Snažilky s diagnózou PCOS (Polycystické vaječníky)

rudolflenka
7. únor 2014

Ahoj slečny, dámy, ženy...prostě všechny co už dítě máte, těhotné jste, nebo se snažíte otěhotnět a máte diagnózu PCOS...
Vím, že diskuzí na téma PCOS je hodně, ale já jsem se rozhodla založit tuto "skupinu" především pro ty, co se i přes tento syndrom snaží otěhotnět...možná plaším, možná ještě není vše ztracené, ale je tu obrovská nejistota, strach, ...a proto bych se ráda seznámila s někým, kdo má - prožívá podobné problémy, popřípadě, jak dále postupuje s léčbou a nebo taky gratulovala, že se to povedlo 🙂

Abych přiblížila svůj problém :
HA jsem začala brát v 19 letech, tedy 2,5 roku potom, co jsem měla MS ustálenou a pravidelnou a kdy jsem přestala mít kožní problémy (akné)...brala jsem ji pět let a po svatbě jsem se rozhodla, že vysadím a s manželem se pokusíme otěhotnět - tak nějak pozvolně, nechtěla jsem nic "hrotit".....takže v září 2013 jsem vysadila, hned jsem dostala MS a první spontánní MS jsem dostala koncem října, ale velmi velmi slabou....no nic, říkala jsem si - takhle to má hodně holek (alespoň mě o tom přesvědčovali, že po HA je "normální" nemít to třeba i rok). Pořád jsem si říkala, že lepší nějaká MS, než žádná...jenže měsíce plynuly, je únor a MS opravdu žádná nebyla. Zkoušela jsem bylinky apod. vím, že to chce čas, ale přesto jsem to nevydržela a šla dnes na gyndu....řekla jsem, že jsem vysadila a nemám MS...prohlídka (na koze) v pohodě, ale pak mi dělal vnitřní ultrazvuk (ten mi dělá vždy!) a řekl, že je to tím, že mám polycistické vaječníky - oba dva (jasně jsem to na UTZ viděla!) :( tak sem myslela, že se mu tam rozbrečím. Dostala jsem injekci na vyvolání MS a čekám, zda přijde, či nepřijde....sice mě dr uklidňoval, že to neznamená úplnou neplodnost a že CAR je až poslední možností, ale moc klidná teda nejsem.....jestli se dostaví MS tak mi udělá nějaký ten hormonální test/ přehled nebo co to je - prostě jestli nemám zvýšený testosteron (což je ta horší varianta). To se mi ale moc nezdá - nadměrné ochlupení ani akné nemám, vypadávání vlasů taky ne, obézní nejsem...Moc tomu nerozumím, páč se všude mele jen o téhle variantě, ale o té druhé moc ne....dočetla jsem se něco, že je důležité vyvolat ovu (to se dělá pomocí prášků apod.) ...ale fakt jsem z toho jelen a ta nejistota je ze všeho nejhorší. Manžel mimi moc chce a já taky a jestli to nepůjde, tak to bude průser ☹ ...jo a ještě něco. Pořád mi vrtá hlavou, jak je možné, že před braním HA (ano, toho neskutečného svinstva) jsem normálně menstruovala, měla ovu, vše pravidelné...no a po vysazení HA mi najednou diagnostikuje PCOS. To se přece nemohlo jen tak objevit ne? Ultrazvuk mi dělal často a přece si toho musel všimnou dřív...já mám totiž pocit, jestli to není užíváním HA. Neplodnost a PCOS je dneska strašákem skoro každé druhé ženy, dost možná už civilizační choroba...jaké na to máte názory? Může HA ovlivnit- zavinit PCOS ?

čekám nějakou vzájemnou podporu, Vaše příběhy, zkušenosti - hlavně těch, kdo se aktuálně snaží o mimčo s touto dg.

