Snažilky s diagnózou PCOS (Polycystické vaječníky)

rudolflenka
7. únor 2014

Ahoj slečny, dámy, ženy...prostě všechny co už dítě máte, těhotné jste, nebo se snažíte otěhotnět a máte diagnózu PCOS...
Vím, že diskuzí na téma PCOS je hodně, ale já jsem se rozhodla založit tuto "skupinu" především pro ty, co se i přes tento syndrom snaží otěhotnět...možná plaším, možná ještě není vše ztracené, ale je tu obrovská nejistota, strach, ...a proto bych se ráda seznámila s někým, kdo má - prožívá podobné problémy, popřípadě, jak dále postupuje s léčbou a nebo taky gratulovala, že se to povedlo 🙂

Abych přiblížila svůj problém :
HA jsem začala brát v 19 letech, tedy 2,5 roku potom, co jsem měla MS ustálenou a pravidelnou a kdy jsem přestala mít kožní problémy (akné)...brala jsem ji pět let a po svatbě jsem se rozhodla, že vysadím a s manželem se pokusíme otěhotnět - tak nějak pozvolně, nechtěla jsem nic "hrotit".....takže v září 2013 jsem vysadila, hned jsem dostala MS a první spontánní MS jsem dostala koncem října, ale velmi velmi slabou....no nic, říkala jsem si - takhle to má hodně holek (alespoň mě o tom přesvědčovali, že po HA je "normální" nemít to třeba i rok). Pořád jsem si říkala, že lepší nějaká MS, než žádná...jenže měsíce plynuly, je únor a MS opravdu žádná nebyla. Zkoušela jsem bylinky apod. vím, že to chce čas, ale přesto jsem to nevydržela a šla dnes na gyndu....řekla jsem, že jsem vysadila a nemám MS...prohlídka (na koze) v pohodě, ale pak mi dělal vnitřní ultrazvuk (ten mi dělá vždy!) a řekl, že je to tím, že mám polycistické vaječníky - oba dva (jasně jsem to na UTZ viděla!) :( tak sem myslela, že se mu tam rozbrečím. Dostala jsem injekci na vyvolání MS a čekám, zda přijde, či nepřijde....sice mě dr uklidňoval, že to neznamená úplnou neplodnost a že CAR je až poslední možností, ale moc klidná teda nejsem.....jestli se dostaví MS tak mi udělá nějaký ten hormonální test/ přehled nebo co to je - prostě jestli nemám zvýšený testosteron (což je ta horší varianta). To se mi ale moc nezdá - nadměrné ochlupení ani akné nemám, vypadávání vlasů taky ne, obézní nejsem...Moc tomu nerozumím, páč se všude mele jen o téhle variantě, ale o té druhé moc ne....dočetla jsem se něco, že je důležité vyvolat ovu (to se dělá pomocí prášků apod.) ...ale fakt jsem z toho jelen a ta nejistota je ze všeho nejhorší. Manžel mimi moc chce a já taky a jestli to nepůjde, tak to bude průser ☹ ...jo a ještě něco. Pořád mi vrtá hlavou, jak je možné, že před braním HA (ano, toho neskutečného svinstva) jsem normálně menstruovala, měla ovu, vše pravidelné...no a po vysazení HA mi najednou diagnostikuje PCOS. To se přece nemohlo jen tak objevit ne? Ultrazvuk mi dělal často a přece si toho musel všimnou dřív...já mám totiž pocit, jestli to není užíváním HA. Neplodnost a PCOS je dneska strašákem skoro každé druhé ženy, dost možná už civilizační choroba...jaké na to máte názory? Může HA ovlivnit- zavinit PCOS ?

čekám nějakou vzájemnou podporu, Vaše příběhy, zkušenosti - hlavně těch, kdo se aktuálně snaží o mimčo s touto dg.

