Snažilky s diagnózou PCOS (Polycystické vaječníky)

rudolflenka
7. únor 2014

Ahoj slečny, dámy, ženy...prostě všechny co už dítě máte, těhotné jste, nebo se snažíte otěhotnět a máte diagnózu PCOS...
Vím, že diskuzí na téma PCOS je hodně, ale já jsem se rozhodla založit tuto "skupinu" především pro ty, co se i přes tento syndrom snaží otěhotnět...možná plaším, možná ještě není vše ztracené, ale je tu obrovská nejistota, strach, ...a proto bych se ráda seznámila s někým, kdo má - prožívá podobné problémy, popřípadě, jak dále postupuje s léčbou a nebo taky gratulovala, že se to povedlo 🙂

Abych přiblížila svůj problém :
HA jsem začala brát v 19 letech, tedy 2,5 roku potom, co jsem měla MS ustálenou a pravidelnou a kdy jsem přestala mít kožní problémy (akné)...brala jsem ji pět let a po svatbě jsem se rozhodla, že vysadím a s manželem se pokusíme otěhotnět - tak nějak pozvolně, nechtěla jsem nic "hrotit".....takže v září 2013 jsem vysadila, hned jsem dostala MS a první spontánní MS jsem dostala koncem října, ale velmi velmi slabou....no nic, říkala jsem si - takhle to má hodně holek (alespoň mě o tom přesvědčovali, že po HA je "normální" nemít to třeba i rok). Pořád jsem si říkala, že lepší nějaká MS, než žádná...jenže měsíce plynuly, je únor a MS opravdu žádná nebyla. Zkoušela jsem bylinky apod. vím, že to chce čas, ale přesto jsem to nevydržela a šla dnes na gyndu....řekla jsem, že jsem vysadila a nemám MS...prohlídka (na koze) v pohodě, ale pak mi dělal vnitřní ultrazvuk (ten mi dělá vždy!) a řekl, že je to tím, že mám polycistické vaječníky - oba dva (jasně jsem to na UTZ viděla!) :( tak sem myslela, že se mu tam rozbrečím. Dostala jsem injekci na vyvolání MS a čekám, zda přijde, či nepřijde....sice mě dr uklidňoval, že to neznamená úplnou neplodnost a že CAR je až poslední možností, ale moc klidná teda nejsem.....jestli se dostaví MS tak mi udělá nějaký ten hormonální test/ přehled nebo co to je - prostě jestli nemám zvýšený testosteron (což je ta horší varianta). To se mi ale moc nezdá - nadměrné ochlupení ani akné nemám, vypadávání vlasů taky ne, obézní nejsem...Moc tomu nerozumím, páč se všude mele jen o téhle variantě, ale o té druhé moc ne....dočetla jsem se něco, že je důležité vyvolat ovu (to se dělá pomocí prášků apod.) ...ale fakt jsem z toho jelen a ta nejistota je ze všeho nejhorší. Manžel mimi moc chce a já taky a jestli to nepůjde, tak to bude průser ☹ ...jo a ještě něco. Pořád mi vrtá hlavou, jak je možné, že před braním HA (ano, toho neskutečného svinstva) jsem normálně menstruovala, měla ovu, vše pravidelné...no a po vysazení HA mi najednou diagnostikuje PCOS. To se přece nemohlo jen tak objevit ne? Ultrazvuk mi dělal často a přece si toho musel všimnou dřív...já mám totiž pocit, jestli to není užíváním HA. Neplodnost a PCOS je dneska strašákem skoro každé druhé ženy, dost možná už civilizační choroba...jaké na to máte názory? Může HA ovlivnit- zavinit PCOS ?

čekám nějakou vzájemnou podporu, Vaše příběhy, zkušenosti - hlavně těch, kdo se aktuálně snaží o mimčo s touto dg.

TĚŠÍM SE NA PŘÍSPĚVKY! 🙂

tammm
31. říj 2016

@pidalka12 ona nemá ms,možná jednou do roka,on špatné spermie,víc nevím.Nechce se o tom moc bavit,jelikož se nezadařilo.

norna
31. říj 2016

@pidalka12 sranda ta musi byt.. 😎 😎 to uz by se clovek kolikrat zblaznil 🙂)

norna
4. lis 2016

@pidalka12 tak jak jsi na tom kocko??🙂

pidalka12
4. lis 2016

@norna Nazdarek 🙂 dnes je to třetí den od prvního testování. 13 den po et a na testu jsou dvě čárky 🙂 Nemůžu tomu stále uvěřit. V pondělí jdu na krev, tak tam se to mimco potvrdí. juchuuu 🙂 Děkuji za optani :*

norna
4. lis 2016

@pidalka12 jupííí mam radost i za tebe 🙂 doufam ze me to co nevidet do par mesicu taky potka 🙂