TĚŠÍM SE NA PŘÍSPĚVKY! 🙂

paja8628
2. pro 2016

Ahoj chtěla bych zde také napsat! Předem se omlouvám za chyby píši z mobilu 😲 Já první menstruaci dostala ve 12 letech vše v pořádku pravidelně a bez problémů ale v 15 letech prostě jak mávnutím proutku nic žádná menstruace. Půl roku jsem to přecházela že se to spraví a nic. Vyhledala jsem ženského lékaře a ten mi řekl že jsem v pořádku a že mi doporučuje HA v té době mi musela máma dát souhlas že jí mohu brát. No a teď k věci. Po HA vše v pořádku ale v 18 letech mě začalo být zle. Šla jsem na doktorovi léky ihned vysadil a nic neřekl. Neřešila jsem to má vina ale menstruace ne přicházela byla jsem z to ho na nervy změnila jsem lékaře ten mi dal injekci a pak dělal testy na mužský hormon v těle. Já se musela smát co jsem mužatka? Proč? Je to divný? Milion otázek! Musím se přiznat ano jsem silná ale ne tak měla jsem 70 kg a měřila 156cm mužské rysy nemám ano jediné co mám jen to že mám tmavé vlasy a pod nosem světlý knírek ale promiňte dámy to má každá druhá! Tak kde jsou ty hormony! Seděla jsem před zrcadlem a nechápala jsem! Přišli výsledky a doktor řekl že jsem v tabulkách v normě fakt vtipné! No řekl že je tu ještě možnost že mám PCO čumím na něj co to jako mele! Pichnul mi injekci a řekl ať přijdu 10 den po menstruaci! No vyšetření vnitřním ultrazvukem a vše mi vysvětloval ukázal! Já chci ale dítě z manželem no začal hon na dítě bože ten maraton dostali jsme doporučení do pronatalu do Teplic já vyšetření to už jsme věděli manžel vyšetření v pořádku! Tak co s vámi? No co se dělo pak děvčata už nikdy víc pán milí doktor nám nabídl super obchod dejte peníze a bude i dítě no jako si dělá srandu? Nakonec jsme mu řekli že jako peníze vážně nedáme! Upozorňuji že to nebyl navrch na umělé oplodnění! Byli jsme v šoku! Dohodli jsme se na léčbě hormony dostala jsem Clostalbegit a gingopril nevím jak už se to přesně píše po 5 cyklech jsme šli na inseminaci holky chudák chlap si přišel jako plemeny býk a já jak kráva! No nepovedlo se tak mi dali poslední léky a povedlo se otěhotněla jsem! Vše ok ale pak se stala tragédie no nebudu to tu psát! Po 2 letech od naší velké bolesti jsme se rozhodli adoptovat mimi byl to vzájemný nápad můj i manželův nechtěl se totiž dívat na to jak mi je šíleně zle od těch léků. Na mimi stále čekáme nic! Jinak mi navrhl můj lékař že bych byla vhodná na operaci vaječníků přijala jsem to vše jsem si zařídila a 6.12. Mě to čeká a jsme hodně zvědaví jak se to vyvine! Jinak můj lékař mi vysvětlit že Pco se léčí HA že je to nejlepší způsob jak menstruaci nastartovat do správného rytmu ale bohužel některé ženy to snáší jinak! Vím že jsem se hodně rozepsala ale chtěla jsem Vám napsat jak se tak to z manželem pereme společně od začátku spolu! ❤

katmir
2. pro 2016

Ahojky
Od minuleho patku se hlasim mezi snazilky. Vysadila jsem Azalii,ale uz 3 dny pred vysazenim jsem zacala pit Inofolic. A 2.mesic beru listovku. Jen me prekvapilo,ze se nedostavilo zadne krvaceni z vynechani HA.
12.DC si mam zacit delat ovulacni testy,zda ovulka nabehne.
Holky drzim vam vsem palecky,at se zadari. 😀