TĚŠÍM SE NA PŘÍSPĚVKY! 🙂

alkuska
20. led 2017

@absintka19 A jo taaak, tak to se omlouvám...

lusili1
20. led 2017

@alkuska jj dekuji mrknu..v roce 2016 jsem take drzela tuto dietu.zhubla jsem 9kg..budu muset navazat na minuly rok 🙂a snad se zadari!

uzivatelkapetra
24. led 2017

Tak jsem byla na kontrole a opět se žádný folikul nechystá, vysadila jsem antikoncepci asi v červnu, mám za sebou 5ms díky duphastonu, žádnou ovulaci a cca 4 měsíce jedu s inofolicem. Dostala jsem žádanku do car, kterou ale nemusím využít.
Tak co teď? Mám ještě počkat?
Zvažuji dát tělu pořádný šok a nakopnutí ve formě neera detoxu, který si zdejší holky chválí, třeba to něco udělá. Napadá vás ještě něco?

knoflikarka
24. led 2017

@uzivatelkapetra Já už v CARu jsem, čekám na nové hormony, ale klidně se někde už do CARu objednej, za vstupní pokec nic nedáš a aspoň si vyslechneš názor někoho jiného. Do IVF ani ničeho jiného Tě nikdo tlačit nebude, právě naopak, dobrý CAR jde od té "nejšetrnější" cesty.

A za sebe - já jsem najela na nízkosacharidovou dietu, cvičím každý den a chystám se na kurz hormonální jógy.

bucle18
28. led 2017

Ahoj ja taky mam diagnostikovane PCOS uz od první návštevy u gynekologičky . Zvýšený testosteron taky, nepravidelnou mesntruaci taky, . Nemam sice nadváhu. Hormonálni antikoncepci jsem se rzhodla brat tak v 23 letech a zobrala som jenom jednou trojmesicni dávku a pak jsem si ju uz nikdy nekoupila. MEnstruace se objavovala vicemene každý mesic jen cyklus je stále nepravidelný jednou driv jednou pozdeji .... tak o pol roka mi meskali tri mesicezádny prznaky jenom vacsi prsa jakeby stale sem cekala na ni,, a cekala kdy uz prijde nic co by me rozhodilo u nepravidelne menstruaci normalni. Tak jsem sla at mi pozre jestli znovu nebude pichat vyvolavacku na cysty ,, prijdu a na ultrazvuku trojmesacní plod. Byla jsem vsoku myslela jsem ze to nebude mozne . a vobec soom nebola na to pripravena, bylo to uplne neplanovane takze ted jsem v 6 mesiaci , a viem o tom tri mesiace,,,,...:D takze netreba sa stresovat netreba planovat a sresovat kvoli tomu ake mate diagnozy. Vela robi vase psychika co o ni vite

p4vl4
5. únor 2017

Ahoj, po nějaké době to tady zase pročítám. Vždycky jsem měla silně nepravidelnou MS, HA neberu od prosince 2014. Dr. mi diagnostikovala PCOS podle ultrazvuku v červnu 2015. Rok po tom se tvářila, že všechno je pořád stejný. Vyzkoušela jsem postupně Nosifol (ale jen měsíc, bylo mi z něj zle), pak loni na pozdim kontryhel. A celkem se mi srovnal cyklus, už to není 28 - 75, ale spíš 28 - 40. Taky jsem změnila doktora. A ten mi řekl, že PCOS to podle ultrazvuku (už?) určitě není, jen teda MS mám stále nepravidelnou a netuší proč. Hormonální profil v normě. Těhotná sice nejsem, ale doufám, že aspoň někomu ten můj příspěvek zlepší den. Ta diagnóza nemusí být napořád, tělo se s tím snaží vypořádat a možná někdy stačí ho trochu postrčit. Uvidíme, jak to půjde dál. 🙂

dasenka888
12. únor 2017

Holky používala jste některá tuto kůru ?

knoflikarka
12. únor 2017

@dasenka888 nene, zatím jedu Inofolic - Magnezium + nízkosacharidová dieta. To je kúra na podporu ovulace?