pidalka12
4. lis 2016

@norna to je jasný, o tom ani nepochybuj 🙂 a děkuji

kecupka66
6. lis 2016

Ahoj holky,chvilku jsem tu vůbec nebyla..mezitím jsem po další kontrole u gynekoložky,původně jsem šla na třetí vyvolávací injekci,ale sestřička mě rovnou poslala za doktorkou na kontrolu,že už tak jsem dostala koňské dávky,ale napotřetí by mi musela dát mega velkou dávku. No a doktorka po kontrole zjistila,že ani po těch injekcích mi nenarostla vůbec žádná sliznice,takže mi tam nemá co krvácet..že to vypadá ještě navíc k PCO na těžkou hormonální poruchu. Asi mě z toho opravdu trefí!! ☹ hned mi nasadila utrogestan 4x denně a pokud ani tak menstruace nepřijde,tak by prý musela nasadit i estrogen..máte s tím některá zkušenost? Myslím s tou hormonální poruchou? Co jsem tak pochopila,tak až tak moc s PCO nesouvisí? Už je mi z toho všeho opravdu mizerně ☹

norna
7. lis 2016

@kecupka66 ahoj to ja mam taky ted uz po vyvolavacce po te laparce aby mi to prislo a nastesti v sobotu to prislo to jsem se modlila tedy:DD ale jinak tenkrat jsem mela taky zvysene nejake hormony ale tenkrat mi jen dal na pul roku ale jenom antiko Minervu ze se to upravi..tak jsem ji brala pak jsem po pul roce mela dalsi a pak jsem vysadila a chtela bych uz mimi..Ale misto menstruace jsem pak mela jen hnede spineni..Coz rikal ze mi to hormony neutahnou a mam PCOP..Tak jsem sla na laprku a ted mam prvni menstruaci po injekci a uplne normal zadny hnedy nic..no a pristi mesice se uvidi..jinak taky rikal ze kdyz by to dal neprichazelo samo a byli zase nejake problemy tak dalsi krev na hormonalni profil..tak jsem na to dal zvedava..ted mi necha tak tri mesice a pokad neotehotnim budeme dal zkouset neco jineho atd..Hormony rozhozene to je hnus

norna
7. lis 2016

@kecupka66 a neboj hormony se upravi snad..ja ted taky poradne nvm co a jak..cas ukaze..ale vse se da resit..

kala2016
7. lis 2016

Ahoj holky, tak se k vám s dovolením taky přidávám... Doktorka mi taky asi diagnostikovala PCO, začala jsem s clostylbegitem a utrogestanem a na první měsíc to nezafungovalo ☹ a ještě je mi po tom utrogestanu zle, nakoupila jsem si tři krabičky a vyměnila mi je za Duphaston, ten beru dneska první den a snad to bude lepší... Nepotřebujete některá ten utrogestan? V lékarně mi ho zpátky nevzali.

norna
7. lis 2016

@kala2016 ahoj jen se pridej 😉 no vidis to ja s temito leky vubec zadnou zkusenost jeste nemam..Me rekl vidim jasne na utz PCO coz potvrdili i v nemocnici takze hned laparka preci do vas nebudu hned cpat hormony mi rekl..ted mam tak 3-4 mesice na otehotneni a pokud ne tak zacneme asi uz ty hormony ale drive ne 😎 😎 ale taky bych treba uz neco zkusila kdyz plno holek s clostikem otehotnelo 😀 😀

kala2016
7. lis 2016

Děkuju za přijetí🙂 Takže ty už máš za sebou laparku? Hmm, mně o tom zatím neříkala, cpe do mě hormony, tak nevím, no... ten clostil mi napoprvé nepomohl a to jsem do něj vkládala takové naděje, ale prý ty vaječníky napoprvé nemusí reagovat no... tak zkoušíme druhý měsíc a pak třetí no 😕

kecupka66
7. lis 2016

@kala2016 a jak si utrogestan užívala? jedla si ho, nebo zaváděla? já zavadím a nemám vůbec žádné vedlejší účinky, doktorka sama říkala, ať ho radši nejím, že by mi z něj bylo zle 🙂

kecupka66
7. lis 2016

@kala2016 jinak, vítej mezi námi ! 🙂

norna
7. lis 2016

@kala2016 no me prave rekl ze hormony ne zatim..Takze ted jsem mesic a tri dny presne po laparce..Ted mam menstruaci a pak uvidime no jak to pujde.) jo vim ze do clostiku hodne holek vkládá nadeji..tak snad bude stesticko jak u tebe tak i u me..Jo a jeste mi na laparce taky zjistili endometriozu a tu mi rozrusili hned ,udelali rýhy na tech vajecnících a vejcovody jsem mela pruchozí .ani tu endometriozu jsem nevedela ze mam 😕 😕 Jo a nemela jsem ovulaci to byl taky duvod k laparce ,jeden z duvodu🙂

kala2016
7. lis 2016

Děkuju! 🙂 Já ho polykala i zaváděla na střídačku tři dny a to se nedalo :-/ vždycky po pár hodinách tlak na prsou, zvednutý tep z 60 na 85, dnes ráno mudr říkala, že je to divné a vyměnila za duphaston tak nevím no :-/

kecupka66
7. lis 2016

holky, stejně je zvláštní, jak to každý doktor řeší jinak..moje mi řekla, že první zkusíme léčbu a laparka, že je až úplně poslední a ta nejhorší možnost..a někomu zase, že je to lepší, než se cpát hormony..už jsem z toho opravdu blázen!