kaaacaaatkooo
11. pro 2016

Holky, prosím vás: ASI mám taky PCO, řekl mi to doktor jednou jen tak mimochodem při prohlídce a od té doby teda ne... Nejsem vyloženě obézní, 70/171cm, ale je fakt, že mi všecko leze do břicha. Menstruaci bez vyvolání nemám (brala jsem do září 2014 10 let vkuse antikoncepci). Letos od září mám nasazen Clostilbegyt a pak Proveru. Nemám ovulaci ani s podporou těchto hormonů, doberu to a končím s tím. Doktor, pokud se nám miminko nepodaří do ledna, mě chce poslat do CAR - co mě tam čeká, prosím? A jaké mám možnosti otěhotnět, pokud mi PCO potvrdí? Nebo jinak - můžu já osobně pro to něco udělat? Četla jsem o luštěninách a omezit sladké (s těžkým srdcem, ale to nějak půjde...). Neexistuje na to nějaká bylinka? Mám pít kontryhel? Ten mi jednou pomohl menses přivolat, ale podruhé už pak ne, zase jsem musela na injekci... Já nevím, řekla bych, že 2 roky je celkem dlouhá doba pro tělo se vzpamatovat, ale asi ne. Poradíte? Ovulaci nemám ani s léky ani bez nich - to vím, dělám si testy už od června. A ještě chci dodat, že nadměrné ochlupení není můj problém a jako mužatka se taky moc necítím 🙂)))

serenna30
11. pro 2016

@kaaacaaatkooo kup si femigard, gynex atd. a uzivej to alespon 3 mesice. Nekomu udela HA paseku v tele na delsi čas. Me to trvalo rok nez nabehla ovulace, brala jsem HA pres 10 let a taky me strasili PCO. Bazalni teplotu meris? Ta nejlip rekne zda ovulace probehla.

kaaacaaatkooo
11. pro 2016

@serenna30 Píšu si to do seznamu k Nosifolu 😀

uzivatelkapetra
11. pro 2016

@kaaacaaatkooo ja omezuji cukry a prilohy a papam doplnek s inositolem. Kontryhel pry nemusi byt uplne vyhra protoze snizuje sliznici. Od doktorky mam duphaston aby dochazela ms a jeste dva mesice a pokud nic mam prijit. Udelala mi hormonalni profil aby vedela kde je problem. A co dal?
Pochopila jsem ze clostyl leda s inseminaci, anebo laparoskopie, ale to uvidim pristi rok pokud se nezacne neco dit

kaaacaaatkooo
11. pro 2016

@uzivatelkapetra Děkuju moc za info. 🙂 Sliznici snižovat nemůžu, zvyšuju ji právě Proverou, nenabíhá mi tak, jak by měla

alkuska
11. pro 2016

@kaaacaaatkooo Já doporučuju nízkosacharidovou dietu. Mě pomohla, psala jsem to tady dřív. Držela jsem ji přísně a fakt jsem otěhotněla po pár měsících.

gariena
11. pro 2016

@kaaacaaatkooo Já jsem užívala 4 měsíce Fertipronu (je levněší jak Nosifol a stejně dobrá), kapsle s Omega 3, bylinkové čaje, mám přísnou dietu a vypadá, že se povedlo. Ale teprve dva dny mám pozitivní test, tak uvidím, jak se bude dařit. Jo a myslím, že se říká, že 3 měsíce se má užívat Nosifol nebo cokoliv s inositolem, že 3 měsíce zrají vajíčka a pak jedno začne růst při ovu. Je to velmi dobré na kvalitu vajíček a PCO. Jo a testovala jsem celý rok ovu a ani jednou jsem neměla pozitivní test. Až jsem se na to vyprdla a koupila jsem si ten mikroskop na sliny a byly kapradinky, ale někdo na ten mikroskop nadává, to je těžko..