Jinak holky, pokud jste po zjištění diagnózy změnily jídelníček, co vše vynecháváte (samozřejmě kromě sladkostí, nezdravého jídla atd.)? Po přečtení různých zdrojů jsem úplně vynechala brambory, mléčné výrobky, teď jsem četla i o sóje... Zatím mám dole 6 kg, cvičím Jillian, žeru zdravě a ve středu jdu na konzultaci k doktorce čínské medicíny... takže hledám a zkouším vše, co by mohlo pomoct.

gariena
12. únor 2017

@knoflikarka Nízkosacharidovou jsem nezkoušela, tak nemohu posoudit co je vhodné a co ne, mně postačil zdravý životní styl. Sundala jsem 12kg. Každopádně k tomu Inofoliku doporučuji Omega 3 kapsle nebo aspoň 3x týdně ryby (ale to taky každý nesnese tak často) Kombinace všeho mi upravila cyklus a k ovulaci taky docházelo. Ale tak to je těžko, na každého působí něco jiného. Jinak jsem byla lékařem označena za těžký případ PCOS, bez periody, obézní a neplodnou, když mi před první dcerou vypisoval papíry k adopci. Nutil nás do IVF, že jsme jinak bez šance a bůh ví, jak budu reagovat na stimulaci... 2x jsme IVF neúspěšně podstoupili, ale takového teroristu jsem nezažila. Už mám jiného mudr. a čekáme druhé mimi přirozenou cestou.

knoflikarka
12. únor 2017

@gariena děkuju moc za Tvůj pozitivní příběh 🙂 Ryby jím hodně, takže tohle je v pohodě. Sama ale vím, že před pár lety, když jsem zhubla asi 15 kg, mi tak co druhý měsíc chodila i MS /ovulaci jsem tehdy neměřila), tak budu doufat, že to tentokráte bude fungovat podobně. Ještě teda stres v práci no, ten asi taky dělá svoje 😒

dasenka888
12. únor 2017

@knoflikarka ano je to na podporu ovulace 🙂 Mám nepravidelný menstruační cyklus... Dnes jsem 7 DC tak jsem zvědavá zda mi to nějak pomůže... Už jsem zkoušela snad všechno :(

knoflikarka
12. únor 2017

@dasenka888 jj, to znám, taky už jsem zkusila kdeco... tak držím palce a dej pak vědět, jaké máš dojmy ;)

veronikav31
12. únor 2017

@dasenka888 zkoušela jsi i Clostilbegyt+Pregnyl?

gariena
12. únor 2017

@knoflikarka Taky jsem měla periodu co druhý měsíc a pak každý. Ještě jsme s manželem navštívili bylinkáře Wojnara, ten nám napsal směs čajů a za 3 měsíce jsem otěhotněla. S prvním jsem otěhotněla, když jsem měla v práci absolutní stres, byla jsem vedoucí pracovník,50 ženských pod sebou, tlak nadřízeného apd. Myslela jsem, že padnu na ústa a bude po mně.. Takže jsem absolutně nemyslela na plození a když jsem si po vynechání periody udělala test málem jsem padla podruhé, ale tentokrát už štěstím 🙂 Někdy jsou ty cesty k miminku dost klikaté a moc přeju // na tt

dasenka888
13. únor 2017

@veronikav31 nene měla jsem jen Utrogestan a pak jsem zkoušela všechno možný jako různé tinktury bylinné čaje apod.... I Inofolic jsem zkoušela.... Jenže na mě asi jen tak něco nezabírá :(

dasenka888
13. únor 2017

@knoflikarka určitě vědět dam 🙂 Zatím jen pozoruji během dneška, že ty bylinný kapičky mají na svědomí hooodně velikou chuť na sex... :D

uzivatelkapetra
13. únor 2017

@dasenka888 tak ony hlavně všechny takové ty bylinky zabírají až po tří a více měsíčním užívání

veronikav31
13. únor 2017

@dasenka888 při diagnoze PCO se doporučují nejdřív bylinky,pokud nezaberou,tak pak Clostík na podporu vaječníků

norna
8. bře 2017

@pidalka12 ahoj mamino tak jak se mame a jak rosteme?Tak ja dnes byla na gynde jelikoz za 5 mesicu od laparo nic tak mam napsany Clostilbegyt a duphaston a mladej se odpoledne dozvi ze musime na spermiogram..Urcite bude mit radost 😂😂😂 Jinak vse tak nejak v poho no..🙂 minule jsem davala nadeji laparoskopii a ted davam nadeji Clostylu a duphastonu tak uvidime..Ted jeste pockat az prijde ms...:D

tammm
8. bře 2017

@norna ten duphaston je na co? Mam clostik na přišti cyklus,ale s pregnylem.
Mám 2 měsice od laparo.

