotnět a máte diagnózu PCOS...
Vím, že diskuzí na téma PCOS je hodně, ale já jsem se rozhodla založit tuto "skupinu" především pro ty, co se i přes tento syndrom snaží otěhotnět...možná plaším, možná ještě není vše ztracené, ale je tu obrovská nejistota, strach, ...a proto bych se ráda seznámila s někým, kdo má - prožívá podobné problémy, popřípadě, jak dále postupuje s léčbou a nebo taky gratulovala, že se to povedlo 🙂

Abych přiblížila svůj problém :
HA jsem začala brát v 19 letech, tedy 2,5 roku potom, co jsem měla MS ustálenou a pravidelnou a kdy jsem přestala mít kožní problémy (akné)...brala jsem ji pět let a po svatbě jsem se rozhodla, že vysadím a s manželem se pokusíme otěhotnět - tak nějak pozvolně, nechtěla jsem nic "hrotit".....takže v září 2013 jsem vysadila, hned jsem dostala MS a první spontánní MS jsem dostala koncem října, ale velmi velmi slabou....no nic, říkala jsem si - takhle to má hodně holek (alespoň mě o tom přesvědčovali, že po HA je "normální" nemít to třeba i rok). Pořád jsem si říkala, že lepší nějaká MS, než žádná...jenže měsíce plynuly, je únor a MS opravdu žádná nebyla. Zkoušela jsem bylinky apod. vím, že to chce čas, ale přesto jsem to nevydržela a šla dnes na gyndu....řekla jsem, že jsem vysadila a nemám MS...prohlídka (na koze) v pohodě, ale pak mi dělal vnitřní ultrazvuk (ten mi dělá vždy!) a řekl, že je to tím, že mám polycistické vaječníky - oba dva (jasně jsem to na UTZ viděla!) :( tak sem myslela, že se mu tam rozbrečím. Dostala jsem injekci na vyvolání MS a čekám, zda přijde, či nepřijde....sice mě dr uklidňoval, že to neznamená úplnou neplodnost a že CAR je až poslední možností, ale moc klidná teda nejsem.....jestli se dostaví MS tak mi udělá nějaký ten hormonální test/ přehled nebo co to je - prostě jestli nemám zvýšený testosteron (což je ta horší varianta). To se mi ale moc nezdá - nadměrné ochlupení ani akné nemám, vypadávání vlasů taky ne, obézní nejsem...Moc tomu nerozumím, páč se všude mele jen o téhle variantě, ale o té druhé moc ne....dočetla jsem se něco, že je důležité vyvolat ovu (to se dělá pomocí prášků apod.) ...ale fakt jsem z toho jelen a ta nejistota je ze všeho nejhorší. Manžel mimi moc chce a já taky a jestli to nepůjde, tak to bude průser ☹ ...jo a ještě něco. Pořád mi vrtá hlavou, jak je možné, že před braním HA (ano, toho neskutečného svinstva) jsem normálně menstruovala, měla ovu, vše pravidelné...no a po vysazení HA mi najednou diagnostikuje PCOS. To se přece nemohlo jen tak objevit ne? Ultrazvuk mi dělal často a přece si toho musel všimnou dřív...já mám totiž pocit, jestli to není užíváním HA. Neplodnost a PCOS je dneska strašákem skoro každé druhé ženy, dost možná už civilizační choroba...jaké na to máte názory? Může HA ovlivnit- zavinit PCOS ?

čekám nějakou vzájemnou podporu, Vaše příběhy, zkušenosti - hlavně těch, kdo se aktuálně snaží o mimčo s touto dg.

TĚŠÍM SE NA PŘÍSPĚVKY! 🙂

norna
13. říj 2016

no snad ano🙂 kdyz to pujde urco profouknou🙂

kecupka66
13. říj 2016

@norna áha, áha! já jsem v prosinci znovu objednaná u gynekoložky a tam asi posoudí, jak to se mnou po těch hormonech a doplňcích vypadá..podle ultrazvuku mám i šíleně málo děložní sliznice, nevím jestli to s PCO nějak souvisí..ale doufám, že se mi to zlepší! ☹