uzivatelkapetra
15. pro 2016

Tak holky dnes zacinam novy cyklus, navysila jsem si davku inofolicu (uz ho beru 3 mesice tak by uz snad neco) a zacala jsem popijet jednou denne zensky caj od Gresika, tak neni mozne ze by se ta moje prvni ovulace nechavala tak dlouho prosit.

katmir
8. led 2017

Ahoj holky.
Po vysazeni HAK se mi udelala 4 cm cysta. Tak mi 26.12.pichla mudra(mam v rodine) dvojitou davku Agolutinu.
Ms prisla 31.12.,byla slaba,ale hodne bolestiva.
Jen me tento patek zacalo bolet bricho,jako pri ovulaci,tak jsem si udelala testik a on byl pozitivni 7.dc. ???
Od zac.ms jsem pila Inofolic 2x denne.
Holky,je to normalni ?

uzivatelkapetra
8. led 2017

@katmir a tak selským rozumem si říkám že proč ne?
Ale za dotaz doktorovi z rodiny asi nic nedáte.

katmir
9. led 2017

@uzivatelkapetra ptala jsem a rikala,ze je jeste brzy,ale ze to byl vyvolany cyklus a ze prip.uvidime jaky bude dalsi. Ja doudam,nebo si preji aby uz ani dalsi nebyl a byloneco jineho.😉

kristynaa_23
9. led 2017

Zdravím ženy,
nevím, jestli píšu do správné diskuze, ale jsem vůbec ráda, že jsem našla aktuální datum v diskuzích 😀 neznám název diagnózy, jen mi má doktorka řekla, že tam mám jakousi slupku, přes kterou je obtížnější otěhotnět přiroženě, ale i tak to prý jde. Dostala jsem za úkol měřit bazální teplotu, abych přišla na to, jestli , přibalila mi recept na Duphaston, baštim i kyselinu listovou, mnou naordinovanou 😀 zatím jsem si zkoušela několik ovu testů, z toho na 2 z nich se ukázal slaboulinký duch, což bylo v sobotu i v neděli.. no každopádně, můj dotaz z ní, když už jste věděly, že máte ovulaci, pomohl někomu ten Duphaston?

Děkuji za odpověd. Ahoj

uzivatelkapetra
9. led 2017

@kristynaa_23 duphaston by se měl užívat až po ovulaci, pomáhá udržet případné těhotenství a když není těhotenství, dojde díky němu ms.
Ke ztenčení slupky na vaječnících by měly pomáhat přípravky s inositolem.

Jo a na ovulačních testech může být náznak čárky pořád 🙂

kristynaa_23
9. led 2017

@uzivatelkapetra já tu čárku ale nemám na všech testech... dělala jsem je i minulý cyklus a nikdy se neukázaly, až ted.. ovulace se mi objevila během užívání duphastonu a dnes od rána celý den cítím vaječníky.. včera jsem dobrala 5. den podle pokynů doktorky..

kristynaa_23
9. led 2017

@uzivatelkapetra postačí inofolic, nevíte?

uzivatelkapetra
9. led 2017

@kristynaa_23 ja uzivam inofolic combi, cenove to vejde tak nastejno

pidalka12
10. led 2017

@norna velké Ahoj! 🙂 Jak to s tebou vypadá, vše v pořádku a tak, jak ma být?

norna
10. led 2017

@pidalka12 ahoj mamino🙂 co ty?ja zatim dobry menstruace chodi a myslim ze i ovulaci mam coz jsem nikdy predtim nemela ani nezazila 🙂 uvidim do konce unora a pak kdyz nic zajdu k doktoru at s tim trochu pomuze🙂 jinak je vse snad jak mam byt..piji ten nosifol taky pravidelne a dobry 🙂

pidalka12
10. led 2017

@norna ja dobrý. Už začínám 16tt. Šíleně to letí 🙂 Dej vědět jak se ti daří a přeji hodně štěstí 🙂