norna
7. lis 2016

@kecupka66 Jo je to zvlastni kazdy doktor ma k tomu uplne jiny pristup..me dal laparku jako hodne pozitivni a o dost vetsi procento pak hned otehotnet kdyz jsem mela ty vajecniky jako porcelan a nedozravali mi vajicka..hormony nechtel hned ze to do me muze cpat treba buhvi jak dlouho a nic z toho treba..a doporucil pit nosifol ted...tak piji 🙂uvidime no snad ty nasi doktori vedi co delaji 😀 😀

norna
7. lis 2016

jo a to mi jeste rekl primar z nemocnice ze moje vajecniky vypadaji jak kola od trakare:DD to jsem myslela ze se na te koze pocuram smichy..🙂 ale tak sranda musi byt taky to by se clovek jinak uz kolikrat zblaznil.)

uzivatelkapetra
7. lis 2016

Tak se bohužel hlásím do klubu...zatím jen podle utz, hormonální profil se chystá, ale je to více méně jasné

kecupka66
7. lis 2016

@norna tak budu ti každopádně držet moc palce, ať se ti co nejdřív zadaří!! 🙂 gynekoložka mi řekla, že vaječníky by měly mít správně slupku jako jablko a moje ji mají jako meloun! :D

kecupka66
7. lis 2016

@uzivatelkapetra tak i tebe vítám! 🙂 všechno bude dobré, neboj se!

norna
7. lis 2016

@kecupka66 nevim jakou by meli mit slupku poradne :DD ale vim ze maji byt zvrasnene a ja je mela jako porcelan hladke ...I ja sama co jsem byla pred par dnama na utz u doktora jsem poznala na tom monitoru rozdil pred operaci a po..Snad se zadari vsem co s tim maji problem ... 😉 😉
@uzivatelkapetra Ahoj a vitej mezi nami🙂

uzivatelkapetra
7. lis 2016

@kecupka66 děkuji, nemáte někdo odkaz na základy zdravého stravování, čemu se vyhýbat a co naopak upřednostňovat?
Krom inofolicu combi se mám také zabývat svou váhou.
Akorát nevím jak budu doma vařit, jelikož je můj drahý je zas jak špageta tak aby mi netrpěl hlady🙂

norna
7. lis 2016

@uzivatelkapetra tak to nemam nic..snad nekdo jiny pomuze..ale rozhodne vynechat cukry a sladke a mensi porce a casteji...jinak nvm.. 😀 😎

uzivatelkapetra
7. lis 2016

Pořád se s kolegyní chystáme na zumbu, ale máme to na pytel jelikož děláme na směny a před noční to je o donucení, na odpolední je to pasé, jedině na ranní a to je asi k ničemu jednou za tři týdny.
Konečně už se budu muset rozhoupat🙂

norna
7. lis 2016

@uzivatelkapetra hlavni je strava to je 70% procent zbytek je pohyb..Znama necvicila ale jedla tak jak mela asi od nekoho predepsane a zhubla 20kg aniz by hnula prstem..Jedna znama ode me z prace coz se vzdy musim smat taky porad nekam chodi bud je to fitbox nebo trampoliny nebo nevim co ted vsechno to jako dobry ale pak ze po teninku prijde domu a sni tohle a tohle si neuvedomuje a ji proste na prd cely den a pak se stejne divi ze jeste nic neshodila 😀 😀 je to neco 😀

uzivatelkapetra
7. lis 2016

@norna jo to bych si taky nechala napsat takový jídelníček, ale všechny ty natur housy a podobné firmy, to je sprostý kšeft a dojení peněz.

Jak vůbec u vás probíhá léčba děvčata?
Co mě čeká?

norna
7. lis 2016

@uzivatelkapetra Znama to vzala pres nemocnici na nejake obezitologii a fakt musim rici za tri mesice 15 kg bez cviceni..ale byla hooodne pri tele..ted pokracuje dal a uz ji z dalky venku ani nepoznam jak krasne hubne..Lecba u me viz par radek nahoru ..chces tehotnet?

uzivatelkapetra
7. lis 2016

@norna jj chtěli bychom.
Doktorka se mě dnes ptala jak na mimčo spěchám, že pokud moc pošle mě rovnou do car, ale zas až tak to lámat přes koleno nechci. Říkala že ten clostyl dává jen při inseminaci, protože to má špatné dopady na zdraví a proto to chce dávat jen když bude mít jistotu, že spermie doplují včas.