norna
13. říj 2016

to vis zee jo 🙂 musis byt pozitivni...🙂

kecupka66
23. říj 2016

No jsem po třetí vyvolávací injekci a menstruace pořád nikde..jenom divné hnědé špinění, které prý za menstruaci považovat určitě nemám! Trošku už panikařím, přes 100 dní bez menstruace a ještě když jsem prý nikdy ani normální menstruaci neměla, jenom tu při HA.
Léčbu ale nemůžu začít dokud menstruaci nedostanu. Máte někdo s PCO zkušenost s Utrogestanem? To jsou totiž jediné léky na předpis co jsem dostala, pak už jen Fertipronu, FEM+ a kyselinu listovou Smartfolin (což jsou jen doplňky stravy).
Mám z těch hormonů trošku strach, doktorka říkala, že mám raději zavádět do pochvy třikrát denně, že by se tak měly zmírnit vedlejší příznaky.

tammm
23. říj 2016

A neuvažovala jste někdy některá o hormonální józe? Ta je na tento problém prý moc dobrá.

lenkahk
23. říj 2016

@tammm ja cvičím 🙂 zatiaľ ale bez zmeny 🙂

katmir
23. říj 2016

Ahoj holky. PCO mam uz mnoho l

katmir
23. říj 2016

Ahoj holky. PCO mam uz mnoho let. Nejak jsem to neresila,protoze uz jsem dalsi dite nechtela. Prvni dite jsem mela 21 letech i pres HAK. Ale po rozvodu jsem nemela stesti na partnery. Az ted.
Bohuzel mam typicky priznaky. Zvysene ochlupeni,nadvahu i poruchu gluk.tolerance.
Ted mam nasazenou HAK,a snad se to pak rozjede. Pred tim jsem mela ms 28-37 dni,ale temer jsem nekrvacela. Jen 2 dny max.
Gyn mi jeste poradila Inofolic. Tak jsem zvedava.
Snazit se chceme od ledna (snoubenec je 400 km daleko)☹
Tak pak se ozvu,zda ovu dorazila a jak si cinime
Preju Vam hodne stesti at se dari.

kecupka66
23. říj 2016

@katmir Četla jsem o těchhle příznacích..já tedy žádný z nich nemám, pouze tu nepřítomnost menstruace a ovulace, takže mě samotnou překvapilo, že PCO trpím, ale u každého se to nejspíš projevuje jinak a s jinými příznaky. Přeju i tobě hodně štěstí, snad se nám všem brzy zadaří!!

norna
23. říj 2016

kecupka66 hnede spineni jsem mívala taky misto menstruace..ted nevim jak to bude..jsem 18 dni po laparce a menstruaci jsem zatim nedostala jeste..Drive kdyz jsem mela jen to hnede spineni misto menses tak rikal neco doktor o hormonech ci co ze mi to jako hormony neutahnou no tak nejak a poslal me vlastne na tu laparku jelikoz mam i PCO a jeste mi rozrusovali endometriozu co jsem tam mela nejake malicke loziska sem tam ..Jsem rada ze jsem na tom byla..Ted uz jen budu cekat co bude dal a jestli se me telo nastartuje jelikoz jsem mela i absenci ovulace 😎

pidalka12
23. říj 2016

@kecupka66 Taky jsem měla nízkou delozni sl. A PCOS. Menzes hrozný...nepravidelný. Laparo x krát. Na sliznici mi pomohl pít malinik a kontryhel - fakt zázrak. Při další kontrole jsem jen cucela! Dnes jsem druhý den po embryo transferu. Snad se nám to po všech problémech podaří 🙂

norna
23. říj 2016

pidalka12 drzim pesticky🙂 Ja nevim jakou mam nebo jsem mela sliznici 😖 ve stredu jdu na kontrolu na gyndu po tom laparu tak jsem zvedava co rekne a jak se poradne domluvime co dal jestli treba i neco predepise vubec nevim jak to po laparu pak chodi a nebo jestli to ted necha chvili bez hormonu bez niceho 😕 😕

pidalka12
23. říj 2016

@norna děkuji 🙂
Občas je ten život nespravedlivý, ale my všichni se dočkáme 🙂 🍀

norna
23. říj 2016

pidalka12 tobe po laparu napsali nejake prasky ci hormony k otehotneni?nebo to doktor nechal jen tak chvili jestli se zadari ? 😎

leniii23
23. říj 2016

@kecupka66 pco mam hodne silné a jen díky utrogestanu mi ms chodi pravidelně... kéž by kdyby takhle chodila bez jakykoliv hormonu :(

leniii23
23. říj 2016

Kočky, myslite, že u pco je vysoká šance otěhotněni při Ket????