norna
10. led 2017

@pidalka12 az se neco bude dit dam vedet🙂 ale do toho unora na konec pockam a pak zacnu jednat..Sam mi to rekl doktor ze kdyz do 4-5 mesicu nic po laparu tak uvidime co dal nejake prasky mozna zkusit tak uvidim 🙂 uz aby to bylo 🙂 Za tebe mam radost 🙂

kaaacaaatkooo
10. led 2017

@norna Ahoj, chtěla jsem se zeptat, za jak dlouho tě na laparku objednali a kolik dní si mám vzít volno 🙂 Ke konci ledna jdu na gyndu a řeknu panu doktorovi, ať mě na laparku někam napíše. Nosifol Duo zatím asi nezabral, ovulace stále nikde a proveru a clostilbegyt baštím od září. Zítra ještě jdu k homeopatce, snad se na mě nebude dívat jako na blázna - jako, co tady chceš, když si stejně plánuješ operaci... 😇

norna
11. led 2017

kaaacaaatkooo :: Na laparku jsem sla zhruba mesic po co me tam doktor objednal.Mohla jsem i driv ale zrovna nejak opravovali neco v nemocnici :D V pondeli jsem nastoupila a ve ctvrtek mohla domu...Volno si muzes vzit ja nevim no jak kdo se pak citi uz do prace to zalezi na tobe..Me v nemocnici napsali neschopenku a byla jsem doma 2 mesice...Doktor mi porad rikal at nechvatam a uzivam volna tak jsem uzivala 🙂

norna
11. led 2017

kaaacaaatkooo nejde mi te oznacit kdyz ti chci odpovedet nevim proc :D

tammm
11. led 2017

Já jdu na laparo ve čtvrtek 19.1.v sobotu mě prej pustí,mam v plánu jít v pondělí do prace 🙂

bambulka247
11. led 2017

Ahoj holky, tiež pridám svoje skúsenosti. Tiež mám pcos, neviem kedy mi to diagnostikovali, ale nepravidelnú ms som mala vždy. Nejaký čas som brala HA, keď som vysadila tak žiadna ms. Snažiť sme sa ešte nechceli, tak mi doktor napísal Utrogestan, ktorý mi cyklus upravil. Začali sme sa snažiť asi pred rokom, po 3 mesiacoch som šla k doktorovi. Kázal mi robiť ovu testy 3 mesiace, tie boli všetky do jedného negatívne, takže som bola bez ovu. Doktor na to, že to až tak nevadí, nasadil mi Clostík a Pregnyl. Mimo to som asi pol roka brala Inofolic, Kontryhel, rôzne kvapky, no proste všetky zázraky ktorých sa žena chytá keď sa nedarí. Po Clostíku som 2 mesiace ovulovala, tretí už nepôsobil. Tehotná som ale stále nebola. Tak šup do car. Tam nám spravili všetky možné vyšetrenia, kde zistili okrem mojich pcos, že mám v cervikálnom hliene protilátky proti spermiím a okrem toho aj manžel mal horší spermiogram. Takže teraz sme v tej fáze, že už stimulujem na IVF a snáď koncom mesiaca sa konečne dočkám nejakého výsledku. Držte mi palce 🙂 Inak vám chcem ešte povedať, že ísť do car je to najlepšie čo môžete spraviť, všetky vyšetrenia vám spravia zadarmo a budete vedieť na čom ste, nakoniec nemusí byť tým problémom zrovna pcos.

kristynaa_23
12. led 2017

Zdravím dámy, chtela jsem se zeptat. Beru čiste kyselinu listovou, duphaston a chtela bych ještě inofolic. Nebude se to jakoby prat? Děkuji.

uzivatelkapetra
13. led 2017

No

uzivatelkapetra
13. led 2017

No v inofolicu by listovka uz byt mela a s duphastonem se to prat urcite nebude, uz to takto uzivam asi 4 mesice