norna
8. bře 2017

@tammm ahoj no melo by to byt asi na udrzeni vajicka kdyz by se oplodnilo asi.Myslim ze takoveho neco rikal..Rikal spousty veci a ja sama v tom mam bordel..Duphaston je podobny hormonu progesteronu..pomaha kdyz ma zena mene progesteronu v tele..Treba jako neplodnost zpusobena nizkou hladinou toho hormonu..Jsem vycetla ted z letaku 😀😀

pidalka12
8. bře 2017

@norna
Cauky 🙂 to je náhoda, včera jsem na tebe myslela 🙂
Ja uu jsem ve 23 + 2. Bříško roste, malá ue v pohodě, jen se začíná v brise pěkně roztahovat. A to je maličká :D Ale to ja taky. Povím ti, už se těším, až bude po všem. Od března jsem zůstala doma, nic mi nebylo, ale v práci se po novém roce změnilo vedení a tak jsem na to hodila bobek. Totální psycho a teror. Škoda, těšila jsem se, ze budu chodit do konce. Kamarádce clostik pomohl. Vlastně dvěma. Jedna z toho ma dva kluky a druhá jednoho. Tak hodně štěstí. Dej vědět jak se daří 🙂

knoflikarka
8. bře 2017

Holky, co jste byly na laparce, za jak dlouho vás cca objednali? V pátek jedu na UTZ po 1. cyklu s Femarou a pokud to zase nedopadne, tak už bych před IVF viděla jako jedinou možnost tu laparku, všecko ostatní už jsem snad vyzkoušela, zhubla jsem 13 kg, tak uvidíme...

tammm
8. bře 2017

@norna aha,já loni chodila při clostiku na Agolutin injekce,ta je taky na udržení a nepomohla.Držím palce,ať se zadaří.

pidalka12
8. bře 2017

@norna
Nevím jestli jsem to psala, ale zkus pít malinik a kontryhel. čaj. Ja ještě zkusila čínskou medicínu, neuvěřitelně mi pomohla. Šla jsem tam na doporučení od dvou holek a obě během pár měsíců otehotnely. U me byl bohužel jiný problém, ale srovnalo mi to menzes, a i doktorka říkala, ze to hodně pomohlo IVF a ze se to hned na poprvé povedlo. Fakt doporučuji. Jukni se na stránky tradiční čínská medicína v Praze.

norna
8. bře 2017

@tammm taky drzim palecky...❤ jednou to snad musi vyjit 😉

tammm
8. bře 2017

@norna snad jo,už mě dochází hokusy pokusy.Co vyčtu na netu,tak musím zkusit 🙂 tento cyklus sme použili lubrikacni gel na podporu početi Conceive gel.

norna
8. bře 2017

@pidalka12 no tak to rosteme krasne tedy ❤❤ to je parada..je mi jasny ze jsi hodila na praci bobek to bych v tvem pripade udelala taky a jeste kdyz se zmenilo vedeni a samy teror..to bych asi nedala..Jen bud v klidu pekne doma a uzivej..tak ted beru tel a jdu objednat partnera..jsem fakt zvedava na jeho vyraz odpoledne az prijede z prace😝😝 Snad nebude nic namitat..Jestli nepojede nebo nebude v zadnem pripade chtit tak to neni partner pro me i kdyz jsme spolu deset let ...preci nebudu chodit jen ja na laparoskopie ruzna vysetreni atd..No jsem zvedava 😨

norna
8. bře 2017

@pidalka12 Kontryhelovy caj piji...zkusim jeste malinik

norna
8. bře 2017

@tammm No ja jsem zase o tech gelech cetla ze nic moc no...ale nvm zkusenost osobne nemam..ted se upnu na clostyl a duphaston a uvidime..🙏🙏