pidalka12
23. říj 2016

@leniii23 to doufám 🙂

leniii23
23. říj 2016

@pidalka12 taky mas za sebou ivf??? 🙂

leniii23
23. říj 2016

@pidalka12 joo promiň, už to vidím🙂 dva dny po et tak preji hodně štěstí a na testu pořádné dálnice 🙂

pidalka12
23. říj 2016

@norna
Příště mně oznac 🙂 abych ti sem mohla odepsat. Úplně náhodou jsem si všimla, ze se ptas na něco 🙂
Ja byla na laparo uz tolikrát, ze pořádně nevím. Ale posledně (podzim 2015) jsem nic nebrala. Ja jsem se hormony uu nechtěla brát a zaměřila jsem se na čínskou medicínu. Je to klinika tradiční čínské medicíny v Praze. Moc mi to pomohlo a nemůžu si to vynachválit. Srovnala se mi menzes a vše. Bohužel když na jedné straně vejcovod není a na druhé ne zaslepeny, tak přirozeně to prostě nejde. Ale i tak mi to pomohlo...potvrdila i dr. Teď piju i různé čaje a bylinné kapičky. A jsem po transferu, tak snad se bublinka uhnizdi 🙂🍀❤
Ale ano, jinak jsem furt něco zabala. Abych to dostala, pak aby to přestalo, pak zase něco..pak to v měsíců ani po injekcich nepřišlo... však to znáte. Kolotoč.

pidalka12
23. říj 2016

@leniii23 není proč se omlouvat 🙂 děkuji.

pidalka12
23. říj 2016

@leniii23 i když nevím jestli je vysoká...to se uvidí 😆

pidalka12
23. říj 2016

@leniii23 ano mám. Již druhý.

norna
24. říj 2016

@pidalka12 jo promin nevedela jsem jak se znaci 🙂 O cinske medicine jsem take slysela myslim od nejake z holek co se taky snazi o mimco 😉 Ja jsem to tedy nikdy nestudovala ani se o to nezajimala tak nevim,,Zkusim si o tom nekde neco precist..Ja jen ted po laparu piji Nosifol a pritel ma Folandrol..Tak uvidime jestli telo nejak nastartuje 🙂 A ty napis jak to vypada s bublinkou 🙂

pidalka12
24. říj 2016

@norna napíšu 🙂 děkuji!

kecupka66
24. říj 2016

@pidalka12 no na kontryhel jsem slyšela spoustu chvály..zkoušela jsem pít odvar z čerstvého i sušeného, ale zatím nic..

kecupka66
24. říj 2016

@leniii23 tak já zatím opravdu žádnou menstruaci nemám..a vlastně jsem nikdy ani neměla...☹ takže ty utrogestan bereš trvale? 🙂

leniii23
24. říj 2016

@kecupka66 já taky nikdy neměla ms :(... jen po agolutinu, jinak jsem ms neměla třeba i půl roku ale můj starý dr. mi řekl, že nemenstruovat půl roku je naprosto normální, takže jsem změnila gynekologa a ten to začal rázně řešit... utrouš beru asi od března každý měsíc a zatím mi ms chodí ale je to k ničemu když ovulaci stále nemám

kecupka66
24. říj 2016

@leniii23 fakt? to s tím gynekologem máme stejné..ten můj o všem říkal, že je to normální, a že to časem přejde..přitom to na tom ultrazvuku musel vidět! tak jsem přešla k jiné gynekoložce, a ta konečně začala něco řešit. Bereš i nějaké doplňky stravy?

leniii23
24. říj 2016

@kecupka66 přesně, měla jsem úplně to stejné, můj nový gynekolog mi sám řekl, že to prostě musel vidět, že to není v pořádku ... no to už je jedno, už to asi nezměním, tak to se v tom nebudu šťourat 🙂
Já toho už zkusila docela dost, přes bylinky, cvičení, hubnutí atd...
Teď co opravdu dodržuji je 1dc 14 dnů kontryhel, 1krat denně sáček Nosifolu a omezila jsem cukr 🙂